Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak – Ayda 6.000 TL Gelir Sağlayın!

14.04.2022
8.638
Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak – Ayda 6.000 TL Gelir Sağlayın!

El maharetine güvenenler! Evde yaprak sarması yapıp satmak ile para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de oldukça kazançlı bir şekilde… Siz de “Evde sarma yapıp satmak istiyorum!” diyorsanız, Sizlere bu evde ek iş fikri için bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım.

Ülkemizde yaprak sarması, diğer bir adıyla yaprak dolması ne kadar seviliyor eminim biliyorsunuzdur. Tabi yaprak sarması oldukça zaman ve maharet isteyen bir iş. Hal böyle olunca herkes evde sarma işi yapamıyor. Bunun için insanların birçoğu dışarıdan, el yapımı güzel yaprak sarmaları almak istiyorlar.

Fakat her zaman lezzetli yaprak sarmaları bulmak kolay olmuyor. Biz de elinizin lezzetini kazanca çevireceğiz. Eğer gerçekten lezzetli yaprak sarmalar yapabiliyorsanız, bu evde ek iş fikrinden çok iyi ek gelir elde edebileceksiniz.

Bu yazının sonunda evde yaprak sarma işi veren yerlerden evde sarma işi kazancı gibi konular hakkında tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Hadi geri kalan detayları hemen sizlere anlatayım!

Evde Yaprak Sarma İşi

Evde Yaprak Sarma İşi
Evde Yaprak Sarma İşi

İlk önce bu ek iş fırsatından para kazanmak istiyorsanız, evde sarma işi nasıl yapılır bilmelisiniz. Evde yaprak sarma yapıp satmak istiyorum diyorsanız, sizler için hazırladığım şu maddeleri incelemenizi öneririm:

 • Öncelikle çok iyi yaprak sarma yapabiliyor olmalısınız. evinizde yaptığınız yaprak sarmaları çok beğenen insanlar varsa harika!  Bu iş gerçekten sizin için biçilmiş bir kaftan olabilir…
 • Evde yaprak sarması yapıp satmak için yaprak sarma hakkında çok tecrübeniz yoksa, evde kendi kendinize yaparak deneyebilirsiniz. İnternette başarılı tarifler var. Örneğin, aşağıdaki video size yaprak sarma konusunda yardımcı olacak:
Evde yaprak sarması yapıp satmak
 • Yaprak sarma yapmak için kaliteli malzemeler temin etmelisiniz. Unutmayın, lezzet için kaliteli malzemeler kullanmanız çok önemli.  Ucuza kaçıp kalitesiz malzemeler kullanırsanız eğer, sizden bir defa yaprak sarma alan müşteri ikincisinde almayabilir.
 • Evde yaprak sarması yapıp satmak için buraya dikkat! Gıda satışında en önemli noktalardan birisi de hijyen koşullarıdır. Eğer bir firma ile çalışacaksanız, bir şikayet gelirse bu konuda firma bir daha sizinle çalışmak istemeyebilir. Hatta öyle ki şikayet dahi edilmemize neden olabilir.
 • Yaprak sarmalar uzun süre dayanamadıkları için öncelikle sipariş almalısınız. Örneğin bir firma ya da kişi, sizden kiloyla sarma almak isteyecek ve siz de ona karşılık sarma yapmalısınız.
 • Firma ile anlaşarak yaprak sarma işi yapmaya karar verdiyseniz, firmanın sizden istediği tarihe kadar yaprak sarmaları yetiştirmelisiniz.
 • Zeytinyağlı yaprak sarma ile kıymalı yaprak sarmanın fiyatı tabi ki farklı olacaktır. Maliyetlerinizi göz önünde bulundurarak, yapacağınız yaprak sarmalarına fiyat biçmelisiniz.

İlgili olarak evde mantı yapıp satmak yazısını okuyabilirsiniz. Oldukça kazançlı bir evde ek iş fırsatı!

Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak Kazancı

Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak
Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak

Gelelim evde yaprak sarması yapıp satmak sayesinde ne kadar para kazanabileceğinize… Son yıllarda evde sarma yapıp satanların sayısı bir hayli arttı. Yapacağınız yaprak sarmanın türüne göre kazancımız değişebilir. Örneğin zeytinyağlı yaprak sarması yapıyorsanız bu daha ucuz, kıymalı yaprak sarması yapıyorsanız daha pahalı olacaktır.

Her gün ortalama 2 kilo yaprak satarsanız, ayda ortalama 6.000 TL kazanç elde edersiniz. Bu söylediğim kazançlar size göre tamamen değişebilir. Gün içerisinde yaprak sarması sarıp satabilirsiniz, o kadar kazanç elde edersiniz. Ben sizlere ortalama bir kazanç sunuyorum.

Her ay düzenli olarak bu işi yaparsanız dediğim kazançları her halükârda elde edersiniz. Daha fazla vakit ayırıp daha çok kazanç elde etmekte tabii ki de mümkün.

Evde yaprak sarma kilosu ne kadar?

Ortalama olarak güncel fiyatlara göre , zeytinyağlı yaprak sarmasının kilosu ortalama 100 TL ‘den satılıyor. Kıymalı yaprak sarmasının fiyatı ise kilo bazında 200 TL – 300 TL arasında değişiyor. 

Sizlere evde tarhana yapıp satarak para kazanmak mümkün desem? Detaylar yazıda!

Evde Yaprak Sarma İşi Maliyeti 

Evde Yaprak Sarması Yapıp Satmak
Evde Yaprak Sarma İşi Maliyeti 

Evde yaprak sarması yapıp satmak için belirli bir maliyeti gözden çıkartmanız gerekiyor. Bu maliyet asla gözünüzü korkutmasın… İlk başta sadece ufak bir miktar ayırarak bu işe gireceksiniz. Zaten satış yapmaya başladıktan sonra harcayacağınız maliyet; 2, 3 satıştan sonra size geri cebinize dönecek.

Yukarıda size kıymalı ve zeytinyağlı yaprak sarması kazancının değiştiğini söyledim. Zeytinyağlı yaprak sarması için doğal olarak daha uygun malzemeler kullanacaksınız. Yani Ortalama 200 TL sermaye ayırarak zeytinyağlı yaprak sarması yapabilirsiniz.

Kıymalı yaprak sarması için de ortalama olarak 300 TL ayırıp bu işe rahatlıkla girebilirsiniz. Emin olun satış yaptıktan sonra maliyetin hiçbir önemi kalmayacak. Evde yaprak sarması yapıp satmak işinin zaten büyük bir maliyeti de gördüğünüz gibi gerek yok. Maliyet konusunda dikkat etmeniz gereken tek şey, satışınızı yaparken kar oranı elde ettiğinizden emin olmak. En az %50 kar marjı sağlayabilmelisiniz.

Yaprak Sarması Nasıl Satabilirim?

Yaprak Sarması Nasıl Satabilirim?
Yaprak Sarması Nasıl Satabilirim?

Evde yaprak sarması yapıp satmak ek iş fikri kafanıza yattıysa, gelelim nasıl satış yapabileceğinize… Yaprak sarması nasıl satabilirim? diyorsanız sizlere bazı yöntemler sunacağım. Bu yöntemlerden istediğinizi ya da istediklerinizi seçebilirsiniz:

 • Yaprak sarması satmak için sizlere temel iki yöntem sunacağım. Bahsedeceğim ilk yöntem, satışlarınızı kendinizin gerçekleştirmek. Peki bu nasıl oluyor? derseniz hemen bahsedeyim. Kısacası kendi markanızı oluşturuyorsunuz diyebilirim. Markanız da sizin isminiz olacak.
 • Mesela yaptığınız yaprak sarmalarınızı çevrenize satmakla işe başlayabilirsiniz. Onun dışında kendinize çeşitli sosyal medya hesapları oluşturarak yaprak sarmalarınızın fotoğraflarını, videolarını yükleyebilirsiniz. Sipariş üzerine yaprak sarması yaptığınızı belirterek reklamınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Instagram ve Facebook bunun için oldukça işe yarar bir yöntem. Bu mecralar sayesinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. İnternetin nimetlerinden faydalanmak oldukça mantıklı olacaktır.
 • Satış için diğer bir yöntem firmayla çalışmak…

Evde Yaprak Sarma İşi Verenler

Evde Yaprak Sarma İşi Verenler
Evde Yaprak Sarma İşi Verenler

Eğer yaprak sarma işi veren firmalarla anlaşırsınız, satış gibi bir problemle uğraşmazsınız. Firma sizden belirli bir kilo yaprak sarması sipariş edecektir. Siz de firmanın dedikleri doğrultusunda yaprak sarmalarınızı yapıp teslim edeceksiniz. Peki yaprak sarması işi veren firmalar nelerdir? Evde Yaprak Sarma İşi Verenler şöyle:

 • Pastaneler
 • Unlu mamul satan yerler
 • Fırınlar
 • El yapımı gıda ürünü satan dükkanlar.
 • Lokantalar
 • Ev yemeği satan marketler

Evde salça yapıp satmak yazısını da okumak ister misiniz? Hem sarma, hem salça yaparak aylık çok iyi evde gelir elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Semra gül dedi ki:

  Herşeyim le elimin lezzetine güveniyorum ve zeytin yaglı yaprak sarması da çok lezzetli yapıyorum iş istiyorum

 2. Elif dedi ki:

  Evde yaprak sarma işi yapmak istiyorum

 3. Fatma dedi ki:

  Evde sarma sararak kazanmak istiyorum

 4. Serap dedi ki:

  Soğuk meze zeytinyağlı yaprak sarması mantı siparişi alıyorum