Evde Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak – 2022 Evde Kazan!

24.01.2022
5.266
Evde Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak – 2022 Evde Kazan!

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için iş fikirleri sunmaya devam ediyorum. Evde zeytin yapıp satarak para kazanmak oldukça kazançlı bir ek iş desem? İnsanlar son dönemlerde market raflarında yer alan katkı ve koruyucu madde içeren gıdalardan çekinir oldu. Bundan dolayı ev yapımı olan gıdalara ilgi gösteriyorlar…

Zeytin de bunlardan birisi. Sofralarımızın vazgeçilmezi olan zeytinin tamamen doğal ve ev yapımı olanları her zaman rağbet görüyor. Siz de çok güzel ve lezzetli zeytinler yapabiliyorsanız ya da yapabileceğinize inanıyorsanız, bu iş sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz.

Zeytin yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız bazı bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenler var. Örneğin yaptığınız zeytinleri nasıl satabileceğini bilmeniz gerekiyor. Ben bu yazıda zeytin satışından para kazanabilmeniz için neler bilmeniz gerekiyor, hepsini sizlere sıraladım.

Hadi detaylara geçelim öyleyse!

Evde Zeytin Yapıp Satma İşi Nasıl Yapılır?

Evde Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak

Değerli okuyucular, eğer evde zeytin yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız, iyi bir zeytin nasıl yapılır mutlaka bilmeniz gerekiyor. Lezzetli ve kaliteli zeytinler yaparak para kazanabileceğinizin mümkün olduğunu belirtmem gerek.

Kalitesinden emin olmadığınız zeytinleri satmak ilerisi için müşteri kitlenizi düşürecektir. Bu nedenle emin olmadan satışlarınıza başlamayın. İlk defa zeytin yapacaksanız, internette bulunan zeytin nasıl yapılır tariflerini okuyun ve izleyin.

Evde sirke yapıp satmak sayesinde para kazanabilirsiniz! Detaylar yazıda…

Biliyorsunuz ki zeytin için çeşitler mevcut. Yeşil zeytin mi yoksa siyah zeytin mi yapıp satacaksınız? Buna karar verin. Bence ilk olarak en iyisinde olduğunuzu değerlendirin. İkisini birden yapmak sizi zorlayabilir.

Zeytinlerinizin kilo üzerinden fiyatlandırmasını yapın. Piyasa fiyatlarını değerlendirerek kendinize bir fiyat biçmeniz gerekiyor. İşe ilk gireceğiniz için çok yüksek fiyatlardan satacağınız zeytinlere alıcı bulmakta zorlanabilirsiniz. Evde zeytin yapıp satarak para kazanmak için elbette kar oranınızın olması gerekiyor. Dikkatli bir fiyatlandırma yapmalısınız.

Gıda ürünleri için en önemli husus hijyendir. Hatta lezzet kalitesinden de daha önce dikkat etmeniz gereken bir nokta. Özellikle ev yapımı zeytinler yapıp satacağınız için çok dikkat etmelisiniz. Eğer zeytinlerinizin içerisinden hijyen koşullarını yıkan bir cisim çıkarsa, bu durumdan kötü etkilenirsiniz. Hatta şikâyet bile edilebilirsiniz.

Bu nedenle zeytinlerinizin yapım aşamasında mutlaka eldiven, bone, önlük gibi ürünler kullanın.

Yaptığım Zeytinleri Nasıl Satarım?

evde yapılan zeytinler nasıl satılır

Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde zeytin yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız, nasıl satış yapacağınızı bilmeniz gerek. Yaptığım zeytinleri nasıl satarım diye soruyorsunuz. Satış konusunda endişelerinizin olduğunun farkındayım. Bunları bilerek sizlere oldukça başarılı olabileceğiniz satış taktiklerini sunacağım. Bence sizlere sıralayacağım satış yöntemlerinden birisiyle yetinmeyin. Birden fazlasını deneyerek çok iyi satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Tanıdıklarınıza satış yaparak bu işe girebilirsiniz. Örneğin komşularınıza, çevrenize satışlar yapabilirsiniz. Böylece büyük adımlar atmadan önce zeytinlerinizin gerçekten beğenilip, beğenilmediğini tartabilirsiniz. Gelen yorumları değerlendirebilirsiniz.

Zeytinlerinizi satmak için diğer bir tavsiyem fiziksel satış olacak. Ev yapımı ürün satan dükkanlar, pazarlar bunun için uygun yerlerdir. Pazarda kendinize stant ayarlayıp satmanız zor olabilir. Onun yerine zeytin satışı yapabilecek biriyle anlaşabilirsiniz. Örneğin belli bir komisyon karşılığında zeytinlerini satmak isteyen stant, dükkân sahipleri olacaktır.

Mutfakla aranız iyi mi? Yaprak sarması yapıp satarak aylık 5.000 TL gelir elde edebilirsiniz! Detaylar

Fiziksel satış dışında internetten satış yapmayı da mutlaka denemelisiniz. Biliyorsunuz ki artık bir çok ticari işlem internet üzerinden gerçekleşiyor. Bu sayede Türkiye’nin diğer bir ucuna bile satış yapabiliyorsunuz. Örneğin n11 gibi  E – ticaret siteleri aracılığıyla satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Biraz daha farklı olarak sosyal medya hesapları oluşturabilirsiniz. Mesela Instagram ve Facebook bunun için biçilmiş kaftan diyebilirim. Kendinize zeytin satışı yapmak için Instagram ve Facebook hesabı açabilir, hijyenik olarak hazırladığınız zeytinlerin görüntülerini yükleyebilirsiniz. Böylelikle insanlar sizin yaptığı zeytinlerden emin olarak satın almak isteyecekler.

İşleri büyütmek istediğiniz noktaya geldiğinizde kendinize ait bir web sitesi açabilirsiniz. Bunun için resmi prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor tabi ki… Google Ads gibi reklam sağlayıcılarla geniş kitlelere ulaşabilme şansınız var.

Evde zeytin yapıp satarak para kazanmak için gördüğünüz gibi birçok satış yöntemi mevcut. Dediğim gibi bunlardan birisiyle yetinmeyin. Ne kadar fazla satış yöntemi uygularsanız, o kadar çok müşteri çekersiniz.

Bunlar benim size sıralayabileceğim yöntemlerdi. Sizlerin aklına daha farklı yollar gelirse, onları da denemekten çekinmeyin.

Evde Zeytin Yapıp Satmanın Kazancı

evde zeytin yapıp satma kazancı

evde ek iş

Şimdi sırada evde zeytin yapıp satarak ne kadar para kazanabileceğinize. Evde zeytin yaparak para kazanmak için kendinize bir fiyatlandırma çıkartmanız gerektiğinden bahsetmiştim. Bu fiyatlandırmalar üzerinden kazançlar sağlayacaksınız. Sizlere piyasadaki ortalama fiyatlardan ne kadar kazanabileceğinizi anlatacağım. Böylece evde zeytin yapıp satarak para kazanmak hakkında aklınızda fikir oluşmuş olacak.

Ev yapımı 1 KG zeytinin fiyatı ortalama olarak 70 – 80 TL arasında değişebiliyor. Bulunduğunuz şehirde pazarlardaki zeytinlerin fiyatlarını analiz edebilirsiniz. Her ay 50 KG zeytin sattığınızı düşünelim ortalama 5.000 TL – 6.000 TL gelir elde etmiş olacaksınız. 50 KG’dan fazla satış yaparsanız da daha fazla kazanırsınız. Bu tamamen size kalıyor.

Bol kazançlı diğer bir evde ek iş fikri ise mantı yapıp satarak para kazanmak… Hemen detayları okuyun!

Ne kadar başarılı satışlar gerçekleştirebilirseniz, o kadar kazanırsınız. Sizlere yukarıda bahsettiğim satış yöntemlerini uygulayarak 5.000 TL kazanmanızı gayet olası görüyorum. Tabi ki bu iş için çalışkan ve azimli olmalısınız. Zeytin yapma hüneriniz kadar zeytin de satabilmelisiniz.

Evde Zeytin Yapmanın Maliyeti

evde zeytin yapma maliyeti

Evde Zeytin Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde zeytin yapıp satma işine girmeye karar verdiyseniz belli bir miktar maliyete ihtiyaç duyacaksınız. Size çok iyi bir haberim var. Zeytin yapıp satmak oldukça ucuz maliyetli bir iş! Araştırmalarıma göre pazardan 5 kilogram alıp yapacağınız zeytin için ortalama 50 TL maliyet harcamanız gerekiyor. Yani 10 kilogram zeytin yaparak çok rahatlıkla satış kısmına geçebilirsiniz. Bunun içinde 100 TL maliyet ayırmanız gayet yeterli olacaktır.

Maliyetiniz zeytinleri alacağınız şehre, yere göre değişiklik gösterebilir. Uygun zeytinleri nereden alabileceğinizi iyice araştırmalısınız. Ancak ucuz olması için kalitesiz olan zeytinleri seçmemelisiniz. Bu yaptığınız zeytinlerin lezzetini büyük ölçüde etkiler. Lezzetli ve güzel görünen zeytinler yapmanız gerektiğini unutmayın.

İstanbul,  İzmir, Çanakkale, Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Mersin fark etmeksizin Türkiye’nin her yerinden zeytin yapıp satarak para kazanmak mümkün. Özellikle ev hanımları için mükkemmel bir iş fırsatı. Evdeki boş vakitlerinizi değerlendirmek istiyorsanız, zeytin işini düşünebilirsiniz.

Daha fazla evde ek iş fikri için yazı kategorimize göz atabilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.