Evde Tarhana Yapıp Satmak – Evden Aylık 6.000 TL Kazan!

11.01.2022
5.128
Evde Tarhana Yapıp Satmak – Evden Aylık 6.000 TL Kazan!

Sizlere yine çok kazançlı bir evde ek iş fikriyle geldim. Evde tarhana yapıp satmak ve para kazanmak ister misiniz? Evet, böyle bir şey gerçekten mümkün. Mutfakta vakit geçirmeyi seven biriyseniz, bu ek iş tam olarak size göre diyebilirim.

Zaman geçtikçe evlerinden ek iş yaparak para kazananların sayısı arttı. Evde ek gelir sağlamak hem çok cazip hemde ev hanımları başta olmak üzere herkesin yapabileceği bir şey. Tabi ki evde ek iş deyip, küçümsemek olmaz. Bu işler içinde emek ve çaba göstermek gerekiyor. Siz de evde tarhana yapıp satmak istiyorum diyorsanız, çok doğru adrestesiniz.

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez çorbalarından birisi olan tarhananın alıcısı her zaman bulunuyor. İnsanların birçoğu evde tarhana yapamıyor. Bu yüzden satın almayı tercih ediyorlar. Ev yapımı doğal bir tarhanaya kim hayır diyebilir! Hadi bunu fırsata çevrelim.

Evde tarhana yapıp satmak için bilmeniz gereken adımlar var. Mesela tarhana satma işini nasıl gerçekleştirmelisiniz? Bu işten kazancınız ne kadar olur? Adımları bilerek hareket ederseniz, evde tarhana yaparak ve satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Hadi daha fazla uzatmadan size bilmeniz gereken detayları anlatayım.

Tarhana Yapıp Satmaya Başlamak

evde tarhana yapıp satmaya başlamak

Evde tarhana yapıp satarak para kazanmak

Evet, gelelim evde tarhana yapıp satmak için işe nasıl başlayacağınıza. Tahmin edersiniz ki başarılı tarhana satışı yapabilmek için başarılı tarhanalar yapmanız gerek. Bunun için de en iyi Tarhana nasıl yapılır? Tarifini internetten bulup, denemeler yapmalısınız. Daha önce tarhana yapma konusunda uzmansanız, çok şanslısınız!

Bilmiyorsanız da endişelenmenize hiç gerek yok. Evinizde iyi tarhana yapmayı zamanla öğreneceksinizdir. Evde iyi tarhana yapabilmeniz için öncelikle malzemelerinizin gerçekten kaliteli olması gerekiyor.

Evde ek iş fikri için sizlere daha farklı bir fikir sunacağım. Evde salça yapıp satmak hakkındaki detaylı yazıyı okuyabilirsiniz.

Malzemelerinizi kaliteli seçtikten sonra diğer önemli bir konu, evde katkısız ve tamamen doğal tarhanalar üretmek. Unutmayın insanları sizi seçmesinin sebebi, kesinlikle doğal tarhanalar yapmış olmanız. Bunu satış yaparken de belirtmeniz gerekiyor.

Tarhana yapım sürecinde hijyen de diğer bir mevzu. Evde tarhana yapıp satmak için hijyen koşullarına dikkat etmelisiniz. Tarhanalarınızın içinden yabancı bir madde çıkarsa, bu durum kalitenizi olumsuz yönde etkiler.

Evde Tarhana Yapıp Nasıl Satılır?

Evde tarhana yapıp satmak

Evde tarhana yapıp satmak

Gelelim evde tarhana yapıp satmak için nasıl para kazanacağınıza… Yani bunun için en iyi şekilde satış yapmanız gerekiyor. Merak etmeyin sizlere en iyi şekilde nasıl satış yapacağınızı anlatacağım.

  • Satış yapmanız için ilk önce size önereceğim yöntem, fiziksel satış yapmak. Çevrenizde yöresel, doğal gıdalar satan yerler varsa, bu yerlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin Bulunduğunuz şehrin çarşılarında gıda dükkanları bulunuyor. Bu dükkanlar ile anlaşabilirsiniz. Belirli bir sipariş üzerine evde tarhana yapıp onlara satabilirsiniz.
  • Yaptığınız tarhanaları numunelik olarak dükkana bırakabilir ve satışını gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz. Dükkanlar sizden belirli bir oranda komisyon almak isteyecektir. Ancak bu durum size yıldırmasın. Çünkü satışlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, bu yöntem gerçekten sizin için oldukça faydalı olacak.
  • Diğer bir yöntem de çevrenizden faydalanmak. Örneğin komşularınıza, komşularımızın tanıdıklarına, tarhanalarınızı satabilirsiniz. Böylelikle bir çevre edinmiş olacaksınız. Çevrede mutlaka doğal tarhana almak isteyen insanlar bulunacak. Hatta ilk önce bu işe çevrenizle başlarsanız, tarhanalarınızın gerçekten beğenilip beğenilmediğini de anlamış olursunuz.

Evde turşu yapıp satarak para kazanmak gayet mümkün! Hemen şimdi okuyun…

  • Sizlere diğer bir etkili yöntem olarak da sosyal medyayı sunacağım. Evde tarhana yapıp satmak için çok işe yarar bir yöntem.
  • Mesela kendinize bir Instagram hesabı oluşturabilir ve yaptığınız tarhanaların fotoğraflarını buraya yükleyebilirsiniz. İnsanlar artık sosyal medyayı satışları içinde kullanabiliyorlar. Ayrıca Instagram’ın ücretli reklam özelliğini kullanarak, hedef kitlenize de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • Instagram dışında Facebook’ta da kendinize bu konu ile alakalı bir sayfa oluşturabilir ve satışlarınızı yine buradan gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle Türkiye’nin diğer bir ucundaki insana, tarhanalarınızı satmak için gerçekten büyük bir çaba sarf etmenize gerek kalmayacak.
  • Facebook kendini bu konuda oldukça geliştirdi. Çok ufak ücretlerle kendinize reklamlar çıkartabilir ve daha fazla hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Kısa sürede birçok müşteriye ulaşmanız, bu şekilde mümkün. Tabii ki bu konuda en önemli şey istikrarlı olmanız. Elbette başta çok iyi satışlar yapamayabilirsiniz. Ancak ne kadar çaba gösterir ve hedef kitlenizi o kadar büyütürseniz, kısa sürede para kazanmaya başlayacaksınız.
  • Sosyal medya dışında çeşitli e-ticaret sitelerinden ve satış gerçekleştirmeniz mümkün. Örneğin Hepsiburada, n11.com gibi sitelerde ürünlerinizi rahatlıkla satabiliyoruz.

Evet sizlere çeşitli satış yöntemleri gösterdim bunlardan istediğinizi ya da istediklerinizi seçerek satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bana kalırsa bu yöntemlerden birini değil, birkaçını uygulamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Ne kadar çok yöntem kullanırsanız o kadar çok satışınız gerçekleşir. Unutmayın lezzetli tarhanalar yapmak kadar, satışınızı iyi gerçekleştirmek de para kazanmak için çok önemli.

Tarhana Yapıp Satma Kazancı

evde tarhana satmanın kazancı

Ek iş ile Para Kazan

Değerli okuyucular, öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki başarılı satış gerçekleştirdiğiniz sürece, gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz. Ancak her ay şu kadar para kazanırsınız demem yanlış olur. evde tarhana yapıp satmayı evde ek iş olarak değerlendirdiğimiz için, her ay kazancınız değişkenlik gösterebilir.

Mesela birinci ay daha fazla satış yapıp 6000 TL’nin üzerinde para kazanabilirsiniz. Diğer ay ise daha az vakit ayırdığınızdan dolayı, daha az satışlar gerçekleştirip, daha düşük meblağlar kazanabilirsiniz Yani aslında bu kazanç meselesi tamamen sizin elinizde olan bir durum. Bu ek iş için ne kadar vakit ayırır ve satışlarınızı ne kadar başarılı gerçekleştirirsiniz o kadar kazanırsınız.

Evde reçel yapıp satarak para kazanmak isterseniz, bu yazıyı okuyun.

Satış konusunda istikrarlı olursanız ve size yukarıda bahsettiğim satış yöntemlerini kullanırsanız, size şunu söyleyebilirim ki aylık ortalama 3000 TL gelir elde edebilirsiniz. Evde tarhana yapıp satarak gerçekten geçimini sağlayan birçok ev hanımı var. Hem evden vakit geçirerek, hem de evden dışarıya çıkmaya gerek kalmadan para kazanabileceksiniz.

 Kimler Tarhana Yapıp Satarak Para Kazanabilir?

kimler evde tarhana yapabilir

Evde tarhana yapıp satmak

Peki, kimler evden tarhana yapıp satarak para kazanabilir? sevgili okuyucular evde tarhana yapıp satmak istiyorsanız, bu bunun için herhangi bir kriter yok… Başarılı tarhana yapabilen herkes bu evde ek işten para kazanabilir.

Çok iyi bir haber Öyle değil mi? Yaşınız, cinsiyetiniz,  yaşadığınız şehir fark etmeksizin, tarhana yapıp satarak para kazanmanız mümkün. İstanbul İzmir Ankara Antalya ya da daha küçük şehirler; Yozgat, Sivas, Malatya hiç fark etmez. Türkiye’de her yerden tarhana yapıp satarak para kazanabileceksiniz. El beceriniz varsa ve marifetliyseniz, bu iş tam da size göre.

Evde tarhana yapıp satmak tamamen beceri işi desem, yalan değil. Benim bu iş için vaktim var, evde tarhana yapıp satmak istiyorum diyorsanız, hadi şimdi vakit kaybetmeden işe başlayın. Bu evde ek iş için ihtiyacınız olan iki şey var: Çalışkanlığınız ve sabrınız.

Evet sizlere bu yazımda tarhana yapıp satmak hakkında tüm detayları paylaştım. Eğer daha fazla evde ek iş hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizleri takip etmeyi unutmayın. Sizlere düzenli olarak evde yapabileceğiniz ek işleri sıralıyor ve bu işleri nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatıyorum. evdeki boş vakitlerinizi değerlendirmenin en iyi yöntemleri burada!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.