Evde Kına Paketleme İşi – Ayda 4.000 TL Kazanmak Mümkün!

06.06.2021
25.249
Evde Kına Paketleme İşi – Ayda 4.000 TL Kazanmak Mümkün!

Ülkemizin gündeminden hiç düşmeyen konulardan biri de ekonomik sıkıntılar değil mi? Peki, evde kına paketleme işi ile ek gelir sağlayabileceğinizi söylesem? Evinizde tek başınıza televizyonunuzu izlerken bir yandan da kına paketleyerek 4.000 TL‘ye yakın para kazanmak istiyorsanız lütfen okumaya devam edin!

Yazımızın devamında konuyla ilgili açıklama yaparken; en çok merak ettiğiniz şu iki soruya da cevap vereceğim: ‘ Evde kına paketleme işi veren firmalar ve Evde kına paketleme işi telefon numaraları.’

Şimdi bazılarınız, ama ben büyük şehirde yaşamıyorum ki hatta küçük bir ilçede yaşıyorum diye hayıflanacaklar. Fakat endişeye mahal yok! Sizin ilçede düğün yapılmıyor mu? Kına paketleme işini; İstanbul, İzmir ve Ankara’da yapabileceğiniz gibi Trabzon, Tokat, Şanlıurfa, ve Çorum gibi şehirler ve ilçelerinde de yapabilirsiniz.

Peki, siz bir ev hanımı mısınız? Belki de emeklisiniz ya da para kazanmak isteyen bir öğrenci? Bunun hiçbir önemi yok. Her yaştan her cinsiyetten her meslekten insan evde kına paketleme işi yaparak para kazanabilir.

Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

evde kına paketleme nasıl yapılır

Kına paketleme işi nasıl yapılır

Merak etmeyin, evde kına paketleme işi nasıl yapılır sorusunu cevaplandırıp kaçmayacağım. Ancak öncesinde, konuyla ilgili sizi biraz aydınlatmak istiyorum.

Şimdi şöyle, sevgili okurlar: Türkiye’de bazı firmalar veya yerler evlere paketleme işi vererek hem maliyetlerini düşürmeyi hem de sizin gibi ek gelir kazanmak isteyen kişilere istihdam olmayı amaçlıyorlar. E tabi bu doğrultuda da evde kına paketleme işi de bu seçenekler arasında yerini alıyor.

Bu firmalar ile iş konusunda anlaştığınız taktirde; sizin ad-soy ad, adres ve telefon numaralarınızı not ederek bilgilerinizi kayıt altına alıyorlar. Ardından size uygun bir işin gelmesi durumunda sizleri arayarak konu ile ilgili bilgilendiriyorlar. İşi kabul etmeniz durumunda ya işveren ya da firma temsilcileri, büyük koliler veya çuvallar halinde kınaları ve keseleri kapınıza kadar getirip size teslim ediyorlar.

Bu teslimat esnasında; ne kadar sürede ne kadar kına paketleme işi yapacağınızı ve ücretinizi size bildiriyorlar. Sizler de bu kişilerin söyledikleri ve istekleri doğrultusunda kınaları uygun keselere onların söylediği şekilde yerleştirip paketliyorsunuz.

Paketleme işleminin bitmesi ile yine aynı çuvallara veya kolilere paketlenmiş kınaları düzgün bir şekilde yerleştirip, firmayı arıyorsunuz ve bu kişiler de gelip ürünleri teslim alıyorlar. En nihayetinde ücretinizi de o esnada nakit bir şekilde size veriyorlar.

Çok basit değil mi? Neyse, evde kına paketleme işinin tanımını yaptım… Ufak bir bilgi daha verip; bu işin kazancı konusuna geçeceğim.

Kına paketleme işinde, firmaların size sayılı ve zimmetli olarak göndereceği ürünler şöyle olabilir:

 • Kına
 • Paketleme için kutu
 • Hepsini aynı ölçüde yapmak için hassas terazi
 • Silikon
 • keçe kağıtları
 • Kurdele – jüt ip
 • Kadife kumaş – tül – keçe (konsepte göre değişecektir.)
 • Yapıştırıcı
 • Boncuklar veya renkli çiçekler

Evlere kına paketleme işi veren firmalar; gönderecekleri ürünleri belirli bir konsept altında yapmanızı isteyebilirler. Dolayısıyla size gönderecekleri ürünler de bu doğrultuda farklılık gösterecektir.

***Burada en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de firmalar bunların her birini sayılı ve üzerinize zimmetli bir şekilde size teslim edeceklerdir. Yani teslimat sırasında paketleri eksik gedik şekilde verirseniz; bu işverenin kesinlikle hoşuna gitmeyecektir. Böyle bir durumda ödeme alacağınız esnada birtakım zorluklar yaşayabilirsiniz. Mesela; ödemenizi eksik almanız gibi…***

İlgili olarak Evde Paketleme İşi Yapabileceğiniz Tüm Şehirler yazısına bir göz atabilirsiniz!

Evde Kına Paketleyerek Ortalama Ne kadar Para Kazanırım?

evde kına paketleme kazancı

Evde ek iş

Para mevzusundan bahsetmeyeceğim sandınız, değil mi? Yanıldınız, şimdi evde kına paketleme işi kazancı hakkında son derece güncel bir açıklamada bulunacağım.

Yazımın ilk paragrafında da söyledim, bu işten 4.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu her ay 4.000 TL kazanacağınız anlamına gelmiyor. Yani bu işi günde birkaç saat yaparak 1.000 lira, günde 10 -12 saat yaparak 4 bin lira ya da aileniz ile bir ekip halinde yaparak 5-6 bin lira kazanabilirsiniz.

Önemli olan siz, evde kına paketleyerek ne kadar para kazanmak istiyorsunuz? Bakın, sizlere yukarıda 3 seçenek sundum. Hangisini yapmak istersiniz? Bu sigortalı bir iş veya devlet memuriyeti işi değil. O yüzden kazancınızı da siz belirleyeceksiniz.

Kafanız mı karıştı? Hemen güzel bir örnekle kazanç hesaplaması yapalım:

ÖRNEK: Bu yazıyı okuyan kişinin çalışmayan biri olduğunu varsayıyoruz. 1 ay boyunca haftanın 6 günü günde 10 saat evde kına paketleme işi yapıyorsunuz. Yani ayın 26 günü çalışıyorsunuz. Günde 200 kına paketliyorsunuz; bu da ayda 5.200 kına demektir.

Paketleme işlerinde ücret genelde 1000 paket üzerinden hesaplanır. Bu da 500 – 1.000 TL arasında ücretlendirilir. Yani yukarıdaki örnek gibi çalışmanız durumunda; bu işten kazancınız yaklaşık 4.000 TL civarında olacaktır.

Nasıl,  güzel para değil mi? En azından evden kazanmak için son derece ideal.

Evlere Kına Paketleme İşi Veren Yerler

evde kına paketleme firmaları

Kına paketleme

Evlere kına paketleme işi veren yerler konusunda şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü; ülkemizde düğünsel aktivitelere ve ürünlere ne kadar kıymet verildiğini hepimiz biliyoruz. Yani, ‘Van’da düğün yapılmaz ama İzmir’de düğün yapılır; o yüzden sadece İzmir’de yaşayan kişiler, evlere kına paketleme işi alabilirler ‘ gibi bir şey söylememiz söz konusu değil.

Nerede yaşıyorsunuz? Yaşadığınız yerde düğün malzemeleri satan dükkanları kalkın, şöyle bir araştırın. Çarşıya pazara bir çıkın. Kına malzemesi satan yerlere ve organizasyon şirketlerine bir gidin görüşün. Kesinlikle aradığınız işi size verecek bir dükkan veya firma bulacaksınız.

Hala mı bulamadınız? O zaman evlere paketleme işi veren Facebook gruplarına katılmanızı tavsiye ediyoruz.  Konuyla ilgili çok daha detaylı bilgi almak adına evde paketleme işi veren firmalar yazısını da muhakkak okumalısınız.

Hemen şimdi şu yazıyı da okumanızı tavsiye edeceğim. Evde Paketleme İşi Başvuru yazısıyla, başvuru yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kına Paketleme İşi Veren Yerler İletişim Bilgileri

evde kına paketleme işi iletişim

Evde kına paketleme işi

İddia ediyorum, bu konuda en güncel ve en net bilgiyi evde ek iş ekibi olarak biz veriyoruz! Kına paketleme işi veren yerler iletişim bilgileri ve telefon numaraları konusunda hiç araştırma yaptınız mı? İnternette, bu konuyla ilgili o kadar çok yalan dolan bilgiler paylaşılıyor ki…

Evde kına paketleme işi veren yerlere başvuru yapmak için elbette adreslerini ve telefon numaralarını biliyor olmanız çok önemli. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Vereceğim taktik üzerinden yaşadığınız yerdeki ilgili firmaların telefon numaralarını,  şu şekilde bulabilirsiniz:

Google’a girin ve kına satan yerler, düğün malzemeleri satan dükkanlar ve organizasyon şirketleri şeklinde bir arama yapıp. Google’da haritalar kısmına geçin. Orada, ilgili iş yerlerinin adreslerini ve telefon numaralarını bulabilirsiniz.

Bu yerlere ister gidip yüz yüze iş talebinde bulunarak isterseniz de telefon numaraları aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca; sahibinden.com, indeed.com ve jooble.org gibi iş ilanlarının yer aldığı siteler üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen aşağıda; evde kına paketleme işi için nasıl başvuru yapabileceğinize dair küçük ama faydalı bir bilgi verdim! Muhakkak inceleyin!

Evde Kına Paketleme İşi Başvurusu İçin Örnek

Yukarıda verdiğimiz örnekler üzerinden belki internette bir iş ilanı sitesinde belki de bulduğunuz bir firmanın mail adresine evde kına paketleme işi için başvuruda bulunmak istiyorsunuz. Ve bu yere mail göndermeniz gerekiyor. Peki bu maili nasıl yazacaksınız? Küçük bir örnek ile anlattım!

Paketleme İşi Mail Başvuru Örneği:

“Merhaba, ismim Ayşe Tanış. Ankara, Sincan’da ikamet etmekteyim. 2 çocuk annesiyim ikisi de okula gidiyor. Çalışmak için evde boş vaktim var. Elim hızlıdır ve temiz çalışırım. Daha önceden de evde paketleme işleri yapmıştım. Şu an maddi olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve bu işe gerçekten çok ihtiyacım var.

 • Telefon numaram: 0546 …….. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim, iyi çalışmalar.

Yukarıdaki tarzda kendinizi tanıtan bir cümle ile işverenlerin dikkatini çekebilirsiniz. Son olarak yaşadığınız il ve ilçe, cep telefonu numarası geri dönüş için yazılmalıdır.

 

 

YORUMLAR

 1. Satılmış uysal dedi ki:

  Merhabalar paketleme işi yapmak istiyorum.temiz ve titizlikle yapacağım dan şüpheniz olmasın teşekkürler

 2. Fatma dedi ki:

  Merhaba uşak merkezde yaşıyorum 4 çocuğum var büyük kızımla evde iş yapmak istiyorum bana bu e-posta dan ulaşırsanız sevinirim iyi günler fatmadogr218@gmail.com

 3. berna dedi ki:

  Merhaba adım Berna Erketir evde yapabileceğim iş arıyorum daha önce bebek şekeri ve sabun paketleme işi yaptım bu işe ihtiyacım olduğu için yazıyorum bana bu mail adresinden ulaşırsanız sevinirim (berna.erksal@gmail.com)

 4. Zehra dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum öğrenciyim

 5. ülkü avcu dedi ki:

  merhaba adım ülkü avcu ben evde 4 bayanım 4ümüzde boşuz bu işe ihiyacım var 05520894507bu numaradan bana ulaşmanızı arz edıyorum