Seslendirme ve Dublaj Yapmak – 7.000 TL KAZANMA ŞANSI!

04.01.2022
5.767
Seslendirme ve Dublaj Yapmak – 7.000 TL KAZANMA ŞANSI!

Yeni bir iş fikri mi arıyorsunuz? Seslendirme ve dublaj yapmak ister misiniz? Seslendirme dublaj yaparak günümüzde çok iyi para kazanan insanlar var. Siz de evinizde oturduğunuz yerde bu işi yapabilir ve düzenli gelir elde edebilirsiniz. Sesinle para kazan!

İnternet aracılığıyla para kazanma, son zamanların en popüler yöntemlerinden birisi. Artık seslendirme işi yaptırmak isteyen insanlar internet üzerinden hizmet verenlerle iletişime geçiyor. Sizlere anlatacağım yolları takip ederek, seslendirme ve dublaj işi yaparak para kazanabileceksiniz.

Seslendirme ve dublaj işinde gelişmeniz ve müşteri çekebilmeniz için bilmeniz gerekenler olacak. Adım adım sizlere anlatacağım. Başta belirtmem gerekiyor ki seslendirme ve dublaj işi için iyi bir diksiyona sahip olmanız lazım. Tabi bu durum, alacağınız diksiyon eğitimleriyle tamamlanabilir. Çekinceniz olmasın. Kısacası bu işi yapmak için önce biraz çabalamalısınız.

Bu yazıyı okuyorsanız, seslendirme ve dublaj yapmak hakkında daha fazla detay öğrenmek istiyorsunuz. Vakit kaybetmeden size bunu anlatmaya başlıyorum. Üstelik bu işten nasıl para kazanacağınızı da anlatacağım.

Seslendirme ve Dublaj İşi Yaparak Para Kazanmak

seslendirme yaparak para kazanmak

seslendirme yaparak para kazanmak

Seslendirme ve dublaj yapmak ve para kazanmak sizin çabanıza bağlı. Şunu belirtmeliyim ki seslendirme ve dublaj işi gerçekten çok karlı bir iş fikri. Evden rahatlıkla yürütebileceğiniz bir iş olduğu için freelance iş fırsatlarını rahatlıkla değerlendirebileceksiniz.

Üstelik asla bir “patron”a cevap vermek zorunda kalmayacaksınız. Ancak kendi işinizin patronu olduğunuz için kendinizi iyi yönetmeniz gerekecek. Müşterinizin isteklerine cevap verebilmeli ve zamanında projelerinizi teslim edebilmeniz gerek. Çoğu zaman kendi başınıza çalışacaksınız. Bu nedenle, bunun sunduğu faydaları ve zorlukları kucaklamalısınız.

Daha farklı bir iş fikirleri için 17 kazançlı iş fikri içeren bu yazıya da mutlaka göz atın! Seslendirme ve dublaj dışında daha değişik fikirler edinebileceksiniz.

Ülkemizde seslendirme ve dublaj işi için birçok iş var. Para kazanmak için bu işlere rahatlıkla ulaşabilmeniz gerekiyor. Kendinizi seslendirme ve dublaj konusunda pazarlayabilmelisiniz. Sizlere yazının aşağı kısımlarında nasıl iş alabileceğinizi ve para kazanabileceğinizi detaylarıyla anlatacağım. Elbette önce bu işe girmeden, bilmeniz gerekenlere gelin bir göz atalım. Seslendirme ve dublaj yapmak için daha fazla bilgi vermeye devam edeceğim!

Seslendirme ve Dublaj Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Seslendirme ve Dublaj Yapmak

Seslendirme ve Dublaj Yapmak

önce kendinize neden seslendirme sanatçısı olmak istediğinizi sorun. Hedeflerinizin, beklentilerinizin ve motivasyonlarınızın ne olduğunu önceden bilirseniz, daha başarılı olursunuz. Evet bunun cevabını kendinize verdikten sonra bilmeniz gerekenlerden bahsedebilirim. Seslendirme ve dublaj işine başlamadan önce seslendirme ve dublaj arasındaki fark ne? anlamak gerekiyor. Kısaca size tanımlama yapacağım.

  • Seslendirme; anons, belgesel, reklam, tanıtım gibi metinde karakter olmayan cümleleri okuyarak ses verme işine seslendirme denir.
  • Anons: Dizi, film, röportaj gibi içeriklerdeki karakterlerin, oyuncuların repliklerini konuşma işine de dublaj deniyor.

Bunlardan hangisi yapacağınıza karar vermelisiniz. Birini ya da ikisini de yapabilirsiniz. Karar sizin. Bence ikisini bir yürütmek, iş alma olasılığınızı yükseltecektir.

Karar verdikten sonra seslendirme – dublaj kursu almanızı tavsiye edeceğim. Online olarak rahatlıkla bu konuda  alabileceğiniz kurslar var. Alacağınız kurslar sayesinde seslendirme ve dublaj için teknik becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Hiçbir şey bilmeden seslendirme dublaj işi sayesinde para kazanmanız çok zordur.

Sesinizi nasıl kaydedeceğinizi ve ardından kaydınızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Ses kaydı almak için mini bir ev stüdyosu düzenlemeniz gerekiyor. Sesinizi kaliteli şekilde kaydedebilmeniz için sessiz bir ortama ihtiyacınız var.

Ayrıca sesinizi bir mikrofon yardımı ile kaydetmeniz büyük bir kalite sağlar. En başta alacağınız ekipmanların çok pahalı olmasına gerek yok. Gayet uygun fiyata ekipman kurabilirsiniz.

Sesi düzenlemeyi ve kaydetmeyi öğrenmek de hiç zor değil. Bunun için programlar var. Sony SoundForge Pro ve Adobe Audition gibi.

İlk başta seslendirme ve dublaj yapmak için kendinizi test edin. Sesiniz nasıl? Neler eksik? Bunları bilmeli ve o şekilde hareket etmelisiniz.

Seslendirme ve Dublaj İşi Kazancı

 

seslendirme ve dublaj kazancı

seslendirme sanatçıları ne kadar kazanıyor?

Sektöre yeni başlayan seslendirme ve dublaj sanatçıları için en sık sorulan sorulardan ikisi: “Nasıl seslendirme sanatçısı ve dublaj sanatçısı olurum?” ve “Bir seslendirme sanatçıları ne kadar kazanıyor?” Seslendirme ve dublaj yapmak çok karlı bir iş diyebilirim. Özellikle karantinada para kazanmak isteyenler için güzel bir yöntem… Sonuçta evde seslendirme yapmak bile oldukça olağan…

İş ücretleri kişiden kişiye ve yıldan yıla büyük ölçüde değişebilir. Seslendirme dublaj sanatçılarına genellikle iş başına ödeme yapıldığını akılda tutmak da önemlidir. Bu nedenle seslendirme ücretleri de değişkenlik gösteriyor.

Düzenli olarak başarılı bir seslendirme ve dublaj sanatçısı ayda ortalama 6.000 TL kazanıyor. Bazı işler, bir projeyi tamamlamak için gereken özel çaba nedeniyle diğerlerinden daha fazla ödeme alabilir. Farklı olarak ücret konusu bir dizi başka değişkene bağlıdır. Elbette ne kadar deneyimli olursanız o kadar daha fazla kazanma şansınız bulunuyor. Bu ücret 7.000 – 8.000 dahi olabilir

İlginizi çekebilecek yaratıcı iş fikirleri bulunan bu yazıya da bakmak ister misiniz? Oldukça ilginç iş fikirleriyle karşılaşacaksınız. Kim bilir belki de aradığınız iş bu yazıdadır.

Portföyünüzü genişlettikçe daha uzun süreli projeler alacak ve daha fazla kazanacaksınız. İş almaya başladıkça kısa süre içerisinde ekipmanınız için harcadığınız maliyeti çıkartabileceksiniz.

Seslendirme İş İlanları 2022

Seslendirme ve Dublaj Yapmak

seslendirme iş ilanları

Seslendirme sanatçısı iseniz ve dublaj yaparak para kazanmak istiyorsanız, iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Peki nasıl? Öncelikle isinolsun.com gibi iş bulma sitelerini kontrol edebilirsiniz.

İş bulma siteleri dışında seslendirme yaparak para kazanmak için freelance çalışma platformlarına katılabilirsiniz. Aşağıda hangi siteler aracılığıyla online seslendirme iş ilanlarını kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylece seslendirme ve dublaj için hizmet ihtiyacı olan kişiler sizlere başvurabilir.

Detayları hemen aşağıdaki başlıkta açıkladım!

Seslendirme ve Dublaj İşi Yapabileceğiniz Siteler

sesinle para kazan

sesinle para kazan

Evet artık seslendirme ve dublaj yapmak için nasıl iş alabileceğinize… Sıralayacağım sitelere üye olarak seslendire ve dublaj işi yaparak para kazanmak mümkün. Seslendirme ve dublaj endüstrisi rekabetçi olsa da, bu sitelerde herkes için çok sayıda seslendirme işi var.

Her sitenin üye olma şekli farklı olabilir. Bunlardan birine ya da hepsine üye olabilirsiniz. İlk başta portföyünüz çok geniş olmadığı için düşük ücretlerle seslendirme işleri alabilirsiniz. İşi kavradıktan sonra yavaş yavaş alacağınız ücretler değişecek. Ne kadar çok proje tamamlarsanız müşterilerin sizi seçme olasılıkları bu sitelerde yükseliyor.

Gün içerisinde 20 – 30 saniyelik seslendirmeler sayesinde bile tatmin edici kazançlar elde edebileceksiniz. Seslendirme ve Dublaj Yapmak bol kazançlı!

Daha farklı bir freelance iş fikri arıyorsanız evden para kazandıracak işler yazını okuyun!

Kimler Seslendirme ve Dublaj Yapabilir?

Seslendirme ve Dublaj Yapmak

dublaj yaparak para kazanmak

Seslendirme ve dublaj işi için bir kursa giden ve kendini teknik anlamda eğitmiş herkes bu iş için uygundur. Eğer çevrenizde diksiyonunuzu ve ses tonunuzu beğenen insanlar varsa bu işi yapmayı düşünebilirsiniz. Kaç yaşınızda olursanız olun, fark etmiyor.

Seslendirme sanatçısı olmak için ne yapmak gerekir? Diksiyon, seslendirme ve dublaj için eğitimlere katılabilirsiniz. Ee, dublaj sesi yapma ve diksiyon o kadar da kolay bir iş değil… 🙂

Seslendirme ve dublaj yapmak, internet aracılığı ile freelance çalışmaya çok uygun bir iştir. Bu nedenle evden freelance iş arayanlar için harika bir fırsat olabilir. Yani Türkiye’nin neresinde olursanız olun, İstanbul, Bursa, Ankara, Malatya hiç fark etmez. bu işi yapabilirsiniz. Size yukarıda sıraladığım siteler aracılığıyla her yerden seslendirme ve dublaj işi alabileceksiniz.

Üstelik bu işi ister tam zamanlı ister yarı zamanlı yapın. Karar size kalıyor. Yani yaptığınız farklı bir iş varsa, seslendirme ve dublaj işi yapamayacaksınız diye bir durum söz konusu değil. Ek iş olarak değerlendirebilir ve fazladan para kazanabilirsiniz. Yine öğrenciyseniz de bu iş sayesinde kendi harçlığınızı kazanmanız gayet mümkün.

Oldukça kazançlı ve avantajlı bu işi yapmamanız için bir sebep yok. Sabırlı olarak ve azmederek seslendirme dublaj işinden, sizi tatmin edecek paralar kazanabilirsiniz!

Daha fazla iş fikri edinmek istiyorsanız bizi Instagram ve Facebook hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın! Seslendirme ve Dublaj Yapmak ile ilgili aklınıza takılan sorular mı var? YORUM atabilirsiniz!

 

YORUMLAR

  1. Selvi dedi ki:

    Seslendirme isi icin basvuruyorum