Evde Çanta Yapıp Satmak – 2022 Evde Ek İş Fikirleri

05.01.2022
4.924
Evde Çanta Yapıp Satmak – 2022 Evde Ek İş Fikirleri

Evde oturduğunuz yerden kazanç sağlamak ister misiniz? Evde çanta yapıp satmak ile ev ekonomisine katkıda bulunabilmeniz mümkün. Bu bol kazançlı çanta işinden, iyi paralar kazanabilirsiniz.

Son dönemlerde evde ek iş için yoğun talep var. İnsanlar kendilerine uygun olacak ek işlerden birini seçip, evlerinde bu işten para kazanıyorlar. Bu yazımda da ev hanımlarının çok seveceği bir ek işten bahsedeceğim. Elbette sadece ev hanımları değil; hepiniz bu işi yapabilirsiniz. Sadece eliniz bu tür işlere yatkın olsun yeter!

Evde çanta yapıp satmak hakkında derinlemesine bir araştırma yaptım ve sizin için bu yazıyı hazırladım. Ben de evde çanta işi yapabilirim diyorsanız yazıyı okumaya devam edin!

Evde Çanta İşi Nasıl Yapılır?

evde çanta yapma işi nasıl yapılır

Evde çanta nasıl yapılır?

 

El beceriniz varsa ve kendiniz bir şeyler tasarlamayı seviyorsanız, evde çanta yapıp satmak tam size göre diyebilirim. Bir hobi işi gibi düşünebilirsiniz çünkü oldukça keyifli. Tabi ki bu ek işe başlamadan önce mutlaka bilmeniz gerekenler olacak. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. 

 • Bu işe başlamadan önce dikiş dikmeyi vs. biliyor olmanız gerekir. 
 • Evde çanta yapabilmek için ilk önce nasıl bir çanta tasarlamak istediğinize karar vermelisiniz. Orjinal tasarımlarla işe başlamanız faydanıza olacaktır.
  • Örneğin, hasır çanta mı bez çanta mı yoksa plaj çantası mı yapmayı tercih edeceksiniz? Bunu kararlaştırın. Yapacağınız çanta modelini kabataslak çizebilirsiniz. Böylelikle kafanız karışmadan, daha kolay ilerleyebilirsiniz.
 • Yapacağınız çantalar için modeline göre hangi malzemeler gerekiyor, belirleyin. Ardından bu malzemeleri nereden uygun fiyata ve kaliteli olarak temin edebilirsiniz, araştırın. Dikiş makineniz varsa bu iş sizin için daha kolay olacak.
 • Kendinize tasarlamak için çeşitli modeller belirlediyseniz önce bunları tek tek yapın.  Bir anda 5 – 10 tane çanta tasarlamayın. İlk önce bir tane tasarlayın ve çevrenizden öneriler alın. Unutmayın! Ürünlerinizin güzel görüntülere sahip olması, satışı en etkileyecek durumdur. Bu nedenle tavsiye alın, değerlendirin. 

Hatta, bu konuda bir fikrinizin oluşması adına, aşağıya çok keyifli bir video bırakıyorum. Bence izlemelisiniz!

Evde Çanta Yapıp Satmak!

evde çanta yapıp satmak

Evde çanta yapmak

Nasıl çanta yapacağınıza karar verip ürettikten sonra en önemli konu yaptığınız çantaları satabilmektir. Başarılı satışlar yapabilmeniz için size birkaç öneride bulunacağım. 

 • Evde çanta yapıp satmak için önce ruhsat alıp, almamanız gerektiğini iyice araştırmanız gerekiyor. Çantalarınızı önce çevrenize satarak bu işe girecekseniz ruhsat, vergi durumları önemli olmayabilir. Ancak internette satışa başlayacaksanız işinizi resmiyete dökmeniz önemli olabilir.
 • Çantalarınızı maliyetine göre fiyatlandırın. Mutlaka kar payı elde edin ama fiyatlarınızı aşırı uçuk yaparsanız satmanız zorlaşır. Makul ve karlı fiyatlar belirleyin. Her çanta tasarımının malzemesi, uğraşı farklı olduğu için fiyatlarda farklı olacaktır.
 • Kendi yaptığınız çantaları satabilmek için reklamınızı iyi yapmalısınız. Bunun için mutlaka sosyal medya hesaplarından faydalanın.
  • Örneğin satış yapacağınız isimle bir Instagram hesabı oluşturun. Ardından hesabınıza yaptığınız her çantanın iyi çekilmiş bir fotoğrafını ekleyin. Buraya dikkat! İnsanlar sizin yüklediğiniz fotoğraflara bakıp, çantanızı almak isteyecek. Kimse karanlık, düzgün çekilmemiş bir çanta fotoğrafına bakıp onu almak istemez.
 • Kendinizi daha güvenilir kılmak için Shopier hesabı oluşturabilirsiniz. Satışınızı Shopier üzerinden gerçekleştirerek ödemeleri alabilirsiniz. Son zamanlarda bunun satış yapmak için etkili bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.
 • Yine sosyal medya içerisinde Facebook’tan faydalanabilirsiniz. Çeşitli el yapımı satış gruplarına dahil olup, işlerinizi ya da Instagram sayfanızı paylaşabilirsiniz. Yorumlardan etkileşim kazanabilirsiniz. Yeni satış için Facebook grupları oluşturabilirsiniz.
 • Örneğin el yapımı eşya satışı, el yapımı çanta gibi gruplar, sayfalar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz gruplara çevrenizdeki insanları ekleyebilirsiniz. 
 • Evde çanta yapıp satmak için ürünlerinizin paketlemesine özen gösterin. Göze hitap eden paketleme malzemeleri kullanın. 
 • Müşterilerinizin size tekrar rahatlıkla ulaşabilmesi için kartvizit çıkarın. Paketlediğiniz çantalarınıza kartvizitinizi ekleyin. 
 • Çantalarınızı sadece internet üzerinden satmak zorunda değilsiniz. Çeşitli el yapımı eşya satan yerlere, çantacılara, mağazalara satabilirsiniz. 
  • Örneğin İstanbul’da Kapalıçarşı’da yaptığınız çantaları satmak için bazı yerler ile görüşebilirsiniz. Buralara numunelik, yaptığınız çantaları bırakabilirsiniz. 
 • Satılan çantadan ücret olarak mağaza bir pay alacaktır. Olumsuz bir durum gibi görünse de bu yerlere düzenli müşteriler gelir ve çantalarınız daha hızlı satılabilir. Şehrinizdeki müşterisi bol olan çarşıları değerlendirin.

Çanta Yapıp Satmanın Kazancı

evde çanta yapıp satma kazancı

Evde çanta yapıp para kazanmak

Evde çanta yapıp satmanın kazancı tamamen sizin ne kadar vakit ayırıp çanta tasarladığınıza ve satış başarınıza göre değişir. Evde çanta yapıp satmak oldukça karlı bir iştir. Bu işi tam zamanlı olarak yapan kişiler var. Üstelik çanta yapıp satarak çok tatmin edici ücretler alıyorlar. 

Yarı zamanlı olarak evde çalışarak çanta işine başlayıp, işleri büyütebilirsiniz. Bu işi bir ek iş olarak düşünüyorsanız eğer aylık ortalama 2.000 TL kazanma şansınız var. Eğer tam zamanlı olarak tamamen bu işi yapmayı planlıyorsanız büyümeniz çok olası. Böylece aylık 3.000 – 4.000 TL kazanabilirsiniz. Evet, iyi bir reklam ve satış ile evde çanta yapıp satarak iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Kazancınız sizin çabanıza ve emek göstermenize göre değişecek. Ciddiyetle ve özen göstererek evde çanta işi yapacaksanız, kazancınız mutlaka artacak. 

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Şanlıurfa, Bursa gibi Türkiye’nin her yerinden çanta yapıp satarak para kazanan insanlar var. En çok ev hanımlarının tercih ettiği bir ek iş olsa da herkes çanta yapıp satarak para kazanabilir. Evdeki boş zamanınızı, çanta işiyle çok iyi şekilde ek gelire çevirebilirsiniz. Size verdiğim tavsiyeleri, önerileri değerlendirin.

Ayrıca ilgili olarak, evde ek iş ilanlarına erişmek isterseniz Evde Ek İş İlanları yazısına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim!

Evde Çanta Yapmanın Maliyeti

evde çanta yapma maliyeti

Çanta yapıp satmak

Evde çanta yapıp satmak için ne kadar harcama yapmam gerekiyor?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Sakın korkmayın çünkü evde çanta işi için büyük bir sermaye gerekmiyor. Sizin durumunuza bağlı…

Şöyle diyebilirim ki evde çanta yapmanın maliyeti, tamamen hangi malzemeleri kullanacağınıza bağlıdır. Örneğin tasarlayacağınız bir bez çanta için maliyetiniz  4 – 5 TL’dir. Daha farklı kalın bir kumaştan, malzemeden yapacağınız çantanın maliyeti 8 – 10 TL’dir. Çıkan maliyete göre çantalarınızı fiyatlandıracağınız için satış yapabildiğiniz takdirde zarar etmeyeceksiniz. Yani gözünüz korkmasın maliyeti çıkaracaksınız.

Hangi süsleme, boya malzemelerini kullanacağınıza kadar bu maliyetler değişir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, malzemelerinizi alırken iyi araştırma yapmalısınız ki bu maliyet düşsün. Elbette her şeyin en ucuzunu alacağım diye de kalitesiz malzemeler tercih etmeyin. Bu müşterilerinizin şikayetlerine ve onları kaybetmenize neden olabilir.

Daha farklı bir evde ek iş fikri için Evde Hasır Şapka Yapımı İle Para Kazanın yazısına göz atabilirsiniz!

Evde Çanta Yapıp Satmanın Avantajları

evde çanta yapıp satma avantajları

Çanta yapıp satmanın avantajları

Evde çanta yapıp satmanın çok büyük avantajları var. Bu avantajları okuduktan sonra kesinlikle ben de bu işi yapmak istiyorum diyebilirsiniz… Peki nedir bu avantajlar?

Evde çanta yapıp satmanın en büyük avantajı; evden çıkmaya gerek kalmadan kazanç sağlamaya olanak veren bir ek iş olmasıdır. Evde kendi işimin patronu olayım, rahatça çalışayım diyecek kişiler için bol avantajlı bir iş.

Diğer bir avantaj yarı zamanlı – tam zamanlı olarak dilediğiniz şekilde çalışabilmeniz. Tamamen sizin boş zamanınıza göre, istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. İster haftanın yedi günü çalışın ya da sadece hafta sonları çalışın. Her şey size bağlı.

Evde çanta işi için büyük sermayenin gerekmediğinden bahsetmiştik. Herhangi bir makine, kurulum gerektirecek pahalı malzemelere de gerek yok. Yani ayıracağınız ufak maliyetle evde çanta işine girebilirsiniz. Ev hanımları, öğrenciler, işçiler, boş zamanı ve ek gelire ihtiyacı duyan herkes evde çanta yapıp satabilir. Türkiye’nin her yerinden bu ek işi yapmanız mümkün. Evde çanta yapıp satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evde çanta yapıp satmak hakkındaki sorularınızı YORUM atarak benimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.