Evde Kalem Montajı – Aylık 6.000 TL Gelir Sağlayın!

18.04.2022
12.787
Evde Kalem Montajı – Aylık 6.000 TL Gelir Sağlayın!

Pandemi boyunca evlerimizden çıkmadığımız dönemlerde çoğu kişi evde para kazanma yöntemine başvurmaya başladı. Son zamanlarda adeta zorunlu bir ihtiyaç haline gelen ek işler aynı zamanda birçok sektörün de yardımına koşuyor. Ben de bunu araştıran milyonlarca insana derman olacak bir konuyla geldim: evde kalem montajı işi!

Ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen kişiler, günde oldukça az vakit harcayarak evde kalem paketleme gibi işlerden para kazanabiliyor. Modern eğitimin gelişmesiyle beraber insanlardaki okuryazar oranı da arttığından artık yazı yazmak günlük alışveriş listesi hazırlamak için bile gerekli bir ihtiyaç. Merak etmeyin size bu yazıda evde kalem montajı nasıl yapılır onu da aktaracağım.

Bu kadar zaruri olmuş bir eşyanın talep oranı da oldukça artmış durumda. Hal böyle olunca evde kalem işi oldukça araştırılan bir konu. İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa, Adana, Manisa, İzmir… Nerede yaşadığınız hiç fark etmez. Evde kalem montaj işi veren firmalar ve daha birçok merak ettiğiniz sorunun cevabı bu yazıda…😊

Evde Kalem Montajı Nasıl Yapılır?

Evde Kalem Montajı
Evde kalem montajı

Tükenmez kalem parçalarının her biri fabrikalarda farklı bantlarda ve farklı makinalarda üretilmektedir. Üretilen bu malzemeler daha sonra birleştirilmesi için ilgili bölüme yönlendirilir. Firmalar, bu üretilen malzemeleri kendi sabit çalışanları tarafından montajını gerçekleştiriliyor olsa da talebin hızlı karşılanması gerektiği durumlarda evde kalem montajı iş verebilmektedirler. Bu işi yapmak isteyenler “kalem montajı nasıl yapılır?” sorusuna da oldukça araştırma yapıyor.

Ayrıca bünyelerinde çalışan barındırmak yerine, evlerde iş yapabilecek insanlar ile çalışmak, firmalar için daha avantajlı olabiliyor. Böylece evlerinden yarı zamanlı çalışabilecek kişilere, bu işleri vererek hem üretimi hızlandırıp hem de kendi iş gücü maliyetini düşürmektedirler. Siz de bunu avantaja çevirebilirsiniz. Peki evde kalem montajı nasıl yapılır? Gelin bir göz atalım:

Tükenmez kalemler ortalama 5 ana parçadan oluşmaktadır;

 • Alt kapak
 • Üst kapak
 • Mürekkep haznesi
 • Yay
 • Açma kapama düğmesi
 • Başlarda montaj işi için öğrenme süreciniz olacak. Firma sizlere kalem modeline göre nasıl montaj gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlere anlatacaktır. Kimi zaman kurşun kalem veya tükenmez kalem montajlamanız gerekebilir.
 • Evde kalem montajı işi yaparken, kalem çeşitlerine göre montaj işiniz değişebilir. Gerekli detayları bilerek hareket etmelisiniz. Başlarda kalem montajı işinde eliniz alışmadığı için yavaş olabilirsiniz. Tedirgin olmanıza gerek yok çünkü zamanla alışacaksınız. Alıştıkça gün içerisinde daha fazla kalem montajı işi yapacak ve daha çok para kazanacaksınız.
 • Dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada firmanın sizlere vereceği tarihe kadar montajlanan kalemleri teslim etmek. Hizmetinizden memnun kalan firmalar sizinle daha sonrada çalışmak isteyebilirler. Düzenli olarak evde ek gelir elde etmenin iyi bir yolu. Sürekli bir firma arama derdiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Düğme paketleme işi kadar kolay olan evde kalem montajı işi ile ilgili aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Evde paketleme işi veren firmalar için tüm detaylar bu yazıda!

Uyarı!

Sizi evde kalem montajı işi dolandırıcılığı hakkında uyarmam gerek. Evde kalem montajı yaptıran firmalar sizden ücret talep ettiği takdirde bu firmalarla çalışmayın. Çünkü hiç bir firma sizden kapora istemez. Evde kalem montajı işi yorumlarını da incelediğiniz de bu firmalar zaten dikkatinizi çekecektir.

Evde Kalem Montajı İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde Kalem Montajı

Evde kalem montajı işi sayesinde ne kadar para kazanacağınız, tamamen size bağlı diyebilirim. Elbette firmaların belli bir ücret karşılığı olacaktır. Ancak sizin ne kadar zaman ayırabildiğinize göre aylık olarak alacağınız paralar değişecektir. Yani bir ay boyunca sabit bir gelir etmeyeceksiniz.

Ne kadar yoğun çalışırsanız, o kadar yüksek ücretler alırsınız. Mesela günde 200 adet kalem montaj işi yaparak ortalama 200 TL para kazanabilirsiniz. Her gün 5, 6 saatinizi ayırarak evde kalem montajı işiyle aylık 5.000 – 6.000 TL arası kazanabilirsiniz.

Çalışma saatleriniz, günleriniz size bağlı. Bir ay boyunca kalem montajı yaparsanız, diğer ay yapmazsınız. Karar sizin… Bu nedenle düzenli olarak eve iş almak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Oldukça esnek ve avantajlı bir iş.

Evde kalem montajı işinin maliyeti nedir?

Evde kalem montajı işi verenler, sizden herhangi bir ücret almazlar. Bu sebeple sizin bu işte herhangi bir maliyetiniz olmayacak.

Evde Kalem Montaj İşi Veren Firmalar

Evde Kalem Montajı

Kalem montaj işi veren firmalar, kalem imalatı yapan fabrikalar oluyor. Bu yerlere ulaşmak için biraz kendi çabanız gerekiyor. Sebebi, çok fazla evde ek iş arayan insanların olması… Dolayısıyla firmalar montaj işi için ilan açmak yerine, kendilerine ulaşılmasını bekliyorlar. Size aşağıda madde madde bu firmalara nasıl ulaşacağınızı anlatacağım:

 • Kalem montaj işi veren firmalara ulaşmak için çeşitli yöntemler var. Firmaların bazıları evde ek iş için açılan Facebook gruplarına ilan verebiliyorlar. “Kalem montaj işi verilir” başlığıyla birçok paylaşım yapılıyor. Siz de bu gruplara üye olabilir ve takipte kalabilirsiniz.
 • Aynı şekilde evde kalem montajı işi arayanlar, aşağıya iletişim bilgileri ile YORUM bırakırsa, bazı firmalar sizlere ulaşabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta, dolandırıcılara karşı gözünüzü açmanız. Evde ek iş çok fazla talep gördüğü için bunu fırsata çeviren kişiler var. Eve ek iş veriyorum diyerek kaparo, ücret isteyenler olabilir. Lütfen inanmayın ve banka, kimlik bilgilerinizi de paylaşmayın.
 • Yaşadığınız şehirde kalem imalatı yapan yerler varsa, iletişime geçebilirsiniz. Evde kalem montajı işi veren firmalarla iletişim kurmanın en basit yolu, telefon numaralarına ulaşmak. Örneğin Google arama motoruna İstanbul kalem imalatı yazarak bir arama gerçekleştiriyorum. Ardından – haritalar – olarak aramaya basıyorum ve aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyorum.
Evde Kalem Montajı

Burada karşınıza çıkan imalatçıları arayarak, evde kalem montajı işi verip vermediklerini sorabilirsiniz. Böylelikle kısa sürede birçok firma ile iletişime geçmiş olursunuz. Tabi ki bu karşınıza çıkan her firma eve iş vermiyor olabilir. O nedenle gerekli açıklamayı yaparak sorunuzu sorun.

Firmalar ile çalışmak için diğer bir yöntem de İŞKUR’a başvurmak. İŞKUR aracılığıyla çeşitli firmalar evlere ek iş veriyor. Nasıl başvuracağınızı ve detayları öğrenmek için İŞKUR evde ek iş başvuru formu yazısını okuyun.

Evden paketleme iş ilanları yazımızı incelemeyi unutmayın!

Kimler Kalem Montaj İşi Yapabilir?

Firmaların birçoğu iş vermek için 18 yaş üstü için anlaşma sağlıyorlar. Evde boş vakte sahipseniz, kalem montaj işi yaparak para kazanabilirsiniz.
İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Konya, Yozgat, Mardin fark etmeksizin, firmalar ile anlaşarak evde iş yapabilirsiniz. Ev hanımları, emekliler, öğrenciler kalem montaj işi yaparak para kazanabilirler.

YORUMLAR

 1. Emrullah dedi ki:

  Kalem montaj işi yapmak istiyorum. Ümraniye

 2. Kadiriye Bektaş dedi ki:

  Ev hanımıy paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok iyi olur efendim dönüş yaparsanız çok iyi olur hatay dörtyol

 3. Şahin Gürkan dedi ki:

  Daha önce paketleme işi yaptım fabrikada çalıştım

 4. Ezel Ayyıldız dedi ki:

  Gebze Kocaeli de ikamet ediyorum daha önce paketleme işi yaptım dönüş yaparsanız sevinirim