Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi – 6.000 TL Gelir Elde Edin!

15.04.2022
6.478
Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi – 6.000 TL Gelir Elde Edin!

Sizlere evdeki boş vakti, nakde çevirmenizin basit bir yolundan bahsedeceğim. Son dönemlerde evde penye ipten paspas yapma işi çok sık araştırılıyor. Ben de bu iş fikrini sizler için detaylıca araştırdım.

Herkesin evinde rahat ve kullanışlı dolayı paspas sıklıkla tercih edilir. Hatta sadece kullanışlı olduğu için değil dekoratif amaçlarla da paspas modelleri mekanların vazgeçilmezidir. Peki penye ipten paspas yapımı maliyeti nedir?

Penye ipten paspas yaparak ev ekonomisine destek olmak mümkün. Penye ipten paspas işi nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Evde oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız, yazıyı okumaya devam edin!😊

Evde Penye İpten Paspas İşi Nasıl Yapılır?

Evde Penye İpten Paspas İşi Nasıl Yapılır?
Evde Penye İpten Paspas İşi Nasıl Yapılır?

Çeşit çeşit renkte ve boyda paspaslarla mekanları süsleyebilmek mümkün. Sanırım bu yüzdendir ki paspasların modası hiç geçmiyor. Bunu bir ek işe çevirebilir ve para kazanabilirsiniz. Sizlere Evde Penye İpten Paspas İşi Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını aktaracağım:

 • Evde penye ipten paspas işi için en önce paspas nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor. Oval, kare, daire, dikdörtgen şekillerde evde paspaslar yapabilirsiniz.
 • İlk defa yapacaksanız en başta başarılı olamayabilirsiniz. Bu sizi yıldırmasın. El alışkanlığı kazandığınız zaman çok hızlı şekilde paspas örebileceksiniz.
 • Penye ipten paspas yapmak için gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekiyor.
 • Penye paspaslarınız için fiyatlandırma yapmalısınız. Yaptığınız paspas büyüklüğüne, şekline, desenine göre fiyatlandırma yapmalısınız. Desenli iplerin daha pahalı olmasından kaynaklı fiyatlarınızı artırmanız gerekir.

Penye ipten paspas yapımı için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi Kazancı

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi
Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi

Evde penye ipten paspas yapma işi sayesinde sizi tatmin edecek ücretler alabilirsiniz. Paspas yapımı işinden ne kadar para kazanacağınız size bağlı. Bu ek işe ne kadar vakit ayırırsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. Aylık düzenli satışlar gerçekleştirerek bu işten 5.000 – 6.000 TL kazanmak mümkün. Ne kadar başarılı penye paspaslar yaparsanız ve satış gerçekleştirirseniz o kadar iyi.

Bu ek işi günlük 5 – 6 saatliğine yapmak istiyorsanız da yine kazanırsınız. Yarı zamanlı çalışarak ortalama 3.000 TL kazanabilirsiniz. Yani illaki tam zamanlı olarak evde penye paspas yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Paspaslar sıklıkla satışı gerçekleştirilen ürünler oldukları için bu işten para kazanmanız mümkün.

Başta yakın çevrenize satışlar gerçekleştirerek ufak paralar kazabilirsiniz. Sonrasında işlerinizi biraz daha genişletip, daha yüksek paralar alırsınız. Evde penye ipten paspas yapma işi için sabırlı ve azimli olmalısınız. Ancak bu şekilde iyi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle el becerilerinize güveniyorsanız bu ek iş tam olarak sizin için diyebilirim.

Ayrıca Evde Ek İş Veren Firmalar yazısına göz atabilirsiniz.  Bu yazıda hangi firmalarla çalışabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Penye İpinden Paspas Yapımı İşi Maliyeti

Penye İpinden Paspas Yapımı İşi Maliyeti
Penye İpinden Paspas Yapımı İşi Maliyeti

Penye ipinden paspas yapımı işi çok karlıdır. Sebebiyse maliyetinin yok denecek kadar az olması. Penye ipinden paspas örmek için sadece 2 malzemeye ihtiyaç olduğundan yukarıda bahsetmiştim. İp ve tığ ile evde penye ipten paspas yapılabiliyor. Dilerseniz paspaslarınız için kaymaz altlık da temin edebilirsiniz tabi.

Büyük boy penye iplerin fiyatları ortalama 10 – 15 TL civarında. Ne boyutta paspaslar yapacağınıza göre penye ipleri almanız gerekiyor. Aylık çok ucuz maliyetlerle inanılmaz kazançlar elde edebilirsiniz. Ortalama 100 – 200 TL maliyetle bu işe rahatlıkla girebilirsiniz. Penye ipten paspas yapmak için ne bir makine ne de başka bir şey gerekiyor…

Evde penye ipten paspas yapma işi için para harcayacağınız tek malzeme ip. İpin parasını da bir tane paspas satarak zaten kazanacaksınız. Bu yüzden paspas fiyatlarınızı belirlerken, malzemeye harcadığınız parayı göz önünde bulundurun.

Az maliyete sahip, kazançlı ek iş herkesin isteyebileceği bir iş. Evden çıkmanıza gerek kalmadan kahveniz eşliğinde paspaslar örebilir ve para kazanabilirsiniz.

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi dışında diğer evde ek iş fikirlerini merak edenler! Dekoratif mum yaparak para kazanma ile ilgili tüm detaylar web sitemizde!

Penye ipliği nereden alabiliriz?

Penye iplerine online satış sitelerinden, manifaturacılardan temin edebilirsiniz.

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşinin Pazarlaması

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşinin Pazarlaması
Evde Penye İpten Paspas Yapma İşinin Pazarlaması

Paspaslarınızı güzelce yaptıktan sonra en önemli konu, onları pazarlayabilmektir. Paspaslarınızı başarılı pazarlayabilmeniz için yapmanız gerekenler var. Bu yolları deneyerek iyi satışlar elde edebilirsiniz.

 • Paspaslarını ilk olarak yakın çevrenize, komşularınıza uygun fiyatlarla satarak bu işe başlayabilirsiniz. Bunu önermemin sebebi, paspaslarınız hakkında öneri ve tavsiyeler almanızın faydalı olması. Yani gerçekten iyi paspaslar yapabiliyor musunuz? Bundan emin olmanızı sağlayacaktır.
 • Çevrenizdeki pazarlardan ve kalabalık çarşılardan satışınız için faydalanabilirsiniz. Örneğin Çeşitli paspas, kilim satan yerlerle, hazırladığınız penye paspasları satmaları için anlaşabilirsiniz. Ne kadar satış gerçekleşirse sizden belirli bir ücret alırlar. Çarşıdaki mağazalara düzenli müşteriler geldiği için paspaslarınız daha hızlı şekilde satılabilir.
 • Satışınızı artırmanızın diğer bir önemli yolu internet. İnternetten satış için söylemem gerekiyor ki vergi ve yasal durumları araştırmalısınız. Belli bir kazanca kadar bu durum sıkıntı olmayabilir. Ancak yüksek paralar kazanmaya başlarsanız, yasal durumlar size engel olabilir.
 • İnternette satış yapabileceğiniz birçok mecra var. Bunlardan en önemlileri sosyal medya platformları.

Örneğin penye paspaslarınız için Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Güzel ve alakalı bir isim belirlemelisiniz. Oluşturduğunuz hesaba, hazırladığınız penye paspasların fotoğraflarını güzelce çekip, yükleyin. Yani Instagramı paspaslarınız için açtığınız mağazanız olarak düşünebilirsiniz. Paspaslarınızın gerçekten iyi görünmesi çok önemli.

 • Evde penye ipten paspas yapma işi için Shopier hesabı açın. Instagramınızdan size ulaşan insanları Shopier hesabınıza yönlendirin. Bu sayede daha güvenilir ve tercih edilir olacaksınız. Güvenilir görünmeniz, satış yapabilmeniz için çok önemlidir. Size geri gelen memnuniyet mesajlarını mutlaka sayfanızda izin alarak yayınlayın.
 • El işleri için Facebook gruplarına sayfalarına katılabilirsiniz. Buralarda yaptığınız işleri paylaşabilirsiniz. Instagram hesabınıza yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Evde maske dikimi işi ile para kazanma hakkında detaylar web sitemizde!

Kimler Penye Paspas Örerek Para Kazanabilir?

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi

Gelelim Kimler Penye Paspas Örerek Para Kazanabilir? sorusunun cevabına. Çeşit çeşit renkte ve desende paspaslara her yerde ilgi yoğun. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Mersin gibi Türkiye’nin her yerinden ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları için evde penye paspas yapma işi bol kazançlı bir iş diyebilirim.

Her ne kadar ev hanımları için desem de bahsettiğim bu ek işi boş vakte sahip herkes yapabilir. Örneğin öğrenciler sınavları yokken, boş vakitlerinde bu ek işi yapabilirler. Hafta içi çalışan ve hafta sonu ek iş yapmak isteyen kişilerde gönül rahatlığıyla bu işi seçebilir. Evden çıkmadan, boş zamanlarında para kazanmak isteyenler için penye paspas işi çok avantajlı. Çok düşük maliyetle evden ek kazanç sağlayacaksınız.

Evde penye ipten paspas yapma işi çok hoşunuza gidecek. Yapmak zorunda olduğunuz bir iş gibi değil de hobi olarak göreceksiniz. Bahsettiğim aşamalar çok zahmetli olmayan, zaman ayırıp yapabileceğiniz şeyler. Ben de bu işi yapabilirim diyorsanız, vakit kaybetmeden işe koyulun!

Evde penye ipten paspas yapma işi hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı aşağıdaki YORUM kısmına yazabilirsiniz…

Penye ipten paspas yapmak için hangi malzemeler gerekir?

Penye ipten paspas yapabilmeniz için sadece 2 malzeme var: Penye ip ve tığ. Paspas için nasıl bir model istiyorsanız ona göre ip renklerini seçebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Dürdane Acar dedi ki:

  Örgü örneği çok seviyorum paraya çok ihtiyacım var lütfen iş imkanı istiyorum