Evde Tişört Baskı İşi – Aylık 4.000 TL Kazanç!

04.06.2021
5.033
Evde Tişört Baskı İşi – Aylık 4.000 TL Kazanç!

Sizlere çok kazançlı bir evde ek iş fırsatından bahsedeceğim. Evde tişört baskı işi ile paralar kazanmak ister misiniz? Hazır olun! Tüm detayları sizinle paylaşacağım. Bu işten aylık düzenli gelir elde eden insanlar var. Siz de onlardan birisi olabilirsiniz.

Her insanın dolabında bir sürü ve çeşit çeşit tişört vardır öyle değil mi? İnsanlar özellikle son dönemlerde orijinal fikirlere sahip, kendinden bir şeyler bulduğu tişörtleri almayı çok seviyorlar. Tişörtler sadece gündelik giyimin bir parçası değil; genellikle kişiliklerimizi, ilgi alanlarımızı ve kimliklerimizi yansıtan kıyafet parçalarından birisi…

Örneğin insanlar en sevdiği müzik grubunun baskılı tişörtünü ya da bir mesaj içeren baskılı tişörtleri giymeyi çok seviyorlar… Akla gelebilecek birçok fikir var. O kadar sık tercih ediliyor ki, bunu bir fırsata çevirebiliriz.

Eğer bir ek işe ihtiyacınız varsa bu önerimi mutlaka bir düşünün derim. İster boş zamanlarınızda ister tam zamanlı olarak evde tişört baskı işi yapabilirsiniz. Böylelikle aylık düzenli olarak para kazanabilirsiniz. Elbette bu işe başlamak için öncelikle bilmeniz gereken noktalar var. Bunları detaylıca sizlere anlattım. Hadi vakit kaybetmeden okumaya devam edin!

Evde Tişört Baskı İşine Nasıl Başlanır?

evde tişört baskı işi nasıl yapılır

tişört baskı işi

Evde tişört baskı işi için en önce kendine bir konsept belirlemeni tavsiye edeceğim. Neden derseniz, belli bir kitlenizin olması sizin yararınıza olur. Bir konsept için akla gelen isimlerden olabilirsiniz. Diğer türlü çok karışık olacağı için insanlar sizde tam olarak ne aradığı bilemez.

Örneğin müzik gruplarıyla ilgili baskılı tişörtler ya da üzerinde çeşitli mesajların olduğu tişörtleri satabilirsiniz. Tişört satın alan kişilerin çoğu; fikirlerini, kişiliğini yansıtan tasarımlar, grafikler ve sloganlar arıyor.

Kendinize belli bir konsept belirledikten sonra diğer bir aşama; baskısız, düz tişörtleri toptan alabileceğiniz bir yer bulmak.

Örneğin sıklıkla tercih edildiği için düz beyaz ve siyah renkte tişörtleri, baskı için tercih edebilirsiniz. Toptan alabilmeniz, daha ucuz olacağı için sizin için avantajlı olacaktır. Ancak dikkat etmelisiniz ki ucuz diye çok kalitesiz tişörtler almamalısınız. İnsanlar kalitenizden memnun kaldıkça sizi tercih edip, çevrelerine önerir.

Tişört sektöründe; güçlü, ilgi çekici bir marka hayati önem taşır. Kendinize bir marka ismi belirlerseniz eğer bir marka etiketi oluşturabilirsiniz. Bu etiketleri tişörtlerinize dikerseniz marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Bu aşamalardan sonra yapmanız gereken, tişörtlerinizin üzerine serigrafi baskı yapan bir işletme ile anlaşmanız. Eğer kendi yerinizi açmayacaksanız baskı işini dışardan bir işletmeyle anlaşarak gerçekleştirmelisiniz. Baskı kalitenizin de en az tişörtleriniz kadar birinci sınıf kalitesinde olmalı. İkinci yıkamada solacak bir baskı sürdürülebilir satışlarınızı engeller. Bu nedenle çeşitli yerler ile görüşüp, denemeler yapmanızı tavsiye edebilirim.

Tişört baskı için marka ve satış için ruhsat, vergi gibi durumları detaylıca araştırmanızı tavsiye edeceğim. Başlangıç için sorun teşkil etmese de kazancınız arttıkça bu durum karşınıza bir engel olarak çıkabilir.

Evde ek iş için daha farklı fikirler arıyorsanız, oldukça düşük maliyetli olan Evde Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak yazısına göz atabilirsiniz.

Evde Tişört Baskı İşi Kazancı

evde tişört baskı işi kazancı

Ek iş ile Para Kazan

Evde tişört baskı işi satışlarınızdan ne kadar kazanç elde edeceğiniz tamamen size bağlı. Reklamınızı ve pazarlamanızı ne kadar başarılı gerçekleştirebilirseniz, o kadar kazanırsınız. Merak etmeyin, yazının devamında size satışlarınız için ipuçları vereceğim. Bu sayede satışlarınızı hızlandırabileceksiniz.

Başarılı satışlar gerçekleştirerek aylık ortalama olarak evde tişört baskı işinden 4.000 TL kazanan insanlar var. Bu işe ilk adımınızı attığınızda daha az kazancınız ancak büyüdükçe siz de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Doğru satışlarla her şekilde karda olacaksınız.

Maliyetlerinizi iyi ayarlamalı ve tişörtleriniz için fiyatlandırma yapmalısınız. Kar oranınız, aylık kazancınızı etkileyecektir. Bir müzik grubu baskılı tişört, ortalama en az 80 TL’ye satılıyor.

Evde ek iş fikirleri için şu yazıya da göz atmanızı tavsiye edeceğim: <Evde amigurimi bebek yapıp satma işi

Evde Tişört Baskı İşinin Maliyeti

evde tişört baskı yapma maliyeti

evde tişört baskı

Evde tişört baskı işi oldukça düşük maliyetli bir iştir. Büyük sermaye gerektirmez. Harcama yapacağınız iki yer var.

  • Düz tişört tedarik etmek
  • Baskı maliyeti

Bunlar için iyi araştırmalar yapmalısınız. Kaliteli ve ucuz yerlerle anlaşırsanız maliyetiniz oldukça düşer. Bir tişört için ortalama 10 – 15 TL maliyet ayırmanız gayet yeterlidir. 10 TL’ye tasarlanan tişörtünüzü 50 – 100 TL arasında satabilirsiniz. İyi satışlar gerçekleştirdiğiniz taktirde maliyetler sizin için hiç önemli olmayacak. Bir adet tişört satarak 3, 4 tişörtün maliyetini çıkartabilirsiniz.

Tişört işinize bugün başlayın!

Yaratıcılığınızı ifade etmek ve çevrimiçi tişört satmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hizmet etmeyi seçtiğiniz niş ne olursa olsun veya kaliteniz ve tasarımlarınızla ne kadar iddialı olmaya karar verirseniz verin, bir t-shirt mağazası yeni girişimciler için harika bir ilk çevrimiçi işletmedir.

İlgili içerik: Evde Hasır Sepet Örme İşi!

Baskı Tişört Satmak İçin İpuçları

baskı tişört satmak için ipuçları

tişört baskısı

Tişört satışının popülaritesinin artmasıyla, sert bir rekabetle karşı karşıya kalacağınıza şüphe yok. Ancak belirli bir hedef kitle için bir marka oluşturarak ve müşterilerinizin istediği tişört tasarımlarını gerçekleştirerek, başarınızı bulabilirsiniz. Tişört baskı işine girip, başarıyla satış yapabilmek istiyorsanız, en başından doğru kararları vermelisiniz. Bunun için size 3 etkili ipucum olacak.

  1. Sosyal Medya: Yaptığınız tişörtlerin satışını gerçekleştirmek için en etkili yöntemlerden birisi sosyal medya hesapları… Önünüze baskı yapan tişört sayfaları düşmüştür mutlaka. Siz de bir Instagram hesabı açabilir ve baskılı tişörtlerinizin fotoğrafını oraya yükleyebilirsiniz. Ne kadar iyi fotoğraflar yüklerseniz o kadar iyi… Online mağaza olarak Instagram hesabınızı aktif kullanın. Hatta Shopier hesabı açıp güvenli satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir sosyal medya mecrası olan Facebook’tan da yararlanabilirsiniz. Kendinize bir sayfa oluşturabilir, çeşitli gruplarda reklamınızı yapabilirsiniz. Sosyal medya mecralarını satışınız için kullanmanız evde tişört baskı işi için çok karlıdır.
  2. E-ticaret sitesi: N11, GittiGidiyor  gibi e – ticaret sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu siteler aracılığıyla da satışlarınızı gerçekleştirmek mümkün. Ayriyeten, kendinize bir E – ticaret sitesi açabilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz. Google Ads üzerinden kitlelere reklamlar verebilirsiniz. Kendi e – ticaret sitenizi açmak biraz daha büyüdükten sonra atacağınız bir adım. O yüzden bunun için acele etmenize gerek yok.
  3. Fiziksel Mağazalar: Tişörtlerinizi fiziksel olarak çeşitli dükkanlarda da satabilirsiniz. Bunun için dükkan, mağaza sahipleriyle anlaşabilmeniz gerek. Örneğin satışını gerçekleştirmeleri için alakalı dükkanlara tişörtlerinizi bırakabilirsiniz. Sizden belli bir ücret alarak, tişörtlerinizi satmak için sergilerler. Bu yöntem de satışlarınızı hızlandırmak için oldukça etkilidir.

Evde tişört baskı işi için aklınıza takılanları aşağıda, YORUM kısmında benimle paylaşabilirsiniz!

YORUMLAR

  1. Kdkd dedi ki:

    Evde iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim