Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak! İsteyenlere Ayda 5 Bin TL

24.05.2021
6.954
Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak! İsteyenlere Ayda 5 Bin TL

Evde ek iş yaparak para kazanmak için size sunulan seçenekleri ve bu seçeneklerin ne kadar ek gelir getireceğini merak ediyorsunuz değil mi? E siz de haklısınız, sosyal medya ve internet üzerinden evde ek iş seçenekleriyle ilgili çok da fazla detaylı bilgi verilmiyor.

Bence, internet bu konuda tam bir kaos… Bazı yerlerde evde ek iş yaparak ayda 1.000 TL kazanının yazarken; bazı yerlerde ise bu ücret aylık 5.000 TL’lere kadar çıkabiliyor. Peki bu nasıl oluyor? Yani, niçin belirtilen ücretlerin arasında uçurum gibi fark koyuyorlar?

Evde ek iş istiyorum ama öncesinde işverenlerin ne kadar ücret verdiğini de bilmek istiyorum diyorsanız, konuyla ilgili daha fazla araştırma yapmayın; birazdan hepsini anlatacağım.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Çanakkale, Aydın, Denizli, Manisa, Konya, Kayseri, Samsun, Antalya, Sivas ve daha nice şehrimiz… Bu kentlerde firmaların evlere verdiği ek işler ile para kazanmak aslında en kolayı. Bir de sizin kendi uğraşlarınız sonucunda evde bir şeyler yaparak para kazanma seçeneğiniz bulunuyor. Neyse zaten aşağıda sırasıyla hepsine değineceğim.

İşte 2021 yılında evde ek iş yaparak para kazanmak hakkında her şey!

evde ek iş

Evde Ek İş İmkanı

Orada burada duyuyorsunuz, 2021 ile birlikte daha da yükselen bir iş modeli: Evde ek iş! Şu sıralar ‘ Evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorum’ cümlesini o kadar sık duyuyorum ki… Ancak bunu söyleyen kişilerin çoğu ne tür bir ek işten bahsettiklerinin bile farkında değiller.

Bunun için ilk olarak evde ek iş yapmak istiyorum yazımı okumanızı öneriyorum. Burada size uygun evde ek iş seçeneklerini tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Konumuza dönelim, evde ek iş mantığı şu şekilde ilerler: Ya evlere iş veren firmalar ile görüşüp anlaşarak ek işler alır ve karşılığında para kazanırsınız ya da evinizde kendiniz bir şeyler üreterek veya yaparak satar ve para kazanırsınız.

Aslında bu iki seçenek de evde ek iş kategorisine giriyor. Burada önemli olan başınıza buyruk, kimseyle muhatap olmadan kendi işinizi yapmak mı? Yoksa kazanacağım para belli olsun, işimi yapayım paramı alayım düşüncesinde olmak mı?

İşte yukarıdaki son sorum, bana göre bu tür işlerde son derece önemli. Ancak endişe buyurmayın, burada size göre onlarca farklı evde ek iş seçeneği bulabilirsiniz. O zaman evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler, bir sonraki başlığımı okuyabilirler!

Evde Ek İş Yapan Kişilerin Ortalama Kazanç Miktarı

evde ek iş aylık kazanç

Evde ek işin aylık kazancı

İşte geldik, asıl merak ettiğiniz konuya. Şimdi size evde ek iş yapan kişilerin ortalama kazanç miktarı hakkında bazı bilgiler vereceğim; üstelik bu bilgileri sayısal verilerle de pekiştireceğim. Sizlerle paylaşacağım sayısal verileri öyle kafama göre yazmadım, öncelikle bu konuda emin olabilirsiniz. Sizin gibi evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ve uzun süredir bu işleri yapan kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda açıklamamı yapıyorum. Hazırsanız, başlayalım.

Evden ek iş yaparak para kanabileceğiniz iki seçeneğiniz olduğunu söylemiştim. Bunlardan ilki evlere iş veren firmalar; ikincisi ise bir yere bağlı kalmadan evde bir şeyler yapıp satarak para kazanma tercihi olabilir.

 • Siz eğer, firmalar aracılığıyla evde ek iş yapacaksanız; bu işlerden kazanacağınız minimum ücret 1.000 TL olacaktır. Hemen bir örnekle açıklamak istiyorum.

ÖRNEK: Farz edelim, siz evde ek iş yaparak para kazanmak için bir plastik ve ambalaj fabrikası ile anlaştınız ve evde poşet katlama işi yapacaksınız. Ancak bu işi yapmak için günde sadece 4-5 saatinizi ayırabiliyorsunuz ve haftada 3-4 gün çalışacaksınız. İşte o zaman evde poşet katlayarak ayda ortalama 1.000 TL gibi bir ücret almanız mümkün.

 • Yok, ben daha fazla kazanmak istiyorum; ev hanımıyım ve vaktim de bol diyorsanız; poşet katlama işi üzerine hemen bir örnek daha vereceğim:

ÖRNEK: Ev hanımısınız ya da paraya ihtiyacı olan tatil dönemindeki bir öğrenci, aslında pek fark etmiyor. Haftada 5-6 gün ve günde yaklaşık 10 saat boyunca çalışma durumunuz müsait. O zaman bu aşamada evde poşet katlayarak ayda yaklaşık 4.000 TL gibi bir kazancınızın olması söz konusu.

 • Ben bu işi ailemle yapmak istiyorum; eşim ve çocuklarım da bana yardımcı olacak ya da kardeşlerimle bir ekip kurduk, elimiz çok hızlı diyorsanız, size bir örnek daha vermek istiyorum:

ÖRNEK: Haftada 5-6 gün, günde 8-10 ve birkaç kişi ile birlikte evde poşet katlayarak aylık gelirinizi 6.000 TL gibi bir rakama ulaştırmanız oldukça kolay.

Örneklerimi, evde poşet katlama işi üzerinden verdim; ancak firmaların evlere verdiği diğer ek işleri de düşünebilirsiniz. Sonuçta bu işlerin kazancı üç aşağı beş yukarı birbiriyle aynı oluyor. Elbette birazdan bazı işleri ve kazanç miktarlarını da sizinle paylaşacağım.

Anlayacağınız üzere evde ek iş yaparak para kazanmak ve bu paranın azlığını, çokluğunu belirlemek tamamen sizin çalışmanız durumunda belirlenen bir durum.

Evlere Ek İş Veren Firmalar Ücretleri Neye Göre Belirliyor?

Evde yapılan ek işlerden ortalama olarak ne kadar para kazanabileceğinizi açıkladım, evet ama firmalar bu para skalasını neye göre belirliyorlar? Tahminimce bunu da merak ediyorsunuz.

Aslında bu firmaların size vereceği ücretlerin benzer olduğunu söylemiştim. Yani evde davetiye katlama işi ile evde poşet katlama işi için alacağınız ücretler çoğunlukla birbirine yakındır. Evde ek iş yaparak para kazanmak için evlere ek iş veren yerler hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız önemlidir. Bu konuyla ilgili evlere ek iş veren firmalar için anlattığım yazımı detaylıca okuyunuz.

Bununla birlikte; evlere ek iş veren firmalar size ürünün yapısına göre değil; adedine (sayısına) göre ücret öderler.

Yani, siz ne kadar sürede ne kadar ürünün işini tamamlıyorsunuz? Eliniz hızlı mı, pratik misiniz? Yoksa yavaş ve uyuşuk bir şekilde mi çalışıyorsunuz? İşte burası çok önemli! Yine bir örnekle konuyu toparlamak ve daha anlaşılır hale getirmek istiyorum.

ÖRNEK: Bir organizasyon şirketi ile anlaştınız ve evde davetiye katlama işi yaparak para kazanacaksınız. Bu firma size 1000 adet davetiye verdi ve bunu 1 haftada bitirmenizi istedi. Siz ister 1 gün içinde 1000 adet davetiye katlayın ister 7 gün içinde bu işi halledin. Önemli olan firmanın sizden istediği sayıyı, zamanında bitirmiş olmanız.

Ancak bir üst başlıkta verdiğimiz saat planına göre çalışmak; bu işin genel kapsamdaki modelidir, yani olması gerekendir.

Siz, firmalardan eve ek iş aldığınız zaman ürün başına değil; sipariş başına ücret alırsınız. Bu firmalar size ürünleri çuvallar veya koliler ile ulaştırırlar. Diyeceğim şu ki; o çuvalın içindeki tüm ürünlerin bitmesi, sizin alacağınız ücreti belirler.

ÖRNEK: Bir çuval içinde size 1000 adet düğün davetiyesi geldi ve siz bu davetiyeleri kurdeleme ve belki de üzerine birkaç boncuk yapıştırarak katlayacaksınız. Her bir davetiye üzerinden ödeme almazsınız. Piyasa araştırması yaptığımda ortalama 1000 adet davetiye katlama işi alan kişilere, firmaların ödediği ücret miktarı 500 TL gibi bir fiyattır. Yani her hafta 1000’er adet davetiye katlayarak ayda 2.000 TL civarında bir ücret kazanabilirsiniz.

Kazanacağınız paranın 2.000 TL olması canınızı sıkmasın. Eliniz pratikse ve sadece bu işi yapacaksanız haftada 2.000 adet davetiye katlayarak aylık kazancınızı 4.000 TL‘ye de çıkarabilirsiniz.

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için bu işin nasıl başladığını, ilerlediğini ve sonuçlandığını en güncel bilgiler ışığında size anlattım. Şimdi size, evde ek iş olarak yapabileceğiniz birkaç farklı iş örneğini, kazanç miktarlarını ve bu işleri bulabileceğiniz adresleri kısaca paylaşmak istiyorum. Bence bir göz atın, işinize yarayabilir!

İşinize çok yarayacak şu yazımı okumalısınız! Evde Ek İş İlanları Telefon Numaraları Tam Liste

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

evde ek iş ütü yapmak

Evde ütü yaparak para kazanmak

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için popüler bir seçenek ile buradayım! Basit bir şekilde evde ütü yaparak para kazanma işinin en güzel yanı  yaşadığınız şehrin çalışma durumunuzla bağlantılı olmaması. Yani İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana gibi büyük kentler dışında; Sivas, Konya, Manisa, Denizli, Sakarya, Samsun gibi şehirlerde yaşayan kişiler de evlerinde rahatlıkla bu işi yapabilirler.

Ütü işi evde kendi düzeninizde ve müşteri portföyünüzle yapabileceğiniz gibi; fason firmalar veya terzi dükkanları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Kazancınız; elbette tek başınıza yaptığınız gibi yüksek olmayacaktır; ancak nerede, kime, ne kadar fiyat çıkaracağım gibi düşüncelerle de uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız, ilgili firmalar ve dükkanlar aracılığıyla ütü işleri alabilir ve siz de yavaş yavaş ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu işten ne kadar para kazanırım diye merak ediyorsanız, aşağıda bir örnek ile açıkladım!

ÖRNEK: Tekstil üzerine üretim yapan fason bir firmayla anlaştığınızı düşünelim. Bu firma size her gün 70 gömlek ütülemenizi söyledi. Ayın 20 günü bu firmaya gömlek ütülüyorsunuz. Bu işten aylık olarak ortalama kazancınız: ortalama 3.000 TL civarında olacaktır.

Evde Tespih Dizme İşi ve Kazancı

evde ek iş tespih dizme işi

Evde tespih dizme işi

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için bir diğer önerim tespih dizerek ek gelir sağlamak fikri! Şaşırdınız mı? Bence şaşırmayın, Türkiye’de evde tespih dizme işi ile ek gelir sağlayan o kadar çok insan var ki…

Üstelik bu iş kolay da bulunuyor. Yani günlerce evlere tespih işi veren firmalar nereler diye araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Mesela, İstanbul’da mı oturuyorsunuz? Çıkın şöyle bir Kaplı Çarşı’ya gidin, Eminönü’nü şöyle bir gezin. Belki de yüzlerce tespih işi yapan dükkan göreceksiniz. Gidin bir sorun bakalım, evlere tespih dizme işi veriyorlar mı? Ki yüksek olasılıkla veriyorlar.

Çünkü bu gibi iş yerleri her gün oturup saatlerce tespih dizmekle uğramazlar. Adam zaten dükkan sahibi, patron yani. Onun işi satmak, pazarlamak ve dükkana müşteri çekmek. O nedenle, aklınızda bana iş verirler mi şeklinde tereddütler olmasın.

Çanakkale’de mi yaşıyorsunuz? İlk durağınız, Aynalı Çarşı olsun mesela… Ya da Ankara’da yaşayan biri evde ek iş arıyorsa muhakkak rotasını Kızılay’a şöyle bir çevirmeli. Kısacası, tespih dizme işini nerede bulacağınızı umarım az çok anlaşmışsınızdır. Yaşadığınız şehirde dükkanların en çok olduğu bölgeleri keşfedin ve size uygun bir iş olup olmadığını öğrenin.

Peki, evde tespih dizme işi ve kazancı nedir? Bu soruya da açıklık getireyim. Tespih dizme işinde; ücretinizi genelde tespih başına alırsınız. Yani kaç tespih dizerseniz, işveren ücretinizi bunları hesaplayarak size öder.

Tespih kavramı, hem Türkiye’de hem de Müslüman toplumlarda oldukça yaygın; hatta geleneksel bir aksesuardır. Dolayısıyla bu işin modası, trendi, sezonu olmaz. Yani evde tespih dizerek para kazanmak istiyorsanız; emin olun bu işi yıllarca düzenli bir şekilde yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

ÖRNEK: İzmir’de yaşıyorsunuz ve Kemeraltı çarşısına gittiniz. Tespih işi yapan bir dükkan buldunuz ve evde ek iş yapmak istediğinizi söylediniz. Dükkan sahibi işi size verdi. İlk etapta deneme amacıyla size 20 tespih verdi. Siz bu denemeyi alnınızın akıyla tamamladınız. İşveren de sizinle düzenli olarak çalışabileceğini söyledi.

Günde kaç adet tespih dizebileceğiniz size ve işverene bağlı. Bu sayı 50 ‘de olabilir; 150 de olabilir. Ancak ortalama bir fiyat hesaplaması yapmam gerekirse; günde 200 tespih dizen bir kişinin günlük kazancı en az 100 TL arasında olacaktır. Bunu aya vurduğumuzda ise sizin bu işten aylık kazancınız minimum 3.000 TL civarı olabilir.

Yazımı bitirirken, evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için ‘yorum’ kısmına düşüncelerini, ad-soy ad ve iletişim bilgilerini bırakmanızı öneriyorum. Çünkü, çoğu zaman evlere ek iş veren firma sahipleri, eleman ihtiyaçlarını yorum kısmında aktif olan kişiler ile de karşılayabiliyorlar.

 

 

YORUMLAR

 1. Pınar Akın dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Evde tesbih dizme işi yapmak istiyorum. Üç kişi birden yapabiliriz. Adres: Feneryolu Sok. Saray Ap. B blok No: 28 D:19 Kadıköy/İstanbul. Tel: 0216 3470798

 2. Zehra kara dedi ki:

  Isa ihtiyacım var kiradayım evliyim 1 tane cocugm var giderimiz fazla. Ankara

  1. kuzey dedi ki:

   evde ütü işi yaparmısınız