Evde Ek İş Yapmak İstiyorum! Diyenlere 2022 İŞ FIRSATLARI!

30.09.2022
10.399
Evde Ek İş Yapmak İstiyorum! Diyenlere 2022 İŞ FIRSATLARI!

Evde ek iş yapmak istiyorum cümlesini şu sıralar o kadar çok duyuyorum ki… Ek kazanca ihtiyaç duyan herkes evde ek iş yaparak para kazanmak istiyor. Sizde evden çıkmadan 7.000 TL kazanç elde edebilirsiniz!

Şimdilerde herkes evlerinden bir şey yaparak para kazanmanın ne kadar iyi olduğunu düşünüyor. Haklılarda… Düşük bütçeyle, az sermaye ile evde ek iş yaparak para kazanmak özellikle 2022 yılında oldukça revaçta.

Yazımın devamında ev hanımları, öğrenciler, emekliler ya da fazladan para kazanmak isteyen herkes için evde yapabilecekleri ek işlerden bahsettim. Üstelik bu işler ile kısa sürede ek gelir elde etmeniz de mümkün.

Evde ek iş ne yapabilirim? Diye kara kara düşünmenize gerek yok. İster firmalarla anlaşarak ortaklaşa işler yapabileceğiniz, isterseniz de evinizde bir şeyler üreterek, pişirerek, tasarlayarak, organize ederek yapabileceğiniz bir dizi evde ek iş seçeneğini sizlere anlatacağım. Ayrıca evde ek iş yapmak için nereye başvurulur? Bunları da anlatacağım… E daha ne yapayım?

Evde Ek İş İmkanı Kimler İçin Uygun?

evde ek iş yapma imkanı
evde ek iş yapma imkanı

Aslında para kazanmak isteyen herkes evde ek iş yapabilir. Yani bunun için yaşınızın cinsiyetinizin hiçbir önemi yok. Evde ek iş yapma imkanı ile siz de para kazanmaya başlayın.

 1. Ev hanımı mısınız? O zaman el becerileriniz kuvvetlidir diye düşünüyorum. Bir şeyler örüp satmaya ne dersiniz? Mesela hasır çanta, kemer ve şapkalar bu yaz oldukça trendler.
 2. Öğrenci misiniz? Makale yazarak, başkalarının tezlerine yardımcı olarak evden ek gelir sağlayabilirsiniz.
 3. Çalışan biri misiniz? Çalışıyorsunuz; ancak hem boş vaktiniz var hem de fazladan para kazanmak istiyor olabilirsiniz. Aşağıda vereceğim örneklerde muhakkak kendinize göre işler bulabilirsiniz.
 4. Elinizin lezzetli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Paket ve konserve gıda işine girmeye ne dersiniz? Çok samimiyim, bu işte deli paralar dönüyor.
 5. Toprakla, bitkilerle aranız iyi mi? Evde yetiştirebileceğiniz ve sattığınızda iyi bir gelir elde edebileceğiniz onlarca ürün var.

Gördüğünüz gibi aslında hepinizi düşündüm ve bu yazıyı öyle hazırladım. Evde ek iş yapmak istiyorum diyorsanız; ihtiyacınız olan tek şey boş vakit olacaktır. Bunun dışında gereken bazı ufak detayları da zaten size anlatıyor olacağım.

Evde paketleme işi ile bol kazanç sağlayabileceğinizi unutmayın! Hemen konuyla alakalı yazmış olduğum kırmızı yazıya tıklayın ve detayları öğrenin.

Evde Ek İş Fikirleri | Evde Ek İş Olarak Ne Yapılır?

evden yapılabilecek işler
Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

Evde yapılabilecek ek iş fikirleri hakkında harıl harıl araştırma yaptığınızı biliyorum. Ancak hiç gerek yok. Ben sizler için bu konuda da yeteri kadar araştırma yaptım ve 2022 yılında evde ek iş yapmak istiyorum, ne yapmalıyım diye merak edenler için detaylı bir yazı hazırladım.

Aslında evde ek iş çeşitleri o kadar çok ki… Yani buraya yüzlerce evde ek iş fikri örneği yazabilirim. Mesela; evde terzilik yapmak, evde tekstil işi yaparak para kazanmak, evde organik sabun yapıp satmak, evde midye dolma yapıp satma işi, evde tespih dizme işi, evde kutu süsleme işi….

Ayrıca, vermiş olduğum evde ek iş fikirleri için firmalar ile ortaklaşa çalışabilir ya da evde kendi başınıza bu işleri yapabilirsiniz.

Faydalı yazı: Evde paketleme işi veren firmalar

Evlere Ek İş Veren Yerler

evde iş yapmak istiyorum
eve iş veren yerler

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Mersin, Siirt, Konya, Denizli, Manisa, Kastamonu, Trabzon, Gaziantep, Şanlıurfa ve daha nicesi… Türkiye evlere ek iş veren firmalar açısından oldukça zengin bir ülke. Yani yaşadığınız şehrin hiçbir önemi yok.

Siz bu işi yapmak istiyor musunuz? Para kazanmaya çok mu ihtiyacınız var? O zaman kendi imkanlarınızla evde ek iş yapabileceğiniz gibi evlere ek iş veren firmalar ile de ortaklaşa işler yapabilirsiniz. Nasıl mı? Çok basit. Önce ne üzerine çalışmak istediğinize karar verin. Mesela dikiş dikmede iyi misiniz?

O zaman doğru çarşıya… Bazı tekstil atölyeleri ve dikimevleri evlere ek iş veriyor! Mesela bu yerlerden evinize parça kumaş işleri alabilirsiniz. Bu kumaşları temizleyebilir, kenarlarını düzenleyebilir, süslemeler ve nakışlar yapabilirsiniz.

Örnek: Perdeciler evlere sıklıkla ek işler verirler. Yaşadığınız yerde muhakkak size uygun bir iş bulabilirsiniz.

Ya da havlu kenarı süsleme işi, sizce de çok eğlenceli değil mi? Biliyorsunuz, biz Türk halkı olarak işlemeleri, boncuklu, iğne oyalı havlulara bayılırız. Hem kendimiz kullanırız hem de evlere hediye olarak götürürüz.

Sizler de ilgili firmalarla görüşüp bu alanda çalışabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu tarz işleri firmalar aracılığıyla almak için temiz, pratik ve el becerinizin yüksek olduğunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler azmi elinden bırakmamalı…

Evde ek iş yapmak isteyenler ve nereden başlayacağını bilmeyenler için bazı alt başlıklar oluşturdum. İncelemenizi tavsiye ederim.

Evde Ek İş Veren Firmalar

eve iş veren firmalar
izmir’de evlere parça başı iş verenler

Ev hanımı olup da evde ek iş yapmak istiyorum demeyen çok azdır herhalde diye düşünüyorum. Özellikle çocuğunuz okul çağında ise evden para kazanmak sizin için çok daha kolay olacaktır. Peki, bir ev hanımı olarak evde ne gibi ek işler yapabilirsiniz?

Firmalardan evlere ek iş alabilirsiniz:

 • Evde davetiye katlama işi
 • Evde maske dikimi işi
 • Evde tespih dizme işi
 • Evde etiket yapıştırma işi
 • Evde kalem montajı işi
 • Evde maket bıçağı montajı işi
 • Evde nikah şekeri yapma ve süsleme işi
 • Evde püskül bağlama işi
 • Evde kutu katlama işi

Evde yapılacak işler bol seçenekli… Para kazanmak isteyen bir ev hanımı olarak yukarıda saydığım ek işler gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Vermiş olduğum işler çoğunlukla firmalar ve ilgili dükkanlar aracılığıyla kolayca bulunabilir. Eve iş veren firmalar için bu işleri arayarak iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca detaylıca anlattığım, son derece işe yarar bir başlık olan evde ek iş veren firmalar yazımı da okumalısınız.

Bu işlerin ortalama kazancı 2.000 ile 6.000 TL arasında değişecektir.

Öğrenciyim ve Evde Ek İş İstiyorum Diyenler

Öğrenciyim ve evde ne iş yapabilirim diye mi soruyorsunuz? Hangi dönemde bir öğrencinin paraya ihtiyacı olmamış ki? Her birimiz bu dönemlerden geçtik ve sizi çok iyi anlıyoruz. Okulunuzdan arda kalan zamanları değerlendirmek istemeniz çok normal. Hem saatlerce ayakta garsonluk yapmanıza da gerek yok.

Evde ek iş yapmak istiyorum diyen öğrenciler olarak dilerseniz şu seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

 • Özel ders vermek
 • Çocuk ablası olmak (Bir nevi bakıcılık)
 • Makale yazarlığı yapmak
 • Stok fotoğrafçılığı yapmak (Bakın bu inanılmaz eğlenceli ve kazançlı bir iş)
 • Evde oda kokusu hazırlamak ve satmak

Biliyorsunuz, şimdiki öğrenciler çoğunlukla Z kuşağını kapsıyor. Yani, aslında öğrencilerin evde ek iş olarak yapabilecekleri daha onlarca şey sayabilirim.

Son olarak benden size tavsiye, bu işler gerçekten hem çok basit hem de inanılmaz kazançlı. Yani eğer işin ucunu baştan sıkı tutarsanız, ayda minimum 5 bin TL kazanmanız kaçınılmaz olacaktır. Sizlere evden para kazandıran işler sıralamaya devam ediyorum!

Çalışıyorum Ama Evlere Ek İş Önerisine Açığım Diyenler

Evde davetiye katlama işi
izmir evde paketleme işi

Tabi ya, evde ek iş yapmak için sadece ev hanımı olmanız gerekmiyor. Eğer çalıştığınız saatlerden geriye bir şeyler yapmak için yeterli zamanınızın kaldığını düşünüyorsanız, sizler de evde ek iş yaparak ekstra para kazanabilirsiniz.

Peki, neler yapabilirsiniz? İşte bu konuda size spesifik maddeler sıralamayacağım. Zaten evde ek iş yapmak istiyorum diyenlerin yapabileceği tüm işleri anlatıyorum. Aralarından size en uygun olanı seçmeniz yeterli.

Sadece diğer işinizle birlikte ek işi aynı anda idare etmek sizi yormayacaksa bu işlere kalkışmanızı öneriyorum.

Çalışan kişiler için evde ek iş önerileri konusunda şunları söylemeden geçemeyeceğim. Çok fazla zamanınızı almayacak işler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu işler düşük maliyetli işler de olmalıdır.

Dilerseniz siz de evlere ek iş veren firmalar ile görüşerek yarı-zamanlı çalışmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Yani firmalar aracılığıyla evde ek iş yapmak için tüm gün çalışmanıza gerek yok. Mesela, kendi işiniz bittikten sonra  akşamları 3-4 saat boyunca bu işleri yapabilirsiniz.

Bu işleri yukarıda vermiştim ama yine yazayım:

 • Evde püskül bağlama
 • Evde iplik ayırma ve temizleme
 • Evde davetiye katlama
 • Kutu süsleme ve katlama işi

Dediğim gibi bu işleri aslında para kazanmak isteyen herkes yapabilir. Ancak ev hanımlarının daha çok boş vakti olacağından bu işten daha yüksek paralar kazanmaları mümkün.

Eğer çalışan biriyseniz ve verdiğimiz örneklere benzer ek işler yapmak istiyorsanız; günde 3-5 saat çalışarak ayda minimum 3.000 TL ek gelir kazanabilirsiniz.

Aslında evde kendiniz de bir şeyler üreterek satabilir ve para kazanabilirsiniz; ancak zaten çalışıyorsunuz. Bir de bu işlerin pazarlamasıyla, sermayesiyle uğraşmayın diye size hazır bulabileceğiniz kolay işleri örnek olarak gösterdim.

Yine de evde ek iş yapmak istiyorum diyorsanız; aşağıda vereceğim diğer evde ek iş fikirlerini de uygulayabilirsiniz.

Popüler Evde Ek İş: Evde Sabun Paketleme

El Becerilerimle 40 Yıllık Fabrikalara Taş Çıkartırım Diyenler

evde ek iş yapma fikirleri
evde paketleme işi izmir

Aaa işte en eğlencelisi… Evde ek iş yapmak istiyorum diyorsanız;  yaratıcılık ve moda becerilerinizi ortaya çıkarma zamanı! Yetenekli misiniz? Ortaya bir şeyler çıkarmayı ve bunu ben yaptım, demeyi seviyor musunuz? O zaman inceleyin:

 • Evde mum yapma işi (Bir de bunların organik olanları var.)
 • Evde hasır sepet örme işi ( Biliyorsunuz ki çok moda ve ortalama bir sepet neredeyse 100 TL’ye satılıyor.)
 • Evde Rölyef Tablo Yapıp Satmak (Daha birkaç gün önce yapan bir kişiden 400 TL’ye satın aldım, inanılmaz güzeller.)
 • Evde kapı süsü yaparak para kazanmak (Bebek doğumu, hastane odaları, yılbaşı konseptli vs.)
 • Evde duvak işleyerek para kazanmak (Özellikle yaz mevsimlerinde gelsin paralar!)

Yukarıda saydığım örneklerin hepsi buram buram emek ve el işçiliği kokmuyor mu? Bu ve benzeri evde ek işler gerçekten kazançlı ve eğlencelidir. Ayrıca, yapılışlarını anlatan Youtube videolarını da incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. İşte, sizler için aşağıya örnek bir video bırakıyorum…

evde iş imkanı izmir

Üreterek Evde Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenler

evde ek iş yapma fikirleri
paketleme işi izmir

Açıkçası evde ek iş örnekleri veren diğer sitelere şöyle bir göz gezdirdim, fakat şunları göremedim:

Kırmızı yazılara tıklayarak konuyla alakalı daha detaylı bilgilere erişin… Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için seçenek bol! Mis gibi el yapımı salçalar, zeytinler, peynirler… Zaten her birimiz bunların doğalını tüketmek istemiyor muyuz? Çarşıda pazarda ev yapımı diye fabrika zeytinlerini satıyorlar; biz de inanıp o kadar para verip alıyoruz.

Siz gerçeğini yapın. İnanın, evde yaptığınız gıda ürünlerini doğru pazarlama ile yok satacaksınız. Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey mutfak! Evet, mutfağınız varsa tarhana da yapabilirsiniz, salça da… Zaten önce konu komşu; eş dost derken bir bakmışsınız herkes sizin müşteriniz olmuş.

Konumuz gıda ürünleri olduğu için ne kadar çok titiz bir şekilde üretim yapmanızı uzun uzadıya anlatacak değilim. Ancak siz yine de dikkatli olun; aksi taktirde sizin başınız yanar. Bu öyle evde mum yapma, püskül bağlama işine benzemez.

Ev hanımı da olsanız, çalışan da olsanız evde üreterek bir şeyler yapabilir ve satabilirsiniz. Hatta yaptığınız ürünleri belirli dükkanlara komisyon vererek de satabilirsiniz. Pazarlaması artık size kalmış.

Örneğin: Evde ek iş yapmak istiyorum diyorsunuz ve oldukça lezzetli biber ve domates salçaları yapıyorsunuz. Salçanın kavanozunu ortalama 30 TL’den satıyorsunuz. Ama bu salçanın size maliyeti 3-4 TL. Koyun bu salçalarınızı bir dükkana, satılan kavanoz başına 10 TL’de ücret verin dükkan sahibine. İşte bu kadar. Zaten ürünleriniz beğenilirse bu dükkan ile ortaklaşa iş yapmaya da başlarsınız.

Belki de evde ek iş olarak girdiğiniz bu yolda ileride kendi dükkanınızı açarsınız, kim bilir?

Evde Ek İş İlanları

evlere ek iş ilanları
evde ek iş izmir

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için evde ek iş ilanları hakkında da bilgi vermek istiyorum. Mesela, evlere iş veren firmalar, iş ilanlarını nerede yayınlıyorlar? Gördüğünüz her evde ek iş ilanına başvurmalı mısınız? Başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Yukarıdaki 3 sorunun cevabı, aslında gerçekten önemli. Çünkü, piyasada evde ek iş ilanı adı altında belki de binlerce yalan yanlış bilgiler paylaşılıyor. E haliyle bizler de hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu ayırt edemiyoruz.

Fakat ben ettim ve evinde oturup ek iş yaparak para kazanmak isteyen okurlarımın evde ek iş ilanlarını nasıl bulacaklarını öğrendim! Sadece iş ilanlarını değil; aynı zamanda evde ek iş yapmanız için ihtiyacınız olan telefon numaraları için de detaylı bir açıklamada bulundum.

İşte sizin için konuyla ilgili küçük bir ipucu:  Evde ek iş ilanları ve evden para kazanma ilanları adlı Facebook gruplarına katılarak evlere verilen ek iş ilanlarını bulabilirsiniz.

Çalışmalarım bunlarla sınırlı değil; daha fazla bilgi ve ilan sitelerini öğrenmek için evde ek iş ilanları yazımı okuyabilirsiniz.

Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak
Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Bu zamanda kim kime, oturduğu yerden çalıştı diye ayda 6-7 bin lira vermiş? Evet, yanlış okumadınız, evde ek iş yapmak istiyorum diyenler ve firmalardan iş alanlar ayda 7.000 TL para kazanabilirler. Ancak, bunun için benim söylediklerimi harfi harfine yapmanız gerekiyor.

Bunun için de Evde ek iş yaparak para kazanmak başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Bu yazımda evden çalışarak ayda nasıl binlerce para kazanabileceğinizi örneklerle anlattım.

Hatta yine küçük bir örnek vereyim: Günde 5 saat evde ek iş yaparak kazanacağınız para ile günde 10 saat evde ek iş yaparak kazanacağınız para aynı olmaz. Bunun için yaptığınız işin miktarı + türü + saati son derece önemlidir. Sizlere aşağıdaki tabloda günlük ve aylık kazancınızı farklı varyasyonlarını ele alarak hesapladık. Hemen şimdi inceleyin ve siz de başlayın!

Çalışacağınız GünGünlük Paket AdediHaftalık KazançAylık Kazanç
4 gün200 paket1.600 TL6.400 TL
5 gün200 paket2.000 TL8.000 TL
6 gün200 paket2.400 TL9.600 TL
evde ek iş kazancı

Evde Ek İş İlanları Telefon Numarası

eve iş veren firmalar iletişim
izmir’de evlere iş veren firmaların telefon numaraları

Evde ek iş ilanları telefon numaraları, arıyorsunuz açmıyorlar değil mi? Belki de yanlış numarayı arıyorsunuz, olamaz mı? İnternette gördüğünüz her telefon numarasına güvenmemenizi şiddetle belirtmek istiyorum. Birilerinin; şu, şunun telefon numarası. Hadi ara! demeleri ne kadar inanılır olabilir ki? Ek iş yapmak istiyorum evde diyorsanız telefon numaraları hayatınızı kurtaracak.

Yukarıda kırmızı olarak belirttiğim başlığımda Türkiye’nin herhangi bir yerinde yaşayan ve evde ek iş yapmak istiyorum diyen bir ev hanımı için  evlere ek iş veren tüm firmaların telefon numaralarını nasıl bulabileceğini, tek tek açıkladım.

E daha ne olsun? 🙂 Aklınızı kurcalayan soruları aşağı YORUM bırakabilirsiniz! Evde ek iş yapmak istiyorum diyenlere daha çok seçenek sıraladığım – EVDE EK İŞ – yazı kategorisine göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ!

Evde Ek İş web sitesi adını kullanarak sizi arayan dolandırıcılara inanmayın! Son zamanlarda web sitemizi kullanarak iş bulma vaadi bulunan kişilerin sayısı artmıştır. Evde Ek İş bir blog rehber web sitesidir. İş ilanı yayımlama ya da iş bulma gibi hizmetler vermemektedir. Sizi bu şekilde arayarak para ve kapora isteyen kişilere itimat etmeyiniz!

YORUMLAR

 1. Meltem dedi ki:

  Evde yapabileceğim iş arıyorum paketleme işi

 2. Mete dedi ki:

  Evde yapabileceğim iş arıyorum 05537445783 Manisa cvp bekliyorum

 3. Halil dedi ki:

  Evde yapabileceğim iş arıyorum 0534 657 3899