Evde Oda Kokusu Hazırlayıp Satmak – 4.000 TL EK GELİR

23.08.2021
6.295
Evde Oda Kokusu Hazırlayıp Satmak – 4.000 TL EK GELİR

Evinizde oturarak para kazanmak ister misiniz? Öyleyse evde oda kokusu hazırlayıp satmak tam size göre! Peki evde oda kokusu hazırlamayı biliyor musunuz? Cevabınız evetse, direkt satış yöntemlerine geçiş yapabilirsiniz. Cevabınız hayırsa, hiç merak etmeyin. Sizler için evde oda kokusu yapmanın tüm püf noktalarını yazdım. A’dan Z’ye evde oda kokusu yapmayı anlatacağım.

Hazır mısınız? Hadi başlayalım.

Evde oda kokusu hazırlayıp satmak için birtakım aşamaları aşmanız gerekiyor. Bu aşamalar nasıl bir oda kokusu yapacağınıza karar vermeniz, malzemeleri ucuz maliyete satın almanız, oda kokularını yapmanız ve şişelemeniz, son olarak da evde yaptığınız kokularını satmak için çeşitli pazarlama yöntemleri kullanmanız lazım.

Bu aşamaların hepsini doğru şekilde tamamlarsanız, istediğiniz ek gelire ulaşırsınız. Oda kokusu satışlarından kazandığınız paralarla ev ekonomisine katkıda bulunur; hatta dilediğiniz lüks hayatın kapılarını da kendinize açarsınız.

Evde Detoks Suları Hazırlayıp Satmak ister misiniz? Hemen detayları öğrenin.

Evde Oda Kokusu Yapımı

evde oda kokusu hazırlayıp satma

Evde Oda Kokusu Hazırlayıp Satmak 2021

Evde oda kokusu hazırlayıp satmak için öncelikle oda kokusunu nasıl yapacağımızı öğrenelim. Evde oda kokusu yapmak oldukça basit bir iştir. İhtiyacınız olan yalnızca birkaç temel malzeme. Gerisi tamamen sizin ayıracağınız vakte ve el işçiliğinize bakıyor.

Evde oda kokusu hazırlayıp satmak için haftanın belirli günlerini yalnızca bu işe ayırarak geriye kalan günlerde rahatlıkla kendinizi ev işlerine verebilirsiniz. Diğer türlü her gün birkaç saatinizi ayırarak kendinizi yormayın derim. Örneğin, pazartesi günleri oda kokularını hazırlayıp şişeleyebilirsiniz. Çarşamba günü de satış için birazdan size vereceğim taktikleri uygulayıp para kazanabilirsiniz. Böylelikle haftada yalnızca iki gün çalışarak aylık 5.000 TL para kazanabilirsiniz. Çok iyi değil mi?

Şimdi gelelim oda kokusu nasıl yapılır? Evde oda kokusu hazırlayıp satmak için hangi malzemeler kullanılır? sorularının cevabına. Sizlere şimdi birbirinden güzel oda kokusu tarifleri vereceğim. Bu tariflerle hem kendi evinizi hem de müşterilerinizin evlerini mis gibi kokutacaksınız!

Evde oda kokusu yapımı için belirli malzemelere ihtiyacınız olduğundan söz etmiştim. Bu malzemelere kendiniz karar vereceğinizi belirterek başlayayım. Nasıl bir oda kokusu yapmak istiyorsanız, ona uygun malzemeler seçmeniz gerekiyor.

Oda kokuları üçe ayrılır;

 • Ferah Oda Kokuları
 • Odunsu – Zengin Oda Kokuları
 • Çiçekli – Şekerli Oda Kokuları

Bunlardan her biri ayrı mekanları temsil etmektedir. Örneğin, ferah oda kokusuyla bezenmiş bir eve girdiğimizde kendimizi daha dinç hissedebilirsiniz. Yaşadığımız ortam bize huzur verir. Odunsu- zengin oda kokusu sıkılmış bir eve girdiğimizde, vakit geçireceğimiz ortam bize lüks gelebilir.

Kendimizi daha iyi standartlarda yaşıyormuş gibi hissetmemiz olasıdır. Çiçekli – şekerli oda kokularında ise çiçek bahçesinde oturduğumuzu düşünebiliriz. Çiçekli oda kokuları bizlere ilkbaharı anımsatabilir.

İşte bu sebeplerle sizlere kategori seçmenizi tavsiye ederim. Elbette tüm kategorilerde de ürün çıkarabilirsiniz ama en azından her şeyi karıştırmak yerine planlı bir şekilde ilerlemeniz, evde oda kokuları hazırlayıp satmak açısından oldukça önemlidir. Evet, diyelim ki kategorinizi seçtiniz. Peki bu kategorilerin içinde hangi kokular var onları biliyor musunuz? Hiç merak etmeyin.

Kokuları ve tariflerini sizler için teker teker yazdım.

Evde Konserve Yapıp Satmak 3.000 TL kazandırıyor! Nasıl mı? Tıklayın.

Limonlu Oda Kokusu Tarifi

limonlu oda kokusu tarifi

Limonlu Oda Kokusu Tarifi 2021

Limonlu oda kokusu, ferah oda kokuları kategorisine giriyor. Limonun ferahlığı tüm evi esir alarak bize kendimizi adeta bir meditasyon kampındaymışız gibi hissettiriyor. Peki bu ferah ve huzur dolu hissettiren kokuyu evimizde nasıl yapacağız? Sorunun cevabı o kadar basit ki çok şaşıracaksınız. Öncelikle birtakım malzemelere ihtiyacınız var. Bu malzemeler,

 • Misket limon (Tercihe göre normal de olabilir)
 • Limon yağı ya da limon esanslı herhangi bir yağ
 • Sıcak su
 • Birkaç yaprak nane

İşte evde limonlu oda kokusu yapmak için ihtiyacınız olan temel malzemeler bu kadar! Malzemeleri toparladıktan sonra, önce misket limonlarımızı birkaç dilime ayırıyoruz. Bir adet tencerenin içine misket limonu dilimlerimizi bırakıyoruz.

Sonrasında limon yağımızla karıştırarak üstüne sıcak suyumuzu ekliyoruz. En sonunda birkaç dal nane yaprağı atarak iyice kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra altını kapattığımız tencereyi soğuması için tezgahın üzerine alıyoruz. Karışım soğuduktan sonra süzgeçten geçirerek küçük şişelere dolduruyoruz ve bitti! Limonlu oda kokumuz hazır!

Vanilyalı Oda Kokusu Yapımı

vanilyalı oda kokusu yapma

Vanilyalı Oda Kokusu Tarifi 2021

Vanilyalı oda kokusu, en popüler oda kokularından biridir. Özellikle temizlik ve sıcaklık hissi için kullanılır. Evde oda kokusu hazırlayıp satmak isteyenlerin öncelikli tercihlerinden de biridir. Ayrıca vanilyalı oda kokusu yapımı, diğer oda kokuları yapımı kadar kolaydır. Bu müthiş kokunun yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler;

 • Vanilya esansı ya da vanilya özü
 • Tercihen bu kokuya hindistan cevizi yağı da eklenebilir
 • Ilık su

Yapmak istediğiniz oda kokusu gramajına göre ılık suyu bir tencerenin içine dökünüz. Üzerine birkaç damla vanilya esansı ya da vanilya özü damlatınız. Eğer hindistan cevizi yağı da eklemeyi düşünüyorsanız, tencerenin altını açtıktan sonra eklemenizi yapabilirsiniz. Daha sonra malzemeler birbirine karışıncaya kadar bekleyin. Hafif kaynamaya başladığında tencereyi ocaktan alarak soğumaya bırakın. İşte vanilyalı oda kokunuz hazır!

Evinizden ayda 5.000 TL kazanmayı düşünür müsünüz? Cevabınız evetse, Evde Terzilik Yapmak yazımıza bekleriz.

Kuru Lavantadan Oda Kokusu

lavantadan oda kokusu hazırlama

Kuru Lavantadan Oda Kokusu Tarifi 2021

Kuru lavantalı oda kokusu, çiçekli – şekerli oda kokuları arasında yer almaktadır. Özellikle özel muayenehanelerde çok tercih edilen kuru lavanta oda kokusunun yapımı oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan malzemeler;

 • Kuru lavantalar
 • Lavanta yağı
 • Sıcak su

Lavanta oda kokularının yalnızca bu üç malzemeyle yapıldığını biliyor muydunuz? Ne kadar da basit görünüyor öyle değil mi? Aslında paketlenmiş oda kokularının içinde çok fazla ürün bulunuyor fakat bunların çoğu kimyasal. Ama biz evde yapacağımız oda kokularında kimyasal madde kullanmıyoruz. Organik her zaman en iyisidir! Bizler evlerimizi, iş yerlerimizi hatta arabalarımızı tamamen doğal olan kendi yapımımız kokularla besleyelim!

Tarifiyse şu şekilde: Tencerenin içine lavanta yağımızı döküyoruz, üstüne de biraz kuru lavantalarımızdan ekliyoruz. Kısık ateşte kuru lavantalarımızla yağımızı bir gün harmanlıyoruz. Sonrasında sıcak suyumuzu ekleyerek kaynatıyoruz. Kaynayan karışımın altını kapatarak soğumaya bırakıyoruz ve hazır! Ev yapımı kuru lavanta oda kokumuzu artık kullanabiliriz!

Meyvelerden Oda Kokusu

meyvelerden oda kokusu hazırlayıp satma

Meyvelerden Oda Kokusu Yapmak 2021

Her mevsimde birbirinden güzel meyvelerin yetiştiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Peki ya mevsimi geçse bile evlerimizin istediğimiz meyveler gibi kokmasını istemez miyiz? Bence isteriz. Şimdi sizler için evde oda kokusu hazırlayıp satmanız için bir diğer yöntem olan meyvelerle oda kokusu yapmayı anlatacağım.

Meyvelerden oda kokusu yapmak için öncelikle hangi meyveleri kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bazen karışık meyveler de kullanabilirsiniz. Örneğin, kırmızı meyveler gibi. Ben sizlere bir adet meyveden nasıl oda kokusu yapabildiğinizi anlatacağım.

Siz eğer farklı meyveler de eklemek isterseniz bu tarifin üzerinden giderek kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Mesele biz kayısıyı ele alalım. Kayısı hem şekerli bir koku hem de bahçe havası veriyor. Özellikle yazlıklarda sıkça kullanılıyor.

İhtiyacınız olan malzemeler;

 • Birkaç parça taze kayısı
 • Birkaç parça kuru kayısı
 • Kayısı yağı
 • Sıcak su
 • Oda kokusu esansı

Meyve esansı aklınızı karıştırmasın. İlla ki kayısı esansı almak zorunda değilsiniz. Örneğin kayısılı vanilyalı bir oda kokusu yapmak istiyorsanız yalnızca vanilya esansı alarak bu işi halledebilirsiniz. Evet bu malzemelerin hepsini bir tencere alıp kavurduktan sonra sıcak suyu ekleyerek kaynatıyoruz. Kaynattığımız karışımı fokurdamaya başlayınca ocaktan alarak soğumaya bırakıyoruz. Soğuttuğumuz oda kokularını da şişelere aktararak işlemi tamamlıyoruz. Evlerimiz mis gibi kokmaya hazır!

Aradığınız evden ek iş fırsatı Kaktüs Yetiştirerek Para Kazanmak olabilir!

Yumuşatıcıdan Oda Parfümü Yapımı

yumuşatıcıdan oda kokusu hazırlama

Yumuşatıcıdan Oda Parfümü Yapımı

Evde oda kokusu hazırlayıp satmak için bir diğer yöntem de yumuşatıcıdan oda parfümü yapmaktır. Yumuşatıcıdan oda parfümü yapmanın diğer tariflerden en büyük farklı kullandığımız yumuşatıcıların içindeki kimyasallar olacaktır.

Yumuşatıcıdan yaptığımız oda parfümü daha kalıcı olabilir. Hatta ne kadar organik yumuşatıcı seçersek sağlığımız açısından o kadar iyi olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta bu kokuları evimizin her yerine sıkacağız ve soluyacağız öyle değil mi? Neyse, gelelim yumuşatıcıdan oda parfümünün nasıl yapılacağına. İhtiyacınız olan malzemeler;

 • Karbonat
 • Seçeceğiniz bir adet yumuşatıcı
 • Ilık su

Evet, evde yumuşatıcıdan oda parfümü yapmak için ihtiyacınız olan tüm malzemeler bu kadar. Evden oda kokusu yapmak gibisi yok! Bir tencerenin içine ılık suyu koyunuz. Herhangi bir kapta da yapabilirsiniz ancak daha steril olması açısından ben tencere kullanın derim. Sonra içerisine bir su bardağı yumuşatıcınızı koyun ve son olarak da iki çay kaşığı karbonat ekleyin. Buradaki önemli nokta asla ocağı yakmıyoruz. Yani ılık bir su malzemelerin karışımı için yeterli olacaktır. Lütfen biraz daha ısıtmaya çalışmayın. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra da şişelerimize dökerek evde yumuşatıcıdan oda parfümü yapma işlemimizi tamamlıyoruz.

Oda Kokusu Yapıp Satarak 4.000 TL Kazan!

evde oda kokusu satma kazancı

Evde Oda Kokusu Hazırlayıp Satma İşi 2021

Özellikle günümüzde binlerce insan evden oda kokusu hazırlayarak satış yapıyor. Bunun belli başlı nedenleri var. İlki, maliyeti çok ucuz. İkincisi, yapımı çok kolay. Üçüncüsü ise çok para kazandırıyor! Evde oda kokusu hazırlayıp satmak işiyle uğraşan bir kişinin aylık gelirinin neredeyse 4.000 TL’yi bulduğunu biliyor muydunuz?

Evet, yanlış okumadınız. Binlerce insan her ay yalnızca evden yaptıkları oda kokularını satarak 4.000 TL para kazanıyor. Üstelik el işçiliğine de çok ihtiyaç duyulmayan bu iş için tüm gününüzü ayırmanız da gerekmiyor. Birkaç saat içinde oda kokularınızı yaparak satışa hazır hale getirebilirsiniz. İşte evde oda kokusu yaparak para kazanmak bu kadar kolay!

Evde Sabun Yapıp Satmak kadar kolayı yok! Detaylar için tıklayın.

Evde Oda Kokusu Yapıp Satma İşi

evde oda kokusu yapma işi

Evde Oda Kokusu Yaparak Para Kazanma

Evden yapılabilecek ve ek gelir sağlayan işlerden biri olan evde oda kokusu hazırlayıp satma işinin inceliklerinden sizlere bahsettim. Şimdi gelelim asıl satış yöntemlerine. Evden yaptığınız oda kokularını satmak için yapmanız gerekenler;

 • Aktarlarla anlaşabilirsiniz. Onlara doğal ve ev yapımı kokularınızı satabilirsiniz.
 • Organik pazarlara gidebilirsiniz. Orada el emeğiyle, özenle hazırladığınız oda kokularınızı insanlara sunabilirsiniz.
 • Sosyal medya hesapları üzerinden satış yapabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Oda Kokusu Satmak

instagram üzerinden oda kokusu satmak

Evden Ek İş Para Kazanma 2021

Evde oda kokusu yapımından sonra eğer çok fazla kitleye hitap etmek istiyorsanız, Instagram üzerinden satış yapmak tam size göre! Bunun için yapmanız gerekenler;

 1. Instagram hesabı oluşturmak
 2. Ürünlerinizin görsellerini yüklemek
 3. Müşterilerinizi bulmak için reklamlar vermek
 4. Ödeme yöntemi belirlemek

İşte Instagram üzerinden satış yapmak da bu kadar kolay! E ben boşuna evde oda kokusu hazırlayıp satma işi için evden yapılabilecek en kolay işlerden biri demedim. Burada püf noktada daha önce de birkaç kez belirttiğim gibi hızlı üretim yapmanız. Siz ne kadar çok çeşitli oda kokusu yaparsanız, satışınız da bir o kadar çok olur.

Umuyorum ki bu yöntem size ayda binlerce lira kazandıracak. Şimdiden iyi şanslar!

YORUMLAR

 1. Secvan dedi ki:

  Herturlu paketleme montaj işini yapabilirim el becerim çok iyidir malzemeleri temiz ve düzenli olarak teslim ederim yardımcı olursanız sevinirim