Evde Kapı Süsü Yapma İşi – En Az 5.000 TL Kazandırıyor!

16.04.2022
5.568
Evde Kapı Süsü Yapma İşi – En Az 5.000 TL Kazandırıyor!

Evde oturduğunuz yerden para kazanmak ister misiniz? Size bol kazançlı bir ek iş fikriyle geldim. Evde kapı süsü yapma işi ile düzenli kazançlar elde edebileceksiniz. Merak etmeyin, konuyla alakalı soru işaretlerinizi tamamen gidereceğim.

Ev girişinde, insanları birbirinden güzel kapı süsleriyle karşılamak dünyanın her yerinde çok popüler. Renk renk, hasırdan, ahşaptan, ipten, çeşit çeşit kapı süsleri ev girişlerini süslüyor. Kapı süslerine talep oldukça fazla. Biz de bunu bir fırsata çevireceğiz! “Evde kapı süsü nasıl yapılır?” sorusuna bu yazıda cevap bulacaksınız.

Size evde kapı süsü işinden para kazanmak için iki seçenek sunacağım. Bunlardan birincisi evde kendiniz malzemeleri alarak, kapıp süsleri hazırlayıp satmak. İkincisi evlere kapı süsü işi veren firmalar ile birlikte çalışarak. Hangisinin size daha uygun olduğunu, yazının devamını okuyarak karar verebilirsiniz.😊

Evde Kapı Süsü İşi Nasıl Yapılır?

Evde Kapı Süsü Yapma İşi
Evde Kapı Süsü İşi Nasıl Yapılır?

Evde kapı süsü yapma işi hepinizin en merak ettiği konular arasında yer alıyor eminim. Bu konuda en çok alınıza takılan ve sorduğunuz sorulardan ilki de “evde kapı süsü nasıl yapılır?” sorusu. Size aşağıda maddeler halinde sunacağım listeyi dikkatlice okuyun. Size bu sorunun cevabını bulmanızda yardımcı olacak.

Evde kapı süsü yapma işi için bir firmayla çalışmayı düşünüyorsanız, bu firmalarla iletişime geçebilmeniz gerekiyor. Bunun için detayları ve evlere kapı süsü işi veren firmaları aşağıda size detaylıca anlatacağım. Eğer kendiniz bir yere bağlı olmadan kapı süsü işi yapacaksanız daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Şimdi onlardan bahsedeyim…

 • Evde kapı süsü işi için öncelikle, nasıl güzel kapı süsleri nasıl yapılır? Öğrenmeniz gerekiyor. Çeşitli bu konuyla alakalı Youtube videolarını izleyerek, kapı süsü nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.
 • Elbette sadece gördüğünüzü yapmak zorunda değilsiniz. Göze hitap eden kapı süsleri için siz de kendinizden bir şeyler katabilir ve daha orijinal, güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ne kadar güzel kapı süsleri tasarlayabilirseniz o kadar müşteriniz olur.
 • Örneğin konseptli kapı süsleri de tasarlayabilirsiniz. Mesela doğum yapanlar için ayrı, doğum günleri için ayrı, yılbaşı için ayrı tasarımlar yapabilirsiniz.
 • Bu tarz çalışmalara ilgi her zaman daha fazla olur. Nasıl ve ne tarz kapı süsleri yapacaksanız buna karar kılın. Sonrasında karar verdiğiniz tarzdaki kapı süsleri için malzemeler alın.
 • Malzeme materyallerini internetten ya da çarşıdaki toptancı tarzı çeşitli dükkanlardan alabilirsiniz. Malzemelerinizin güzel görünmesine dikkat edin. Ayrıca malzemelerin kaliteli olması da şart.

Evde kapı süsü yapımı malzemeleri nelerdir?

İp veya halat
Silikon tabancası
Kumaş
Kalıp için kullanabileceğiniz bir kap
Çeşitli süsleme malzemeleri

Oldukça basit malzemeler öyle değil mi? Kapı süsleri çok popüler olduğu için bir çok model deneyebilirsiniz. Çevrenize yaptığınız kapı süslerini göstererek öneri ve tavsiyeler de alabilirsiniz. Bu sizin gelişiminiz için önemli bir nokta. Aşağıdaki video size bu konuda yardımcı olacak:

Ek iş ile ilgili şu yazıya da bakmak isteyebilirsin: Evde hasır sepet örme yapıp satmak

Evlere Kapı Süsü İşi Veren Firmalar

Evlere Kapı Süsü İşi Veren Firmalar
Evlere Kapı Süsü İşi Veren Firmalar

Evde ek iş veren firmalar çok sık soruluyor. İnternette bu konuda bilgi kirliliği bir hayli fazla. Ancak endişelenmeyin. Ben sizin için en doğru bilgiyi burada aktaracağım. Evet, ben kendim malzeme alıp, tasarlayıp, satmak istemiyorum diyorsanız bu başlık sizin için. Evde kapı süsü yapma işi ile çalışarak da para kazanabilirsiniz. Evde kapı süsü işi veren firmalar ise şöyle:

 • Süs eşyaları yapan atölye ve fabrikalar
 • Süs ve hediyelik eşya satan dükkanlar
 • Çeşitli organizasyon şirketleri

Bu tarz firmalarla iletişime geçerek, kapı süsleme işleri alabilirsiniz. Anlaştığınız taktirde firma sizlere gerekli olan tüm malzemeleri temin edecektir. Örneğin sizden 2 farklı kapı süsü modeli ister ve her model için 50 tane kapı süsü bitirmenizi ister. Modeller için malzemeler farklı olabilir. Malzemeleri kaybetmemeli ve boşa harcamamalısınız çünkü hepsi size sayılı olarak verilecektir.

Temiz ve düzenli çalıştığınız zaman firmalar sizinle devamlı olarak çalışmak isteyebilir. Bunu iyi değerlendirebilmelisiniz. Firmalarla çalışmanın en büyük avantajı malzemelerle ve satış işleriyle uğraşmak zorunda olmamanız. Dezavantajı ise kendiniz yapıp sattığınızdan daha az bir kazanç elde edersiniz. Hangi şekilde çalışacağınızı bunları değerlendirerek karar verin. Evde kapı süsü yapma işi aradığınız ek iş olabilir.

Alakalı olarak evde ek iş veren firmalara ulaşmak için Evde Ek İş Veren Güvenilir Firmalar yazısına göz atabilirsiniz!

Evde Kapı Süsü Yapımı Maliyeti Nedir?

Malzemeler için aylık olarak ortalama 200 TL maliyet çıkararak evde kapı süsü yapma işi yapabilirsiniz. Bu maliyet sizin alacağınız ürüne göre değişebilir.

Evde Kapı Süsü İşi Kazancı

Evde Kapı Süsü Yapma İşi
Evde Kapı Süsü İşi Kazancı

Firmayla çalıştığınızda kazancınız, kaç adet kapı süsü yaptığınıza göre değişecektir. Sıkı bir çalışmayla ayda ortalama 5.000 TL kazanmanız mümkün. Düzenli olarak çalıştığınız firmalar olduğu zaman, aylık düzenli gelir elde edersiniz. Ürünleri zamanında ve olması gerektiği gibi teslim etmeniz, firmaların sizi sık sık tercih etmesini sağlar.

Eğer kendiniz evde kapı süsü yapma işi ve satışıyla uğraşıyorsanız daha fazla kazanabilirsiniz. Başarılı bir pazarlama ve satışla ayda ortalama en az 6.000 TL kazanç elde edersiniz.

Daha az süsleme kullanıyorsanız ve bir toptancı aracılığıyla malzemeleri alıyorsanız, maliyetiniz düştüğü için daha çok kar elde edersiniz. Kısa sürede, hızlı satışlar yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Kapı süsü modelleriniz için farklı fiyatlar biçmeyi unutmayın. Her kapı süsü modeli için harcayacağınız malzemeler farklı olacaktır. Zarar etmemek adına bunu iyi hesaplamalısınız.

İlgili içerik: Evde Çanta Yapıp Satmak

Kapı Süsü Yapıp Satmak İçin İzlemeniz Gereken Yollar

Kapı Süsü Yapıp Satmak İçin İzlemeniz Gereken Yollar

Değerli okuyucular, eğer kendi kapı süsü işinizi yapacaksanız, en önemli nokta başarılı satıştır. Ne ladar güzel kapı süsleri tasarlarsanız tasarlayın satamadıktan sonra bir anlamı olmaz. Kapı süslerinizi nasıl satabileceğiniz hakkında size bazı yollar sunacağım. Bu yolları uygulayarak, satışlarınızı hızlandırabilirsiniz.

 • İlk olarak önereceğim yol, sosyal medya hesaplarınızı bu yönde kullanmanız. Nasıl yani? Dediğinizi duyar gibiyim. Örneğin Instagram hesabı açabilir ve yaptığınız kapı süslerini hesabınıza yükleyebilirsiniz.
 • Yani Instagram hesabınızı online bir mağaza olarak düşünmenizi istiyorum. Güzel fotoğraflarla ve reklamlarla kendinize müşterileri çekebilirsiniz. Evde kapı süsü yapma işi ile bol kazançlı çıkacaksınız!
 • Shopier hesabı oluşturarak satışlarınızı  kendiniz ve müşterileriniz için güvenli hale getirebilirsiniz. Shopier üzerinden satış yapmak, şu sıralar çok popüler. Ne kadar güvenli bir profil oluşturursanız o kadar iyi…
 • Diğer bir yol ise Facebook gruplarından ve sayfalarından yararlanmanız. Çeşitli el işi ürünlerin satışlarıyla alakalı bir çok grup bulunuyor. Buralara üye olabilir ve ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz.
 • Fiziksel satış gerçekleştirmek için de şehrinizdeki çarşılardan faydalanabilirsiniz. Örneğin. Hediyelik eşya satan dükkanlarla anlaşabilir ve onlardan kapı süslerinizi satmasını isteyebilirsiniz. Dükkanlar kâr payı alarak satış gerçekleştirmeyi kabul edecektir.

Evet! Bu saydığım yollardan birini ya da hepsini uygulayarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ev hanımları ve öğrenciler için evde kapı süsü işi çok karlı. Boş vakitlerinizi bu şekilde değerlendirebilir ve aylık ek gelir elde edebilirsiniz. Size tüm detayları anlattım.

Evde kapı süsü yapma işi için firmaların size ulaşmasını istiyorsanız aşağıya iletişim bilgilerinizi YORUM olarak bırakabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan soruları da bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.