Aksaray İŞKUR Kurs Kayıtları Başladı

Aksaray İşkur Meslek Edinme Kurslarına Kayıt Başladı

İşkur tarafından her ilde düzenlenen İşkur meslek edinme kursları Aksaray ilimizde de sürdürülmektedir. Aksaray ilimizde bu yıl düzenlenecek olan kurslar belirlendi ve ilgililere sunuldu. Belirlenen meslekler dahilinde eğitim almayı düşünen takipçilerimizin ellerini biraz hızlı tutmaları gerekmektedir. Çünkü son başvuru tarihleri yaklaşmaktadır.

Aksaray İşkur Meslek Edinme Kurslarında Hangi Branşlar Var?

Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Meslek Edindirme Kursları içerisinde yer alan branşlar aşağıda listelenmiştir.

 • Dokuma Konfeksiyon Makinecisi,
 • Aşçı Yardımcısı,
 • Ev Tekstili Kursu ve
 • Çocuk Bakıcısı / Çocuk Bakım Kurslarıdır.

Branşlar İçin Kurslar Nerede Olacak?

Yukarıda yer alan kursların düzenleneceği ilçeler Ortaköy ve Sarıyahşi olarak belirlenmiştir. Böylece Meslek Edindirme Kurslarına Aksaray’dan atılım sağlamak isteyenler; kendi bölümlerine göre Ortaköy veya Sarıyahşi ilçelerine düzenli olarak gidip geleceklerdir.

Eğer Aksaray ilimizde ikamet ediyorsanız ve meslek edinme kurslarından yardım alarak bir mesleğe sahip olmak istiyorsanız elinizi biraz çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü son başvuru tarihlerine çok az kaldı.

Aşçı yardımcısı, çocuk bakıcısı/Çocuk bakım elemanı ve Dokuma Konfeksiyon Makineci mesleklerine ait kurslar Ortaköy’de açılacaktır. Ve son başvuru tarihleri: 27.09.2017 olarak belirlenmiştir.

Ev tekstil ürünleri hazırlama meslek kursu ise Sarıyahşi ilçesinde sürdürülecektir. Son başvuru tarihi ise: 24.09.2017 olarak belirlenmiştir.

Kurs Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Çok sayıda branşta eğitim vermek üzere hazırlanan kurs programına dahil olmak isteyenler, müracaat için İlçe Halk Eğitim Merkezlerine bizzat gitmelidirler. Mesleki Kurslarına kayıt yaptırmak isteyenler, Halk eğitim merkezlerine gitmeden kayıt yaptırma şansına sahip değillerdir. Halk Eğitime gitmeden önce, vereceğimiz telefon numarası vasıtasıyla yetkililer ile iletişim kurmanızı ve istenen evraklarda eksiklik gibi sebepler ile bir daha git gel yapmamanız için tavsiye ederiz.

Kurslar hakkında detaylı bilgiye erişmek için ise 0382 213 50 92 telefon numarasını kullanabilirler. Dahili hatlar ise; 1812 ve 1813 olarak belirlenmiştir. Telefon numarasından ilgili dahili hatta bağlanarak istenen bilgilere erişim sağlanabilmektedir.

İşkur Mesleki Eğitim Kurslarına Katılım Şartları Nelerdir?

 • Öncelikle İŞKUR kurumuna kayıtlı olmalısınız.
 • İşsiz olmalısınız.
 • 15 yaşını tamamlamış olmalısınız.
 • Katılacağınız mesleğe uygun özelliklere sahip olmalısınız.
 • İşverenin aradığı özel şartları sağlıyor olmalısınız.
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmalısınız.
 • Ve son olarak emekli olmamalısınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ