Paketleme İşleri Ne Kadar Kazandırıyor? En Güncel Ücretler!

24.05.2021
5.913
Paketleme İşleri Ne Kadar Kazandırıyor? En Güncel Ücretler!

Evde paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? Bazı yerlerde 1.000 TL bazı yerlerde 4.000 TL şeklinde açıklamalar yapılmış. Peki, bunlardan hangisi doğru hangisi yanlış? Eminim, sizin de bu konuda kafanız bir hayli karışık. Sonuçta bin lira nerede, 4 bin lira nerede?

Her paketleme işinin kazancı bazı faktörlere göre değişir. Aslında şehirlerin paketleme işi ücretleri hakkında büyük bir etkisi olmasa da yine İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi şehirlerde ödemelerinizi biraz daha fazla alabilirsiniz. Firma tarafından yapılan ödemelerde de değişiklikler olabilir. Bunun nedenlerini de açıkladım, merak etmeyin.

Evde çorap paketleme, kına paketleme, plastik bardak paketleme, sabun paketleme, karanfil paketleme, düğme paketleme, toka paketleme gibi ek gelir elde edebileceğiniz daha pek çok işin kazancı hakkında siz değerli okurlarımızla en güncel bilgileri paylaştım! Öğrenmek için lütfen bu yazıyı dikkatlice okuyunuz…

Paketleme işi ne kadar kazandırıyor

Evde paketleme işleri yapmak ne kadar para kazandırıyor?

Paketleme İşleri ile Ayda 10 Bin TL Kazanılır Mı?

Evde paketleme işi veren firmalar yazımı okuyarak paketleme işleri veren yerler ve ücret skalaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Şimdi sizlere, yaptığım bazı araştırmalar sonucunda evde paketleme işlerinin ortalama günlük, haftalık ve aylık kazanç miktarlarından bahsedeceğim.

Çünkü biliyorum, internette bu konuyla ilgili o kadar çok saçma sapan bilgiler dolanıyor. Hatta geçenlerde bir yazı gördüm: Evde paketleme işi yaparak ayda 10 bin TL kazanın, yazmışlar. Bir de bunu ekip olarak değil; tek başınıza kazanıyormuşsunuz. Yok daha neler!

Değerli okurlarımız, lütfen sizi yok yere heyecanlandıracak ve böyle abartı rakamlar söyleyen kişiler ve yerlerden mümkün olduğunca uzak durun. Minimum bir doktor maaşı olan 10 bin TL’yi maalesef ki evde tek başınıza bir şeyler paketleyerek kazanamazsınız.

Ancak, moraliniz bozulmasın, bu yazımda paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? sorusunu en gerçek ve en güncel haliyle açıkladım, hazırsanız başlıyorum!

Evde Paketleme İşi Kazancı 2021

Paketleme işi kazanç

Paketleme işleri ne kadar kazandırıyor?

2021 yılında iyice ivme kazanan evde paketleme işleri kazancının yaptığım araştırmalar doğrultusunda 2.000 TL ile 5.000 TL arasında olduğunu öğrendim. Bu araştırmaları neye dayanarak yaptım peki? Bu işi yapan ve bu işi veren kişilerle birazcık sohbet ettim. Ve paketleme işlerinin ortalama kazanç miktarlarını buldum.

O zaman, bu 2.000 TL ile 5.000 TL arasında da dağlar kadar fark var diyeceksiniz. Durun siz demeden, onu da anlatayım. Şimdi şöyle; verdiğim düşük rakamı, part-time (yarı zamanlı); yüksek rakamı ise full-time (tam zamanlı) çalışıyormuşsunuz gibi düşünün lütfen.

 • 1 ay boyunca günde 5-6 saat paketleme işi yaparak 2.000 TL civarı bir ücret kazanabilirsiniz.
 • Ya da ben daha çok para kazanmak, evime daha çok yiyecek almak istiyorum, borçlarım var benim onları ödeyeceğim vs gibi şeyler söylüyorsanız; o zaman günde 10 -12 saat evde paketleme işi yaparak ayda 5.000 TL‘ye yakın para kazanabilirsiniz.
 • Mesela sahibinden.com sitesinde bu linke girdiğiniz zaman paketleme işlerinin aylık ortalama kazançları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

*** Bu arada yukarıda verdiğim o saçma örnekte ‘ayda 10 bin TL kazanın’ olan hani; bunu yapmanız elbette mümkün. Ancak, tek başınıza değil. Yani şunu söylemek istiyorum: Belki eşinizle ve birkaç çocuğunuzla bu işi birlikte yaparsanız o kadar yüksek paralar kazanabilirsiniz. Ya da kardeşlerinizle, komşularınızla 3-5 kişilik ekip kurarsınız ve o parayı kazanabilirsiniz. ***

paketleme yaparak ne kadar para kazanabilirim

Paketleme İşleri Ne Kadar Kazandırır?

Paketleme İşlerinin Size Bir Maliyeti Var mı?

Bu da çok sorulan sorulardan biri. Hemen cevaplıyorum, hayır. Evde paketleme işi yapmanın sizin için herhangi bir maliyeti bulunmaz. Amaç zaten sizin para kazanmanız değil mi? Paketleme esnasında ihtiyacınız olan tüm ürünler, firma temsilcileri ve işverenler tarafından sizlere temin edilir. O yüzden bu işi yapmayı düşünüyorsanız: ‘Benden para çıkar mı?’ gibi sorulara takılı kalmayın.

Bunun dışında sizden ancak ve ancak şu şekilde bir para çıkabilir: Tarafınıza gönderilen tüm paketleme ürünleri, teslim alıp-teslim ettiğiniz süre zarfı boyunca sayılı ve üzerinize zimmetli bir şekilde size verilir. Yani, ürünleri eksik göndermek, kayboldu demek vs. gibi durumlarda, gönderici firma bunun ücretini sizden alabilir veya ödemenizden kesebilir. Bunu da hatırlatmakta fayda olduğunu düşündüm.

Paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? sorusunun gerçek cevabını yukarıda verdim. Şimdi ise adım adım birkaç paketleme işi örneği üzerinden ne kadar para kazanabileceğiniz açıklamak istiyorum. Hem belki bu sayede, ücret miktarları ve ödemeler kafanıza daha rahat oturacaktır.


Okumanız gereken bir başlık: Evde paketleme işi başvuru


Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Kazancı

plastik bardak paketleyerek ne kadar kazanılır

Evde plastik bardak paketleme işleri ne kadar kazandırıyor?

Evde plastik bardak paketleme işi; genelde ambalaj ve plastik fabrikaları aracılığıyla bulabileceğiniz bir iştir. Bu fabrikaların yoğun olduğu bölgeler için Türkiye’nin hemen her şehrini örnek verebilirim. Yani, İstanbul’daysanız da bu işi yapabilirsiniz; Şanlıurfa’daysanız da bu plastik bardak paketleyerek para kazanabilirsiniz.

Plastik bardak dediğime bakmayın, paketleyeceğiniz ürün bazen de karton bardak olabilir. Firma temsilcileri bu iş için sizlere:

 • Pet bardak
 • Karton bardak
 • Şeffaf poşet
 • Paketleme bandı
 • Koli

ürünleri temin ederler. İşinizi nasıl, ne kadar sürede bitirmeniz gerektiğini anlatırlar ve giderler. Teslim günü geldiğinde paketleri alarak ödemenizi yaparlar.

Paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? başlığımda, plastik bardak paketleme işinin kazancını şöyle hesaplayabiliriz.

Örnek: Size Haftada ortalama 1000 bardak paketlemenizi söylerler. 1000 bardağı tek başınıza 1 hafta içinde paketlersiniz ve 500 TL civarı bir ödeme alırsınız. Bu işi aylık olarak yapacak olursanız  kazancınız 2.000 TL olacaktır. (Verdiğimiz ücret ve çalışma hesaplama örneği, part-time çalışma tipi içindir.)

Evde Çorap Paketleme İşi Kazancı

evde çorap paketleme kaç para kazandırır

Evde çorap paketleme işleri ne kadar kazandırıyor?

En kolay bulunan paketleme işlerinden biri de evde çorap paketleme işidir. Yani, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki tekstil firmaları ve atölyelerinin bulunduğu her ilde, ilçede ve köyde evde çorap paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz.

Örnek: Firmalar, size çuvallar halinde ortalama 2000 çift çorap gönderirler ve bunu 10 günde bitirmenizi isterler. 10 gün sonunda 2000 Çift çorap paketlediğiniz için yaklaşık 1.500 TL para kazanabilirsiniz.

Mesela, bu iş basit ve tehlikesiz bir iştir. Dolayısıyla, çorap paketleme işini çocuklarınızla da yapabilirsiniz. Ne de olsa batacak, kesecek herhangi bir riskli durum yok. Eğer, ben ailemle birlikte bu işi yaparım diyorsanız; o zaman yukarıda yazdığımız ücretin en az 2 katını düşünebilirsiniz.

Evde Zımba Makinesi Paketleme İşi Kazancı

evde zımba makinesi paketleme işi

Bu işin kazancı diğerlerine göre bir tık fazla olabilir. Ama heyecanlanmayın, çok fazla değil; bir tık… Sonuçta zımba makinesi birazcık da olsa riskli bir ürün.  Plastik bardak veya pipet paketleme işi kadar da pratik bir iş değil. Yani bazı makineler, birazcık ağır. O yüzden paketleme hızınız da birazcık yavaş olabilir.

Büro ve sanayi gereçleri üretimi yapan fabrikalar ve imalathanelerde evde zımba makinesi paketleme işi bulabilirsiniz. Paketleme işleri ne kadar kazandırıyor? içeriğinin sonunda, zımba makinesi paketleme işinin kazancını da verip sizinle vedalaşıyorum.

Örnek: 1000 adet zımba makinesinin kazancı 750 TL’dir. Günde 100 adet zımba makinesini 5-6 saat içinde rahatlıkla paketleyebilirsiniz. İlk etapta günde 100 adet paketleme işi yapsanız bile; elini gittikçe bu işe alışır ve hızınız 2 katına çıkar. İşte o zaman kazancınız da yükselir.

Zımba makinesi paketleme işi sürecinde; eğer küçük çocuklarınız varsa, dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

YORUMLAR

 1. Leyla güven dedi ki:

  Kürdan paketleme işi istiyorum