Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak – 2021 Evde Ek İş!

05.07.2021
5.066
Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak – 2021 Evde Ek İş!

Evde ek iş mi arıyorsunuz? Boş vaktiniz çok mu? Ek gelire ihtiyacınız mı var? Öyleyse hazır olun size harika bir fikirle geldim. Evde turşu yapıp satarak para kazanmak gayet mümkün! Sizlere bu yazıda evde ek için yapabileceğiniz fikrin, tüm detayları vereceğim.

Son birkaç yıla baktığımızda görüyoruz ki evde ek gelir talep edenlerin sayısı bir hayli arttı.  Bu artışla beraber evde yapılabilecek işleri çeşitlendirebiliyoruz. Sizlere hemen hemen her gün evde apabileceğiniz ek işler hakkında fikirler ve yöntemler sunuyorum.

Bu yazıda da tamamen evden para kazanmak için bir yöntem anlatacağım. Eğer elinizin lezzetine güveniyor ve mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız, bu yazım sizin için! Eğer turşu yapmayı bilmiyorsanız da endişelenmenize gerek yok.

İyi bir tarifle zaman içerisinde çok lezzetli ve güzel turşular yapabilirsiniz. Önemli olan buna vaktinizin olması. Ayriyeten tabi ki azimlide olmalısınız. Şimdi sizlere evde turşu yapıp satarak gelir elde etmek için neler yapabileceğinizi anlatayım.

Evde Turşu Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak

evde turşu yapıp satarak para kazanmak

Eğer evde turşu yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız, bilmeniz gerekenler var. Evde turşu yapmayı biliyorsanız aslında çoğu adımı tamamlıyorsunuz demektir. Tabi ki evde yapılan turşuların lezzetli ve güzel olması önemli bir konu.

Evde reçel yaparak para kazanmak mümkün. Mutfakla aranız iyiyse bu yazıyı da mutlaka bir okuyun bence! Ayda 3.000 TL kazanma fırsatı!

Turşu, ülkemizin en sevilen, tercih edilen yemeklerinden birisi. Her sene insanlar bir sürü turşu tüketiyor. Yani yapımı sürekli gerçekleştirilen bir ürün… Turşu yapmak marifet gerektirdiği için herkes evlerinde mükemmel turşular yapamıyor. Bu nedenle dışarıdan iyi turşular almaya çalışıyorlar.

Özellikle ev yapımı, doğal turşulara ilgi çok arttı. İnsanlar katkı maddesi içeren gıdalardan ziyade ev yapımı olanlara daha çok rağbet gösteriyorlar. Ben de bu yazıda tam olarak bunu fırsata çevirmeyi anlatıyorum. Aşağıda yapacağınız turşuları nasıl satacağınızı anlatırken detaylara gireceğim.

 • Evet, iyi bir turşu yapmak için en çok tercih edilen sebzeleri tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle işe yeni başlayacaksanız… Mesela salatalık (kornişon), lahana, havuç, erik, fasulye, sarımsak domates bunlardan bazıları.
 • Bu sebzeleri turşularken mevsiminde aldığınızdan emin olmalısınız. Örneğin lahana kışın daha güzel olacağı için kışları lahana turşusu, yazın da iyi domatesler olduğu için domates turşusu yapabilirsiniz. Mevsiminden sebzeleri kullanmak turşu lezzetinizi artıracaktır. Evde turşu yapıp satarak para kazanmak için bu püf noktalara dikkat edin.
 • Diğer önemli bir nokta, evde turşu yaparken hijyenik koşullarda çalışmanız… Turşu kavanozlarından çıkacak herhangi bir yabancı madde, kalitenizi kötü yönde etkileyebilir ve hatta şikayet edilmenize dahi neden olabilir. Bu yüzden çalıştığınızda mutlaka bone, eldiven, önlük gibi hijyen eşyaları kullanın.
 • Yapacağınız turşuları kavanozlarda, karanlık ve serin yerde muhafaza etmelisiniz. Turşuların bozulmaması çok önemli.

Evde Turşu Yapıp Nasıl Satılır?

evde turşu yapıp nasıl satılır

evde turşu yapıp satmak

Gelelim evde turşu yapıp satarak para kazanmak için satışınızı nasıl gerçekleştireceğinize… Harika turşular yapıyor olabilirsiniz ancak başarılı satışlar yapamazsanız bunun bir anlamı olmayacak. Merak etmeyin size turşularınızı satabilmeniz için bazı yöntemler anlatacağım.

 • Turşu yapıp satma işine ilk girenlerdenseniz, ilk olarak çevrenize satışlar gerçekleştirerek başlamanızı tavsiye edeceğim. Böylelikle turşularınızın gerçekten beğenilip, beğenilmediğini de öğrenebilirsiniz. Tanıdık çevrenize satarak, satış çevrenizi genişletebilirsiniz.
 • Ayriyeten diğer bir etkili satış yöntemi, çevrenizdeki turşu satan yerler ile iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız şehirdeki çarşılar bunun için harika bir yol. Çarşıda gıda ürünleri satan yerlerde turşu satan dükkanlarla yüz yüze görüşebilirsiniz.
 • Örneğin yaptığınız turşuların, dükkanda satılması için belli bir komisyon almalarını sunabilirsiniz. Daha farklı olarak evde turşu yaptığınızı belirterek, turşu siparişleri de alabilirsiniz.
 • Evde ek gelir elde etmek isteyenleri kalem montajı işi hakkındaki yazıya bekliyorum. Firmayla çalışarak para kazanma şansınız bulunuyor.
 • Evde turşu yapıp satarak para kazanmak için diğer bir yöntem internet alemi! Artık çoğu satışın internetten gerçekleştiğini söyleyebilirim. Instagram hesabı oluşturmak bile buna aracı olacaktır. Turşu yapıp satarak para kazanmak için sosyal medya platformlarından mutlaka faydalanın. Bu platformlardan ücretli reklamlar verin.
 • Günümüzde artık E – ticaret o kadar yayıldı ki bundan faydalanabilirsiniz. Hepsiburada.com gibi E – ticaret sitelerinden ürünlerinizi satmayı deneyebilirsiniz. Kendinize bir E – ticaret sitesi açabilirsiniz. Tabi bu işleri biraz daha büyüttükten sonra düşünebileceğiniz bir adım. Kendi sitenizin reklamını Google Ads ile destekleyebilir ve reklamınızı verebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evde turşu yapıp satmak için birçok yol bulunuyor. Burada önemli olan sizin çabanız. Sıraladığım yöntemlerden birini değil birkaçını mutlaka uygulayın.

Turşu Yapıp Satmanın Kazancı

turşu yapıp satmanın kazancı

evde turşu yaparak para kazanmak

Başta belirtmem gerekiyor ki kazancınız sizlerin ne kadar başarılı satışlar gerçekleştirdiğinize göre değişiyor. Bunu bir evde ek iş olarak ele aldığımız için aylık şu kadar düzenli gelir demem yanlış olur. Aktif olarak satış yaptığınız bir aydan ortalama 3.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Başka bir ay daha az çalışarak 1.000 TL gelir elde edersiniz.

Bu ortalamanın değişken olduğunu söylemem lazım. Ancak hem internetten hem de fiziksel olarak satış gerçekleştirdiğinizi fark edersem, gerçekten aylık çok tatmin edici paralar kazanabilirsiniz. Çalışkan ve azimliyseniz bu ek iş sizin için çok rahatlatıcı olacak. Evde turşu yapıp satarak para kazanmak oldukça avantajlı değil mi?

Evde Turşu Yapmanın Maliyeti

evde turşu yapıp satmanın maliyeti

turşu yapıp satarak kazanmak

Evde turşu yapmak için edineceğiniz malzemelere elbette maliyet ayırmalısınız. Bu malzemeler çok pahalı değiller o yüzden endişelenmeyin. Bidon, kavanoz, sebze ve diğer gerekli malzemelere para vermelisiniz. Ancak satabildiğiniz taktirde zaten maliyetinizi çıkartacaksınız.

Evde boş vaktiniz varsa, süs bitkisi yetiştirip satmak için düşünebilirsiniz. Birçok detayı öğrenmek için yazıya tıklayın.

Evde turşu yapıp satarak para kazanmak için ayıracağınız maliyet, yapacağınız turşulara göre değişir. 5 kiloluk bir ev yapımı turşu için ayıracağınız maliyetle, kavanoza yapacağınız turşu farklı olur. Başlangıç için ortalama 200 TL ayırarak turşu yapıp satma işine rahatlıkla girebilirsiniz. İsterseniz 100 TL ayırarak da bu işe başlangıç yapabilirsiniz. Karar sizin…

Daha fazla evde ek iş fikri arıyorsanız bizi Instagram hesabınızdan da takip edebilirsiniz… Evde ek ile alakalı güncellemelerden ilk sizin haberiniz olsun!

 

YORUMLAR

 1. Nihal dedi ki:

  Doğal turşu satmak istiyorum