Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Paketleme İşi
 3. Evde Paketleme İşi Veren Firmalar – 81 İlde Firma Bilgisi

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar – 81 İlde Firma Bilgisi

evde paketleme işi veren firmalar
Hanımlar, beyler! Evden para kazanmak istiyor ve ayda 5.000 TL’yi bulan bir gelir elde etmek istiyorsanız, ilk önce evde paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Paketleme işi yaparak maddi durumunuza katkıda bulunmanın yollarını arıyorsanız, aşağıdaki soruların cevaplarını kesinlikle merak ediyorsunuzdur.

 • Evlere paketleme işi veren firmalar güvenilir mi?
 • Evden iş veren firmalar nasıl bulunur?
 • Paketleme işi veren yerler sadece Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Şanlıurfa, Mersin, Adana, Bursa, Antalya gibi büyük şehirler de mi vardır?
 • Bu firmalardan nasıl iş alabilirsiniz?
 • Paketleme işi yaparak ek gelir kazanabileceğiniz işler neler?

Neyse, lafı daha fazla uzatıp sizi meraklandırmayacağım. Türkiye’de evlere paketleme işi veren firmalar ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını, yazımızın devamında zaten göreceksiniz.

Evde paketleme işi veren firmalar
Evde paketleme işi veren firmalar kazandırıyor

Evde Paketleme İşi Yaparak Kazancınızı Artırın

Ev hanımları, çalışan hanımlar, beyler, öğrenciler, işsizler, engelli vatandaşlar… Evde paketleme işi yaparak sizler de kazancınızı artırabilirsiniz. Bu iş için kesinlikle herhangi bir kriter bulunmuyor.

Peki, bu iş niye bu kadar yaygın diye merak ediyor olabilirsiniz. Biliyorsunuz; ülkemiz; firma, fabrika, atölye gibi iş yerleri konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile birlikte bu iş yerlerinin çalışma şekli de doğal olarak değişti. Zaten işverenler, şu süreçte yeterince kazanamazken; bir de çalışanlar işlerinden oldular. Haliyle, firmalarda yapılan tüm işler evlere kaydı. Şimdi artık Türkiye’nin her şehrinde yaşayan kişiler için evde paketleme işi veren firmalar bulunuyor.

Lafı açılmışken evinizde otururken para kazanabileceğiniz tüm paketleme işlerini öğrenmek için evde paketleme işi başlıklı yazımı okuyunuz.

Evlere Paketleme İşi Veren Yerler

Paketleme işi veren yerler elbette büyük şehirlerde daha yaygın. Ancak emin olun ki Edirne, Çorum, Kastamonu, Uşak, Yozgat, Osmaniye, Isparta, Düzce gibi nüfus yoğunluğu az olan şehirlerimizde de evde paketleme işi veren firmalar bulunuyor.

Önemli olan bu firmaları tanımak ve iş verenler ile iletişim kurmak. Peki, paketleme işi alabileceğiniz yerler, genel itibariyle nereler? Hemen aşağıda sıraladım!

 • Tekstil firmaları ve atölyeleri
 • Plastik ve ambalaj fabrikaları
 • Hediyelik eşya satan dükkanlar
 • Milyoncu olarak bilinen ucuzcu dükkanlar
 • Düğün ve nişan ürünleri satan iş yerleri
 • Tekstil dikimevleri
 • Takı üretimi yapan atölyeler
 • Büyük organizasyon şirketleri
 • Medikal ürün üretimi yapan fabrikalar
 • Sabun üretimi yapan fabrikalar

Yukarıda saydığım tüm yerler, evlere ek iş veren firmalar kapsamında yer alıyor. Türkiye’nin hemen her şehrinde bu ve bunlara benzer fabrikalar bulabilirsiniz.

Listeyi okuyunca, ‘ Ben bunu nasıl düşünemedim ya?’ diye hayıflandınız değil mi? Sorun yok, biz sizler için her şeyi tane tane anlatmaya devam edeceğim. Peki, bu iş yerlerinden ne gibi paketleme işleri alabilirsiniz, bir sonraki başlığımda onları da anlattım!

paketleme işi veren firmalar

Fabrikalar Evde Paketleme İşi Veriyor

Evde paketleme işi veren firmalar konumuzda iş alabileceğiniz yerlerin başında fabrikalar geliyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız; ambalaj, tekstil ve mukavva üretimi yapan fabrikalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Örnek: Çorap paketleme, plastik poşet paketleme, plastik ve karton bardak paketleme, düğme paketleme gibi işleri, fabrikadan evlere iş veren yerler aracılığıyla bulabilirsiniz.

Bu yerler çoğu zaman büyük fabrikalar olduğu için imajlarını zedelememek adına sizi dolandırmayacaklardır. Benden size ufak bir tavsiye: Özellikle, bilindik fabrikalar aracılığıyla paketleme işi almak yaptığınız iş ve alacağınız ücret adına çok daha güvenilir olacaktır.

Çarşıdaki Dükkanlardan Evde Paketleme İşi Alabilirsiniz

İşte, en fazla paketleme işi alabileceğiniz bir yer daha: Çarşı pazardaki dükkanlar. Küçük, büyük dükkan demeyin, bunları es geçmeyin sevgili okurlar. Çünkü hediyelik eşya, düğün malzemeleri satan yerler ve milyoncu dükkanları gibi işletmelerin paketleme işi için çok fazla işçiye ihtiyacı olur.

Örnek: Evde kına paketleme, kürdan paketleme, evde cımbız paketleme, pipet paketleme, nikah şekeri paketleme gibi işleri yaşadığınız bölgenin işlek bir çarşısındaki dükkanlardan bulabilirsiniz.

Mesela; İstanbul- Eminönü ve Kapalı Çarşı, Ankara-Kızılay ve Sincan bölgeleri, İzmir-Kemeraltı ve Gıda Çarşısı, Bursa-Kapalı Çarşı, Eskişehir-Hamamyolu gibi semt ve ilçelerde aradığınız paketleme işlerini bulabilirsiniz.

çarşılarda eve ek iş veren dükkanlar

Atölyeler Evlere Paketleme İşi Veriyor

Evde paketleme işi veren firmalar sadece fabrikalar ve dükkanlarla sınırlı değil, elbette. Şöyle bir düşünün bakalım, yaşadığınız yerde ne atölyeleri var? Tekstil veya takı tasarım olabilir mi? Boncuklarla ilgili bir atölye de olabilir mesela? Hobi malzemeleri atölyesi?

Fakat emin olun ki; yaşadığınız yerde onlarca ya da yüzlerce büyük küçük atölyeler bulunuyor. Şöyle bir keşfe çıkmaya ne dersiniz? Belki de eve paketleme işi alabileceğiniz bir yer ile karşılaşırsınız.

Örnek: Boncuk paketleme işi, çorap paketleme işi, tel toka paketleme işi, tespih paketleme işi, fırça paketleme işi, düğme paketleme işi

Evde Paketleme İşi Veren Fason Firmalar 

Evet, yanlış okumadınız! Artık fason firmalar da evlere paketleme işi veriyor. Hem de öyle bilinmeyen, isim yapmamış fason firmalardan bahsetmiyoruz. Mesela, Koton veya LC Waikiki desek? Ya da TAÇ firması?

Bu üç firma da oldukça güvenilir firmalar değil mi? Hepimiz zaten bu yerlerden sık sık alışveriş yapıyoruz. Belki de evde paketleme işi alabileceğiniz en güvenilir ve kaliteli yerler fason firmalardır. Ayrıca, güzel haber, diğer fason firmalar ve evlere verdikleri işler üzerine açıklayıcı ve bilgilendirici ayrı bir yazım daha olacak!

Yukarıda verdiğim 3 bilindik tekstil firmasının evlere verdikleri paketleme işleri hemen hemen benzer işlerden oluşur.

Örnek: Evde çorap paketleme, düğme paketleme, evde fermuar paketleme işi, evde iplik paketleme işi, boncuk paketleme işi, karton torba paketleme işi

Şunu da söyleyeyim: Bu fason firmalar evlere sadece paketleme işi vermiyorlar. Evde yaparak para kazanabileceğiniz diğer ek işleri de size gönderiyorlar.

Değerli okurlarımız, aşağıda Türkiye’nin azı şehirlerini baz alarak paketleme işi veren firmalar hakkında faydalı bazı açıklamalarda bulundum. Üstelik firmaların harita bilgilerini de paylaştım!

İstanbul Evlere Paketleme İşi Veren Firma Örnekleri

İstanbul evde paketleme işi veren firmalar için yukarıda vermiş olduğum bilgileri kullanabilirsiniz. Unuttuysanız hemen kısacık bir hatırlatma: İstanbul’da Kapalı Çarşı’yı, Eminönü’nü, Kadıköy’ü ve Taksim’i gezerek paketleme işi veren firmaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca bazı fabrika ve atölyelerin harita üzerinden konumları ise şöyle:

(LÜTFEN TÜM GÖRSELLERİ İNCELEYİN)

istanbulda evde paketleme işi veren yerler
İstanbul evde paketleme işi veren fabrikalar

Antalya Evde Paketleme İşi Alabileceğiniz Firmalar

Antalya, özellikle yaz aylarına doğru paketleme işi alabileceğiniz birçok atölye ve imalathanelerle dolu bir şehrimiz. Bu şehirde, meşhur Kale İçi’ni gezerek de evlere paketleme işi alabileceğiniz dükkanları bulabilirsiniz. Ayrıca, aşağıya Antalya şehri için paketleme işleri bulabileceğiniz bazı yerleri harita üzerinden konumlandırdım!

antalya evde paketleme işi veren firmalar
Antalya evde paketleme işi veren firmalar için tekstil atölyeleri

Çanakkale Evde Paketleme İşi Veren Yerler

Evde paketleme işi veren firmalar için Çanakkale şehrini de unutmadım! Çanakkale’de o meşhur Aynalı Çarşı’da paketleme işi yaparak para kazanabileceğiniz onlarca dükkan bulunuyor. Yukarıda verdiğim paketleme işlerinin çoğunu bu dükkanlar aracılığıyla düzenli olarak evinizde yapabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bunun haricinde, Çanakkale’de paketleme işi alabileceğiniz bazı firma ve fabrikaları da görseller üzerinden gösterdim!

Son öneri: Zeytinlikler açısından bol olan Çanakkale ve çevresinde evde sabun paketleme işi son derece yaygındır.  Şehirde, evde zeytinyağı sabunu paketleme işi alabileceğiniz birçok fabrika bulunuyor.

çanakkale evde sabun paketleme işi veren firmalar
Çanakkale evde sabun paketleme işi için zeytinyağı fabrikası

Paketleme İşi Veren Yerler Başvurusunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evde paketleme işi başvuru süreci kolay olmasına rağmen, dikkat edilmesi gereken bazı noktaları da içinde barındırır. Yazımın sonuna gelirken; evde paketleme işi veren firmalar ile görüşürken dikkat etmeniz gereken birkaç önerimi de aşağıya bıraktım.

 1. İlk ve en önemlisi başvurularınızı yüz yüze olacak şekilde yapmaya çalışın.
 2. Firmaların, size iş vermeleri için güvenmeleri son derece önemlidir.
 3. Hiçbir gerçek firma, evde paketleme işi için sizden kapora ve depozito gibi ödemeler yapmanızı istemez.
 4. Evlere paketleme işi veren yerler ile görüşürken; elinizin hızlı, pratik olduğunu ve temiz çalıştığınızı ayrıca belirtin.

Evde paketleme işi veren firmalar aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki yorum kısmına iletişim numaranız ile birlikte ad-soy ad bilgilerinizi paylaşarak, ilgili firma ve işverenlerin size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

 

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü