Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi – 5.000 TL Gelir Elde Et!

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşi – 5.000 TL Gelir Elde Et!

penye paspas yapma işi
Şimdi evdeki boş vakti, nakde çevirmenizin basit bir yolundan bahsedeceğim. Son dönemlerde evde penye ipten paspas yapma işi hakkında bir şeyler duydunuz mu? Biz duyduk ve bu işten nasıl para kazanabilirsiniz, detaylıca araştırdım. Bu ek iş fırsatı ile çok iyi ek gelir elde edebilirsiniz.

Herkesin evinde rahat ve kullanışlı dolayı paspas sıklıkla tercih edilir. Hatta sadece kullanışlı olduğu için değil dekoratif amaçlarla da paspas modelleri mekanların vazgeçilmezidir. Peki mutfakların, salonların, banyoların vazgeçilmezi paspaslardan neden para kazanmayalım?

Evde penye ipten paspas yapma işi ev ekonomisine destek olmak isteyenler için harika bir fırsat. Ayrıca aylık düzenli olarak bu ek işi yaptığınızda çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için neler bilmeniz gerekiyor, nasıl bir yol izlemelisiniz hepsini anlatacağım. Evde oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız, yazıyı okumaya devam edin!

Evde Penye İpten Paspas İşi Nasıl Yapılır?

penye ipten paspas yapma işi
Penye paspas işi

Çeşit çeşit renkte ve boyda paspaslarla mekanları süsleyebilmek mümkün. Sanırım bu yüzdendir ki paspasların modası hiç geçmiyor. Özellikle son dönemlerde penye ipten yapılan paspaslara rağbet çok fazla.

Bunu bir ek işe çevirebilir ve para kazanabilirsiniz. Sizlere bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

 • Evde penye ipten paspas yapma işi için en önce paspas nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor. Youtube’da penye ipten paspas örmek için birçok video var. Bunları detaylıca izleyerek ve deneyerek penye paspas yapımını öğrenebilirsiniz. Oval, kare, daire, dikdörtgen şekillerde evde paspaslar yapabilirsiniz.
 • İlk defa yapacaksanız en başta başarılı olamayabilirsiniz. Bu sizi yıldırmasın… El alışkanlığı kazandığınız zaman çok hızlı şekilde paspas örebileceksiniz.
 • Penye ipten paspas yapabilmeniz için sadece 2 malzeme var: Penye ip ve tığ. Paspas için nasıl bir model istiyorsanız ona göre ip renklerini seçebilirsiniz. İsterseniz rengarenk ya da tek renk bir paspas tasarlayın. Bu tamamen size bağlı. Paspaslarınızın göze hitap etmesinin satışınız için çok önemli olduğunu unutmayın.
 • Penye paspaslarınız için fiyatlandırma yapmalısınız. Yaptığınız paspas büyüklüğüne, şekline, desenine göre fiyatlandırma yapmalısınız. Desenli iplerin daha pahalı olmasından kaynaklı fiyatlarınızı artırmanız gerekir.

Penye İpinden Paspas Yaparak 5.000 TL Kazan!

penye ipinden paspas yapma kazancı
Ek İş Fikirleri

Evde penye ipten paspas yapma işi sayesinde sizi tatmin edecek ücretler alabilirsiniz. Paspas yapımı işinden ne kadar para kazanacağınız size bağlı. Bu ek işe ne kadar vakit ayırırsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. Aylık düzenli satışlar gerçekleştirerek bu işten 4.000 TL – 5.000 TL kazanmak mümkün. Ne kadar başarılı penye paspaslar yaparsanız ve satış gerçekleştirirseniz o kadar iyi.

Bu ek işi günlük 5 – 6 saatliğine yapmak istiyorsanız da yine kazanırsınız. Yarı zamanlı çalışarak ortalama 2.000 TL kazanabilirsiniz. Yani illaki tam zamanlı olarak evde penye paspas yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Paspaslar sıklıkla satışı gerçekleştirilen ürünler oldukları için bu işten para kazanmanız mümkün.

Başta yakın çevrenize satışlar gerçekleştirerek ufak paralar kazabilirsiniz. Sonrasında işlerinizi biraz daha genişletip, daha yüksek paralar alırsınız. Evde penye ipten paspas yapma işi için sabırlı ve azimli olmalısınız. Ancak bu şekilde iyi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle el becerilerinize güveniyorsanız bu ek iş tam olarak sizin için diyebilirim.

İlgili olarak ek iş hakkında Evde Ek İş Veren Firmalar yazısına göz atabilirsiniz.  Bu yazıda hangi firmalarla çalışabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Penye İpinden Paspas Yapımı İşi Maliyeti

penye ipinden paspas yapma maliyeti
Penye paspas

Penye ipinden paspas yapımı işi çok karlıdır. Sebebiyse maliyetinin yok denecek kadar az olması. Penye ipinden paspas örmek için sadece 2 malzemeye ihtiyaç olduğundan yukarıda bahsetmiştim. İp ve tığ ile evde penye ipten paspas yapılabiliyor. Dilerseniz paspaslarınız için kaymaz altlık da temin edebilirsiniz tabi.

Büyük boy penye iplerin fiyatları ortalama 10 – 15 TL civarında. Ne boyutta paspaslar yapacağınıza göre penye ipleri almanız gerekiyor. Aylık çok ucuz maliyetlerle inanılmaz kazançlar elde edebilirsiniz. Ortalama 100 – 200 TL maliyetle bu işe rahatlıkla girebilirsiniz. Penye ipten paspas yapmak için ne bir makine ne de başka bir şey gerekiyor…

Evde penye ipten paspas yapma işi için para harcayacağınız tek malzeme ip. İpin parasını da bir tane paspas satarak zaten kazanacaksınız. Bu yüzden paspas fiyatlarınızı belirlerken, malzemeye harcadığınız parayı göz önünde bulundurun.

Az maliyete sahip, kazançlı ek iş herkesin isteyebileceği bir iş. Evden çıkmanıza gerek kalmadan kahveniz eşliğinde paspaslar örebilir ve para kazanabilirsiniz.

Ek İşle İlgili içerik: Evde Ek İş İlanları Telefon Numaraları bu yazıdan evde ek iş ilanları telefon numaralarına erişebilrisiniz.

Evde Penye İpten Paspas Yapma İşinin Pazarlaması

penye ipinden yapılan paspas işi
Evde penye paspas yapma işi

Paspaslarınızı güzelce yaptıktan sonra en önemli konu, onları pazarlayabilmektir. Paspaslarınızı başarılı pazarlayabilmeniz için yapmanız gerekenler var. Bu yolları deneyerek iyi satışlar elde edebilirsiniz.

 • Paspaslarını ilk olarak yakın çevrenize, komşularınıza uygun fiyatlarla satarak bu işe başlayabilirsiniz. Bunu önermemin sebebi, paspaslarınız hakkında öneri ve tavsiyeler almanızın faydalı olması. Yani gerçekten iyi paspaslar yapabiliyor musunuz? Bundan emin olmanızı sağlayacaktır.
 • Çevrenizdeki pazarlardan ve kalabalık çarşılardan satışınız için faydalanabilirsiniz. Örneğin Çeşitli paspas, kilim satan yerlerle, hazırladığınız penye paspasları satmaları için anlaşabilirsiniz. Ne kadar satış gerçekleşirse sizden belirli bir ücret alırlar. Çarşıdaki mağazalara düzenli müşteriler geldiği için paspaslarınız daha hızlı şekilde satılabilir.
 • Satışınızı artırmanızın diğer bir önemli yolu internet. İnternetten satış için söylemem gerekiyor ki vergi ve yasal durumları araştırmalısınız. Belli bir kazanca kadar bu durum sıkıntı olmayabilir. Ancak yüksek paralar kazanmaya başlarsanız, yasal durumlar size engel olabilir.
 • İnternette satış yapabileceğiniz birçok mecra var. Bunlardan en önemlileri sosyal medya platformları.

Örneğin penye paspaslarınız için Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Güzel ve alakalı bir isim belirlemelisiniz. Oluşturduğunuz hesaba, hazırladığınız penye paspasların fotoğraflarını güzelce çekip, yükleyin. Yani Instagramı paspaslarınız için açtığınız mağazanız olarak düşünebilirsiniz. Paspaslarınızın gerçekten iyi görünmesi çok önemli.

 • Evde penye ipten paspas yapma işi için Shopier hesabı açın. Instagramınızdan size ulaşan insanları Shopier hesabınıza yönlendirin. Bu sayede daha güvenilir ve tercih edilir olacaksınız. Güvenilir görünmeniz, satış yapabilmeniz için çok önemlidir. Size geri gelen memnuniyet mesajlarını mutlaka sayfanızda izin alarak yayınlayın.
 • El işleri için Facebook gruplarına sayfalarına katılabilirsiniz. Buralarda yaptığınız işleri paylaşabilirsiniz. Instagram hesabınıza yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Kimler Penye Paspas Örerek Para Kazanabilir?

kimler penye ipinden paspas yapabilir
Evde ek iş kazançları

Çeşit çeşit renkte ve desende paspaslara her yerde ilgi yoğun. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Mersin gibi Türkiye’nin her yerinden ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları için evde penye paspas yapma işi bol kazançlı bir iş diyebilirim.

Her ne kadar ev hanımları için desem de bahsettiğim bu ek işi boş vakte sahip herkes yapabilir. Örneğin öğrenciler sınavları yokken, boş vakitlerinde bu ek işi yapabilirler. Hafta içi çalışan ve hafta sonu ek iş yapmak isteyen kişilerde gönül rahatlığıyla bu işi seçebilir. Evden çıkmadan, boş zamanlarında para kazanmak isteyenler için penye paspas işi çok avantajlı. Çok düşük maliyetle evden ek kazanç sağlayacaksınız.

Evde penye ipten paspas yapma işi çok hoşunuza gidecek. Yapmak zorunda olduğunuz bir iş gibi değil de hobi olarak göreceksiniz. Bahsettiğim aşamalar çok zahmetli olmayan, zaman ayırıp yapabileceğiniz şeyler. Ben de bu işi yapabilirim diyorsanız, vakit kaybetmeden işe koyulun!

Evde penye ipten paspas yapma işi hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı aşağıdaki YORUM kısmına yazabilirsiniz…

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü