Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları – EN KAZANÇLI 35 Yöntem

Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları – EN KAZANÇLI 35 Yöntem

Öğrenciler, bir iş yaparak öğrenci kredilerini, faturalarını ödemek ve kendi harçlıklarını kazanabilmek için bir dizi iş arayışına giriyor. Ben de bu yazımda öğrenciler için para kazanma yollarını sizlere anlatacağım. En iyi yöntemleri detaylıca araştırdım ve sizin için kolay para kazanma yolları hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. Öğrenciyseniz ve ek gelire ihtiyacınız varsa bunu neden fırsata çevirmeyesiniz?

Dünyanın her yerinde insanlar ekstra para kazanmak için yarı zamanlı çalışıyorlar.  Öğrenciyken para kazanmak için neler yapabilirsiniz? Sizlere anlatacağım. Öğrenciler için internetten para kazanma yolları gibi birçok para kazanabileceğiniz yöntemlere değineceğim. Öğrenciler için evde para kazanma yolları sayesinde evinizden çıkmanıza dahi gerek kalmayabilir!

İşte öğrenciler için para kazanma yolları neler?  Sizler için sıraladım… Gereken şeyler keşfetme kararlılığınız ve azminiz! Hadi öğrenci para kazanmanın yollarına göz atalım. Merak etmeyin, burada herkese göre bir iş var!😊

öğrenciler için para kazanma yolları
Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Okurken nasıl para kazanabiliriz?

1. Sanal Asistanlık
2. Online Öğretmenlik
3. Çevirmenlik/Tercümanlık
4. Online Kurs Satın
5. Blogger
6. Online Tshirt Satın
7. Stok Fotoğrafçılığı
8. Deşifre Yapın
9. Seslendirme Yapın
10. İçerik Satın
11. Anket Doldurun
12. Online İkinci El Eşya Satın
13. Ödev Yapıp Satın
14. Oyun Oynayarak Para Kazanın
15. Vlog Oluşturma
16. Sosyal Medya Uzmanlığı
17. Logo Tasarımı
18. Video Düzenleme İşi
19. Video Altyazı Oluşturma
20. Kripto Para
21. Garsonluk Yapın
22. Spor Eğitmeni Olun
23. Sokak Müzisyenliği Yapın
24. Baristalık Yapın
25. Kütüphanede Çalışın
26. Resim Yeteneğinizi Geliştirin
27. Düğün Organizasyonunda Çalışın
28. Odanızı Kiralayın
29. Çağrı Merkezinde Çalışın
30. Bakıcılık Yapın
31. Eski Kitaplarınızı Satın
32. Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapın
33. Stand Hostesliği Yapın
34. Tasarımlarınızı Satın
35. Reklam İzleyerek Para Kazanın

1- Sanal Asistanlık

öğrenciler için para kazanma yolları
Sanal Asistanlık

Puan: ★★★☆☆

Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en kazançlı seçeneklerden biri! Sanal asistanlar, idari görevleri olan bir kişi veya şirketlere yardımcı olur. Her zaman çok organize olmanız ve ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Sanal bir asistanın rollerinin çoğu, evinizin veya üniversitenizin sınırları içinde uzaktan yapılabilir. Öğrenciler için para kazanma yolları arasından sanal asistanlık, aradığınız ek iş olabilir.

Randevu ayarlayan, toplantılarını planlayan ve seyahatlerini düzenleyen meşgul bir işletme sahibi veya doktor için çalışabilirsiniz. Diğer görevler arasında e-postaları kontrol etme ve yanıtlama, PowerPoint sunumları hazırlama, araştırma yapma veya olayları planlamaya yardımcı olma yer alabilir.

Kazanç: Düzenli olarak sanal asistanlık yaparak aylık ortalama 5.000 TL kazanma şansınız var.

Bu yazıya da mutlaka göz atın: Para Kazandıran Siteler -17 Para Kazanma Garantili Site

2- Online Öğretmenlik

öğrenciler için para kazanma yolları
Öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Bir öğrenci için para kazanma yolları nelerdir? nasıl para kazanabilir? Aranan bir bölümde öğrenciyseniz online öğretmenlik yapabilir, becerilerinizi uzakta veya kampüste bulunan çevrimiçi öğrencilere sunabilirsiniz. Ya da malumunuz artık çoğu öğretmenin talep ettiği özel ders ücretleri dudak uçuklatıyor.

Sizler de bu zamana kadar edindiğiniz donanımlarınızı küçük yaş gruplarında bulunan öğrencilere daha cüzi miktarlarda aktarabilirsiniz. E-öğretmen siteleri, öğrencilere uzaktan eğitim verdiğiniz saatler ödeme yapar. Skype veya Zoom üzerinden video konferans yaparak eğitim sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kazanç:  Çevrimiçi öğretmen olarak saatte yaklaşık 100 – 150 TL arasında kazanabilirsiniz.

3- Çevirmenlik / Tercümanlık

öğrenciler için para kazanma yolları
Çevirmenlik

Puan: ★★★★☆

Günümüzde birçok çok uluslu şirket bir çevirmen tutmakta. Bu nedenle, iki diliniz varsa veya yeni bir dil öğreniyorsanız, bu işlere de bakabilirsiniz. Çünkü bu tür işler sadece para kazanmanızı sağlamaz aynı zamanda bilginizi de artırır.

Şirketler belgeleri, altyazıları, mektupları, e-postaları veya kağıtları çevirmeniz için sizi işe alabilir. öğrenciler için para kazanma siteleri: Bionluk UzmanKirala, SadeceON, Upwork ve Fiverr… Bu siteler aracılığıyla çevirmenlik işi alabilirsiniz. Bu seçenek de öğrenciler için para kazanma yolları arasında yer alıyor.

Kazanç: Aylık ne kadar çeviri işi alırsanız, o kadar çok kazanırsınız. 1.000 kelimelik bir makale çevirerek kazanacağınız ücret ortalama 100 TL’dir.

4- Online Kurs Satın

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Öğrenciler için para kazanma yolları içinde diğer bir etkili yol, online kurs satmak. Günümüzde çeşitli platformlar, yeni başlayan öğretmenlere, platformlarına girmeleri ve eğitim vermeleri için para ödüyor. Becerilerinizi kullanın! Danstan çizime, yemek pişirmeye kadar, sahip olduğunuz tüm becerilerle ilgili bir kurs oluşturabilir ve Udemy’de satabilirsiniz.

Kazanç: Kurs ne kadar popüler olursa, o kadar çok para alırsınız. Aylık düzenli olarak ortalama 5.000 TL kazanmanız mümkün.

5- Blogger Ol

öğrenciler için para kazanma yolları
Blogger olun

Puan: ★★☆☆☆

Öğrenciler için para kazanma yolları hakkında diğer başlığımız, blogger olmak. Blog yazma, online para kazanmak için nihai kapı diyebilirim. Başarılı bir blog yazarı olarak, önce harika bir blog oluşturmanız gerek. Ardından tutkulu olduğunuz trend konular hakkında düzenli olarak içerik yazıp yayınlarsınız.

Buradaki zorluk, sağlam bir takipçi kitlesi oluşturmak ve bloglarınızın olabildiğince çok okumasını sağlamak. Ancak o zaman satış ortaklığı, ürün promosyonları vb. yollarla iyi para kazanabilirsiniz.

Kazanç: Yazılarınız Google tarafından üst sıralara çıktığında, aylık ortalama 4.000-5.000 TL para kazanabilirsiniz.

6- Online Tişört Tasarla ve Sat

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Son dönemlerde el yapımı, orijinal fikre sahip kıyafetlerin alıcısı inanılmaz fazla. Siz de öğrenciyseniz ve boş zamana sahipseniz tişört tasarlayıp, satarak para kazanabilirsiniz. Evde kolay şekilde tasarladığınız, ilginç tişörtleri Instagram aracılığıyla satabilirsiniz.

İyi bir Instagram ve Shopier hesabı açarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Online mağaza fırsatından öğrenciyseniz mutlaka yararlanın derim. Öğrenciler için para kazanma yolları işte bu kadar kolay!

Kazanç: Tasarladığınız tişörtlerinizi satarak 150 – 200 TL kazanmak gayet mümkün.  Kazancınız sizin tasarımlarınıza ve reklamlarınıza göre değişecektir.

7- Stok Fotoğrafçılık

öğrenciler için para kazanma yolları
Stok fotoğrafçılığı

Puan: ★★★★☆

İyi bir kameraya sahipseniz, çeşitli konseptlerde fotoğraflar çekerek para kazanabilirsiniz. Boş olduğunuz vakitlerde stok fotoğraflar çekebilirsiniz. Kampüste, çarşıda, evde hiç fark etmez. Her alanı bunun için değerlendirebilirsiniz.

Başta Adobe Stock olmak üzere Shutterstock, Depositphotos, 123RF,  iStock gibi sitelere fotoğraflarınızı yükleyip, para kazanabilirsiniz. Lise ya da üniversite öğrencileri için para kazanma yolları için oldukça kazançlı bir yol! Bunun dışında yenidoğan fotoğrafçılığı yapmak da yarı zamanlı çalışmak isteyen iyi fotoğrafçılar için güzel bir seçenek olabilir.

Kazanç: Fotoğraflarınız ne kadar tercih edilip, indirilirse o kadar para kazanırsınız. Düzenli olarak stok fotoğrafçılığı yaparak ayda ortalama 4.000 TL kazanmak mümkün.

8- Deşifre Yapmak

öğrenciler için para kazanma yolları
Deşifre yapmak

Puan: ★★☆☆☆

Öğrenciler için evden para kazanma yolları arayanlara güzel bir öneri daha! Klavyede yazı yazmak benim işim diyorsanız, bu başlık sizin için! Bu ek işle hızlı şekilde ses kayıtlarını dinleyip, klavyeyle yazıya dökmeniz gerekecek. Birçok sektör ses kayıtlarını deşifre edecek insanlar arıyor. Bunun için harekete geç ve işleri kovala. Podcast sahipleri bunun için iyi bir adres. Yaptığınız işi beğenen kişiler zaten sürekli olarak size iş getirecektir. Bu nedenle ilk işini bulman çok önemli. Oturduğunuz yerden online olarak para kazanmak bu kadar mümkün.

Kazanç: Kaç kelime deşifre yaptığına göre kazancın değişecektir. Ortalama 1000 kelime için ortalama 50 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde öğrenciler için para kazanma yollarını araştıranlar! Bu yazıyı da mutlaka incelemelisiniz: Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak! İsteyenlere Ayda 5 Bin TL

9- Seslendirme Yap

öğrenciler için para kazanma yoları
öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

İyi bir sese, diksiyona ve mikrofona sahipsen bu başlık senin için. Hele bir de konuyla ilgili eğitiminiz varsa! Yoksa da üzülmeyin, Başkent İletişim Akademisi gibi eğitim kurumlarında seslendirme ve diksiyon eğitimi alarak bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Söylediklerime sahipseniz öğrenciler için para kazanma yolları içinden sana en uygun ek iş bu diyebilirim!

Bionluk.com gibi sitelerden ilan oluşturarak seslendirme işleri alabilirsin. Öğrenciler için çok avantajlı bir ek iş. Bunun için önce kendi denemeleri yap. Sana gelen müşteriler örnek bir ses kaydını isteyebilirler. O yüzden hazırlıklı olmalısın.

Kazanç: Seslendirme ve dublaj yapmak metnin uzunluğuna göre alacağın ücret değişecektir. Bir ayda ortalama 7.000 TL kazanmak mümkün!

10- İçerik Yazma

öğrenciler için para kazanma yolları
içerik yazma

Puan: ★★★★★

Yazma becerileriyle gurur duyan biriyseniz bu başlık sizin için… Çeşitli web sitelerine düzenli olarak içerikler yazarak para kazanmanız mümkün. Bu işi serbest çalışan olarak yapacağınız için öğrenciyken zorlanmazsınız.

Boş zamanlarınızı gelire çevirmenin harika bir online yoludur. Freelance.com, Fiverr.com gibi sitelerden içerik yazarlarına ihtiyaç duyan kişileri bulabilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinden içerik yazma işi bol kazançlı bir hal alabilir.

Kazanç: 1000 kelimelik bir metinden ortalama 100 TL kazanma şansınız var. Ne kadar çok metin işi alıp, yazarsanız o kadar kazanırsınız.

11- Anketleri Doldurun

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Şirketler, ürünlerini / hizmetlerini müşterilerin nasıl algıladıkları hakkında sürekli bilgiye ihtiyaç duyuyor. Hizmetleri hakkında neleri sevdikleri, neleri sevmedikleri, müşteri memnuniyetini nasıl artıracakları vb. bu bilgileri almak için insanlarla anketler yapıyorlar.

Göründüğü kadar basit! Öğrenciyseniz anket doldurarak para kazanmak çok basit. İhtiyacınız olan tek şey bir dizüstü bilgisayar, internet bağlantısı, biraz boş zaman ve anketler listesi! Yabancı diliniz iyiyse, yabancı anket sitelerini de tercih edebilirsiniz.

Kazanç: Anket başına ortalama kazanacağınız ücret 10-15 TL’dir. Ne kadar vakit ayırabilirseniz o kadar kazanç sağlarsınız.

12- Online İkinci El Eşya Satın

öğrenciler için para kazanma yolları
öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Önceden aldığınız; ancak artık kullanmadığınız bir kıyafetinizi, eşyanızı satarak harçlık elde edebilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinden bu yol en basiti diyebilirim. Alıp hiç giymediğin bir eteğiniz mi var? Satın ve para kazanın!

Bunun için 2. el kıyafet ve eşya satma sitelerinden faydalanabilirsiniz. Hatta 2. el kitaplarınızı dahi satabilirsiniz… Örneğin; Gardrops ve Dolap gibi siteler sayesinde online olarak eşya satarak para kazanabilirsin.

Kazanç: Satacağınız eşyaya göre tamamen kazancınız değişecektir. Ortalama haftalık olarak bu işten 100 – 500 TL ya da daha fazla kazanmanız gayet mümkün.

13- Ödev Yap ve Sat

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Bu kulağa biraz tuhaf gelebilir ama gayet kazançlı bir online ek iş. Aslında hizmetlerinizi sunabileceğiniz ve öğrencilerin yardım isteyebileceği birkaç web sitesi var. İşleyiş şekli basit, diğer öğrencilerin ödevlerini yapacak ve bunun için para alacaksınız. Bu web sitelerinde bir konuda iyi olma, son teslim tarihlerinde iyi olma, iyi iş kalitesi, iyi iletişim vb. İle itibar bile kazanabilirsiniz.

Kazanç: Ödevin zorluğuna göre kazancınız değişiyor. Bir ödevden ortalama 50 – 150 TL arasında bir ücret kazanabilirsiniz.

14- Oyun Oynayarak Para Kazan

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinde en eğlenceli başlık diyebilirim. Eğlenceli olduğu kadar emek gerektiren bir ek iş olduğundan da bahsetmem gerek. Oyun oynayarak para kazanmanın en etkili yolu, günümüzde Twitch yayını açmak.

Oyun oynarken ne kadar iyi bir ekipmana sahipseniz sizin için o kadar faydalı olacaktır. Abone ve izlenme sayınız arttıkça, kazancınız o kadar iyi olacak. Örneğin birçok insanın sevdiği oyunlardan olan Knight online para kazanma fikri son dönemde oldukça ilgi çekmeye başladı.

Kazanç: Ortalama 1.000 aboneyle ve iyi bir izlenme sayısıyla aylık 4.000 – 5.000 TL kazanmanız mümkün.

15- Vlog Oluşturma

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Vloglar temelde bir blogdur, ancak metinler yayınlamak yerine resimlerle birlikte videolar yayınlayabilirsiniz. Vloglar etkileşim kurmanın başarılı bir yolu. Örneğin ilginç, bilgilendirici içerikler hakkında vloglar çekip Youtube’a yükleyebilirsiniz. Öğrenciyseniz vlog oluşturmaya vakit ayırabilirsiniz. Kısa vadede hızlı kazançlar sağlamasa da kanalınızı geliştirdiğiniz taktirde iyi paralar kazanabilirsiniz.

Kazanç: İzlenme sayışınıza göre kazancınız değişecektir. 500 TL’de kazanabilirsiniz, 5.000 TL’de…

16- Sosyal Medya Uzmanlığı

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Günümüzde birçok işletme, kurum ve kişi sosyal medyaları hakkında uzman kişilerden yardım alıyor. Online olarak rahatlıkla yapılan bir iş olduğu için öğrenciler içinde mükemmel bir ek iş olabilir. İnternetten sosyal medya uzmanlığı yaparak iyi para kazanabilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları içerisinde en kazançlı işlerden birisi diyebilirim.

Bunun için çeşitli tasarım programlarını biliyor olmalısınız. Hazır şablonlar barındıran Canva gibi siteleri araştırmalısınız. Sosyal medya uzmanlığı için çeşitli kurslardan ve eğitimlerden online olarak yararlanabilirsiniz. Sosyal medya hizmeti verebilecek donanıma sahip olduğunuzda online olarak serbest sosyal medya uzmanlığı yapabilirsiniz.

Kazanç: Aylık düzenli olarak sosyal medya uzmanlığı işinden ortalama 3.000 TL kazanılabilir.

17- Logo Tasarlayın

öğrenciler için para kazanma yolları
logo tasarla

Puan: ★★★★★

Sadece logo tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Logo tasarlamak için eğitim videoları izleyebilir ve öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra Fiverr  gibi çeşitli sitelere logo hizmetiniz için ilan oluşturun. Öğrenciler için oldukça faydalı bir online ek iş diyebilirim. Boş vakitlerinizi çok basit yolla nakde çevireceksiniz.

Kazanç: Bir adet logodan ortalama 350 – 400 TL kazanç elde edersiniz.

18- Video Düzenleme İşi

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Tıpkı logo tasarlama gibi Bionluk ve benzeri sitelerine video düzenleme hizmetiniz için ilan oluşturun. Video kurgu programlarından birini çok iyi öğrendiğiniz taktirde düzenli işler alabilirsiniz. Öğrenciyken video düzenleme işiyle harçlık kazanan pek çok insan var. Bunlardan bir tanesi de siz olabilirsiniz.

Kazanç: Video uzunluğuna ve emeğine göre kazancınız değişecektir. Ortalama bir videodan 400 TL – 500TL kazanmak gayet mümkün.

19- Videolara Altyazı Oluşturun

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★☆☆☆

Öğrenciler için para kazanma yolları dediğimde hiç aklınıza gelmedi değil mi? Halbuki yabancı temelli birçok içerik ile haşır neşiriz. Bunları kim Türkçeye çeviriyor sanıyorsunuz? Siz ve sizin gibi para kazanmak isteyen öğrenciler; filmlere, TV şovlarına, Youtube videolarına altyazılar ekleyerek para kazanabilirsiniz. İkinci bir diliniz varsa eğer bunun için çok şanslısınız. Boş vakitlerinizde videolara altyazı oluşturarak ne kadar para kazanabileceğinizi hemen aşağıda verdim.

Kazanç: Günde altyazı içine 5 saat ayırarak aylık ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz.

20- Kripto Para

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Bitcoini daha önce duymuş olabilirsiniz. Ayrıca bunun gibi birçok para birimi olduğunu da biliyor olabilirsiniz. Öğrenciler için para kazanma yolları hakkında diğer bir tavsiyem: Kripto paralara yatırım yapmak. Bu sayede çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Çok samimiyim.  Ama bunun için kapsamlı bir araştırma yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. BTC Turk gibi sitelerden araştırmalarınızı yapıp, takip edebilirsiniz.

İşlem çok basit. En başta belli bir miktar kripto para satın almanız gerekiyor. Para biriminin fiyatı artarsa, paranız artar ve parayı bozarsınız. Kısacası, borsaya yatırım yapmak gibi düşünebilir. Bunun için her gün kripto para piyasasını takip etmeniz gerekiyor. Bu işe ufak paralarla girmenizi tavsiye edeceğim çünkü zarar etme şansınız da bulunuyor.

Kazanç: Bir günde 100 TL‘yi 1.000 TL‘ye çevirebilirsiniz.

Buraya kadar sizlere öğrenciler için internetten nasıl para kazanılır? anlattım. Şimdi öğrenciler için para kazanma yolları listemizde diğer yollara bakalım.

Öğrenciler sigortalı çalışabilir mi?

Öğrencilere sigorta yapılmaktadır. 18 yaşın altında olan kişilere de sigorta yapılması hakkı verilir. 18 yaşın altındakiler haftada en fazla 35 saat çalışabilir.

21- Garsonluk Yapın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Üniversite öğrencileri için para kazanma yolları arasında en popüler olanlardan birisi. Ben de öğrenci yıllarımda garsonluk yaparak para kazandım. Cep harçlığı kazanmak için çok iyi bir yöntem. Öğrenci olarak siz de biliyorsunuz ki derslerle işi bir arada götürmek zordur.

Ancak bazı günler boşluğunuz varsa ya da ikinci öğretimseniz part time olarak garsonluk yapabilirsiniz. Hem günlük kazançlarınıza eklenen bahşişler sayesinde de tatmin edici kazançlara erişebilirsiniz. 🙂

Kazanç: Çalışma saatine göre değişiklik gösterir. Yarı zamanlı bir garson, ortalama olarak aylık 3.500 TL kazanacaktır.

22- Spor Eğitmeni Olun!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Öğrenciler için para kazanma yolları neler? Devam edelim… Yukarıda birçok öğrenciler için kolay para kazanma yolları sıraladım. Evinizden çıkmanıza bile gerek yok. Şimdi de başka yöntemlere göz atalım. Kim bilir hem internetten hem de fiziki olarak çalışıp, çok iyi gelir elde edebilirsiniz.

Spora ilgili olan biriyseniz, bu yöntem ile bol kazanç sağlayabilirsiniz. Kişisel antrenörler, fitness eğitmenleri çok iyi paralar kazanıyorlar. Spor salonlarında çalışmaları için de birçok antrenör aranıyor. Gerçekten spor konusunda başarılıysanız, bunu değerlendirebilirsiniz. Part time olarak rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş.

Kazanç: Yarı zamanlı olarak spor eğitmenliği yaparsanız ayda ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz.

23- Sokak Müzisyenliği Yapın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Enstrüman çalabiliyor ve müzikal anlamda yetenekli misiniz? Cevabınız evet ise öğrenciler için para kazanma yolları arasından bu yöntemi kullanabilirsiniz! Hatta kendinize mini bir grup oluşturabilir ve akşamları sokak sanatçılığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Tabi bunun için gerekli izinleri nasıl alacağınız konusunda kısa bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum! Yetenekleriniz öğrenciyken para kazanmak için bir nimet…

Kazanç: Sokak müzisyenliğinin net bir kazancı yoktur. Dinleyenlerin size ne kadar para verdiğine göre değişir. Ancak 1 saat içinde ortalama 100 TL kazanabilirsiniz.

24- Baristalık Yapın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Garsonluk kadar part time çalışabileceğiniz diğer bir iş baristalık… Hele kahve sever biriyseniz  bu iş sizin için bir hobi bile olabilir. Artık her şehirde birbirinden farklı kahve dükkanları var. Bu dükkanlarda çalışanların çoğu da öğrenci. Öğrenci nasıl para kazanır? İşte böyle…

Kazanç: Öğrenciyken part time olarak baristalık yapıp, 3.000 – 4.000 TL yapmak mümkün.

25 – Kütüphanede Çalışın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★☆☆☆

Öğrenciler için kolay para kazanma yolları için devam ediyorum… Kampüsünüzde mutlaka bir kütüphane vardır ya da şehrinizde… Bu kütüphanelerde part time olarak çalışacak insanlara ihtiyaç duyuluyor. Çoğu da zaten öğrencilerden oluşuyor diyebilirim. Öğrencilerin para kazanma yolları için yarı zamanlı işler çok avantajlı. Bu fırsatları mutlaka değerlendirin. Ulaşabileceğiniz kütüphanelere giderek konuşabilirsiniz…

Kazanç: Kütüphane de part time olarak çalışmaya başladığınızda saatlik olarak 30 TL kazanılabilir.

26- Resim Yeteneğinizi Değerlendirin!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★☆☆

Resim konusunda başarılı mısınız? Öyle hemen kendinize çizimleriniz için bir Instagram hesabı oluşturun… Özellikle portreler konusunda başarılıysanız çok şanslısınız! Birçok insan özel günlerde sevdiklerinin ve kendilerinin portrelerini yaptırmak istiyorlar. Çok güzel ve özel bir hediye olduğu için bu fikri düşünebilirsiniz.

Kazanç: Portre başı ortalama 500 TL kazanabilmek mümkün. Resmin büyüklüğü de elbette kazancı etkileyecektir.

27- Düğün Organizasyonlarında Çalışın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Öğrenciler için para kazanma fırsatları çok seçenekli demiştim… Özellikle yaz ve bahar aylarında düğün organizasyon şirketleri, bünyelerinde çalışacak günlük elemana ihtiyaç duyarlar.

Öğrenciler için mükemmel bir fırsat! Garson, hostes, süsleme, temizlik, düzenleme personeli olabilirsiniz. Organizasyon şirketlerinin eminim sizlere verebileceği birçok iş vardır! Belli dönemlerde bu işler sayesinde güzel bir cep harçlığı kazanabilirsiniz!

Kazanç: Görevinize göre alacağınız para değişir. Ortalama olarak günlük 300 TL gibi bir para kazanabilirsiniz.

28- Odanızı Kiralayın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★★

Üniversite öğrencileri için para kazanma yolları arayanlar! Eğer öğrenci eviniz varsa ve müsait bir odanız varsa, kiralamayı düşünebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde okuyan öğrenciler için büyük bir fırsat. Çünkü büyük şehirlerde; günlük, haftalık, aylık oda arayanların sayısı çok fazla.

Peki nasıl mı yapacaksınız? AirBnb gibi ev, oda kiralama uygulamalarından ilan oluşturabilirsiniz.

Kazanç: Bir günlük oda kiralama için 100 TL kazanabilmek mümkün. Tabi yaşadığınız şehir, konum da etkili olacaktır.

29- Çağrı Merkezinde Çalışın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Part time olarak çağrı merkezlerinde çalışarak para kazanabilirsiniz. Boş zamanı olan bir öğrenciyseniz sizin için biçilmiş bir kaftan diyebilir. Üstelik kazancıda sizi tatmin edecek. Artık birçok firma çağrı merkezlerinde çalışacak müşteri temsilcilerine ihtiyaç duyuyor.

Fiziki olarak ofiste çalışan müşteri temsilcileri olduğu gibi evden çalışanlarda mevcut. Öğrenciler için para kazanma yolları için kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kazanç: Part time çağrı merkezinde çalışarak 3.000-4.000 TL kazanabilirsiniz.

30- Bakıcılık Yapın!

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan: ★★★★☆

Öğrenci için para kazanma yolları arasında tüm dünyaca popüler olan bakıcılığı değerlendirebilirsiniz! Öğrenciler harçlık çıkarmak için çocuk, bebek bakıcılığı yapıyorlar. Kazancı da bir öğrenci için mükemmel! çocukları seviyorsanız, bu iş tam size göre.

Kazanç: Bir günlük bakıcılık yaparak 300 TL kazanabilirsiniz.

31- Eski Kitaplarınızı Satın

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan:

Öğrenciler için internette para kazanma yolları arasında bir diğer seçenek ise bir zamanlar severek okuduğunuz kitaplarınızı satmak. artık okumayacağınız kitapları satarak hem para kazanabilir, hem de yeni kitaplara yer açabilirsiniz.

Kazanç: Bir kitabı internet üzerinden ortalama 20 TL‘ye satabilirsiniz. Tabi bu kitabı ne kadar temiz kullandığınıza göre değişiklik gösterir.

32- Evcil Hayvan Bakıcılığı

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan:

Evcil hayvanlarla aranız iyi mi? Eğer cevabınız evet ise bu iş tam size göre! Canlı dostlarımız bizim için çok kıymetli. Ancak bazen onları birine emanet etmek çok güç olabiliyor. Bu durumda evcil hayvan bakıcıları devreye giriyor. Sizde onlardan biri olmak ister misiniz?

Kazanç: Bir evcil hayvan bakıcısı ayda ortalama 6.000 TL‘ye kadar kazanç sağlayabiliyor. Ancak bu işe belli bir zaman ayırmanız gerekecek.

33- Stand Hostesliği Yapın

Puan:

Event ya da fuar gibi etkinliklerde sıklıkla hosteslerle karşılaşmışızdır. Yarı zamanlı, hafta sonu çalışma gibi kolaylıkları bulunan stand hostesliği, öğrenciler tarafından tercih edilen işler arasında yer alıyor. Firmalar genellikle organizasyon şirketleriyle anlaşarak hosteslerle çalışıyor.

Kazanç: Bir stand hostesi ortalama olarak günde 600 TL kazanç sağlıyor. Eğer yabancı dile hakimseniz, bu kazancınız daha fazla da olabiliyor.

34- Tasarımlarınızı Satın

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan:

Tasarım yapmayı seviyor musunuz? O halde güzel haber! öğrenciler için para kazanma yolları listemizde tasarımlarınızı satmak gibi bir seçenek de var. Özenle hazırladığınız tasarımları satarak para kazanmak mümkün.

Kazanç: Siz de kazancınızın ne olacağını görünce “tasarım satmak istiyorum” diyeceksiniz. Bir tasarımınızı satarak ortalama 500 TL kazanç elde edebilirsiniz.

35- Reklam İzleyerek Para Kazanın

öğrenciler için para kazanma yolları

Puan:

Öğrenciler için para kazanma yolları listemizde sizlere sunabileceğim bir diğer seçenek de reklam izleyerek para kazanma. Bu yöntemle ister evinizde ister okulda kolayca para kazanabilirsiniz. Üstelik hiç yorulmadan!

Kazanç: Çoğunlukla yabancı sitelerde yapabileceğiniz bu iş ile dolar üzerinden para kazanıyorsunuz. Bu sebeple reklam izleyerek ortalama 30 Dolar kazanabilirsiniz.

Okulda ne satarak para kazanılır?

Okulda organizasyon düzenleyebilirsiniz. Mutfağı seviyorsanız, kantin ve okul yönetimiyle anlaşarak, hazırladığınız yiyecekleri satabilirsiniz. Ödev konusunda arkadaşlarınıza yardımcı olmak ya da ders çalıştırarak kazanç elde edebilirisiniz.

  • Aşağıda bulunan videoyu izleyerek öğrenciler için para kazanma yolları arasından diğer seçenekleri de inceleyebilirsiniz:
Öğrenciler için para kazanma yolları

Gördüğünüz gibi öğrenciler için para kazanma yolları, say say bitmiyor. Unuttuğum iş fikirleri olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Yorum kısmında benimle paylaşın!

YORUMLAR

  1. Sabuha dedi ki:

    Veriyolarmı