Paylaş:
  1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş
  3. Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak – Ayda 3.600 TL Gelir Sağla

Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak – Ayda 3.600 TL Gelir Sağla

1 Yorum
1 Yorum
yaprak sarması nasıl satılır
El maharetine güvenenler buraya! Evde yaprak sarması yapıp satmak sayesinde para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de oldukça kazançlı bir şekilde… Evde sarma yapıp satmak istiyorum diyorsanız, harika! Sizlere bu evde ek iş fikri için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

Ülkemizde yaprak sarması, diğer bir adıyla yaprak dolması ne kadar seviliyor eminim biliyorsunuzdur. Tabi yaprak sarması oldukça zaman ve maharet isteyen bir iş. Hal böyle olunca herkes evlerinde sürekli olarak yaprak sarması yapamıyor. Bunun için insanların birçoğu dışarıdan, el yapımı güzel yaprak sarmaları almak istiyorlar. Bu yöntem hem onlar için daha pratik.

Fakat her zaman lezzetli yaprak sarmaları bulmak kolay olmuyor. Yemesi çok keyifli, yapması ise zor olan bu yiyeceği, en lezzetli nereden alabilirim diye düşünenler oluyor. Aldığı yaprak sarmalardan memnun kalan insanlar, düzenli olarak aynı yerden ve kişiden almayı tercih ediyorlar.

Biz de bunu fırsata çevireceğiz… Eğer gerçekten lezzetli yaprak sarmalar yapabiliyorsanız, bu evde ek iş fikrinden çok iyi ek gelir elde edebileceksiniz. Hadi geri kalan detayları hemen sizlere anlatayım!

Evde Yaprak Sarma İşi

evde yaprak sarma işi
Evde yaprak sarma işi nasıl yapılır

İlk önce bu ek iş fırsatından para kazanmak istiyorsanız, işi nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Evde yaprak sarma yapıp satmak istiyorum diyorsanız, öncelikle çok iyi yaprak sarma yapabiliyor olmalısınız. evinizde yaptığınız yaprak sarmaları çok beğenen insanlar varsa harika!  Bu iş gerçekten sizin için biçilmiş bir kaftan olabilir…

Evde yaprak sarması Yapıp satmak için yaprak sarma hakkında çok tecrübeniz yoksa, evde kendi kendinize yaparak deneyebilirsiniz. İnternette başarılı tarifler var.

Yaprak sarma yapmak için kaliteli malzemeler temin etmelisiniz. Unutmayın, lezzet için kaliteli malzemeler kullanmanız çok önemli.  Ucuza kaçıp kalitesiz malzemeler kullanırsanız eğer, sizden bir defa yaprak sarma alan müşteri ikincisinde almayabilir. Bu nedenle malzemelerinizi iyi seçmeniz gerektiğinin altını çiziyorum.

Evde yaprak sarması yapıp satmak için buraya dikkat! Gıda satışında en önemli noktalardan birisi de hijyen koşullarıdır. Eğer yaprak sarmalarımızın içinden saç teli gibi herhangi bir şey çıkarsa, bu sizin kalitenizi çok büyük etkiler. Hatta öyle ki şikayet dahi edilmemize neden olabilir.

Eğer bir firma ile çalışacaksanız, bir şikayet gelirse bu konuda firma bir daha sizinle çalışmak istemeyebilir. Bunun önüne geçebilmek için yaprak sarma yaparken mutlaka saçlarınızı toplamalı, gerekirse bone takmalı ve eldiven önlük gibi ürünleri de kullanmalısınız.

Yaprak sarmalar uzun süre dayanamadıkları için öncelikle sipariş almalısınız. Örneğin bir firma ya da kişi, sizden kiloyla sarma almak isteyecek ve siz de ona karşılık sarma yapmalısınız.

Firma ile anlaşarak yaprak sarma işi yapmaya karar verdiyseniz, firmanın sizden istediği tarihe kadar yaprak sarmaları yetiştirmelisiniz.

Maliyetlerinizi göz önünde bulundurarak, yapacağınız yaprak sarmalarına fiyat biçmelisiniz. Zeytinyağlı yaprak sarma ile kıymalı yaprak sarmanın fiyatı tabi ki farklı olacaktır.

Evde Yaprak Sarma İşi Ne Kadar Kazandırır?

evde yaprak sarma satmanın kazancı
Evde Ek iş ile Para Kazan

Gelelim evde yaprak sarması yapıp satmak sayesinde ne kadar para kazanabileceğinize… Yapacağınız yaprak sarmanın türüne göre kazancımız değişebilir. Örneğin zeytinyağlı yaprak sarması yapıyorsanız bu daha ucuz, kıymalı yaprak sarması yapıyorsanız daha pahalı olacaktır. Ortalama olarak size bir kazan çıkartacak olursam, zeytinyağlı yaprak sarmasının kilosu ortalama 40 ve 50 TL arasında değişebilmektedir.

Kıymalı yaprak sarmasının fiyatı ise kilo bazında 60 TL – 80 TL arasında değişiyor. Her gün 2 kilo kıymalı yaprak sarma sardığınızı tahayyül edersek ve bunu da gayet başarılı şekilde sattığınızı da düşünürsek, ayda ortalama 3.600 TL gelir elde etme fırsatınız bulunuyor.

Sizlere evde tarhana yapıp satarak para kazanmak mümkün desem? Detaylar yazıda!

Zeytinyağlı sarmadan da 2500 – 3000 TL gelir elde edebilirsiniz. Bu söylediğim kazançlar size göre tamamen değişebilir. Gün içerisinde yaprak sarması sarıp satabilirsiniz, o kadar kazanç elde edersiniz. Ben sizlere Ortalama bir kazanç sunuyorum.

Her ay düzenli olarak bu işi yaparsanız dediğim kazançları her halükârda eldeedersiniz. Daha fazla vakit ayırıp daha çok kazanç elde etmekte tabii ki de mümkün.

Evde Yaprak Sarma İşi Maliyeti 

evde yaprak sarma işi maliyeti
Evde yaprak sarması yapıp satmak

Evde yaprak sarması yapıp satmak için belirli bir maliyeti gözden çıkartmanız gerekiyor. Bu maliyet asla gözünüzü korkutmasın… İlk başta sadece ufak bir miktar ayırarak bu işe gireceksiniz. Zaten satış yapmaya başladıktan sonra harcayacağınız maliyet; 2, 3 satıştan sonra size geri cebinize dönecek.

Yukarıda size kıymalı ve zeytinyağlı yaprak sarması kazancının değiştiğini söyledim. Zeytinyağlı yaprak sarması için doğal olarak daha uygun malzemeler kullanacaksınız. Yani Ortalama 100 TL sermaye ayırarak zeytinyağlı yaprak sarması yapabilirsiniz.

Kıymalı yaprak sarması için de ortalama olarak 200 TL ayırıp bu işe rahatlıkla girebilirsiniz. Emin olun satış yaptıktan sonra maliyetin hiçbir önemi kalmayacak. Evde yaprak sarması yapıp satmak işinin zaten büyük bir maliyeti de gördüğünüz gibi gerek yok. Maliyet konusunda dikkat etmeniz gereken tek şey, satışınızı yaparken kar oranı elde ettiğinizden emin olmak. En az %50 kar marjı sağlayabilmelisiniz.

Yaprak Sarması Nasıl Satabilirim?

yaprak sarması nasıl satabilirim
yaprak sarması yapıp satmak

Evde yaprak sarması yapıp satmak ek iş fikri kafanıza yattıysa, gelelim nasıl satış yapabileceğinize… Yaprak sarması nasıl satabilirim? diyorsanız sizlere bazı yöntemler sunacağım. Bu yöntemlerden istediğinizi ya da istediklerinizi seçebilirsiniz.

Yaprak sarması satmak için sizlere temel iki yöntem sunacağım. Bahsedeceğim ilk yöntem, satışlarınızı kendinizin gerçekleştirmek. Peki bu nasıl oluyor? derseniz hemen bahsedeyim. Kısacası kendi markanızı oluşturuyorsunuz diyebilirim. Markanız da sizin isminiz olacak.

Mesela yaptığınız yaprak sarmalarınızı çevrenize satmakla işe başlayabilirsiniz. Onun dışında kendinize çeşitli sosyal medya hesapları oluşturarak yaprak sarmalarınızın fotoğraflarını, videolarını yükleyebilirsiniz. Sipariş üzerine yaprak sarması yaptığınızı belirterek reklamınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram ve Facebook bunun için oldukça işe yarar bir yöntem. Bu mecralar sayesinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. İnternetin nimetlerinden faydalanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Satış için diğer bir yöntem firmayla çalışmak…

Yaprak Sarma İşi Veren Firmalar Hangileridir?

yaprak sarma işi veren firmalar
yaprak sarması yapıp satarak para kazanmak

Eğer yaprak sarma işi veren firmalarla anlaşırsınız, satış gibi bir problemle uğraşmazsınız. Firma sizden belirli bir kilo yaprak sarması sipariş edecektir. Siz de firmanın dedikleri doğrultusunda yaprak sarmalarınızı yapıp teslim edeceksiniz. Peki yaprak sarması işi veren firmalar nelerdir? Şu şekilde sıralayabilirim:

  • Pastaneler
  • Unlu mamul satan yerler
  • Fırınlar
  • El yapımı gıda ürünü satan dükkanlar.
  • Lokantalar
  • Ev yemeği satan marketler

Evde salça yapıp satmak yazısını da okumak ister misiniz? Hem sarma, hem salça yaparak aylık çok iyi evde gelir elde edebilirsiniz.

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü