Evde Paketleme İşi Yapabileceğiniz Tüm Şehirler!

24.05.2021
5.676
Evde Paketleme İşi Yapabileceğiniz Tüm Şehirler!

Evden çalışma modelinin 2021 yılı itibariyle ne kadar revaçta olduğunu okuyor, görüyor ve yaşıyoruz.  Tüm bunlarla birlikte evde paketleme işi veren firmalar da ek gelir kazanmak adına bize oldukça yardımcı oluyorlar diyebilirim.

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Sivas, Konya ve Trabzon gibi büyük şehirlerde mi yaşıyorsunuz? ” Yok, ben Manisa’da, Afyonkarahisar’da, Bilecik’te yaşıyorum” da diyebilirsiniz. Bunun aslında pek bir önemi yok. Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun; muhakkak başvuru yapabileceğiniz bir evde ek iş paketleme seçeneğini bulacağınızın garantisini veriyorum.

Çalışma planınıza göre; aylık veya haftalık maddi getirisi yüksek olan evde paketleme işleri ile vereceğim stratejiler ve doğru iletişim sayesinde ayda 5.000 TL’ye kadar para kazanmanız mümkün! Nasıl mı? Anlatıyorum…

Şimdi konuyla ilgili tüm merakınızı gidermek ve evde paketleme işi yaparak para kazanmak hakkında sizi aydınlatmak için hazırladığım en güncel bilgilere geçelim!

Evde Yapılan Paketleme İşleri Nelerdir?

Bu işe ihtiyacınız olduğu için buradasınız ya da bu evde paketleme işi de neymiş ya bir bakayım diye merak ettiniz. Her iki taraf için de evde yapılan paketleme işleri nelerdir, açıkladım!

Evde yapabileceğiniz paketleme işleri

Evde yapabileceğiniz paketleme işleri

Şimdi sizler için evlere verilen paketleme işleri arasından en çok rağbet görenlerini aşağıda listeledim. Ancak, sanmayın ki tüm paketleme işleri, sadece bunlardan ibaret… Zamanı geldikçe hepsini, yavaş yavaş bu yazının altına ekleyeceğim.

 • Plastik Bardak Paketleme İşi
 • Nikah Şekeri Paketleme İşi
 • Kürdan Paketleme İşi
 • Mendil Paketleme İşi
 • Tütün Paketleme İşi
 • Mendil Paketleme İşi
 • Lateks Eldiven Paketleme İşi
 • Tel Toka Paketleme İşi
 • Yara Bandı Paketleme İşi
 • Pipet Paketleme İşi
 • Şeker Paketleme İşi
 • Çorap Paketleme İşi
 • Telefon Kılıfı Paketleme İşi
 • Ihlamur Paketleme İşi
 • Zımba Makinesi Paketleme İşi
 • Cımbız Paketleme İşi

Paketleme İşleri Nasıl Yapılır?

Şimdi, paketleme işleri nasıl yapılır? Şeklinde bir başlık açtım; ancak endişelenmeyin, bu iş gerçekten çok basit. Zaten okuyucunca siz de: ‘Aaa ne kadar kolaymış, ben de yapmak istiyorum!’ diyeceksiniz.

Şunu belirtmeliyim ki; evlere verilen paketleme işleri, ilgili firmalar tarafından belirli bir çerçevede gerçekleştirilir.

İşte, aşamalarıyla evde paketleme işi süreci:

 1. İlk aşamamız, hangi ürünün paketlemesini yapacağınıza karar verin. Ve bölgenizde bulunan ilgili firma-fabrika-atölye-imalathane ve dikimevi gibi yerleri keşfedin.
 2. Bu iş yerleriyle bir görüşme sağlayın ve işi kapın! (Bu aşamayı size başka bir yazımda uzun uzadıya anlatıyor olacağım.)
 3. İşler ise şu şekilde ilerler: Öncelikle bu işi günde kaç saat yapacağınıza karar verin. Mesela, günde 5-6 saat part-time olacak şekilde mi yapmak istiyorsunuz, yoksa ben işi günde 10-12 saat yaparım ek gelirimi de artırırım mı diyorsunuz?
 4. Buna karar verdikten sonra; iş süreciniz başlayacak ve şu şekilde devam edecektir:
 5. Firma temsilcileri, paketlemesini yapacağınız tüm ürünleri evinizin kapısına kadar çuval veya büyük bir koli içinde bırakırlar. Bu aşamada ürünlerin üzerinize zimmetli olduğuna dair bir belge imzalatırlar. Bunda korkacak bir şey yok. Elinizde yüzlerce belki de binlerce liralık ürün olacağından firmalar kendilerini garantiye almak isterler. Yazılanları elbette iyice okuduktan sonra imzanızı atın.
 6. Ardından ürünleri teslim alırsınız ve işverenle anlaştığınız süre içinde elinizde bulunan ürünlerin paketlemesini, temsilcilerin size söylediği şekilde paketlemeye başlarsınız.
 7. İşinizi bitirdiğiniz vakit, firma temsilcilerini arayarak ürünleri gelip teslim almalarını söylersiniz. Bu aşamada ise ürünleri teslim eder ve anlaştığınız miktardaki ücretinizi elden nakit olarak alırsınız.
Erkekler de evde paketleme işi yapabilir!

Erkekler de evde paketleme işi yapabilir!

Kimler Evde Paketleme İşi Yapabilir?

Hem basit hem kazançlı olan paketleme işlerini kimler yapabilir, merak ediyorsunuz değil mi? Aslında bu işi yapmak için herhangi bir yaş, cinsiyet, eğitim ve meslek gibi kriterler bulunmuyor.

Evde paketleme işi, genellikle ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının yaptığı bir iştir. Ancak bu işi yapan kişiler, elbette hanımlarla sınırlandırılmıyor.

Öğrenciler, emekliler, düzenli bir işte çalışmayan kişiler veya zaten düzenli bir işi olan fakat ek gelir elde etmek isteyen çalışanlar ile engelli vatandaşlar olmak üzere herkes evlere paketleme işi veren firmalardan iş alabilir.

Evlere Verilen Tüm Paketleme İşlerinin Kazancı

Gelelim en çok merak ettiğiniz konuya. Tabi ki bir işi yapmamızın en büyük ve öncelikli nedeni para kazanmaktır. Yoksa kimse anasının, babasının hayrına çalışmaz.

Sevgili okurlarımız, açık konuşmak gerekirse evde paketleme işi yaparak ayda 500 lira da kazanabilirsiniz; 5.000 lira da kazanabilirsiniz. Açıkçası ne kadar çok paketleme işi alır ve teslim ederseniz o çok para kazanırsınız.

Belki bu 5.000 TL’yi her ay tek başınıza kazanmanız sizi zorlayabilir. Ancak ailenizle, çocuklarınızla veya eşiniz dostunuzla bir ekip halinde toplu siparişler alarak aylık gelirinizi en az 5.000 TL‘ye çıkarabilirsiniz. Bakın gelir diyorum; ek gelir değil. Çünkü Türkiye şartlarında ayda beş bin TL para kazanmak bir yan gelir olmaktan ziyade bir tam gelirdir.

Gördüğünüz gibi bu işlerin kazancı gayet tatmin edici. Evet çok çalışacaksınız. Belki de günde 10 saat paketleme yapacaksınız ama bunun mükafatını da fazlasıyla geri alacaksınız.

Yazımın üst kısımlarında verdiğim örnek paketleme işlerindfe firmalar tarafından verilen ücret, aşağı yukarı birbirine yakındır. Ancak; maket bıçağı paketleme, zımba makinesi paketleme gibi birtakım küçük riskleri bulunan işlerin ücreti biraz daha yüksek olabilir.

Paketleme işi yaparak para kazanın

Paketleme işi yaparak para kazanın

Evde Paketleme İşi Yapmak İçin Maliyet Gerekiyor Mu?

En güzeli de bu ya! Evlere verilen hiçbir paketleme işi için para ödemezsiniz. Ürünlerin masrafı sizin tarafınızdan karşılanmaz. Siz sadece, ilgili firma temsilcileri ile görüşür ve işi alırsınız. Doğru ve tam olacak şekilde siparişleri teslim etmeniz durumunda ise nakit olarak ödemenizi temin edebilirsiniz.

Bu iş aslında bir evde paketleme işi seçeneği olsa da; iş sizin dışında bir firma tarafından geliştirileceği için ürünlerin maliyetleri sizi asla ilgilendirmeyecektir.

Ancak; firmaların size gönderdikleri ürünler (yüzlerce belki de binlerce parça) tarafınızca teslim alınıp teslim edilene dek, sayılı ve üzerinize zimmetlidir. Eğer eksik veya yanlış yapılmış bir ürün gönderme gibi bir hata yaparsanız; kuvvetle muhtemel bir daha bu kişiden iş alamayacaksınızdır.

Paketleme İşi Yapmanın Avantajları

Firma temsilcileri evlere paketleme işi getiriyor

Firma temsilcileri evlere paketleme işi getiriyor

Emek vermek, ortaya bir şey çıkarmak ve bunun karşılığında helal para kazanmak ne güzel değil mi? Her işin kendine özel zorlukları da vardır; güzellikleri de…

Ancak, oturduğunuz yerden para kazanabileceğiniz evde paketleme işi seçeneklerinin bazı avantajları bulunuyor. Her ne kadar yukarıdaki başlıklarımızda ara ara bunlara değinsem de; yazımın sonuna doğru bunları güzelce bir toparlamak istedim.

 • Çalışma saatleriniz size bağlıdır. İsterseniz sabahları, isterseniz geceleri bu işi yapın. Yeter ki teslimat gününe yetiştirin.
 • Ürünleri paketleme işlerini tek başınıza, ailenizle ya da komşularınızla birlikte yaparak işi eğlenceli ve daha kazançlı bir hale getirebilirsiniz.
 • Ne kadar çok çalışırsanız, o kadar çok sıcak para elde edersiniz.
 • Bu iş için, temiz ve disiplinli olmak dışında başka herhangi bir zorunlu özelliğiniz ve yetiniz bulunmaz.
 • Gündelik rutinlerinizi bozmadan paketleme işi yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Paketleme İşi Yapanlara Sigorta Girişi Yapılıyor Mu?

Ürün paketleme işleri çoğu zaman özel firmalar, fabrikalar, dükkanlar ve atölyeler tarafından sizlere verilmektedir. Dolayısıyla bu yerler, paketleme işçilerine çoğunlukla sigorta girişi yapmazlar.

Paketleme yapacağınız ürün sezonluk bir ürün ise ( nikah şekeri paketleme gibi) sigorta ihtimali daha da azalacaktır. Ancak bazı firmalar, güvenilir ve iyi çalışan kişiler bulmak adına İŞKUR ile bağlantı kurarak ilan açabilir ve sizlere ulaşabilirler.

Böyle durumlarda İŞKUR paketleme işçilerine sigorta girişi konusunda yardımcı olabilmektedir.

Son olarak size 2 farklı paketleme işini kısaca tanıtmak istiyorum!

Evde Sabun Paketleme İşi

Evlere sabun paketleme işi veren firmalar

Evlere sabun paketleme işi veren firmalar

 

Evde sabun paketleme işi hakkında uzun uzadıya anlatacağım ve başvuru yerleri ile iletişim numaralarının yer aldığı ayrı bir yazım olacak; ancak öncesinde kafanızda küçük bir fikir oluşması adına bu işi kısaca anlatmak istiyorum. Sabun paketleme işleri, diğer tüm paketleme işleri ile aynı sistemde başlar ve devam eder.

Evde sabun paketleme işinin kazancı üç aşağı beş yukarı, çalışma saatlerinize göre 1000 ile 4000 TL arasında değişecektir.

Bu işleri Türkiye’nin her şehrinde bulabileceğiniz gibi özellikle zeytinyağı fabrikalarının bolca bulunduğu Ege Bölgesi’nde, meyveleriyle meşhur olan Edirne’de ya da gülleriyle herkesi kendine hayran bırakan Isparta gibi şehirlerimizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Evde Çorap Paketleme İşi

evde çorap paketleme işi veren firmalar

Tekstil firmaları evde çorap paketleme işi veriyor

 

Oturduğunuz yerden rengarenk farklı desenlerde işlenmiş çorapları paketlemek aslında çok eğlenceli olabilir. Evde çorap paketleme işi ve başvuruları genellikle tekstil firmaları ve atölyeleri tarafından sizlere verilir. Her paketlediğiniz çift çoraplar için ücret alırsınız.

Bu iş, içinde en az 500 çift çorap olacak şekilde çuvallar içinde kapınıza kadar getirilir ve teslim edilir. Gerektiği zaman bu çorapları paketlerken ekstradan etiket basmanız da istenebilir.

Zaten bu işlerin tüm süreçleri, firma temsilcileri tarafından iş başlamadan evvel size söylenir.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar

Türkiye’de eve iş veren firmalar, ciddi anlamda araştırıldığında çok seçeneklidir. Yani, evlere paketleme işi verenler, tek bir çatı altında toplanmaz. Mesela; evde kına paketleme işi ile evde plastik bardak paketleme işini aynı firma aracılığıyla alamazsınız.

İyi bir ek gelir kazanacağınız, aynı zamanda eve iş alabileceğiniz paketleme firmaları çoğu zaman plastik ve ambalaj fabrikaları, düğün malzemeleri satan dükkanlar ve tekstil atölyeleri gibi iş yerlerinden oluşur. Endişelenmeyin, yaşadığınız bölgede bu firmalardan en az birinin olduğuna eminim.

Yani, elbette İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük kentlerde bu firmaların yoğunluğu daha fazladır. Ancak, yaşadığınız şehrin pek bir önemi yok. Manisa, Denizli, Edirne, Samsun, Çanakkale, Antalya, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin gibi daha pek çok şehrimizde evde paketleme işi veren firmalar bulunur.

Evden para kazanmanıza yardımcı olabilecek işleri ve bu işlerin verildiği doğru yerleri bulabilmeniz için evde paketleme işi veren firmalar başlıklı yazımı okumalısınız.

Evde paketleme işi kazancı

Evde paketleme işi kazancı

Paketleme İşleri Ne Kadar Kazandırıyor?

Paketleme işi yapmanızdaki asıl amaç ek gelir elde etmek değildir de nedir? İnternette paketleme işlerinin kazancı hakkında haftalık veya aylık olarak sürekli yanlış bilgiler paylaşılıyor. Özellikle bazı işverenler, iş ilanlarına o kadar çok yüksek rakamlar ile ücreti belirtiyorlar ki… Buna örnek olarak ‘ evde sabun paketleme işi yaparak ayda 10.000 TL kazanmak ister misiniz? ‘ şeklinde gördüğüm bir iş ilanını verebilirim.

Son derece komik değil mi? Bence, siz de inanmadınız. Ben size açık açık söyleyeyim: Evde paketleme işi yapmanın kazancı aylık ortalama olarak 2.000 TL ile 5.000 TL arasında olacaktır. Bu farkı ve kazancınızı anlattığım, detaylı bir yazım daha bulunuyor.

Peki, gerçekten evde paketleme işi yaparak cebinize gireceğiniz ücreti öğrenmek istemez misiniz? Bunun için paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? başlıklı yazımı incelemenizi öneriyorum. Bu yazıda, evden çalışarak yapabileceğiniz tüm paketleme işlerinde ortalama olarak ne kadar para kazanabileceğinizi örneklerle ve bazı detaylarla açıkladım.

Evde Paketleme İş İlanları

Evlere paketleme işi veren yerler hakkında yeterli bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız; bu firmaların yayınladığı paketleme iş ilanlarını da nerede bulabileceğinizi öğrenmenin vakti gelmiştir, diye düşünüyorum.

Sonuçta, çeşitli sosyal medya platformlarında ve bazı işverenlerin yer aldığı sitelerde paketleme işleri ile ilgili yüzlerce ilan bulunuyor. Ama zannetmiyorum ki bu ilanlar güvenilir ve doğru olsun. Malum, şimdilerde kafamızı nereye çevirsek bir dolandırıcı ile burun buruna geliyoruz.

Firmaların evlere verdiği paketleme iş ilanlarına denk geldiyseniz, fark etmişsinizdir. Bu ilanlarda ücret bilgileri inanılmaz yükseltilerek, sizleri heyecanlandırarak aksiyon almanız istenir. Ancak sizi bu işi aldığınız zaman ise size yatan para, iş ilanında yazanın neredeyse yarısı olur. Tek sorun bu da değil; paketleme iş ilanları içerisinde sizden kapora ve teminat gibi birtakım maddi talepler istenir. Bu da oldukça yanlış ve zararlı bir ilandır.

Gelelim asıl konuya, evde paketleme iş ilanlarını bulabilmeniz için yaptığım araştırmalar sonucunda bazı güvenilir siteler buldum. Bu siteler hem güvenilir hem de marka bilinirliği yüksek siteler. Yani, ortada yanlış bir durumun olacağını sanmıyorum.

Örnek vermek gerekirse: tr.jooble.org sitesini verebilirim. Bu sitedeki paketleme iş ilanlarını detaylıca incelemenizi öneriyorum. Ancak size vereceğim tek ilan sitesi bununla sınırlı değil. Evlere paketleme işi veren firmaların iş ilanı yayınladığı siteleri, tek bir başlık altında sizin için toparladım.

Dolayısıyla, konuyla ilgili araştırmalarım sonucunda bulduğum bilgileri evde paketleme iş ilanları başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Başvuru

Bir ek iş seçeneği olan evde paketleme işi başvuru formu hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. İyi bir gelir elde edeceğiniz evde paketleme seçeneklerinde iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız endişelenmeyin! Sadece dolandırıcılara karşı mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalışın.

Piyasada, evde paketleme işi başvuru sürecinde sizi maddi ve manevi olarak dolandıracak binlerce art niyetli kişi bulunuyor. Lütfen başvurularınızı yaparken, gözünüzü dört açın! Eğer bir işveren (sözde) sizden kapora ve depozito gibi çeşitli teminat amaçlı ücret taleplerinde bulunursa bu kişilere kesinlikle itibar etmeyin.

Evde çalışarak paketleme işi yapmak ve para kazanmak istiyorsanız; ilgili iş ilanlarını bulabilmek için Evde paketleme işi başvuru başlıklı yazımı okumalısınız!

Evde paketleme işi telefon numarası

Evde paketleme işi telefon numarası

Evde Paketleme İşi İletişim

Paketleme işi yapmak isteyen kişilerin internette belki de en çok arama yaptığı kelime ‘ iletişim ‘ olabilir. Siz de haklısınız, piyasada onlarca paketleme işi varken; evde paketleme işi iletişim bilgileri hakkında gerçek bilgileri paylaşan kişilerin sayısı yok denecek kadar az.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.