Evde Salça Yapıp Satmak – Kazançlı 2022 Evde Ek İş Fikirleri

07.01.2022
5.297
Evde Salça Yapıp Satmak – Kazançlı 2022 Evde Ek İş Fikirleri

Ek gelire ihtiyacınız mı var? Sizlere evden çıkmanıza gerek kalmadan para kazanabileceğinizi söylesem? Evet, yanlış okumuyorsunuz! Evde salça yapıp satmak sayesinde siz de para kazanabileceksiniz.

Son dönemlerde evden para kazanma isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Bu hem ekonomik şartlardan hem de evde gelir elde etmenin cazipliğinden kaynaklı. Özellikle ev hanımları tarafından sık tercih edilen bir ek gelir yöntemi. Elinizin lezzetine güveniyor ve mutfakla aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız, siz de evde salça yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

Günümüzde insanlar doğal gıdalara ilgiyi bir hayli artırdı. Market raflarında yer alan katkı maddeli biber salçası ya da domates salçası insanların kolay ulaşabildiği için tercih ettiği bir ürün. Siz de bu durumu fırsata çevirebilirsiniz ve ev yapımı doğal salçalar yaparak, satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizden salça yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız, bazı bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken noktalar var. Sizlere bu yazıda rehber olacağım ve bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım. Yaptığınız salçaları satıp para kazanabileceksiniz. Hadi vakit kaybetmeden detaylara geçelim.

Salça Yapıp Satmak İçin Bilmeniz Gerekenler

salça yapıp satmak için bilinmesi gerekenler

evde ek iş

Ev yapımı biber ve domates salçası yapmak ve satmak istiyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. Evde salça yapıp satmak için sizlere bilmeniz gerekenleri anlatacağım şimdi.

  • Evde salça yapıp satman için yaz mevsiminden faydalanmanız gerekli. Hazır yaz ayındayken bunu değerlendirmenizi tavsiye ederim.
  • İki tür salça yapma şansınız bulunuyor. Biber salçası ve domates salçası. Bunlardan dilediğinizi ya da ikisini de yapıp satabilirsiniz. Hangisinde daha iddialıysanız ona göre bir karar vermeniz daha iyi olacaktır.
  • Yazın alacağınız biber ve domateslerden lezzetli salçalar elde edebilirsiniz. Lezzetli salçalar elde etmek istiyorsanız, iyi bir tarife sahip olmalısınız. Ben harika salçalar yapabiliyorum diyorsanız, çok şanslısınız. Eğer daha önce deneyiminiz yoksa da üzülmeyin. Evde kendi kendinize deneyerek ve çevrenize tadım yaptırarak harika salça yapımına ulaşabilirsiniz.

Benzer olarak evde turşu yapıp satarak para kazanmak isterseniz, sizi hemen yazıya alalım…

  • Salça kurutmak için alanınızın olduğundan emin olmalısınız. Sipariş üzerine salça yapacağınız vakit çok fazla domates veya biber kurutmanız gerekebilir. Güneş alan, kurutmaya müsait bir alanınız olmalı.
  • Salçalarınızın lezzeti kadar diğer önemli bir konu, hijyen mevzusu. Sizlerin kalitesini belirleyecek en önemli hususlardan birisi olduğu için çok dikkatli olmalısınız. Salça yaparken önlük, eldiven, bone gibi eşyalar kullanmalısınız. Salça kavanozlarının içerisinden çıkacak olan herhangi bir yabancı madde, şikâyet dahi edilmenize sebep olabilir.
  • Evde salça yapıp satmak için kendinize bir fiyatlandırma çıkartmalısınız. Ürünlerinizin kilosuna göre, kullandığınız yan malzemelerin fiyatına göre kendi fiyatlandırmanızı yapmalısınız. Kar oranınızı ayarlamalısınız.

Evde Salça Yapıp Nasıl Satılır?

evde salça yapıp nasıl satılır

evde salça yapıp satarak para kazanmak

Evet evde salça yapıp satmak için nasıl satış yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bunun için çeşitli yöntemler var. Ben de sizlere 2021 yılında doğal ev yapımı salçalarınızı nasıl satabileceğinizi anlatacağım. Bu yöntemlerden istediğinizi ya da istediklerinizi kullanabilirsiniz. Bana kalırsa bir tane yöntemle yetinmeyin ve bir kaçını uygulamaya çalışın. Böylece satışlarınız hızlanacak ve daha fazla kazanç sağlayacaksınız.

Sizlere satış için tavsiye edeceğim ilk yöntem; internet mecrasından faydalanmanız. Artık birçok insan satışlarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Bu sayede sadece kendi şehrinizde satışla sınırlı kalmıyorsunuz. Kargoyla Türkiye’nin diğer bir ucuna satış gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin Instagram hesabı açarak yaptığınız mis gibi salçaların fotoğraflarını, videolarını yükleyebilirsiniz. Ücretli reklamlar uygulayarak, hedef kitlelerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Mutfakta başarılıysanız evde catering hizmeti vermeyi düşünür müsünüz? Detaylat yazıda, hemen okuyun!

Yine aynı şekilde Facebook’ta da alakalı bir sayfa açabilir, gruplara sayfalara reklam verebilirsiniz.

Sosyal medya dışında, Trendyol, N11, Sahibinden.com, Letgo gibi E – ticaret sayfalarından da satış yapabilirsiniz. Bunun için detaylı araştırmalar yapmalısınız. İşleri biraz daha büyüttüğünde kendi satış web sitenizi dahi açabilirsiniz. Google Ads reklamlarıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlere ulaşabilirsiniz.

İnternet dışında tabi fiziksel satış da gerçekleştirebilirsiniz. Şehrinizde yöresel, doğal gıdalar satan yerler varsa, buradaki dükkan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Doğal salça yaptığınızı belirterek numunelik ürün bırakabilirsiniz.

Satıştan belli bir komisyon alarak, satışınızı gerçekleştirmek isteyen dükkan sahipleri olabilir. Ayrı olarak sizden sipariş isteyecek dükkanlarda olabilir. Bunun için iletişime geçmelisiniz. Şehrinizdeki çarşıları bu yönde iyi değerlendirin.

Evde Salça Yapıp Satmanın Kazancı

evde salça yapıp satmanın kazancı

salça yapıp satmak

Evde salça yapıp satmak oldukça karlı bir evde ek iş fırsatıdır. Düzenli olarak satış gerçekleştirebilirseniz eğer ayda ortalama olarak 3.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki bu ücret sizin ne kadar vakit ayırıp, satış gerçekleştiğine göre değişecektir. Her ay sabit bir geliriniz olmayabilir.

Evde kutu süsleme işiyle para kazanın!

Neticesinde evde ek iş olarak değerlendirebildiğimiz bir iş. Bir ay 3000 TL kazanırsınız, diğer ay 5.000 TL… Bu tamamen size bağlı.Evde doğal salça yapıp satmak maliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle kar oranınız daha yüksek olacak demektir. Ortalama 500 TL maliyet ayırarak evde salça yapımını gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Salça Yapıp Satabilir?

Evde salça yapıp satmak

Evde salça yapıp satmak

Evde salça yapıp satmak için belli bir kriter yok sevgili okuyucular. Eğer el lezzetiniz varsa ve mutfakta zaman geçirmeye vaktiniz varsa bu ek işi yapabilirsiniz. Şanlıurfa, Mardin, Isparta, Adana, Yozgat, Malatya fark etmeksizin Türkiye’nin her yerinden salça yapıp satarak para kazanma ihtimaliniz bulunuyor. Bu ek iş basit olduğu kadar çaba da gerektiriyor. O nedenle azimli olmalısınız.

Ev hanımları için çok avantajlı bir iş olduğunu belirtmem gerek. Evdeki diğer işlerinizle ilgilenirken, boş vakitlerinizde salça yapıp, kavanozlayarak, salçaları hazır hale getirebilirsiniz.

Evet sizlere evde para kazanmak için bir yol sundum. Ben bu işi yaparım diyorsanız, vakit kaybetmeyin ve hemen işe koyulun! Daha fazla evde ek iş fikri için takipte kalın.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.