Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Sabun Yapıp Satmak – 2021’de Evden Ek İş Yöntemleri!

Evde Sabun Yapıp Satmak – 2021’de Evden Ek İş Yöntemleri!

evde sabun yapıp satmak
Evde sabun yapıp satmayı düşünüyorsunuz fakat nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Tam yerine geldiniz. Evde sabun yapıp satmak, maliyeti çok az fakat geliri çok yüksek bir iş. Öyle ki sadece evde sabun yapıp satarak binlerce insan, binlerce lira para kazanıyor.

Siz de o insanlardan biri olabilirsiniz. “Peki ama nasıl?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Merak etmeyin, ben sizler için neler yapılması gerektiğini detaylıca araştırdım. Hadi gelin başlayalım.

Evde Sabun Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

evde sabun yapmak için malzemeler
Evde Sabun Yapıp Satmanın Sırları

Evde sabun yapıp satmak istiyorsanız birtakım malzemelere ihtiyacınız var. Maliyeti çok düşük olan bu malzemeleri alarak, birbirinden güzel ve mis kokulu sabunlar üretebilirsiniz. Böylelikle az bir bütçeyle kendi işinizin patronu olacaksınız. Heyecanlandınız değil mi? İşte başlıyoruz.

 • Öncelikle hammadde olarak yağa ihtiyacınız var. Hangi yağı kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı veya argan yağı kullanabilirsiniz. Bu yağların organik olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim.
 • Çünkü katıksız ve organik yağlı sabunların satışı daha yüksektir. Biliyorsunuz ki özellikle günümüzde insanlar her şeyin organiğine sahip olmak istiyor. Bu dürtülerini kullanmalısınız. Onlara istediklerini veriyor olmalısınız. Bu sebeple organik yağlara yoğunluk vermenizde fayda var.

Evde kanaviçe yaparak para kazanmak için okuyun!

 • Sabunlarınızın güzel kokması için hazırlayacağınız sabun karışımına aroma eklemeniz gerekiyor. İnsanların banyolarında ya da mutfaklarında kullanacakları bu sabunların güzel kokması çok önemli. Bu yüzden çok çeşitli esanslar satın alabilirsiniz. Örneğin vanilya esansı, gül esansı ya da odunsu kokular esansı gibi temizlik hissi veren esanslar tercih edebilirsiniz.
 • Geldik alıcının gözünü boyamaya! Sabunları yalnızca temizlik amaçlı satın almıyoruz değil mi? Bazen öyle çarpıcı renklerde sabunlar görüyoruz ki, sırf rengi için alışveriş sepetimize ekliyoruz. Bu sebeple sizin de sabunlarınız için renklendiricilere ihtiyacınız var.
 • Sezonun trend renklerini seçebilirsiniz. Banyolarımız çiçek buketine benzesin! Tropikal renklerin fazla alıcısı olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. Turuncu, turkuaz, kırmızı ve pembe gibi dikkat çekici renklendiriciler satın alabilirsiniz.
 • Evde sabun yapıp satmak için elde edeceğiniz karışımın belirli değerlerde olması gerekiyor. Malzemelerin olması gerekenden fazla koyulması sabun yapımınızda zaman kaybetmenize yol açar. Bu yüzden hassas bir tartıya ihtiyacınız olacak.
 • Sabunun pH değerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bu değeri olması gereken seviyelerde tutabilmek için de bir adet pH ölçer satın alın.
 • Aldığınız malzemeleri karıştırmak için bir adet çelik tencereniz olmalı. Yoksa satın alabilirsiniz. Bana kalırsa, evinizde çelik tencere varsa dahi hijyen açısından yenisi satın almalısınız. Böylesi hem sizin içinizi hem de müşterilerinizin içini rahatlatacaktır.
 • Son olarak yaptığınız karışımı şekillendirmek için sabun kalıbı almalısınız. Sıradan yuvarlak kalıplar yerine daha ilgi çekici kalıplar kullanmanızı öneriyorum. İlginç kalıplar satın almanız, satış potansiyelinizi artıracaktır. Bu kısmı birazdan evde sabun yapıp satmak için gerekli olan satış stratejileri bölümünde anlatıyor olacağım. Örneğin geometrik şekillerde olan sabun kalıplarından almanız uygun olur. Böylelikle rakiplerinizden farklı olursunuz.

Evet, evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeler işte bu kadar! Ne kadar da kolay bir iş değil mi? Binlerce insan bu kadar az ürünle harikalar yaratıyor. Meraklanmayın, siz de o insanlardan biri olacaksınız.

Evde Yaptığım Sabunları Nasıl Satarım?

evde yapılan sabunları satmak
Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Evde sabun yapıp satmak konusunun ilk aşamasından yukarıda bahsettim. Şimdi ikinci aşamaya geçiyoruz. Evde sabunlarınızı yaptınız peki ama nasıl satacaksınız?

 • Evde sabun yapıp satmak için bir satış kanalına ihtiyacınız var. İsterseniz Instagram üzerinden ya da Shopier sitesi üzerinden satış yapabilirsiniz. Bu konuda kullanabildiğiniz en iyi sosyal medya platformunda hesap oluşturmanızda fayda olduğunuzu söyleyebilirim.
 • Yapmış olduğunuz birbirinden güzel sabunlarınız için bir isim bulun. Yaratıcı ve dikkat çekici olmasına özen gösterin.
 • Sabunlarınıza özel açtığınız yeni hesabınızda güzel görseller ve videolar paylaşın. Görsellere muhakkak belirleyeceğiniz marka ismini yazın. Videoların da açıklama kısmına ekleyebilirsiniz.
 • Rakiplerinizi inceleyin. Mutlaka rakip olarak gördüğünüz diğer sabun satıcılarına göz atın. Onların yaptıklarından ilham alabilir ve daha çok satış yapabilirsiniz.
 • İş birliği yapmaktan kaçınmayın. Markanızı duyurmak için birkaç fenomene bedava ürün gönderebilirsiniz. Milyonlarca takipçisi olan bu insanlara göndereceğiniz birkaç bedava ürün sizlere binlerce yeni sipariş ve para olarak geri dönebilir! Bunu unutmayın.

Evde kaktüs yetiştirerek para kazanmak hakkında yazdığım yazıya bir göz atın! Oldukça kazançlı bir iş olduğunu söyleyebilirim…

Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

evde sabun satma kazancı
Sabun Yapıp Satmak

Sizlere evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeleri ve nasıl satış yapacağınızı anlattım. Şimdi en çok merak ettiğiniz kısma geliyorum. Evde sabun yapan ve kendi iş kolunu oluşturan insanların çoğunun ayda 3000 TL’den fazla para kazandığını biliyor muydunuz? Üstelik bunu çok az parayla satın aldıkları malzemelerle yapıyorlar.

Para kazanmanın en iyi yollarından biri olan evde sabun yapıp satmak, size de en az 3000 TL kazandıracaktır. Bunu sağlamak için belirli bir kalite düzeyi oluşturmanız ve ona sadık kalmanız yeterli. Peki bunu nasıl sağlarsınız?

 • Satın almış olduğunuz malzemelerin organik olmasına dikkat edin.
 • Esansları yoğun kullanın.
 • Ürünlerinizin fiyatlarını piyasaya göre belirleyin.
 • Arada bir indirim yaparak reklam oluşturun. Dikkat çekici olmak için çaba gösterin.
 • Müşterinin size gelmesini beklemeyin. İnsanlara mesaj atarak sayfanıza göz atmalarını isteyebilirsiniz.
 • İyi ve seviyeli diyaloglar kurun. İnsanların sorularına olabildiğince hızlı cevap verin. Cevaplarınızın bilgi ağırlıklı olması gerekiyor.
 • Satış yaptıktan sonra müşterilerinizden mutlaka geri dönüş yapmasını rica edin. Böylelikle satılan ürünlerin ulaştıkları noktaları haritada işaretleyebilir; potansiyel müşterilerinize Türkiye’nin ne kadar çok noktasına sipariş gönderdiğinizi gösterebilirsiniz.

Evde Yaptığım Sabunların Satışını Nasıl Arttırırım?

evde yapılan sabunların satışını artırmak
Evde Sabun Yapıp Satma Tüyoları

Evde sabun yapıp satmak konusunun ilk aşamasından yukarıda bahsettim. Şimdi ikinci aşamaya geçiyoruz. Evde sabunlarınızı yaptınız peki ama nasıl satacaksınız?

 • Sabunlarınızı kategorilere ayırmanız gerekiyor. Esanslarına ya da şekillerine göre ayırabilirsiniz. Örneğin, vanilyalı sabunlar ya da dikdörtgen sabunlar şeklinde ayırabilirsiniz.
 • Ürünlerinizin görseli kadar paketlemesi de oldukça önem taşıyor. Bu sebeple sabunlarınızı paketleme konusuna özen göstermelisiniz. Kese kağıtlarına koyup üzerini hasır bir iple fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Böylelikle sabunlarınız daha ilgi çekici hale gelebilir.
 • Müşterilerinize mutlaka mini kartlar hazırlayın. İsimlerine özel gönderilen mini kartlarda onlara sabunları nasıl kullanacaklarına dair ufak öneriler verebilir ve iyi günler dileyebilirsiniz. Unutmayın, müşterileri tavlamanız gerekiyor. Bu noktada onlara ne kadar iyi davranır ve değerli olduklarını hissettirirseniz o kadar çok iyi geri dönüş ve sipariş alırsınız.
 • Hızlı kargo kullanmaya özen gösterin. Siparişleri en geç 2 gün içinde kargo şirketlerine teslim edin. Bu neden önemli diyecek olursanız, biraz empati yapmanızı tavsiye ederim. Siz de internetten bir şeyler satın aldığınızda hemen elinize ulaşsın istersiniz öyle değil mi? Bu sebeple de müşterilerinizin kargolarını geciktirmemeye çalışmak en iyisi. Ne kadar hızlı paketleme yaparsanız o kadar hızlı geri dönüş alırsınız.

El işlerine meraklıysanız sizlere farklı bir evde ek iş fikri daha sunacağım! Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak yazısına davetlisiniz…

Sizlerle evde sabun yapıp satmak için gerekli olan birçok bilgiyi paylaştım. Eğer daha fazla sorunuz varsa yorum yazabilirsiniz! Bu bol kazançlı yolda başarılar diliyorum.

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü