Evde Catering Hizmeti Vermek – 5.000 TL Kazanma Şansı!

13.06.2021
5.212
Evde Catering Hizmeti Vermek – 5.000 TL Kazanma Şansı!

Elinizin lezzetine güveniyor musunuz? Evde catering hizmeti vermek ve para kazanmak tam size göre diyebilirim! Catering hizmetini belki ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Aşağıda size catering hizmeti ne demek detaylarıyla açıkladım. Ancak yazıya devam edebilmek açısından kısaca size catering hizmetini, yemek hizmeti olarak açıklayabilirim.

Catering hizmeti vermek için birtakım noktalara dikkat etmeli ve üzerine uzmanlaşmalısınız. Bu yazıda size catering hizmeti nedir? Catering hizmeti nasıl verilir? Bilmeniz gerekenler neler? Detaylarıyla anlatacağım. Son dönemlerde catering hizmeti vermek o kadar popüler oldu ki siz de bu işten para kazanabilirsiniz.

Detaylar yazının devamında… Hadi vakit kaybetmeden okuyun ve para kazanmaya başlayın!

Catering Hizmeti Ne Demek?

catering hizmeti nedir

catering hizmeti vermek

Catering hizmeti, yemek organizasyonu anlamına gelir. Kalabalık olan çeşitli organizasyonlara yemek üretimi yapıp, tahsil etmek olarak özetleyebilirim. Düğünler, özel davetler, iş yerleri, oteller, hastaneler , yemekhaneler için catering hizmetine mutlaka ihtiyaç duyuluyor.

Catering hizmeti vermenin amacı; düzenlenen organizasyona, istenilenlere uygun ilerleyerek, yemekler hazırlamaktır. Hazırlanan yemekler, zamanında istenilen yere ulaştırılmalıdır. Hem oldukça pratik bir çözüm yöntemi olduğu için, hemen hemen her toplu davetlerde catering hizmeti alınıyor. Son yıllarda daha da yaygınlaşan catering hizmeti, önü gayet açık bir sektör olarak görülüyor.

Evde Catering Hizmeti Vermek

evde catering hizmeti vermek

evde catering hizmeti vermek

Catering şirketi açmanız için bu işe bir sermaye ayırmanız ve resmi gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bunun için yeterli paranız yoksa üzülmeyin, sizlere evde kendi imkanlarınızla da catering hizmeti vermeyi anlatacağım. İnternet sayesinde artık kendi yaptığınız lezzetli yemekleri,z pazara sunmak oldukça basit. Elbette bunun için bazı konuları bilmeniz gerekiyor.

İlginç fikirler mi arıyorsunuz? Sizi 13 yaratıcı işin bulunduğu bu yazıya alalım hemen…

Evde yemek hizmeti sunacağınız için bir şirketten ziyade yapmanız gereken daha farklı şeyler olacak. Gözünüz korkmasın. Eğer marifetinize ve çalışkanlığınıza güveniyorsanız, siz de catering hizmeti verebilirsiniz. Açılışlar, davetler, partiler için mükemmel yemeklerinizi sunarak para kazanabilirsiniz… Oldukça karlı bir evde iş fırsatı.

Evde catering hizmeti vermek için en önce rahatlıkla yemek yapabileceğiniz bir mutfağa ihtiyacınız var. Sonrasında da yemek yapmak için ekipmanınız olması gerekiyor. Zaten evde sürekli yemek yapan biriyseniz, bu ekipmanlar sizde vardır. Ekstra para harcamanız gerekmez.

Yalnız şunu belirtmeliyim ki daha kalabalık gruplara yemek yapacağınız için ekipmanlarınızın büyük olması işinizi kolaylaştırır. Mutfak ekipmanlarından sonra, ekipmanlarınızı güzelce servis edebilmeniz için ürünler kendinize temin etmelisiniz. En az yemekleriniz kadar da sunumlarınız başarılı olmalıdır.

Bu adımlardan emin olduğunuzda artık evde catering hizmeti vermek için hazırsınız demektir. Şimdi sizlere kaliteli catering hizmeti nasıl olur? İpuçları vereceğim. Diğer önemli aşama da artık müşteri bulmanız ve reklamınızı yapmak olacak. Merak etmeyin sırayla hepsini detaylıca anlatacağım. Tüm başlıkları iyice okuyup, uyguladığınızda bu işte başarıyı yakalayacağınızı iddia ediyorum!

Kaliteli Bir Catering Hizmeti Vermek

kaliteli catering hizmeti

catering hizmeti

İyi yemek yapmak bir yana, catering hizmeti vermek ayrı bir plan ve programlama istediği için dikkat etmeniz gerekenler var. Bunlar kaliteli hizmet ve müşterilerin kesinlikle sizden memnun kalmasını sağlar. İşte kaliteli evde kaliteli catering hizmeti vermek için dikkat etmeniz gerekenler…

  1. Lezzetli yemekler: Yemeklerinizin lezzetli olması insanların sizi tercih etmesindeki en büyük sebep olacak. Organizasyon konseptine göre lezzetli yemekler yapabilirseniz düzenli olarak müşteriler elde edebilirsiniz. Hatta öyle ki sizden memnun kalan kişi, kurumlar; sizi başkalarına da önerecektir. Evde catering hizmeti vermeyi düşünüyorsanız, kesinlikle lezzetli yemeklerinize güvenmeniz gerekir.
  2. Gıda kalitesi: sevgili okuyucular, evde catering hizmeti vermek içinkullanacağınız gıdaların kaliteli olması gerekir. Bu hem yemeklerinizin lezzetini etkiler hem de müşteri güvenini. Sizden catering hizmeti almak isteyen insanlar kaliteli ürün kullandığınızı bilmek ister. Bu güvenceyi onalra sağlamalısınız. Çok ucuz maliyet çıkarmak için kalitesiz ürünler kullanmanız işinizi riske atmak olur. O nedenle gıda kalitenize dikkat edin.
  3. Sunum: Yemekleriniz ne kadar lezzetli olursa olsun, yemeklerinizi iyi sunamazsanız eğer bunun bir değeri kalmaz. Evet, yanlış okumadınız. Yapacağınız yemekler toplu, kalabalık alanlar için sizden isteniyor. Bir davet sahibi, misafirlerinin güzel yemeklerle karşılanmalarını ister. Kötü sunuma sahip yiyecekler, ne kadar lezzetli olursa olsun tepki görür. Bu nedenle yemek lezzetine dikkat ettiğiniz kadar sunuma da dikkat edin.
  4. Müşteri iletişimi: Müşteri iletişiminizin başarılı olması, evde catering hizmeti verirken çok önemlidir. Müşteri sizden tam olarak hangi yemekleri istiyor, nasıl bir organizasyon için yemek yapıyorsunuz, kaç kişilik bir yemek hazırlanmalı vb. tüm soruların cevaplarını alabilmelisiniz. İletişim kuramamaktan kaynaklanan bir hatayla, yemek hizmetiniz kötü sonuçlanabilir. Eksiksiz ve iyi bir hizmet için müşterilerinizle iyi iletişim kurmalısınız.
  5. Organizasyonu iyi yönetme: Bulunacağız organizasyonda yönetiminiz planlı olmalı. Kalabalık yerlere yemek hizmeti sağlarken zamanınızı iyi yönetmelisiniz. Her şey zamanında hazır olmalı ve organizasyon yerine ulaşmalı. Sunumlarınız nerede, nasıl olacak bilmelisiniz. Tüm bunlar kaliteli bir evde catering hizmeti vermek için çok önemlidir. Bu işi sadece bir ek iş olarak düşünebilirsiniz ancak uzun zamanlı, devamlı olarak yapmak isteyebilirsiniz. Sağlam adımlarla ilerlemeniz için bunlar çok önemli.

Yeni bir girişim fikirleriniz varsa girişimcilik fikri ile alakalı bu yazıya bir göz atmanızı tavsiye edeceğim. 11 harika fikir var!

Catering Hizmeti Vermek Ne Kadar Kazandırır?

catering hizmeti kazancı

Kazancınız organizasyonun türüne, çıkaracağınız yemek faaliyetine göre değişecektir. Bu nedenle maliyet hesaplamanızı doğru yapmalısınız. Böylelikle zarar etmezsiniz. Örneğin bir davet için 400 TL maliyet çıkmıştır. Siz de 2.400 TL ücret alırsınız.

Tabi bu fiyat ne kadar kalabalık organizasyonlara hizmet verdiğinize göre değişecektir. Bir organizasyondan 3.000 TL’de alabilirsiniz 5.000 TL’de. Evde catering hizmeti vermek gerçekten çok karlı bir iştir. Çünkü herhangi bir kuruma bağlı olmadığınız için para direkt tamamen size kalacaktır.

Yemeklerinizi hızlı hazırlamak için çevrenizden yardım alabilirsiniz. Çocuklarınızdan, komşularınızdan, eşinizden yardım alabilirsiniz. Üstelik bir şirket olmadığınız için sermaye de gerekmez. Lazım olan tek şey mutfak ve ürünler…  Boş vaktinizi çok iyi kazanca çevirmek için evde catering hizmetini bence mutlaka düşünmelisiniz!

Evde Catering Hizmeti İçin Müşteri Bulmak

catering hizmeti iş bulma

catering

Gelelim bu işten para kazanmak için müşterilerinizi nasıl bulacağınıza. Tahmin edersiniz ki başarılı olarak kendi reklamınızı yapabilmeniz gerekiyor. Bunun için sizlere çeşitli etkili tavsiyelerim olacak.

  • Birincisi bir Instagram hesabı açmanız olacak. Alakalı bir isimle kendinize Instagram hesabı oluşturun ve yaptığınız güzel yemeklerin fotoğraflarını yükleyin. Tıpkı bir organizasyon için hazırlamışsınız gibi. Hatta yemek yaparken ki tüm adımlarınızı da paylaşabilirsiniz. Bu sayede insanlar hangi koşullarda nasıl yemek yaptığınızı bilerek ikna olabilirler. Hijyenik çalışıyor musunuz? Kaliteli ürünler kullanıyor musunuz? gibi…
  • Yine aynı şekilde Facebook sayfası da açabilirsiniz. Bu iki sosyal medya platformunda ufak ücretlerle reklamınızı yapabilirsiniz. Böylelikle kısa sürede müşteriler edinebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı güncel tutmanız önemli bir konu. İyi reklamlarınız sayesinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Bol kazançlı iş fırsatları içerisinden kazandıran işler yazısını mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Burada 13 basit ama kazançlı işler neler okuyabileceksiniz.

  • İşleri biraz daha büyütmek isterseniz kendinize ait bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. Google ADS gibi reklamlardan yararlanarak, hizmetinizde ön sıralarda çıkabilirsiniz. Bu elbette daha profesyonel bir süreç istiyor. Gerekli araştırmaları yapmanız gerek.
  • Evde catering hizmeti vermek gerçekten kazançlı ve avantajlı bir iştir. İstediğiniz dönemler bu işe vakit ayırabilirsiniz. Yoğun olduğunuz dönemlerde iş almak zorunda değilsiniz. Kendi işinizin patronu olacaksınız desem yeridir.

Yaşınız kaç olursa olsun, ne işle meşgul olursanız olun siz de catering hizmeti verebilirsiniz. Evde başladığınız yemek hizmetini daha da büyütüp, şirket bile açabilirsiniz. Her şey mümkün! Siz yeter ki isteyip işe koyulun.

Evde catering hizmeti nasıl verebileceğinizi sizlere yukarıda detaylarıyla anlattım. İşe başlarken neler yapmalısınız, müşteri nasıl bulabilirsiniz artık biliyorsunuz. Ben de bu işi yapabilirim diyorsanız para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Daha farklı iş fikirleri için bizleri Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın. Evde rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz işler sayesinde para kazanmanızı sağlıyoruz! Aklınıza takılan soruları YORUM olarak aşağıya bırakmayı unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.