KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB, yeni iş fikirleri olanlara, değişik iş alanlarında boy göstermek isteyenlere uygun koşullarda destek veriyor. Çılgın projesi olanlar, sıra dışı fikirleri olanlar KOSGEB’den daha kolay destek alabiliyor. Yeni iş fikirleri ortaya koyanlara, iş geliştirmek isteyenlere, kendi işini kurmak isteyenlere KOSGEB desteği veriliyor.

KOSGEB’ten girişimcilik desteği almanın ön koşulu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılarak sertifika sahibi olmaktır. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan kişiler, parlak fikirlerini hayata geçirecek donanıma sahip oluyorlar.

KOSGEB’in kendi işini açanlara, işini büyütenlere veya işyerini yenileyenlere yönelik kurslarını bitirenlere özel destekleri oluyor. Bu desteklerde kadınlara daha fazla şans veriliyor. Bugüne dek denenmemiş, risk alınarak yapılan parlak fikirler destek almakta öncelikli oluyor. Girişimcilerin katıldığı bu kurslar, Türkiye’nin birçok yerinde düzenleniyor.

Ticaret Sanayi odaları, üniversitelerle işbirliği halinde düzenlenen kurslara ücretsiz olarak isteyen herkes katılabiliyor. Eğer KOSGEB girişimcilik desteği almak istiyorsanız öncelikle bu kurslardaki eğitimlere katılmak gerekiyor. KOSGEB girişimcilik desteği şartları hakkında bilgi almak için KOSGEB sitesinden ve sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Desteği başvurusu

KOSGEB, özellikle kadınlara iş hayatında destek olmak, girişimciliğe teşvik etmek, kendi işini yapanlara iş planı yapmayı öğreterek başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi veriyor. KOSGEB girişimcilik desteği almak için bireysel girişimciler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, işletici kuruluşlar başvuru yapabiliyor. 70 saatlik uygulamalı kursları tamamlayan girişimciler, kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayacak bilgi birikimi kazanıyorlar.

Türkiye Geneli Uygulama Girişimcilik Eğitimlerine ait eğitim verecek kurum listesini ve eğitim tarihlerine ulaşmak için Tıklayınız!

Girişimcilik Eğitimi Sonrası Destek

KOSGEB Girişimcilik Eğitiminin başarıyla tamamlayan kursiyerler, iş yerinin açılışı yapılarak KOSGEB’e başvuruda bulunulabilir. KOSGEB’in başvuru değerlendirerek uygun bulursa destek vermektedir.

KOSGEB Girişimcilik Destek programı hakkında bilgi almak için Tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ