Kaktüs Yetiştirerek Para Kazanmak – 2021’de Evden Kazan!

11.08.2021
5.563
Kaktüs Yetiştirerek Para Kazanmak – 2021’de Evden Kazan!

Kendinizi yormadan, kaktüs yetiştirerek para kazanmak ister misiniz? Oturduğunuz yerden rahatlıkla kaktüs yetiştirerek para kazanmak mümkün. Öyle ki insanlar sadece kaktüs yetiştirerek aylık binlerce lira para kazanıyor. Peki siz evde kaktüs yetiştirerek nasıl para kazabilirsiniz? Tüm detayları sizlere yazının devamında aktarıyor olacağım. Gelin bu serüvene birlikte başlayalım.

Yetiştirmesi çok kolay olan kaktüs bitkisinin masrafı da çok az. Kaktüs yetiştirerek para kazanmak için ihtiyacınız olan malzemeleri ve kaktüs yetiştirmenin kolaylıklarını sizlere detaylıca açıklayacağım. Günümüzde çoğu insan evinde kaktüs yetiştirerek bir ofis işinden daha çok gelir sağlıyor. Yediden yetmişe herkesin ilgi odağı olan kaktüs yetiştirerek para kazanmak için ihtiyacınız olan her şey bu yazıda!

Kaktüs Yetiştirmenin Faydaları Nelerdir?

kaktüs yetiştirmenin faydaları

kaktüs yetiştirerek para kazanmak hakkında tüyolarından önce size kaktüs bitkisi yetiştirmenin faydalarını anlatmak istiyorum. Böylelikle bu eğlenceli para kazanma seçeneğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmiş olursunuz.

Kaktüs bitkisini çoğunlukla dekoratif amaçlarla kullansak da aslında bilmediğimiz birçok faydası var. Özellikle yenilebilir kaktüs çeşitleri sağlımıza çok iyi geliyor. Örneğin, yenilebilir kaktüslerin kolesterolü düşürdüğünü biliyor muydunuz? Ayrıca sindirim sistemini düzenleyerek kilo kaybına da yardımcı oluyor.

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak mümkün! Tüm detaylar için tıklayın!

Evet, doğru duydunuz. Kilo vermek isteyenlerin dikkatine! Yoğun liflere sahip olmasıyla kaktüsler kilo vermenize gerçekten yardımcı oluyor. Yani evde kaktüs yetiştirerek para kazanırken bir yandan da formunuzu koruyabilirsiniz.

Kaktüs Yetiştirmenin Koşulları

kaktüs yetişme koşulları

Evde Kaktüs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmanın Tüyoları

Evde kaktüs yetiştirmenin koşullarını öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Çünkü daha önce hiç bu kadar kolay yetişen bir bitki duymadığınıza eminim. Özellikle Türkiye’nin her şehrinde kaktüs yetiştirmek çok kolay. Kaktüs yetiştirerek para kazanmak için maddeler halinde size evde kaktüs yetiştirmenin koşullarını anlatacağım.

 • Kaktüsler sıcağı çok sever! Bizler de Türkiye’de dört mevsimi yaşadığımız için evlerimizde kolaylıkla kaktüs yetiştirebiliriz. Bu yüzden onları evimizin en sıcak odasında yetiştirmeliyiz. Bunu sakın unutmayın! Hatta balkonda yetişmesi çok daha verimli olacaktır. Balkonda kaktüs yetiştirmenin püf noktalarını da yazımın devamında sizlerle paylaştım. Acele etmeyin… Şimdi gelelim diğer koşullara;
 • Kaktüs gün ışığını çok sever. Mutlaka gün ışığı alan bir alana konumlandırmanız gerekiyor.
 • Kaktüsler suyu çok sevmez! Bu da sizin yetiştirme masrafınızı düşürüyor. Kaktüslerin yüzeydeki topraklarının kuruduğunu gözlemledikten bir hafta sonra az miktarda toprağı ıslatmanız yeterli olur. Çünkü kaktüsler yalnızca iç toprakları ve kökleri kuruduğunda suya ihtiyaç duyarlar. Dıştaki kurumuş tabaka sizlere panik yaptırmasın. Merak etmeyin, her şey yolunda.
 • Kaktüs yetiştirdiğiniz odaları gün içerisinde havalandırmanız gerekiyor. Günlük birkaç saatlik havalandırma kaktüslere iyi geliyor ve gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor.

Kaktüs Yetiştirmek Gerekli Malzemeler

kaktüs yetiştirmek için gerekenler

Evde Kaktüs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmanın Tüyoları

 • kaktüs yetiştirerek para kazanmak için öncelikle kaktüs çiçeği almanız gerekiyor. İnternetten ya da etrafınızdaki çiçekçilerden kaktüs çiçeğini temin edebilirsiniz. Hatta artık çoğu yapı marketlerinde de kaktüs çiçeği bulabiliyorsunuz.
 • Kaktüs çiçeklerini aldıktan sonra da elbette kaktüs saksısına ihtiyacınız olacak. Kaktüs saksısını delikli tercih edebilirsiniz. Çünkü eğer fazla su verirseniz, kaktüs bu deliklerden ihtiyacı olmayan suyu dışarıya atabilir. Saksının boyutunu aldığınız kaktüs çiçeklerinin çapına göre belirleyebilirsiniz. Kaktüs çiçeklerinin köklerinin gelişebileceği büyüklükteki saksı yeterli olacaktır. Dilerseniz kaktüs çiçeklerini alacağınız çiçekçiye de danışabilirsiniz.

Evde plaj elbisesi dikerek para kazanmak ister misiniz? Yazıya hemen göz atın e nasıl olduğunu öğrenin…

 • Sıra geldi kaktüs toprağına. Bitkilerin yetişmesinde toprak çok önemli bir rol oynar. Bu yüzden kaktüs toprağını iyi seçmeniz gerekiyor. Kaktüslerin rahat edebilmesi için çok sıkı olmayan, parçacıklı topraklar tercih edilmelidir. Hatta benden size tavsiye, toprak aralarına çakıl taşları da serpiştirebilirsiniz. Bu onları hem fazla sudan koruyacak hem de rahat bir büyüme ortamı sağlayacaktır. İşte ihtiyacınız olan malzemeler bu kadar az maliyetli.

Kaktüs Kiti Nedir? Nereden Alınır?

kaktüs kiti nedir nerden alınır

Kaktüs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmak

Alışveriş sitelerinin zamanınızdan tasarruf etmeniz için kaktüs kiti hazırladığını biliyor muydunuz? Bazı online alışveriş sitelerinde kaktüs toprağı ve kök saksısı satılıyor. Ayrıca oldukça hassas olan kaktüs bitkisi için saksı değiştirirken kullanabileceğiniz aletleri de içinde barındırıyor.

Fakat benim önerim kaktüs kiti almak yerine, kendi kaktüs çiçeklerinizi kendiniz seçmeniz. Kaktüs kitlerinde genellikle kök kaktüs çiçeği yerine kaktüs yaprakları gönderiliyor ve bu kaktüslerin büyüme süresini uzatıyor. Bu sebeple kendi kaktüs kitinizi kendiniz oluşturun derim.

Balkonda Kaktüs Yetiştirmek

balkonda kaktüs yetiştirerek para kazanmak

Evde Kaktüs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmanın Yolları

Kim evinin balkonu bir bahçeye dönsün istemez ki? Hava almaya çıktığınızda yeşil bitkileri görmek, toprağa değerek kötü enerjilerden kurtulmak, onlarla konuşarak mental sağlığınızı tazelemek ve üstelik tüm bunlara karşılık para kazanmak!

Daha birçok nedenle çoğu insan evinin balkonunda çiçek yetiştiriyor. Kaktüs bitkisinin odada nasıl yetiştirileceğini sizlere anlatmıştım. Şimdi gelelim, “Balkonda kaktüs nasıl yetiştirilir?” sorusunun cevabına.

Evinizin balkonunda kaktüs yetiştirmek için saksı ve toprak seçiminiz değişiklik göstermiyor. Odanızda kullandığınız saksı ve toprakları balkonda da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan başka bir nokta var. O da güneş! Kaktüs bitkisinin güneşi sevdiğinden bahsetmiştim.

Bu yüzden eğer balkonunuzun gün ışığı alan noktaları gün içerisinde değişiklik gösteriyorsa, kaktüs saksılarınızın yerlerini gün içinde değiştirmeniz gerekebilir. Size önerim, kaktüs bitkisini balkona çıkarmadan bir gün önce balkonunuzu gözlemleyerek doğru noktaları bulmanız, gerekiyorsa oraları işaretleyerek belirli zaman dilimlerinde saksıların yerlerini değiştirmeniz olacak.

Böylelikle kaktüs çiçekleriniz daha çabuk kök salacak ve para kazanmaya bir adım daha yaklaşacaksınız. Sulama sistemi de balkonda değişiklik göstermiyor. Kaktüsleri yüzey toprağı kurumaya başladıktan bir hafta sonra biraz sulayabilirsiniz.

Kaktüs Yetiştirerek Nasıl Para Kazanılır?

kaktüs yetiştirerek para kazanmak

Evde Ek iş ile Para Kazan

Evet, sizlere kaktüs bitkisinin faydalarından, kaktüs çiçeklerini bulabileceğiniz noktalardan, kaktüsleri nasıl yetiştireceğinizden ve gelişimini en iyi nasıl sağlayacağınızdan bahsettim. Şimdi sıra en önemli noktada. kaktüs yetiştirerek para kazanmak için ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim. Böylelikle artık sizin de aylık geliriniz binlerce liranın üstüne çıkacak!

Bu kolay ve az maliyetli kaktüs bitkisi yetiştiriciliğinden sonra sizlere yine bir o kadar kolay ve az maliyetli para kazanma yollarını anlatmaya başlıyorum. İşte evde kaktüs yetiştirerek para kazanmanın yolları:

 • Öncelikle kendinize bir marka adı bulmalısınız. Örneğin, “Kaktüs Evi” gibi. Böylelikle kaktüs satın almak isteyenler sizlere isminizden daha kolay ulaşabilirler.
 • Instagram üzerinden bir sayfa oluşturabilirsiniz. İşletme hesabına çevireceğiniz bu sayfaya kaktüslerin güzel fotoğraflarını yükleyebilir ve bir online mağazaya dönüştürebilirsiniz.
 • Instagram sayfanızdan “Bankaya havale” seçeneğiyle kendi banka hesap numaranıza ödeme yapılmasını isteyerek herhangi bir masraf olmaksızın para kazabilirsiniz.
 • Shopier sitesine üye olarak markanızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Shopier, müşterilerinize daha güvenli bir alışveriş ortamı hissettirebilir. Shopier sayfanızın linkini Instagram açıklamanıza ekleyerek, müşterilerinizin satın alma işlemini kolaylaştırabilirsiniz.
 • Online reklam verebilirsiniz. Instagram, 10-20 TL gibi ücretlerden başlayarak ihtiyacınız olan müşterileri sayfanıza yönlendirecek reklam alt yapısı sunuyor. Hazırlamış olduğunuz iyi bir kaktüs görseline reklam vererek sayfanızın etkileşimi arttırabilirsiniz.
 • Kaktüslerinizi tek tek satmak yerine birer paket halinde sunabilirsiniz. Bu da insanlara “Daha az paraya daha çok ürün aldım.” İzlenimi verebilir. Kaktüs yetiştirerek para kazanmak için oldukça önemli bir adım.
 • Mutlaka başka kaktüs satan sayfaları incelemenizi öneririm. Onlardan ilham alabilirsiniz ve aklınıza daha çarpıcı fikirler gelebilir.

Evde süs bitkisi yetiştirmek sayesinde de para kazanabilirsiniz! Hemen yazıyı okuyun…

 • Kaktüs yetiştirerek para kazanma konusundaki son önerim, belirli periyotlarla indirim yapabilirsiniz. Bu indirim günlerinde mutlaka reklam oluşturarak binlerce insanın ana sayfasında görünebilir ve satışınızı artırabilirsiniz.

İşte evde kaktüs yetiştirerek para kazanma bu kadar kolay! Eğer siz de bizim aracılığımızla bu işe başlıyorsanız mutlaka gelişiminizi YORUM olarak yazın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.