Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Kalem Montajı – 2021 Evde Ek İş Fırsatları!

Evde Kalem Montajı – 2021 Evde Ek İş Fırsatları!

4 Yorum
4 Yorum
Aylık gelirin yetersiz kaldığı dönemlerde çoğu kişi evden iş yaparak para kazanma yöntemine başvurabiliyor. Son zamanlarda adeta zorunlu bir ihtiyaç haline gelen ek işler aynı zamanda birçok sektörün de yardımına koşuyor.

Ayrıca ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen kişiler, günde oldukça az vakit harcayarak bu tür işlerden para kazanabiliyor. Evden iş yapmanın arttığı bu dönemlerde gelir elde edebileceğiniz iş fikirlerinden birisi de kalem montajı yapmak.

Yazının icadıyla beraber insanların yazı yazma ihtiyacı yüzyıllar boyu devam etmiştir. İlk dönemlerde tabletlere, mağara duvarlarına, ağaçlara kazınarak işlenen yazılar mürekkep ve kalemin icadıyla hızla yaygınlaştı. Modern eğitimin gelişmesiyle beraber insanlardaki okuryazar oranı da arttığından artık yazı yazmak günlük alışveriş listesi hazırlamak için bile gerekli bir ihtiyaç.

Bu kadar zaruri olmuş bir eşyanın talep oranı da oldukça artmış durumda. Sadece sektörel bir ihtiyaç olmayan bu eşyanın artan personel talebini ise milyonlarca insan karşılıyor. Kimi tam zamanlı çalışanla beraber birçok ek iş veren firmalar sayesinde de kalem montajı işi yapan sayısı da oldukça fazla.

Tükenmez Kalem Montajı Nasıl Yapılır?

Evde tükenmez kalem montajı
Evde kalem montajı

Tükenmez kalem parçalarının her biri fabrikalarda farklı bantlarda ve farklı makinalarda üretilmektedir. Üretilen bu malzemeler daha sonra birleştirilmesi için ilgili bölüme yönlendirilir. Firmalar, bu üretilen malzemeleri kendi sabit çalışanları tarafından montajını gerçekleştiriliyor olsa da talebin hızlı karşılanması gerektiği durumlarda evde kalem montajı iş verebilmektedirler.

Düğme paketleme işi yaparak da para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen okuyun…

Ayrıca bünyelerinde çalışan barındırmak yerine, evlerde iş yapabilecek insanlar ile çalışmak, firmalar için daha avantajlı olabiliyor. Böylece evlerinden yarı zamanlı çalışabilecek kişilere, bu işleri vererek hem üretimi hızlandırıp hem de kendi iş gücü maliyetini düşürmektedirler. Siz de bunu avantaja çevirebilirsiniz.

Firmalar ile çalışmaya başlamadan önce, evde kalem montajı işi nasıl gerçekleşiyor bilmelisiniz. Böylelikle rekabet ortamında, diğer kişilerin önüne geçebileceksiniz. Kalem montaj işi için bir firmayla anlaştığınız zaman, firma size montaj için gerekli tüm parçaları ve paketleme malzemeleri tarafınıza sağlar.

Tükenmez kalemler ortalama 5 ana parçadan oluşmaktadır;

 • Alt kapak
 • Üst kapak
 • Mürekkep haznesi
 • Yay
 • Açma kapama düğmesi

Başlarda montaj işi için öğrenme süreciniz olacak. Firma sizlere kalem modeline göre nasıl montaj gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlere anlatacaktır. Kimi zaman kurşun kalem veya tükenmez kalem montajlamanız gerekebilir.

Evde kalem montajı işi yaparken, kalem çeşitlerine göre montaj işiniz değişebilir. Gerekli detayları bilerek hareket etmelisiniz. Başlarda kalem montajı işinde eliniz alışmadığı için yavaş olabilirsiniz. Tedirgin olmanıza gerek yok çünkü zamanla alışacaksınız. Alıştıkça gün içerisinde daha fazla kalem montajı işi yapacak ve daha çok para kazanacaksınız.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada firmanın sizlere vereceği tarihe kadar montajlanan kalemleri teslim etmek. Hizmetinizden memnun kalan firmalar sizinle daha sonrada çalışmak isteyebilirler. Düzenli olarak evde ek gelir elde etmenin iyi bir yolu. Sürekli bir firma arama derdiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kalem Montaj İşi Veren Firmalar

kalem montajı işi veren firmalar
kalem montaj işi yaparak para kazan

Kale montaj işi veren firmalar, kalem imalatı yapan fabrikalar oluyor. Bu yerlere ulaşmak için biraz kendi çabanız gerekiyor. Sebebi, çok fazla evde ek iş arayan insanların olması… Dolayısıyla firmalar montaj işi için ilan açmak yerine, kendilerine ulaşılmasını bekliyorlar.

Evde paketleme işi veren firmalar için tüm detaylar bu yazıda!

Kalem montaj işi veren firmalara ulaşmak için çeşitli yöntemler var. Firmaların bazıları evde ek iş için açılan Facebook gruplarına ilan verebiliyorlar. Siz de bu gruplara üye olabilir ve takipte kalabilirsiniz.

Aynı şekilde evde kalem montajı işi arayanlar, aşağıya iletişim bilgileri ile YORUM bırakırsa, bazı firmalar sizlere ulaşabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta, dolandırıcılara karşı gözünüzü açmanız. Evde ek iş çok fazla talep gördüğü için bunu fırsata çeviren kişiler var. Eve ek iş veriyorum diyerek kaparo, ücret isteyenler olabilir. Lütfen inanmayın ve banka, kimlik bilgilerinizi de paylaşmayın.

Yaşadığınız şehirde kalem imalatı yapan yerler varsa, iletişime geçebilirsiniz. Evde kalem montajı işi veren firmalarla iletişim kurmanın en basit yolu, telefon numaralarına ulaşmak. Örneğin Google arama motoruna İstanbul kalem imalatı yazarak bir arama gerçekleştiriyorum. Ardından – haritalar – olarak aramaya basıyorum ve aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyorum.

kalem montajı veren firma adresleri
evde kalem montajı işi veren firmalar

Burada karşınıza çıkan imalatçıları arayarak, evde kalem montajı işi verip vermediklerini sorabilirsiniz. Böylelikle kısa sürede birçok firma ile iletişime geçmiş olursunuz. Tabi ki bu karşınıza çıkan her firma eve iş vermiyor olabilir. O nedenle gerekli açıklamayı yaparak sorunuzu sorun.

Firmalar ile çalışmak için diğer bir yöntem de İŞKUR’a başvurmak. İŞKUR aracılığıyla çeşitli firmalar evlere ek iş veriyor. Nasıl başvuracağınızı ve detayları öğrenmek için İŞKUR evde ek iş başvuru formu yazısını okuyun.

Evde Kalem Montajı İşi Ne Kadar Kazandırır?

evde kalem montajı kazancı
kalem montajı işi 2021

Evde kalem montajı işi sayesinde ne kadar para kazanacağınız, tamamen size bağlı diyebilirim. Elbette firmaların belli bir ücret karşılığı olacaktır. Ancak sizin ne kadar zaman ayırabildiğinize göre aylık olarak alacağınız paralar değişecektir. Yani bir ay boyunca sabit bir gelir etmeyeceksiniz.

Ne kadar yoğun çalışırsanız, o kadar yüksek ücretler alırsınız. Mesela günde 100 adet kalem montaj işi yaparak ortalama 50 TL para kazanabilirsiniz. Her gün 5, 6 saatinizi ayırarak günde 200 – 300 evde kalem montajı işi yaparak aylık 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Evden paketleme iş ilanları için sizlere bu yazıyı da hazırladım.

Çalışma saatleriniz, günleriniz size bağlı. Bir ay boyunca kalem montajı yaparsanız, diğer ay yapmazsınız. Karar sizin… Bu nedenle düzenli olarak eve iş almak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Oldukça esnek ve avantajlı bir iş.

Kimler Kalem Montaj İşi Yapabilir?

Kalem montaj işi için herhangi bir kriter olduğunu söylemek yanlış olur. Firmaların birçoğu iş vermek için 18 yaş üstü için anlaşma sağlıyorlar. Evde boş vakte sahipseniz, kalem montaj işi yaparak para kazanabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Konya, Yozgat, Mardin fark etmeksizin, firmalar ile anlaşarak evde iş yapabilirsiniz. Elbette kendi şehrinizde bulunan firmaları değerlendirmeniz daha iyi olacaktır. Firmalar vaktinde teslime önem verdikleri için hızlı ulaşım sağladıkları insanlar ile iş yapmayı tercih edebiliyorlar. Ev hanımları, emekliler, öğrenciler kalem montaj işi yaparak para kazanabilirler.

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Nejla özan
  5 Temmuz 2021 15:43

  Bende kalem montajı istiyorum ama dönüş yapılırmı orası muamma

  Cevapla
 • Müberra Karakaya
  3 Temmuz 2021 16:07

  Bende evde kalem montaj işi istiyorum lütfen dönüş yapın

  Cevapla
 • Yasemin Ergün
  2 Temmuz 2021 21:29

  Ben evde IŞ istiyorum

  Cevapla
 • Merhaba evde paketleme işi yapmak istiyorum paketleme tecrübem var 2kişiyiz paketleme işi seri bir şekilde yapabiliriz lütfen destek olursanız sevinirim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü