Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Ek İş Veren Firmalar – Çok Kazandıran 4 Firma!

Evde Ek İş Veren Firmalar – Çok Kazandıran 4 Firma!

kadın evde ek iş
Maliyeti düşürmek adına işverenlerin çoğunun bazı işleri evlere gönderdiğini biliyoruz. Evde ek iş veren firmalar da tam olarak bu niyetle çalışma modellerinde değişikliğe gittiler.

Eve iş veren firmalar, Türkiye’nin hemen her şehrinde aktif olarak varlıklarını sürdürüyorlar. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Antalya, Konya, Kayseri, Samsun ve daha nicesi…

Nerede oturduğunuzun hiçbir önemi yok! Evlere ek iş veren yerler ile irtibata geçerek sizler de para kazanabilir ve ekonomik seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Özellikle ev hanımları için çok daha uygun olan evde ek iş seçenekleri ile ek gelir elde etmek son derece kolay. Fason, plastik ve ambalaj üretimi yapan firmaların evlere gönderdiği ek işler ile pandemi sürecini daha kazançlı hale getirmek tamamen sizin elinizde.

İşte, en çok kazandıran 4 firma! Evlere ek iş veren firmalar, telefon numaraları, iletişim adresleri ve bu firmaların çalıştığı sektörleri öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin!

evde ek iş veren firmalar
Evde ek iş veren firmalar, çalışan arıyor!

Firmalar Pandemi Döneminde Evlere Ek İş Veriyor!

Özellikle 2021 yılı pandemi sürecinde artış gösteren evde ek iş seçenekleri ile çoğu firma çalışan ve dükkan açısından bazı kısıtlamalara giderek çalışma modelini evlere kaydırdı. Bu da elbette sizin gibi evden çalışarak para kazanmak isteyen kişilerin işine yarar bir değişim oldu.

Evlere ek iş veren firmalar; kutulama, katlama, dikme, süsleme, düzenleme ve ayıklama gibi birçok işi ayağınıza kadar getiriyor.  Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için hazırladığım yazıda konuyla ilgili tüm detayları zaten paylaştım.

Eğer siz de evde ek iş veren firmalar kapsamında bulunan atölyeleri, dükkanları ve fabrikaları arayan kişilerdensiniz, kesinlikle doğru yerdesiniz!

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki bu firmalar, evlere gönderdikleri çoğu işleri kargo yoluyla size teslim ediyorlar. Yani, işi alma ve ürünlere ulaşım konusunda sizin, ekstradan yapmanız gereken herhangi bir şey yok. Yapmanız gereken tek şey, evde ek iş veren firmalar aracılığıyla bu işleri bulmak ve para kazanmak!

Evlere Ek İş Veren Güvenilir Firmalar

Evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız bu firmaların güvenilir olmalarına dikkat etmelisiniz. Malum, piyasada evlere ek iş veriyorum başlığı altında dolandırıcılık yapan ve sizden kapora isteyen binlerce kötü niyetli kişiler bulunuyor.

Bu arada hazır lafı açılmışken söyleyelim: Evlere ek iş veren hiçbir firma veya işverenin sizden teminat amacıyla kapora ve depozito gibi ücretler istemesi söz konusu değildir. Bu firmaların amacı yaptığınız iş karşılığında size emeğinizin karşılığı olan ücretinizi ödemek olmalıdır. Kısacası sizden herhangi bir ücret talebinde bulunan bu dolandırıcılara kesinlikle itibar etmeyiniz. Hatta mümkünse ilgili yerlere şikayet ederek bu kişilerin ceza almasını sağlayınız!

Peki, evde ek iş veren firmalar konusuna gelecek olursak; bu yerlerin güvenilir olup olmadığını nasıl tespit edebilirsiniz? Şöyle ki: Bu firmaları internette kesinlikle detaylı bir şekilde araştırdıktan sonra iş başvurusunda bulunmalısınız.

Evlere ek iş veren yerleri araştırırken; Google üzerinden bir arama yapabilirsiniz. Mesela evde ek iş ilanları olan bir site keşfettiniz. Bu sitede yer alan size uygun iş ilanlarında yazan firmaları derinlemesine araştırarak hatta telefon numaraları üzerinden arayarak doğruluğunu tespit edebilirsiniz.

Örnek: Sahibinden.com adresi üzerinden bir evde ek iş ilanı gördünüz. Bu işe başvuruda bulunmadan önce ilgili firmayı telefon numarası üzerinden aratın, hatta mümkünse şikayetvar.com adresi üzerinden firmayla ilgili bir araştırmada da bulunun. Bakalım, insanları iş var bahanesiyle dolandırmışlar mı? Telefon ile aramanız sonucunda karşı taraf ile iletişime geçerseniz onlara birkaç soru yöneltin ve güven skalanızı bu doğrultuda oluşturun. Ardından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çoğu zaman;  tr.jooble.org ve indeed.com gibi siteler üzerinden açılan evde ek iş ilanları her ne kadar güvenilir firmalardan oluşsa da siz yine de işinizi sağlama alın ve tavsiyelerimi uygulayın!

Evlere Ek İş Veren Firmalar Ücret Ödeme Yöntemleri

evde ek iş veren firmalar ile para kazanmak
Evde ek iş veren firmalar ile para kazanmak

Evde ek iş yaparken ödemelerinizi nasıl alacaksınız, merak ediyorsunuz değil mi? Evde ek iş veren firmalar, ücret ödeme konusunda sizlere 2 farklı seçenek sunacaklardır.

 1. IBAN ya da hesap numaranıza EFT

Özellikle kargo aracılığıyla evlere ek iş veren yerler, ödemelerini banka kanalıyla da gerçekleştiriyorlar. İlgili firmalar, iş sürecinde sizden ad-soy ad, adres ve telefon numarası bilgileri haricinde IBAN numaranızı da vermenizi isteler. Belki ilk sipariş teslimatında olmasa bile işin devamlılığının sağlanması durumunda, ücretinizi direkt olarak hesabınıza gönderebilirler.

Ayrıca, evde ek iş veren firmalar ödeme konusunda hesap numaranıza paranızı yatıracağız diyerek sizden şifrelerinizi isterlerse kesinlikle böyle bir işe kalkışmamanızı öneriyorum. Banka ve kart ile ilgili tüm şifre bilgileriniz sadece sizi ilgilendirmektedir ve bunun ödeme ile hiçbir ilgisi yoktur!

Şu konuda da bilgilendirme yapmak istiyorum: Çalıştığınız firmanın hesap numarası, sizin hesap numaranız ile aynı bankaya aitse ödemeniz havale yoluyla olacak ve birkaç dakika içinde paranız hesabınıza geçecektir. Ancak aynı bankaları kullanmadığınız firmalar ile ödemeleriniz EFT şeklinde olacak ve paranız, belirli işlem saatleri arasında hesabınıza geçecektir.

 1. Sipariş teslimatı sırasında elden nakit ödeme

Evde ek iş veren firmalar, ödemelerinizi çoğu zaman iş bitiminde elden nakit bir şekilde yaparlar. Özellikle ilk iş tesliminde paranızı nakit bir şekilde firma temsilcilerinden alırsınız. Ancak işin devamlılığı söz konusu olur ve karşılıklı anlaşma sağlanırsa, aydan ayda tıpkı bir maaş gibi paranızı banka hesabınıza yatırmaları da mümkündür.

Evlere Ek İş Veren Yerler Nereler?

Türkiye’nin hangi şehrinde veya ilçesinde yaşadığınızın hiçbir önemi yok. Ülke genelinde bu tarz işler veren ve birlikte çalışabileceğiniz pek çok firma bulunuyor.

Nerede yaşıyorsunuz?

İstanbul? Ankara? İzmir? Sivas? Antalya? Kastamonu? Bursa? Denizli? Sakarya? Hatay? Gaziantep? Kars? Elazığ? Artvin? Bolu? Manisa? Kısaca Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun; evde ek iş veren firmalar ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz!

Peki, evlere ek iş veren firmalar derken?

Evet, evde ek iş alabileceğiniz birçok farklı firma var; ancak bu firmalardan neyi kastediyorum?

Mesela: Atölyeler, dükkanlar, küçük işletmeler, fabrikalar, imalathaneler, dikimevleri… Bu saydıklarımın hepsi aslında evlere ek iş veren yerler olarak geçiyor. Yani, evlere ek iş veren firmalar için bölgenizde yer alan bu yerlere giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde Ek İş Veren Atölyeler

evde ek iş veren atölyeler

Evde ek iş veren atölyeler aracılığıyla ayda 4.000 TL‘ye kadar para kazanmanız mümkün. Peki bu atölyeler, ne atölyeleri? Özellikle tekstil alanında faaliyet gösteren atölyeleri kullanarak evlere ek iş alabilirsiniz.

Yaşadığınız bölgede bulunan tekstil atölyeleri: Düğme dikme, etiket kesme ve yapıştırma, püskül bağlama, kıyafet katlama ve ütüleme gibi işlere evlere gönderirler.

Evlere Ek İş Veren Fabrikalar

Evde ek iş veren firmalar olduğu gibi evlere ek iş veren fabrikalar da çoğu zaman plastik, mukavva ve ambalaj üretimi yapan fabrikaları kapsar. Seçenekler elbette bunlarla sınırlı değildir. Ancak yine de evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız, ilk olarak araştırma yapacağınız yerler bu fabrikalar olmalıdır.

Dükkanlar da Evde Ek İş Veriyor

Evet, bazı dükkanlar da evlere ek veren firmalar arasında gösterilebilir. Mesela; hediyelik eşya dükkanları, düğün malzemeleri satan küçük işletmeler, organizasyon şirketleri, milyoncu dükkanları…

Örnek: Bursa’da yaşayan bir ev hanımısınız. Evinizden çıkın ve Bursa’nın o meşhur Kapalı Çarşı’sına gidin ve tespih işi yapan küçük dükkanlara girin. Evde ek iş yapmak istediğinizi ve tespihleri dizebileceğinizi söyleyin. Ya da bunun gibi başka bir dükkana giderek iş teklifinde bulunun. Muhakkak kendinize uygun, para kazanabileceğiniz bir iş bulacaksınız.

İstoç Evde Ek İş Veren Firmalar

Şimdi, İstanbul’da yaşayan ve evden para kazanmak isteyen kişileri ilgilendiren bir konudan bahsetmek istiyorum. İstoç (İstanbul Ticaret Merkezi) değişik kollarda faaliyet gösteren esnafları içeren bir kooperatiftir. Bu topluluğun kurulmasındaki amaç; işverenlerin, nakliye ve maliyet gibi konularda iyileşme sürecine gitmek istemesidir.  Dolayısıyla; İstoç’ta faaliyet gösteren onlarca koldan esnaf yer alır.

Yani; Tahtakale, Beyazıt, Kantarcılar, Mercan, Süleymaniye, Sirkeci, Cağaloğlu, Yeşildirek, Küçükpazar’da bulunan esnaflar İstoç etrafında birleşmişlerdir.

Peki, İstoç’ta neler bulunuyor?

 • Hediyelik eşya,
 • Mutfak eşyaları,
 • Plastik ambalaj üretimi,
 • Oyuncak,
 • Zücaciye,
 • Hac malzemeleri

gibi ürünlerin satışlarını yapan esnaflardan bahsediyorum. Özellikle ürünleri toptan bir şekilde satın alarak pazarlamak isteyen kişilerin uğrak noktası olan İstanbul Ticaret Merkezi’ni ziyaret ederek evde ek iş veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Burada bulunan esnaflardan tespih dizme, mandal montajı yapma, maske dikimi, kutu süsleme, davetiye katlama gibi daha birçok farklı alanda işler alabilirsiniz.

İstoç’ta evde ek iş veren firmaların adresi: Mahmutbey Mahallesi / İSTANBUL

Evde Ek İş Veren Yerleri Bulmanız İçin Önerim Var!

Şimdi size en kısa ve basit haliyle evde ek iş veren firmalar ve yerlerin adreslerine nasıl ulaşabileceğinizi açıklıyorum! Aşağıda maddeler halinde anlattıklarımı, harfi harfine uygulayarak evlere ek iş veren yerleri bulabilirsiniz.

 1. Google’a girin ve tekstil atölyesi yazın ve enter’a tıklayın. (Ambalaj fabrikası, organizasyon şirketi vs. de yazabilirsiniz, artık ne tür bir sektörde çalışmak istiyorsanız, onu yazın.)
 2. Ardından haritalar kısmına gelin.
 3. Karşınıza yaşadığınız şehirde bulunan tüm tekstil atölyeleri çıkacaktır. Sol tarafta bu atölyelerin isimleri, bulundukları adresler ve telefon numaralar yer alırken; diğer büyük kısımda harita üzerinden konumlarını görebileceksiniz.
 4. Ardından isterseniz bu yerlerin mevcut bulunan telefon numaralarını arayın; isterseniz de yazan iş adreslerine giderek evde ek iş yapmak istediğinizi söyleyin.  Aşağıya bir örnek görselini paylaştım bile!

evde ek iş veren firmalar nasıl bulunur

Bu yazım kaçmaz! Okuyun, okutturun: Evde Ek İş İlanları Telefon Numaraları 2021 Tam Liste

Evde Kutu Süsleme İşi

Evde kutu süsleme işi veren firmalar
Evde kutu süsleme işi veren firmalar

Evde kutu süsleme işi hakkında bir şey duymuş muydunuz? Duymadıysanız kısaca onu da anlatayım. Öncelikle evde ek iş veren firmalar aracılığıyla kutu süsleme işi yapmak istiyorsanız; organizasyon şirketleri ve hediyelik eşya satan dükkanları bulmalısınız.

Bu firmalar, sizlere kargo yoluyla kutuları ve süsleme malzemelerini göndererek kutuları düzenlemenizi isterler. Siz de bu iş karşılığında belirli bir ücret alarak ek gelir sağlayabilirsiniz.  Bahsi geçen kutular, ne kutuları diye sorabilirsiniz? Hediye kutuları, kına kutuları ve paketleri ya da takı kutuları yapacağınız işler arasında olabilir.

*Günde 5-6 saat kutu süsleme işi yaparak ayda ortalama 3.000 TL para kazanabilirsiniz.

Evde Mandal Montaj İşi

evde montaj işi veren firmalar

Evde ek iş veren firmalar arasında bulunan plastik ve ambalaj fabrikaları ile iletişime geçerek evde mandal montaj işi alabilirsiniz. Firma temsilcileri bu iş için gereken tüm malzemeleri kapınıza kadar getirerek yapmanız gereken her şeyi size tek tek açıklarlar.

Mandal montajı derken montaj kelimesi sizi korkutmasın. Birkaç küçük plastiği, yayı ve küçücük bir vidadan bahsediyorum, sizlere. Yani ortalama bir mandal montajı yapmak maksimum 3 dakikanızı alır. Zaten her yapışınızda biraz daha hızlanmanız mümkün.

*Tam zamanlı olarak evde mandal montaj işi yapmanın aylık ortalama kazancı 3.000 ile 4.000 TL arasında olacaktır.

 

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü