Şanlıurfa Mesleki Eğitim Kursu

İŞKUR İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu

Geçerli bir mesleği olsun isteyenlere İŞKUR’dan destek geliyor. Mesleği olmayanlara meslek dindirmek, mesleği olup da mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretmek amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kursları İŞKUR tarafından sürdürülmektedir.

Mesleki eğitim kurslarındaki programlar ikiye ayrılmaktadır. Bir kısım kursların sonucunda katılımcılara MYK Belgesi ismi verilen ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ verilir. Bazı mesleki eğitim kurslarının sonucunda ise MYK Belgesi verilmez ancak onun yerine İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Meslek Eğitim Kursu İçin Ödeme Yapacak mıyım?

Hayır, Mesleki Eğitim Kurslarındaki hangi programa katılırsanız katılın hiçbir bedel ödemezsiniz. Hiçbir ücret ödemeyecek olmanızın yanı sıra her fiili eğitim süresi için ödeme alırsınız. Katılım sağlamadığınız kurs günleri için ise ödeme alamazsınız. Tüm bunların haricinde; eğitim süreci boyunca İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ve ayrıca bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda OLMAYANLAR için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderlerinin tamamı İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.

Şanlıurfa’da İç Giyim Konfeksiyon Makineci Mesleki Eğitim Kursu

İŞKUR programları dahilinde olan Mesleki Eğitim Kurslarında ‘İç Giyim Konfeksiyon Makineci’ bölümü Şanlıurfa’da çok yakında açılıyor. Kurs yeri olarak Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi seçilmiştir. 02.10.2017 günü başlayacak olan kursa son başvuru tarihi 27.09.2017 olarak belirlenmiştir. Kursun bitiş tarihi ise 13.01.2018’dir. 3 aylık kurs süreci toplam kurs günü: 89, toplam kurs saati: 536’dır. Kursun verileceği günler ise pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesidir. Pazar haricinde haftanın her günü kursun mevcut olduğu bu program oldukça yoğundur.

Kursun düzenlenmesine destek sağlayan firmanın East West Global Tekstil olduğu öğrenilmiştir. Mezun olanları direk kendi bünyesine katacağı için kursun istihdam garantili olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sadece 25 kişilik 1 grubun bu kursu almaya hak kazanabileceğini de belirtmek isteriz.

İç Giyim Konfeksiyon Makineci mesleğinde kurs almak isteyen adayların sistem üzerinden ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Mülakat tarihi: 28.09.2017 saati ise 10.00 olarak belirlenmiştir. İşkur Kursu Mülakat yeri ise Şanlıurfa Eyyübiye İşkur binasıdır.

16 yaş ile 50 yaş aralığındaki herkes cinsiyet fark etmeksizin bu mesleki eğitim programına başvuruda bulunabilmektedir. Eğitim seviyesi için ise okur yazar olması yeterlidir. Yani mezuniyet durumu aranmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir