Evde Sirke Yapıp Satmak

22.07.2021
4.799
Evde Sirke Yapıp Satmak

Son dönemlerde evde ek iş yaparak para kazanan insanların sayısı arttı. Siz de evde ek gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Evde sirke yapıp satmak sayesinde para kazanabilirsiniz. Doğal el yapımı ürünlere olan ilginin ne kadar fazla olduğunu söylememe gerek yok.

Market raflarında bulunan sirkelerde koruyucu gibi katkı maddelerinin bulunması, doğal sirkelere olan ilgiyi bir hayli artırdı. Ben de bu yazıda sizlere durum buyken sirke satışından para kazanmayı anlatacağım. Başarılı sirkeler yapıp, satabilirseniz aylık cebinizi çok rahatlatacak paralar elde edebilirsiniz.

Biliyorum aklınızda bu konuyla alakalı merak ettikleriniz var. Sirke yapıp satma işi nasıl olur? Kazanç maliyet durumu ne? Satış nasıl yapılır? Gibi… Şimdi sizlere bütün hepsinin detayını anlatacağım. Eğer mutfakta vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, bu işten para kazanmanız çok olası…

Hadi lafı daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Sirke Yapıp Satmak İçin Bunlara Dikkat!

evde sirke yapıp satmak

evde sirke yapıp satmak

Gelelim evde sirke yapıp satmak için dikkat etmeniz gerekenlere. Sevgili okuyucular bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız, iyi bir sirke nasıl yapılır bilmeniz gerekir. Evde sirke yapımı için gerekli bilgilere sahip olmalısınız.

Eğer daha önce sirke yapma deneyiminiz olmasıysa üzülmeyin. İnternette bulunan evde sirke yapımı tariflerini uygulayarak, nasıl sirke yapılır öğrenebilirsiniz.

Ancak ilk defa yapacaksanız, hemen yaptığınız sirkeleri satmaya çalışmayın. Mutlaka kalite ve lezzetinden emin olun. Bunun için çevrenizden faydalanabilirsiniz. Eşinize, dostunuza yaptınız sirkeleri denettirin. Gerçekten çok iyi sirke yapmaya başladığınızda satış için harekete geçin.

Biliyorsunuz ki birçok sirke çeşidi var: Üzüm sirkesi, elma sirkesi, nar sirkesi gibi… Bunlardan hangisini ya da hangilerini yapacağınıza karar vermelisiniz. Bence size en uygun olan, en iyi yapabileceğinizi inandığınız çeşidi seçin. Böylelikle kendinizi riske atmış olmazsınız.

Evde mantı yapıp satmak sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Detayları yazıda hemen şimdi bulabileceksiniz!

Sevvgili okuyucular sizlere diğer dikkat etmeniz gereken en önemli noktayı açıklıyorum. Unutmayın, siz bir gıda ürünü yapıyorsunuz. Bu noktada en önemli şey hijyen. Yapacağınız sirkelerin içerisine herhangi bir yabancı madde girmemesi gerekiyor.

Örneğin yaptığınız bir şişenin içerisinden yabancı madde çıktığında Bu durum sizin şikayet edilmenize dahi neden olabilir. Bu nedenle mutlaka bone, eldiven, önlük gibi araç gereçleri kullanmamız gerekiyor. bu konuyu asla ihmal etmemelisiniz.

yaptığınız sirkeleri litre üzerinden satacaksınız bunun için kendinize bir fiyat belirlemelisiniz. Bu fiyatlar doğrultusunda da sirke lerinizi satmalısınız.

Evet bunlar Evde sirke yapıp satmak için dikkat etmeniz gereken noktalar da şimdi gelelim diğer Detaylara.

Evde Sirke Yapıp Satarak 3.000 TL Kazanın!

evde sirke yapıp satma kazancı

evde sirke yapıp satmak

Sizlere her ay düzenli olarak sirke yapıp satarak 3.000 TL kazanabileceğinizi söylesem? Fazlasıyla kazançlı değil mi? El yapımı doğal sirkelerin 1 litre fiyatları, genellikle 40 TL ile 60 TL arasında değişiyor. Bu fiyatları siz maaliyetinize göre hesaplarsınız.

60 TL’den 1 ay boyunca 50 litre sirke yapıp satabilirsiniz, ayda 3.000 TL net kazancınız olacak. Elbette bu kazancın düzenli olduğunu size söyleyemem. Sebebi bu işe ne kadar vakit ayırdığınız. Bir ay daha az sirke yapıp satabilirsiniz, diğer ay daha çok sirke yapıp satabilirsiniz.

Değişken olan birçok durum söz konusu. Ancak bol kazançlı bir evde ek iş fikri oldun size söylemem gerek. Yani boş vaktiniz varsa evdeki vaktimizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Daha farklı ve kazançlı bir evde ek iş fikri için – evde yaprak sarma sarıp satmak – yazısını okuyabilirsiniz! Sirke dışında bu işi yaparak da daha fazla paralar kazanabilirsiniz.

Evde Sirke Yapmanın Maliyeti

evde sirke yapmanın maliyeti

sirke yapıp satmak

Evde sirke yapmak için belli bir maliyeti gözden çıkartmalısınız. Tabi bu maliyet öyle yüksek bir meblağ değil. Sirke için gerekli olan malzemelere para harcamanız gerekiyor.

Sirke malzemeleri şu şekilde oluyor:

  • Meyve (elma, üzüm, nar, hangisini yapacaksınız)
  • Nohut
  • Bulgur
  • Bal
  • Su

Bu malzemelerin hepsi uygun fiyatlı ürünler. O yüzden hiç zorlanmayacaksınız. Ortalama 100 TL ayırarak 5 litreden daha fazla sirke yapabilmeniz mümkün. Zaten 2 litre sirke sattığınızda bile bu maliyeti hemen çıkartabiliyorsunuz.

Mutfakta maharetliyim diyorsanız ilginizi çekebilir: Evde salça yapıp satmak

Evde sirke yapıp satmak için herhangi bir makineye vs. ihtiyacınız yok. Bu malzemeleri temin ettikten sonra çok rahatlıkla evde sirke yapıp satabileceksiniz. Sirke yapmak konusunda sizlere anlatmam gerekenleri anlattım. Sırada sirke işinden nasıl para kazanabileceğinize…

Yaptığım Sirkeleri Nasıl Satabilirim?

evde yapılan sirkeler nasıl satılır

evde ek iş

Harika sirkeler yapabiliyorsunuz ve dikkat etmeniz gerekenlerinde farkındasınız. Artık sirke yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Sirke işinden para kazanmak için başarılı satışlar yapabilmelisiniz. Ev yapımı doğal sirkelerinizin satışını iyi bir şekilde başaramazsanız, bu iş fikrinden bir kazanç sağlayamazsınız.

Merak etmeyin, sizlere nasıl satış gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğim. Yaptığınız sirkeleri satmak için GittiGidiyor, N11 gibi E – ticaret sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede Türkiye’nin diğer bir ucuna yaptığınız doğal ev yapımı sirkeleri satabilirsiniz.

Yine aynı şekilde sosyal medyadan faydalanmanız çok mantıklı olacak. İnsanlar çeşitli satışlarını artık Instagram ve Facebook üzerinden gerçekleştiriyor. Yaptığınız sirkelerin videolarını, fotoğraflarını yükleyerek, alıcı kitlenize sunabilirsiniz.

Hijyenik ortamda sirkelerinizi nasıl yaptığınızı gösteren bir video, alıcılar için oldukça ikna edici olabilir. Bu gibi pazarlama yöntemlerini iyi düşünün. Instagram ve Facebook’un ücretli reklam özelliğinden faydalanın. Böylellikle kısa süre içerisinde birçok insana ulaşabilirsiniz.

Turşu yapıp satarak para kazanmak hakkındaki yazıyı da okumak isteyebilirsiniz! Oldukça kazançlı başka bir evde ek iş fikri…

İnternet dışında sirke satışlarınızı fiziksel olarak da gerçekleştirebilirsiniz.  Örneğin aktarlar, doğal ürünler satılan mağazalarla anlaşarak sirkelerinizi satabilirsiniz. Bu yerlere giderek evde doğal sirke yaptığınızı açıklayarak sipariş alabildiğinizi söylersiniz.

Mağazalar sizde aylık olarak belli bir litre sirke yapmanızı isteyebilirler. Bunlar benim size sıralayabileceğim satış yöntemleri.

Sizin de aklınıza farklı fikirler gelirse onları da değerlendirebilirsiniz. Evde sirke yapıp satmak hakkında aklınıza takılan sorular olursa aşağıya YORUM atabilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.