Evde Pipet Paketleme İşi – Ayda 3.000 TL Kazan!

21.06.2021
24.507
Evde Pipet Paketleme İşi – Ayda 3.000 TL Kazan!

Evde pipet paketleme işi yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bu yazımda sizlere evde pipet paketleme işi yapanların nasıl para kazandığını anlatacağım. Pipet paketleyerek para mı kazanılır diye hiç küçümsemeyin. Ayda 3.000 TL kazanma şansınız var. Evde yapabileceğiniz bu işle ev ekonominize başarılı şekilde katkıda bulunabilirsiniz.

Son dönemlerde bir sürü insan evde ek gelir etmenin yollarını arıyor. İnternet aracılığıyla bu işlere ulaşmak çok kolay. Ben de sizlere çeşitli evde paketleme işleri hakkında araştırmalarımı sunuyorum. Yazı kategorimizi inceleyerek daha fazla paketleme işi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ek gelir elde etmenin etkili yollarından birisi olan paketleme işi, rahatlıkla yapabileceğiniz bir iş. Nasıl yol kat etmeniz gerektiğini bildikten sonra çok çeşitli paketleme iş modellerini de tercih edebilirsiniz. Şimdi size bilmeniz gereken her şeyi anlatmaya başlıyorum. Dikkatle okuyun.

Evde Pipet Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

evde pipet paketleme işi nasıl yapılır

evde pipet paketleme işi nasıl yapılır

Lokantalarda, restoranlarda, kafelerde, evlerde sıklıkla kullandığımız pipetleri kimler paketliyor diye hiç düşündünüz mü? Pipetlerin birçoğu aslında insan gücü sayesinde paketleniyor. Siz de bu yazımdan sonra pipet paketleyen kişilerden birisi olabilirsiniz. Evet, bu sayede cebinizi rahatlatacak gelir elde edebileceksiniz.

Pipet paketleme işi yapmanız gerekenler çok basit. Herhangi bir yeteneğe kesinlikle ihtiyacınız yok. Evet bir firmayla paketleme işi için anlaştıktan sonra çalışma düzeniniz başlayacaktır. Firma sizlere kutularla ya da çuvallarla paketlemeniz gereken pipetleri teslim edecek.

Teslim aldığınız pipetleri firmanın size gösterdiği şekilde paketlemeniz gerekiyor. Sayı adedi ve pipet rengi, boyu burada paketlemeler için önemli olabilir. Firmanın altınızı çizeceği noktalara dikkat etmelisiniz. Tek model pipet paketlemenizi de isteyebilir farklı çeşitleri de.

Sevgili okuyucular, biliyorsunuz ki pipetlerin çoğu zaman tercih edilmesinin sebebi, hijyenik olması. İnsanların çoğu içecek kutuları, bardak içecekler için pipet tercih ederler. Buradan anlamanız gereken konu, sizlerin pipetleri oldukça hijyenik koşullarda paketlemeniz.

Firma sizin hijyenik çalıştığınızdan emin olmak ister. Hijyenik çalışacak insanlara her zaman öncelik verir. Yapmanız gereken evde pipet paketleme işi yaparken mutlaka eldiven, önlük, ağız maskesi kullanmanız. Saçlarınızı da toplamanız gerekir.

Hijyenik olarak paketlediğiniz pipetleri zamanında firmaya teslim etmeniz gerekiyor. Ancak bilmelisiniz ki firma sizden 5 – 10 paket hazırlamanızı istemeyecek. Sizle çalışma ihtiyacı duymasının sebebi yüzlerce pakete ihtiyaç duyması. Bu nedenle sıkı çalışmanız gereken günler olacak.

Sizden memnun kalan firma sürekli olarak çalışmak isteyebilir. Bu sayede siz de düzenli ek gelir fırsatı yakalamış olursunuz.

Daha farklı paketleme işleri için tıklayınız:

Pipet Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

evde pipet paketleme işi kazancı

Gelelim evde pipet paketleme işi sayesinde ne kadar kazanç sağlayacağınıza… Çalışacağınız firmalara göre alacağız ücret değişebilir. Aradaki farkın çok fazla olduğunu söyleyemem. Kazancınızı etkileyecek en önemli nokta ne kadarlık pipet paketleme işi aldığınızdır.  Doğal olarak 200 paketleme yapan kişiyle, 1000 paketleme yapanın alacağı ücret birbirinden farklıdır.

Günde 100 paketleme işi yapabileceğinizi düşünerek hesaplayalım. Her paketleme işleminden en az 1 TL kazanırsınız. 30 gün boyunca, yani bir ay boyunca evde pipet paketleme işi yaparsanız ayda 3.000 TL çok rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Daha fazla kazanmak için eşinizden, komşularınızdan yardım alabilirsiniz. Günlük ne kadar çok paketleme yaparsanız o kadar kazanacaksınız. Bu da benden bir tavsiye… Kendinize ekip oluşturabilirsiniz.

Sadece cep harçlığı olarak bu işi yapmak istiyorsanız ve vaktiniz fazla yoksa da sorun değil. Günde bir iki saat çalışıp daha az ücret alırsınız. Tamamen size bağlı diyebilirim. İster tam zamanlı ister birkaç saatliğine çalışın. Firmayla buna göre anlaşacaksınızdır zaten.

Pipet Paketleme İşi Veren Firmalar

pipet paketleme işi veren firmalar

pipet paketleme işi

Yukarıda da belirttim. Para kazanmanız ancak bir firmayla anlaşabildiğinizde mümkün. Sizlere bu başlıkta firmalarla nasıl iletişime geçebileceğinizi anlatacağım. Pipet paketleme işi veren firmalar genellikle direkt ilan açmazlar.

Paketleme işlerinin popülerlik kazanmasından sonra firmalar kendilerine ulaşan insanlara iş vermeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle biraz uğraşmanız gerekecek. Size anlatacağım yolları takip ederek, firmalarla iletişime geçebileceksiniz. Şimdi dikkat kesilin ve okuyun.

 • Pipet paketleme işi veren firmalar genellikle plastik ve ambalaj imalatı yapan üreticilerdir. Yaşadığınız şehirdeki bu üreticilere ulaşmanız gerekiyor. Nasıl ulaşacağım ki? diye endişelenmenize gerek yok. İnternetten yararlanmanız gerek.
 • Hemen Google’a gir ve yaşadığın şehri yaz. Ardından plastik ve ambalaj fabrikası diye arama yapın. Mesela Bursa’da mı yaşıyorsunuz? Bursa plastik ve ambalaj fabrikaları diye arama yaptığında aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşacaksınız.
evde pipet paketleme işi iletişim

evde pipet paketleme işi veren firmalar

 • Kırmızıyla işaretlediğim yerler, alakalı firmalar oluyor. Telefon numaraları burada bulunuyor. Firmaların her biriyle yüz yüze görüşmeniz zor olacağından, böyle bir yöntemi deneyebilirsiniz.
 • Bulduğunuz her firma evlere paketleme işi vermiyor olabilir. Bunu bilerek firmalarla görüşmelerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.
 • Ayrıyeten ilanlar çeşitli evde ek iş Facebook gruplarına dahil olabilirsiniz. Bazı firmalar Facebook aracılığıyla da insanlara ulaşabiliyor.
 • Aynı şekilde aşağıya yorum bırakarak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sizden işe başlamanız için ücret talep edenler olursa inanmayın. Paketleme işlerine olan ilgiden faydalanarak dolandırıcılık yapmak isteyen insanlar oluyor. Dikkatli olmalı ve güvenilir yerler ile iletişime geçmelisiniz.

Evde Pipet Paketleme İş Başvurusu

Evde pipet paketleme işi için firmalara nasıl ulaşabileceğinizi anlattım. Ayrı olarak iş başvurusu yapabileceğiniz bazı yöntemler sizlere sunacağım. Bazı firmalar evlere iş vermek için İŞKUR ile anlaşıyorlar. Siz de İŞKUR’a üye olarak evde paketleme işi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size bu konuda rehber olacak bir yazı var.

Evde ek iş başvuru formu  detaylarını barındıran bu yazıya hemen göz atabilirsiniz. İŞKUR güvencesiyle evde ek iş fırsatlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Firmaların telefon numaralarını arayarak başvuruda bulunacaksanız, kurumsal numaraları aramaya özen gösterin. Örneğin 0505, 0547, 0536 gibi numaralardan önce 0216, 0242, 0347 gibi numaraları arayın.

Sizlere detaylarıyla evde pipet paketleme işi nasıl alırsınız, anlattım. Bu adımları dikkatlice uygulayarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde paketleme işleri her yaş grubu ve cinsiyet için gayet uygundur. Bir emekli ya da ev hanımı evde paketleme işi yaparak para kazanabilir. Herhangi bir kriter asla yok. Yani çekinceniz varsa endişelenmeyin. Uzun senelerdir evde ek iş sayesinde düzenli para kazanan insanlar var.

Sizde onlardan birisi olabilirsiniz. Başta firma bulmanız ne kadar zor olsa da zamanla işlerin nasıl yürüdüğünü anlayacaksınız.

Daha fazla güncel paketleme ve evde ek iş fikirleri için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular varsa aşağıya YORUM atmayı unutmayın!

YORUMLAR

 1. Merve dedi ki:

  Bende evde ek iş yapmak istiyorum ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. Berrin dedi ki:

  Mrb evde pipet paketleme yapabilirim bunun için fırsatım ve becerim vardır geri dönüş yapabilirsiniz Kocaeli.

 3. Sibel dedi ki:

  Büyle bir işe kim hayır der bende istiyorum

 4. Bahar dedi ki:

  Bende pipet paketlemek istiyorum

 5. Deniz dedi ki:

  Bende pipet paketleme istiyorum

1 5 6 7