Kurban Kesim Kursu Veren Kurumlar

Bayram tatili için vatandaşların da hazırlıkları sürüyor. Bu bayramda hali- vakti yerinde olanlar kurban kesimi vazifesini yerine getireceği için ayrı bir telaşesi de var. Bazıları kurbanlıklarını alırken, bazıları da son günleri bekleyerek kurbanlıkların ucuzlamasını bekliyor.

Kurban Bayramında kasapların ve kurban kesmeyi bilenlerin de yüzü gülecek. Çünkü milyonlarca vatandaş kurban kesimi için işin ehli kişileri bekliyor.  Kurban Bayramında ister kendi kurbanını kesmek, isterse de başkalarının kurbanlarını keserek para kazanmak isteyenler de kurban kesimi kurslarına giderek işi öğreniyor.

Birçok Belediye yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlıkların ibadete uygun olarak daha bilinçli kesilebilmesi amacıyla kurs açtı. Halk Eğitim Merkezlerinde de sertifikalı kurban kesimi kursları açıldı. Toplam 40 saatlik kursta, kursiyerlere teorik ve uygulamalı bilgiler verilecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık kesiminin kurallara uygun ve kolay yapılabilmesi için de kurban kesimi kursları açıldı. Akşamları yapılan ve günde üç saat olmak üzere toplam 40 saat sürecek olan kursta, önce teorik bilgiler veriliyor, ardından da uygulamalı eğitim veriliyor. Kurban kesimi kursu eğitmenleri, kursiyerlere büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi eğitimi verecekler. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesimi yapmak için kursları bitiren kişiler kurbanlıklarını kendileri kesip, yüzüp, parçalayabilecek.

İlgilenenlerin sertifika almak için belediyelere veya HEM’lere başvurarak kayıt yaptırması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ