Evde Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satmak – 2021 Ek İş!

06.06.2021
4.726
Evde Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satmak – 2021 Ek İş!

Evde boş vakti olan ev hanımları için harika bir ek iş fikri sunacağım. Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak ister misiniz? Bu sayede aylık düzenli kazançlar elde edebilirsiniz ve ev ekonomisine destek olabilirsiniz.

Dondurulmuş gıdalara olan ilgi o kadar arttı ki bunu fırsata çevirebiliriz. İnsanlar işlerinden evlerine yorgun argın gelip, buzdolaplarında olan dondurulmuş gıdaları çıkarıp hemencecik yapıyorlar. Yemek yapmak için vakti ve isteği olmayanlar için dondurulmuş gıdalar bir kurtarıcı. Marketlerde birçok dondurulmuş gıda var ancak çoğu insan lezzetlerinden dolayı bunları tercih etmiyor.

Sizin buradaki en büyük avantajınız, ev yapımı ve lezzetli gıdalarınızı satmanız olacak. Dondurulmuş gıdalara artan ilgi kadar, ev yapımı ürünlere de ilgi arttı. İnsanlar marketlerden ziyade, evlerinde çeşitli gıdaları yapan kadınlardan ihtiyaçlarını almaya çalışıyorlar. Siz de elinizin lezzetine güveniyorsanız ve boş vaktiniz varsa, evde dondurulmuş  gıda ürünleri yapıp satmak ile para kazanabilirsiniz.

Hadi daha fazla detay öğrenmek için yazıya devam edelim!

En Çok Tercih Edilen Dondurulmuş Gıda Ürünleri

dondurulmuş gıda satmak

dondurulmuş gıda satmak

Evet bu ek işi yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz, bilmeniz gereken noktalar var… Bunlardan en önemlisi, insanların en çok hangi dondurulmuş gıda ürünlerini tercih ettiği… En çok talep gören ürünleri yaparsanız eğer satışlarınız daha yüksek olacaktır. Bu nedenle sizler için bunu araştırdım.

Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak kazançlı bir iş, ama hangi gıdaları dondurmalısınız? En çok dondurulmuş mantının talep gördüğünü söyleyebilirim. Marketlerde satılan mantılar o kadar lezzetsiz ki insanlar, ev hanımlarının yaptığı mantıya ulaşmaya çalışıyorlar. Siz de ben çok iyi mantı yaparım diyorsanız, işe bununla başlayabilirsiniz. Mantı gibi yine başka hamur işleri de sıklıkla tercih edilen dondurulmuş gıda ürünlerinden. Poğaça, sigara böreği, paçanga böreği gibi börek çeşitleri, gözleme, katmer gibi hamur işlerinizi de dondurarak satabilirsiniz.

Bu ürünler dışında yöresel gıdalarda yapabiliyorsanız çok şanslısınız. İnegöl köfte, içli köfte, kadınbudu köfte, yaprak sarma gibi gıdaları da rahatlıkla satabilirsiniz. İlk önce hangisinde daha iyiyseniz o gıdayı yaparak başlayabilirsiniz. Daha sonraları hem mantı hem sarma dondurup satabilirsiniz. Ürünlerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Bu sizin marifetinize kalıyor. Unutmayın, ürünleriniz ne kadar lezzetli olursa, o kadar tercih edileceksiniz.

Bu işi dilerseniz boş zamanlarınızda yarı zamanlı çalışarak yapabilirsiniz. Tam zamanlı yapmak isterseniz de oldukça uygun bir iş. Başlarda ürünlerinizi deneyin, çevrenize ikram edin. Olumlu geri dönüşler alıyorsanız, bence artık hazırsınız demektir. Bir sonraki aşamaya geçebiliriz!

Evde ek iş fikirleri içerisinde Evde Davetiye Katlama İşi yazısına da mutlaka göz atmanızı tavsiye edeceğim. Aylık düzenli gelir elde etmek isteyenler için ayrı bir fırsat.

Dondurulmuş Gıda Ürünlerini Satmak

evde dondurulmuş gıda üretimi

Evet, artık evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak için ilk olarak hangi gıdaları yapacağınıza karar verdiniz. Sırada çok önemli bir aşama var… Ürünlerinizi başarıyla satmak. Ne kadar güzel ve lezzetli gıdalar yaparsanız yapın, başarılı satış gerçekleştiremedikten sonra bir anlamı olmaz. Ürünlerinizi nasıl ve hangi yollarla satabileceğiniz konusunda size birkaç tüyo vereceğim. Bu tüyolar sayesinde daha hızlı satışlar gerçekleştirebileceksiniz.

Başarılı ürünler ortaya çıkardıktan ürünlerinizi çeşitli şekillerde satabilirsiniz. Gıdalarınızın fiziksel satışını yapabilmeniz bozulmamaları için önemlidir. İlk olarak çevrenize, eşe, dosta satış yapabilirsiniz. Bu sayede insanların gıdalarınızı beğenip, beğenmediğini de görebilirsiniz. Tavsiyeler alabilirsiniz.

Kendinizden iyice emin olduktan sonra bu çevreyi genişletmelisiniz. Şehrinizdeki ve çevrenize yakın olan restoranlarla, lokantalarla, pazarlarla, fuarlarla anlaşabilirsiniz. Ev yapımı gıdalar satan dükkanlarla görüşebilirsiniz. Özellikle mahalle arasındaki gıda dükkanları bunun için avantajlı olabilir.

Lokanta ve restoranlar dondurulmuş gıdaları sürekli tedarik ederler. Düzenli olarak yapıp almak yerine dondurulmuş gıdalarla çalışmak onlar için daha kolaydır. Bu nedenle bu tarz yerlerle iletişime geçmeniz çok iyi olacaktır.

Örneğin ev mantısı yapıyorsunuz ve belli bir kilosunu o dükkâna teslim edebilirsiniz. Satıştan belli bir kar almayı kabul ederek, mantılarınızı satabilirler. Bu hızlı satış gerçekleştirebilmeniz için etkili bir yöntem. Yaptığınız gıdalar ne kadar çok beğenilirse ve satılırsa, anlaştığınız yerler sizden düzenli sipariş isteyebilirler. Bu nedenle gıda satışı yapan yerleri iyi değerlendirebilmelisiniz.

Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak için diğer bir yöntem, sosyal medya hesaplarından faydalanmak. El yapımı ürün, gıda satışı üzerine açılan Facebook gruplarına üye olabilir ve reklamınızı yapabilirsiniz.

Diğer bir sosyal medya mecrası olan Instagram’dan da faydalanabilirsiniz. Instagram üzerinden reklamınızı yapabilir ve müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Evde Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satmanın Kazancı

evde dondurulmuş gıda satma kazancı

Ek İş Fikirleri

Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak konusunda başarılı olursanız çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Belirtmem gerekiyor ki bu evde ek işe ne kadar vakit ayırabilirseniz o kadar kazanırsınız. Hangi ürünleri ne sıklıkla satabildiğinize göre kazancınız elbette değişecektir.

Örneğin ev mantısı yapıp satmaya karar verdiyseniz, günde 50 TL – 100 TL arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. Ev mantılarının kilosu bu civarlarda satılıyor. Yaprak sarma fiyatları da ortalama olarak bu civarda oluyor. Maliyetinize göre oldukça karlı bir kazanç.

Fiyatlarınızı belirlerken kullandığınız malzemeleri ve el işçiliğinizi göz önünde bulundurun. Böylelikle doğru bir fiyatlandırmayla, sizi tatmin edecek ücretler alabilirsiniz. Başarılı satışlar gerçekleştirebildiğiniz taktirde, zarar etme olasılığınız yok diyebilirim.

Evde ek iş fikirleri için Evde Kefir Mayası Üretmek hakkındaki yazı ilginizi çekebilir. Kefir mayası da evde yapıp, dondurup, satabileceğiniz bir gıda.

Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapmanın Maliyeti

Dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok. Ortalama 200 TL gibi bir maliyet ayırarak bu ek işe başlayabilirsiniz. 10 TL maliyetle yaptığınız bir ürünü, 50 TL’ye satma şansınız olduğu için maliyet canınızı asla sıkmayacak. Satış yaptıktan sonra bu ek işten mutlak kar elde edeceksiniz. Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak, açıkladığım gibi oldukça karlı bir iş.

Yapmanız gereken gerçekten azimle çalışarak, emeğinizi vermeniz. Evde boş vakte sahip olan herkesin yapabileceği bir ek iş. Siz de ben çalışkanım ve el lezzetime kesinlikle güveniyorum diyorsanız bu evde ek iş fırsatını mutlaka değerlendirin!

Dondurulmuş Gıda Ürünleri Yapıp Satarken Dikkat!

dondurulmuş gıda satarken dikkat edilmesi gerekenler

Ev yapımı gıdalar

Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak gayet karlı bir ek iş fırsatı dedim. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat ederseniz, faydanıza olur.

Gıda ürünlerinin kaliteli ve lezzetli olması çok önemli. Kalitesiz ürünler kullanarak yapacağınız gıdalar, insanların sizi tekrar tercih etmemesine neden olabilir. Bu nedenle malzemelerinizi iyi seçmeye dikkat edin.

Hijyen de en az lezzet kadar önemli bir mevzu! Eğer yaptığınız bir mantının içerisinden saç teli çıkarsa bu sizin şikâyet edilmenize bile neden olabilir.

Örneğin sizle çalışan bir lokanta böyle bir durum yaşarsa, sizle çalışmayı bırakabilir. Hijyen konusuna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Saçlarınızı, ürünlerinizi hazırlarken toplamalısınız, eldiven kullanmalısınız. Mutfağınızın temiz olması gerek. Hijyenik koşullar altında çalışmanız sizi ön plana çıkartacaktır.

Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta, saklama koşullarınız. Gıdalarınızı dondurarak saklayacağınız için bunların saklanma şekilleri çok önemlidir. Ürünleriniz alıcıya ulaşırken, bozulmamalıdır. Saklamalarını çok iyi planlamalısınız.

Sizler nasıl ürünleri almak istiyorsanız, siz de o şekilde ürünlerinizi yapın. Durum aslında bu kadar basit! Bunları göz önünde bulundurarak, başarılı çıkabilirsiniz!

Evde dondurulmuş gıda ürünleri yapıp satmak hakkında daha fazla merak ettikleriniz olursa, aşağıya YORUM atabilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.