Evde Sabun Yapıp Satmak – 2022 Güvenilir Evde Ek İş Yöntemleri!

18.03.2022
5.917
Evde Sabun Yapıp Satmak – 2022 Güvenilir Evde Ek İş Yöntemleri!

Evde sabun yapıp satmayı düşünüyorsunuz fakat nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Tam yerine geldiniz. Evde sabun yapıp satmak, maliyeti çok az fakat geliri çok yüksek bir iş. Öyle ki binlerce lira kazanmak isteyen birçok insan, evde sabun yapıp satmak için sabun üretmeye başladı.

Siz de o insanlardan biri olabilirsiniz. Şu an “Evde sabun yapıp satmak istiyorum” dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin, ben sizler için sabun üretim maliyetinden, sabun yaparak para kazanmak için neler gerektiğine kadar detaylıca araştırdım.

İster öğrenci olun, ister emekli, ister kadın, ister erkek! Kimler evde sabun yaparak para kazanabilir diye düşünmeye gerek yok. Emin olun hem eğlenecek hem de para kazanacaksınız. Hadi gelin detayları öğrenmeye başlayalım…

Evde Sabun Nasıl Yapılır? Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Evde sabun yapıp satmak

Sabun yapımı zor gibi gözükse de aslında doğru malzemeler ve doğru araç gereçler kullanıldığında evde kolayca yapılabilecek bir ürün.  Evde sabun yapıp satmak istiyorsanız birtakım malzemelere ihtiyacınız var.

Maliyeti çok düşük olan bu malzemeleri alarak, birbirinden güzel ve mis kokulu sabunlar üretebilirsiniz. Böylelikle az bir bütçeyle kendi işinizin patronu olacaksınız. Heyecanlandınız değil mi? 🙂 Gelin evde sabun yapıp satmak için ne gerekiyor bir bakalım. İşte başlıyoruz:

 • Öncelikle hammadde olarak yağa ihtiyacınız var. Organik olmasına özen göstererek Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı veya argan yağı kullanabilirsiniz.
 • Çünkü katıksız ve organik yağlı sabunların satışı daha yüksektir. Biliyorsunuz ki özellikle günümüzde insanlar her şeyin organiğine sahip olmak istiyor. Bu sebeple organik yağlara yoğunluk vermenizde fayda var.
 • Sabunlarınızın güzel kokması için hazırlayacağınız sabun karışımına aroma eklemeniz gerekiyor. İnsanların banyolarında ya da mutfaklarında kullanacakları bu sabunların güzel kokması çok önemli. Bu yüzden çok çeşitli esanslar satın alabilirsiniz. Örneğin vanilya esansı, gül esansı ya da odunsu kokular esansı gibi temizlik hissi veren esanslar tercih edebilirsiniz.
 • Geldik alıcının gözünü boyamaya! Sabunları yalnızca temizlik amaçlı satın almıyoruz değil mi? Bazen öyle çarpıcı renklerde sabunlar görüyoruz ki, sırf rengi için alışveriş sepetimize ekliyoruz. Bu sebeple sizin de sabunlarınız için renklendiricilere ihtiyacınız var.
 • Sezonun trend renklerini seçebilirsiniz. Turuncu, turkuaz, kırmızı ve pembe gibi dikkat çekici renklendiriciler satın alabilirsiniz.
 • Evde sabun yapıp satmak için elde edeceğiniz karışımın belirli değerlerde olması gerekiyor. Malzemelerin olması gerekenden fazla koyulması sabun yapımınızda zaman kaybetmenize yol açar. Bu yüzden hassas bir tartıya ihtiyacınız olacak.
 • Sabunun pH değerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu değeri olması gereken seviyelerde tutabilmek için de bir adet pH ölçer satın almanızı öneririm.
 • Aldığınız malzemeleri karıştırmak için bir adet çelik tencereniz olmalı. Bana kalırsa, evinizde çelik tencere varsa dahi hijyen açısından yenisi satın almalısınız.
 • Son olarak yaptığınız karışımı şekillendirmek için sabun kalıbı almalısınız. Sıradan yuvarlak kalıplar yerine rakiplerinizden farklı olmak için daha ilgi çekici kalıplar kullanmanızı öneriyorum. Örneğin geometrik şekillerde olan sabun kalıplarından almanız uygun olur.

Size sunacağım videoyu izleyerek evde sabun yapımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Hem de “Evde sabun nasıl yapılır?” sorusuna videolu anlatımla kesin bir cevap bulacaksınız:

Evet, evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeler işte bu kadar! Bu malzemeleri bir araya getirip kolayca sabun yapabilirsiniz. Binlerce insan bu kadar az ürünle harikalar yaratıyor. Siz yeter ki sabun yapıp satmak isteyin.

Evde kanaviçe yaparak para kazanmak için mutlaka okuyun!

Evde Sabun Yapıp Satmak Kazancı

Evde Sabun Yapıp Satmak

Sizlere evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeleri ve nasıl satış yapacağınızı anlattım. Şimdi en çok merak ettiğiniz kısma geliyorum. Evde sabun yapan ve kendi iş kolunu oluşturan insanların çoğunun ayda 3.000 TL – 5.000 TL arasında para kazandığını biliyor muydunuz?

Para kazanmanın en iyi yollarından biri olan evde sabun yapıp satmak, size de en az 3.000 TL kazandıracaktır. Bunu sağlamak için belirli bir kalite düzeyi oluşturmanız ve ona sadık kalmanız yeterli. Peki bunu nasıl sağlarsınız?

 • Satın almış olduğunuz malzemelerin organik olmasına dikkat edin.
 • Esansları yoğun kullanın.
 • Ürünlerinizin fiyatlarını piyasaya göre belirleyin.
 • Arada bir indirim yaparak reklam oluşturun. Dikkat çekici olmak için çaba gösterin.
 • Müşterinin size gelmesini beklemeyin. Mesaj atarak sayfanıza göz atmalarını isteyebilirsiniz.
 • İnsanların sorularına olabildiğince hızlı cevap verin. Cevaplarınızın bilgi ağırlıklı olması gerekiyor.
 • Satış yaptıktan sonra müşterilerinizden mutlaka geri dönüş yapmasını rica edin.
 • Kazancınız tamamen size bağlı. Siz ne kadar kaliteli ve fazla ev yapımı sabun yapıp satarsanız o kadar kar elde edersiniz.

Evde sabun yapıp satmak kadar karlı bir işi daha önermek istiyorum. Detaylı bilgi için tıklayın: Evde nikah şekeri paketleme işi.

Sabun Üretim Maliyeti

Evde Sabun Yapıp Satmak

Evde sabun yapıp satmak isteyenler bu işin ne kadara mal olacağını da oldukça merak ediyor. O halde sizi daha fazla meraklandırmadan güzel haberi vermek istiyorum. Sabun yapıp satmanın maliyeti kazancınızı göz önüne aldığımızda oldukça düşük.

Dışarıdan temin edeceğiniz gerekli malzemelerle 1 kg sabunun maliyeti ortalama 500 TL olacak. Evde sabun yapıp satmak kolay olduğu kadar düşük maliyetli bir iş. Kendi işinin patronu olmak isteyen herkes için harika bir tercih! Peki evde yaptığınız sabunları nerede satabilirsiniz?

Evde Yaptığım Sabunları Nasıl ve Nerede Satabilirim?

Evde Sabun Yapıp Satmak

Evde sabun yapıp satmak konusunun ilk aşamasından yukarıda bahsettim. Şimdi ikinci aşamaya geçiyoruz. Evde sabunlarınızı yaptınız, peki nasıl ve nerede satacaksınız?

 • Evde sabun yapıp satmak için bir satış kanalına ihtiyacınız var. İsterseniz Instagram üzerinden ya da Shopier sitesi üzerinden satış yapabilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz birbirinden güzel sabunlarınız için bir isim bulun. Yaratıcı ve dikkat çekici olmasına özen gösterin.
 • Sabunlarınıza özel açtığınız yeni hesabınızda güzel görseller ve videolar paylaşın.
 • Görsellere muhakkak belirleyeceğiniz marka ismini yazın. Videoların da açıklama kısmına ekleyebilirsiniz.
 • Rakiplerinizi inceleyin. Mutlaka rakip olarak gördüğünüz diğer sabun satıcılarına göz atın. Onların yaptıklarından ilham alabilirsiniz.
 • İş birliği yapmaktan kaçınmayın. Markanızı duyurmak için birkaç fenomene bedava ürün gönderebilirsiniz. Milyonlarca takipçisi olan bu insanlara göndereceğiniz birkaç bedava ürün sizlere binlerce yeni sipariş ve para olarak geri dönebilir! Bunu unutmayın.

Evde kaktüs yetiştirerek para kazanmak hakkında yazdığım yazıya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Oldukça kazançlı bir iş olduğunu söyleyebilirim…

Evde Yaptığım Sabunların Satışını Nasıl Arttırırım?

Evde sabun yapıp satmak
Evde sabun yapıp satmak

Ev yapımı sabunlar, son dönemde oldukça revaçta. Temizliğe önem veren herkesin en çok kullandığı sabunlardan kazanç sağlayabileceksiniz. Üstelik evden çıkmadan! Sabun yapıp satmak için kolları sıvadınız diyelim. Satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz? Gelin madde madde satış tüyoları üzerinde duralım:

 • Sabunlarınızı kategorilere ayırmanız gerekiyor. Esanslarına ya da şekillerine göre ayırabilirsiniz. Örneğin, vanilyalı sabunlar ya da dikdörtgen sabunlar şeklinde ayırabilirsiniz.
 • Ürünlerinizin görseli kadar paketlemesi de oldukça önem taşıyor. Bu sebeple sabunlarınızı paketleme konusuna özen göstermelisiniz. Kese kağıtlarına koyup üzerini hasır bir iple fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Böylelikle sabunlarınız daha ilgi çekici hale gelebilir.
 • Müşterilerinize mutlaka mini kartlar hazırlayın. İsimlerine özel gönderilen mini kartlarda onlara sabunları nasıl kullanacaklarına dair ufak öneriler verebilir veya iyi günler dileyebilirsiniz. Bu noktada onlara ne kadar iyi davranır ve değerli olduklarını hissettirirseniz o kadar çok iyi geri dönüş ve sipariş alırsınız.
 • Hızlı kargo kullanmaya özen gösterin. Siparişleri en geç 2 gün içinde kargo şirketlerine teslim edin. Bu neden önemli diyecek olursanız, biraz empati yapmanızı tavsiye ederim. Siz de internetten bir şeyler satın aldığınızda hemen elinize ulaşsın istersiniz öyle değil mi? Bu sebeple de müşterilerinizin kargolarını geciktirmemeye çalışmak en iyisi. Ne kadar hızlı paketleme yaparsanız o kadar hızlı geri dönüş alırsınız.

El işlerine meraklıysanız sizlere farklı bir evde ek iş fikri daha sunacağım! Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak yazısına davetlisiniz…

Sizlerle evde sabun yapıp satmak için gerekli olan birçok bilgiyi paylaştım. Eğer daha fazla sorunuz varsa bize YORUM yazabilirsiniz!

YORUMLAR

 1. Ezgi dedi ki:

  Evde sabun paketleme yapmak istiyorum Gaziantep Şahinbey