Çiçek Aranjmanları Hazırlama İşi – Aylık 6.000 TL

23.08.2021
6.177
Çiçek Aranjmanları Hazırlama İşi – Aylık 6.000 TL

İlham verici içek aranjmanları hazırlayarak evden para kazanmak ister misiniz? Şimdilerde çiçek aranjmanları hazırlama işi sayesinde binlerce insan evden para kazanıyor! Peki ama nasıl mı? Sorunun cevabını merak edenler için tüm detayları baştan sonra açıkladım. Telaşlanmayın, bu yazının sonunda hepiniz evden yalnızca çiçek aranjmanları hazırlayarak para kazanabileceksiniz.

Çiçek aranjmanları hazırlama işi son dönemlerin en popüler işlerinden biri. Öyle ki büyük çiçekçiler dahil olmak üzere artık evde de birçok insan bu iş üzerinden para kazanıyor. Haftanın üç günün çiçek aranjmanları yapıp satan birinin aylık 6.000 TL geliri olduğunu biliyor musunuz?

Evet yanlış okumadınız. Çiçekler birçok organizasyonun ana aksesuarlarının biridir. Bu yüzden bu işe olan ilgi hiçbir zaman azalacak gibi durmuyor. Siz de evden yalnızca çiçek aranjmanları hazırlama işiyle aylık 6.000 TL ek gelir sağlayabilir hatta bunu tam zamanlı bir işe dönüştürerek gelirinizi katlayabilirsiniz!

El işçiliğine güvenenler! Kanaviçe İşi Yaparak Para Kazanma yöntemlerine göz atın!

Çiçek Aranjmanı Nasıl Yapılır?

Çiçek Aranjmanları Hazırlama

Çiçek Aranjmanları Hazırlama İşi 2021

Çiçek aranjmanı yapmak oldukça kolay bir iştir. Özellikle son zamanlarda birçok insan ek gelire ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple de evden yapabileceği ucuz maliyetli işlere göz atıyor. Çiçek aranjmanları hazırla işi ucuza mal ederek en iyi parayı kazanabileceğiniz işlerden biri olma özelliği taşıyor. Çiçekten bol ne var? Biraz vizyon ekleyerek muhteşem buketler elde edebilir ve aylık binlerce lira kazanabilirsiniz. Peki ya nasıl yapılır bu çiçek aranjmanları? Hemen anlatayım.

Birbirinden farklı çiçekleri bir araya getirerek yapılan çiçek aranjmanları hazırlama işi, kişinin göz zevkine bağlıdır. Eğer zevklerinizin iyi olduğunu ve vizyonlu biri olduğunuzu düşünüyorsanız çiçek aranjmanları hazırlama işi tam size göre!

Yapmanız gereken mevsimin farklı çiçeklerini bir araya getirerek bir karışım elde etmek. Bu karışımda farklı yeşillikler, renk kombinasyonları vs. kullanmak tamamen sizin kararınıza bağlı. Ayrıca hazırladığınız çiçek aranjmanlarınıza parfüm sıkacak muhteşem kokmalarını da sağlayabilirsiniz. Bu da benden size bir püf nokta önerisi olsun 🙂

Evde Detoks Suları Hazırlayıp Satmak ilginizi çekebilir! En az 5.000 TL kazanç!

Çiçek Aranjmanı Yapmanın En Kolay 8 Yolu

Çiçek Aranjmanı yapma

Çiçek Aranjmanı Yapma İşi

Çiçekleri profesyonelce düzenleyebilmeniz için sizlerle 8 yöntem paylaşacağım. Çiçekleri güzelce birleştirerek ve muhteşem görünmelerini sağlamak için size önereceğim çiçek düzenleme yöntemlerini kullanın.

 • Aranjman tasarımına karar verin
 • Çiçeklerinizi temin edin ve hazırlayın
 • Aranjman için vazo seçin
 • Vazonuzu aranjman için hazırlayın
 • Vazonun altına yeşillik koyarak zemin oluşturun
 • Öne çıkmasını istediğiniz çiçekleri yerleştirin
 • Yan çiçeklerinizi ekleyin
 • Aranjmanınızı tamamlayın

Birbirinden güzel, dikkat çekici, mis kokulu, görsel şölen yaşatan çiçek aranjmanları yapmak için ihtiyacınız olan en önemli adımları sizlerle paylaştım. Artık muhteşem aranjmanları hazırlamam tamamen sizin elinizde!

Evde Seramik Üretimi Yaparak Para Kazanmak ister misiniz? Hemen tıklayın.

Çiçek Aranjmanı Yapmanın Maliyeti

çiçek aranjmanı yapmanın maliyeti

Çiçek Aranjmanı Yapmanın Maliyeti

Çiçek aranjmanları hazırlama işinin son dönemde çok popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri de maliyeti. Çünkü çiçek aranjmanları yaparken ihtiyacınız olan yalnızca birkaç malzeme var. Maliyeti çok düşük olan bu malzemeleri iyi kullanarak bir çiçek aranjmanını yüzlerce liraya satabilirsiniz.

Çiçek aranjmanı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

 1. Çeşitli çiçekler
 2. Zemin için yeşillikler
 3. Çiçekleri kesmek için makas
 4. Estetik görünümlü bir vazo

İşte yalnızca bu dört malzeme ile birbirinden güzel çiçek aranjmanları yapabilirsiniz. Hatta daha öncesinde belirttiğim üzere belki aranjmanların üzerine kokular da sıkabilirsiniz. Böylelikle alıcılar daha memnun kalabilir. Örneğin vanilya esansı ya da kullandığınız çiçeklerin esansından birkaç damla damlatabilirsiniz. Maliyeti düşürmenin püf noktalarından biri mevsiminde çiçekleri bulmaktır.

Mevsiminde çiçekler çok uygun fiyata satılabilir. Ya da evinizde yetiştirdiğiniz saksı çiçekleri varsa, yeşillikleri kendi evinizden bile temin edebilirsiniz. Bu da çiçek aranjmanı hazırlama işinizin maliyeti oldukça düşürecektir. Bu iş için ekstra bir bütçe hazırlamanıza gerek yok. Ayrıca vazoları da toplu satın alabilirsiniz. Bu kadar dekorasyon ürünleri tek tek almak genellikle toplu almaktan daha pahalıdır. Bu sebeple toplu alım yapmayı tercih etmeniz de maliyeti düşürecektir.

Çiçek Aranjmanı Yapmanın Kazancı

çiçek aranjmanı yapmanın kazancı

Çiçek Aranjmanı Yapmanın Kazancı 2021

Evde çiçek aranjmanı hazırlama işi yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği iki soru: Çiçek aranjmanı yapmanın kazancı nedir?

Evde çiçek aranjmanı yapmanın kazancı ortalama 6.000 TL‘dir. Bu sizin çalışma sürelerinizi arttırmanıza ve çiçek aranjmanlarınızın güzel görüntüsüne göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca evde çiçek hazırlama işi için ihtiyacınız olan malzemelerin maliyetinin de oldukça düşük olması kazancınızı etkiler. Sonuçta aranjman yapmak için yalnızca çiçeklere ve vazolara ihtiyacınız var. Gerisi tamamen sizin renk kombinasyonlarınıza kaldığı için maddi bir giderden çok zihinsel çalışma burada daha önemli.

Bu sebeple sizler ne kadar renkli, canlı ve profesyonel gözüken çiçek aranjmanlarını yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bunu asla unutmayın. Evden oturarak yalnızca çiçek aranjmanı yapan binlerce insandan neyiniz eksik? Siz çalışmaya karar verin yeterli. Hem çiçek aranjmanı hazırlamak çok keyifli de bir iş koludur. Üstelik sürekli çiçeklere, yeşilliklere dokunuyor olmak stresinizi de azaltır. Yani para kazanırken bir yandan da bedava terapi görebilirsiniz!

Evden ek iş fırsatı: Evde Kurabiye Yapıp Satmak için ihtiyacınız olan her şey bu yazıda!

Çiçek Aranjmanları Nasıl Satılır?

çiçek aranjmanları nasıl satılır

Çiçek Aranjmanı Yaparak Para Kazanma

Evet, sizlerle çiçek aranjmanları yapmanın püf noktalarını paylaştım. Şimdi sıra nasıl satış yapacağınıza geldi. Bunun için sizlere çok önemli ipuçları vereceğim. İyi okuyun!

 • Butik çiçekçilerle anlaşabilirsiniz.
 • Restoran zincirleriyle iletişi geçerek tüm restoranlarının aranjmanlarını siz tasarlayabilirsiniz.
 • Organizasyonlarda tasarım bölümünde çalışabilirsiniz.
 • Bireysel olarak nişan, kına ve düğün gibi önemli günlere satış yapabilirsiniz.
 • Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden kendi markanızı kurabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Çiçek Aranjmanları Satmak

sosyal medyadan çiçek aranjmanları satmak

Instagram’dan Çiçek Aranjmanı Satmak

 1. Evde çiçek aranjmanları hazırlama işi kendinize bir adet sosyal medya hesabı açın. Tercihen bu sosyal medya hesabı ilk başta Instagram olsun.
 2. Instagramda güzel ve çarpıcı bir isimle açacağınız hesabınızı “İşletme Hesabı” olarak ayarlayın. Bunu “Ayarlar” kısmından halledebilirsiniz.
 3. İşletme hesabına geçtikten sonra hazırladığınız çiçek aranjmanlarınızın güzel fotoğraflarını çekerek paylaşın. Çektiğiniz fotoğrafları filtrelemeyi unutmayın.
 4. Fotoğraf yüklerken muhakkak hashtag kullanın. En uygun çiçek aranjmanları hazırlama işi hashtagleri için araştırma yapabilirsiniz.
 5. Diğer çiçek aranjmanları satan profillerine göz atın. Rakiplerinizi tanımanız satış noktasında çok önemli. Onların eksi ve artık yönlerini inceleyin. Belki bu yöntem sizlerin aklına daha güzel fikirler getirebilir.
 6. Instagram’da paylaşım yaptığınız fotoğraf ya da videolarınıza reklam verin. Instagram’ın reklam politikalarından yararlanmak daha çok müşteriye ulaşmanızda yardımcı olacaktır.
 7. Instagram’a muhakkak her gün ya da iki güne bir gönderi yükleyin. Ne kadar çok gönderi yüklerseniz sayfanızın büyümesi o kadar çabuk olur. Bunu unutmayın.
 8. Ödemelerinizi Instagram mesajlar kısmından alabilirsiniz. Yani insanlara kendi banka hesap numaranızı verin ücreti oraya yatırmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle ekstra bir masrafınız da olmaz.
 9. Kişiye özel çiçek aranjmanları yapın. Müşterilerinizle yakın temasta kalın. Onlara aranjmanları hazırlarken sürekli fotoğraflar gönderin. Mutlaka fikirlerini alın. Bu müşterilerinizle olan ilişkinizin güvenilirliğini arttırarak size daha çok para kazanma yolunda yardım olacaktır.

İşte evde çiçek aranjmanları hazırlama işi bu kolay basit! Siz de bu yöntemlerde binlerce diğer insan gibi evinizde oturarak ayda en az 6.000 TL para kazanabilirsiniz! Daha fazla merak ettiğiniz sorular varsa yorumlara yazın!

YORUMLAR

 1. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben İzmir Kemalpaşa Sütçüler mahallesinde oturuyorum bütçeme katkıda bulunmak istiyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum iletişime geçerseniz çok sevinirim