Ek İş Fikirleri – Aylık Ortalama 4.000 TL Gelir!

30.05.2021
5.950
Ek İş Fikirleri – Aylık Ortalama 4.000 TL Gelir!

Ev ekonomisine katkıda mı bulunmak istiyorsunuz? Ekstra nakit sıkıntınız mı var? Faturaların ödenmesi için bir maaştan diğer maaşa kadar uzanmanız mı gerekiyor? Sizi ek iş fikirleri sayesinde bu sorulardan kurtaracağım.

Daha yüksek ücretli bir tam zamanlı pozisyon aramaya hazır değilseniz ya da sadece ev ekonomisine destek olmak için ek işi bir düşünün derim. İstediğiniz kadar çok veya az çalışabilirsiniz. Kazancınızı ne kadar artırmak istediğinize göre programınızı ayarlayabileceksiniz.

Ayrıca özgeçmişinizi güçlendirmek için bazı yeni beceriler de kazanacaksınız diyebilirim. Çeşitli işleri bir araya getirebilir ve ek işlerinizi -tam zamanlı serbest çalışan- olarak tercih edebilirsiniz.

Ev hanımları, öğrenciler, ekstra paraya ihtiyaç duyan herkes, ek işler sayesinde ceplerini rahatlatabilir. becerilerinize bağlı olarak, saygın bir miktarda para kazanmak ve bunu hızlı bir şekilde yapmak elinizin altında olabilir. İşte bu yazımda sizlere birbirinden faydalı ve farklı ek iş fikirlerini sıralayıp, anlattım.

İşte, ayda ortalama 4.000 bin TL kazanabileceğiniz 10 farklı ek iş! 

1- Küçük İşletmeler İçin Sosyal Medyaları Yönetin

Ek İş Fikirleri sosyal medya yönetimi

Ek iş fikirleri

Biliyorsunuz ki artık pazarlama tekniklerinin de çoğu internet ortamında gerçekleşiyor. Bu yüzden pek çok küçük işletmenin bir sosyal medya yöneticisine ihtiyacı var İşletme sahipleri; Facebook, Instagram veya Twitter gibi sosyal medya platformlarında sürekli paylaşım yapacak zamana veya uzmanlığa sahip değiller. Bu nedenle işi bilen insanlardan yardım alırlar.  Ek iş fikirleri içerisinde sosyal medya yönetmek hem basit hem de çok kazançlı.

Yerel işletmelerle iletişime geçebilir ve sözleşmeli bir aylık ücret karşılığında sosyal medya yönetme hizmeti sunabilirsiniz. Bu yöntem nerede yaşıyor olursanız olun para kazanmanın kolay bir yoludur. Örneğin mahallenize bir kafe mi açılıyor? Gidip görüşün ve sosyal medya hesaplarını yönetebileceğinizden bahsedin.

Tabi ki işinizde çok iyiyseniz ve devamlı olarak sosyal medya yönetebilecekseniz daha uzun süreler çalışmak isteyebilirsiniz. Bunun için Bionluk gibi sitelere ilan açarak müşteriler bulabilirsiniz.

Aylık sadece sosyal medya yönetiminden ortalama 4.000 TL kazanmanız mümkün.

2- Blog Yazmaya Başlayın

Ek İş Fikirleri blogger olmak

Blogger Ol

Blog yazmak, evden veya dünyanın herhangi bir yerinden yapılabilecek en iyi ek işlerden biridir. Bloger olmak kişisel bir marka oluşturmanıza olanak tanır. Çeşitli tutkularınız hakkında yazabilirsiniz. Blog başlatmak, sizinle tamamen aynı ilgiyi paylaşan bir kitleye ulaşmanızı sağlar.

Yoga, iş, güzellik ve arabalar, yarı zamanlı bir blog çalıştırmak için bazı popüler konulardır. Gönderilerinize ortaklık bağlantıları ekleyerek ekstra paralar kazanabilirsiniz. İlk birkaç yılı geride bırakan bazı blogcular, diğer işlerini bırakıp tam zamanlı bloggerlık yapacak kadar para kazandılar. Yani ek iş fikirleri diye size sunduğum bu başlığı daha sonra tam zamanlı olarak yapmak isteyebilirsiniz.

Blog Yazarken İpucu: Blog yazmaya tutkuluysanız, para kazanabileceğiniz bir çevrimiçi mağaza oluşturun ve üzerine bir blog ekleyin. Bu, kitlenizi oluşturmadan önce para kazanmaya başlamanıza olanak tanır. Ayrıca unutmayın, içerik ve ticaretin birleşimi güçlüdür. Sonrasında da düzenli, kaliteli içerikler yüklerseniz, muhtemelen birkaç doğrudan satış ummaktan daha kolay para kazanırsınız.

Normal bir görüntülemeye sahip blog sayesinde aylık 3.000 TL – 4.000 TL kazanmak mümkündür.

Okumak isteyebilirsiniz: Sermayesiz İş Fikirleri

3- Bebek Bakıcılığı Yapın

Ek İş Fikirleri bebek bakıcılığı

Bebek bakıcılığı

Son dönemlerde ebeveynlerden iki tarafında aktif olarak çalışması, evde bakıcı ihtiyacını artırdı. İnsanlar günübirlik ya da düzenli olarak bebek ya da çocuk bakıcısı arıyor. Sizde bebeklerle anlaşabiliyor ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bu işi düşünebilirsiniz. Deneyim sahibiyseniz oldukça şanslısınız diyebilirim.

Ek iş fikirleri içerisinde yer alan bu başlıktan çok iyi para kazananlar var. Çok zamanımı alır diyorsanız da günübirlik bakıcılık yapmayı düşünebilirsiniz. Çeşitli bakıcı sitelerine üye olarak sizde detaylı araştırmalar yapabilir ve işler alabilirsiniz. Düzenli bakıcılık yapanlar aylık ortalama 4.000 TL gelir elde ediyor.

4- Spotçuluk Yapın

Ek İş Fikirleri spotçuluk

Spotçuluk

Dükkanım yok deyip bu başlığı geçeyim demeyin! Size çok basit bir spotçuluktan bahsedeceğim. Üstelik evinizden çıkmanıza bile gerek kalmayacak. Ek iş fikirler içerisinde bana kalırsa en yaratıcı fikirlerden birisi.

Öncelikle yapmanız gereken çeşitli 2. El ürün satan Gardrop, n11, GittiGidiyor gibi siteleri takip etmeniz. Düzenli takipler sonucunda buradan iyi ürünleri uygun fiyata alacaksınız. Sonrasında da aldıklarınızı yine bu platformlar sayesinde satacaksınız.

Bazen öyle yepyeni ama kaliteli ürünler ucuza satılıyor ki! Şaşırırsınız… Bu ürünler sayesinde çok ciddi paralar kazanma şansınız var. Hatta ufak tefek defolu diyebileceğiniz ürünleri alıp, yenileyerek harika fiyatlara satabilirsiniz. Gerçekten iyi ürünler alabilirseniz eğer, aldığınız fiyatın en az iki katına satış yapabilirsiniz.

Örnek: 150 TL’ye aldığınız bir masayı minik dokunuşlarla yenileyerek 400 TL’ye satabilirsiniz.

5- Video Kurgu

ek iş fikirleri video kurgulama

Video Kurgu

Ek iş fikirleri içerisinde herkesin öğrenerek yapabileceği bir işten bahsedeceğim. Bunun için bilgisayarınızın ve internetinizin olması gerekiyor tabi ki. Son dönemlerde video içeriklerin ne kadar arttığından bahsetmeme gerek yok sanırım. Youtube gibi platformlarla artık insanlar, haber siteleri, reklamcılar videolarla anlatmak istediklerini anlatıyorlar.

Bu fırsatı bir ek gelire çevirmek için önce video kurgu programlarından birisini öğrenmeniz gerekiyor. Korkmayın çeşitli eğitim videolarıyla temel düzeyde video kurgu öğrenebilirsiniz. Ardından Fiverr gibi sitelere üye olarak işler alabilirsiniz. Videoların uzunluğuna ve gösterdiğiniz emeğe göre alacağınız fiyat değişecektir.

İyi hazırlanmış bir video kurgudan 500 TL alabilmeniz mümkün. Bir ayda ne kadar video kurgu işi alırsanız o kadar kazanırsınız!

6- Ev Yapımı Gıdalar Satın

ek iş fikirleri ev yapımı gıda satmak

Ev yapımı gıdalar

Ek iş fikirleri içerisinde, evde çok vakit geçirenler için harika bir başlık!  Son yıllarda doğal gıdalara ilgi ne kadar arttı değil mi? Marketlerde bulunan çoğu ürünün katkı maddeleri içermesinden dolayı insanlar organik gıda arayışındalar. Bunu evinizin mutfağından büyük bir fırsata çevirebilirsiniz.

Örnek: Domates, biber salçası ya da reçel yapıp çeşitli yerler ile anlaşarak satabilirsiniz. Kefir mayası dahi üretip satabilirsiniz… Bu konuda aklınıza gelebilecek fikirler sonsuz diyebilirim. Kendinize en güvendiğiniz gıdayı seçerek işe koyulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta bu gıdaları nerede satabileceğiniz. Mahalledeki pazarla, çarşıdaki bir gıda dükkanıyla anlaşabilirsiniz. İsterseniz sadece kendi çevrenize satarak bile ek gelir elde edebilirsiniz. Karar size kalıyor. İşinizde çok iyiyseniz insanlar sizleri çevrelerine de mutlaka önerecektir.

Ev yapımı gıda satarak aylık ortalama 3 ile 4 bin TL ek gelir elde edebilirsiniz.

İlginizi çekecektir: Online İş Fikirleri – Kesin Para Kazandıran 25 İş

7- El İşi Kıyafetler Satın

ek iş fikirleri el işi kıyafetler satmak

El işi kıyafetler

Yukarıdaki başlıkta ev yapımı gıdalardan bahsettim. Bu da ona benzer bir başlık olacak ancak konu kıyafetler. İnsanlar orijinal tasarımlara sahip kıyafetler almayı çok seviyorlar. Evet birçok mağaza var ama herkes alabiliyor öyle değil mi? İnsanlar özellikle son dönemlerde, butiklerden daha orijinal parçalar almaya çalışıyorlar. Bunu hemen fırsata çevirelim!

Örnek: Örgü örebiliyorsanız çok şanslısınız. Büstiyer, hırka, şapka, çanta gibi çeşitli ürünler örerek satış yapabilirsiniz. Birbirinden renkli ve hoş tasarımlara sahip bu ürünleri herkes almak isteyecek. Shopier ve instagramdan satış yapmak için faydalanabilirsiniz. Yani sosyal medya hesabınızı, online mağazanız gibi düşünün. Düzenli satışlar sayesinde aylık ortalama 3.000 TL kazanç elde etmeniz gayet olası.

8- Online Yoga Eğitmenliği

ek iş fikirleri online yoga eğitmenliği

Yoga

Yogaya ilgi o kadar arttı ki haliyle yoga eğitmenliği de revaçta bir iş. Yogaya ilgili biriyseniz ve zaten yapıyorsanız ek iş fikirleri içerisinde size en uygun başlık bu olacaktır. İsterseniz yakın çevrenize birebirde yoga eğitimleri verin, isterseniz online kurs olarak çok uzaktaki insanlara. Çeşitli eğitim veren online sitelere üye olup, araştırarak, bu işten nasıl daha çok kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hatta ben buradan bir Youtube kanalı bile açmak istiyorum bile diyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı yoga üzerine kullanırsanız, isim bilinirliğinizi de artırmış olursunuz. Yoga eğitmenleri saatlik olarak ücret alırlar. Profesyonelliğinize göre alacağınız ücret değişir.

Ortalama olarak bir saatlik yoga dersinden 100 ile 200 TL kazanç elde edebilirsiniz. 10 öğrencinizin olması durumunda ise aylık kazancınız 4.000 TL‘yi bulacaktır.

Youtube kanalında bu iş nasıl olur, diye merak edenler için aşağıya örnek bir video bırakıyorum. Bence izlemelisiniz!

9- Paketleme İşi

ek iş fikirleri paketleme işi yapmak

Paketleme işleri

Gün içerisinde boş zamana sahipseniz eğer, paketleme işleri tam sizin için! Ek iş fikirleri içerisinde paketleme işleri çok popüler.  Türkiye’de birçok firma evlere paketleme işi veriyor. Evde paketleme işi veren firmalar için karşınıza çok çeşitli fırsatlar çıkabilir.

Örneğin: Son zamanlarda maske paketleme işinin çok revaçta olduğunu biliyorum.

Paketleme işinin çok büyük avantajları var. Bunlardan en önemlisi evden çıkmanıza hiç gerek kalmaması. Diğer büyük bir avantajıysa sıfır maliyetle ek gelir elde etmek. Firma size gerekli olan tüm malzemeleri sağladığı için asla para harcamazsınız. Yapmanız gereken tek şey, ürünleri düzgün paketleyip, zamanında teslim etmek. Ev hanımı, öğrenci ya da işçi fark etmeksizin boş zamana sahip herkes paketleme işi yapabilir.

Peki, ben bu işi nereden nasıl bulacağım diyorsanız; o zaman şu yazıyı mutlaka okuyun derim: Evde Paketleme İşi Başvuru – Bu 3 Yöntemi Deneyin!

Paketleme işi sayesinde aylık ortalama 3.000 ile 4.000 TL arası kazanç elde edebilmeniz mümkün. Bu ücret izin ne kadar iş yaptığınıza göre değişecektir.

10- Airbnb’de Boş Odanızı Kiralayın

ek iş fikirleri airbnb de oda kiralama

Airbnb

AirBnB, boş bir odayı ve hatta evinin tamamını kiralamak isteyenler için harika bir kaynak sunuyor. Hızlı bir nakit sıkıntısı çekiyorsanız , AirBnB size gelir yaratmanız için bir yol sunar. Dünyanın dört bir yanında insanlar müsait olan evlerini, odalarını kiralayarak ek para kazanıyorlar. Özellikle yazlık evlerin çok sık tercih edildiğini de belirtmem gerekiyor.

Herhangi bir sorundan veya olası dolandırıcılıktan kaçınmak için, misafir giriş yaptıktan 24 saat sonra size ödeme yapılır. Bazı insanlar birincil gelirlerini yalnızca AirBnB’de oda veya ev kiralayarak elde ederler. Kazancınız kiralayacağınız evin konumuna göre de değişecektir. Bunun için sitede benzer yerler için fiyat araştırması yapın.

Günlük bir yazlık evden ortalama 500 TL kazanç elde edebilirsiniz. Eviniz boş boş dururken, onu neden bir kazanç kapısı haline getirmeyesiniz ki?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.