Evde Seramik Üretimi Yaparak Para Kazanmak

29.07.2021
5.474
Evde Seramik Üretimi Yaparak Para Kazanmak

Evde yapabileceğiniz bir iş arıyor ama ne yapacağınızı bilemiyor musunuz? Eğer el beceriniz yüksekse bu başlık tam size göre. Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak belki birçoğunuzun aklına gelmemiştir. Fazla zahmet gerektirmediği gibi, fazla maliyeti olmayan bu iş için gerekli olan her şeyi bu yazımızda sizler için hazırladım.

Sosyal medyadaki birçok influencerın hikayelerinde bu tür ürünlerin reklamını yapmasıyla beraber bu işe olan ilgi arttı. Seramikle ilgili neler yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz ancak emin olun, aklınıza gelen birçok şeyi seramik ile yapabilirsiniz.

Örneğin seramik küpe, seramik kolye ucu, seramik bir duvar aksesuarı, bir vazo, saksı…

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak bu ürünlerden birisini yapmanızla tek başına gerçekleşebilecek bir durum değil. Pazarda sizin gibi birçok üretici olduğundan diğer satıcılardan farklı konseptlerde ve tasarımlarda ürünler çıkartmalısınız. Bu işe başlamadan önce yapacağınız ürünler için “İnsanlar neden benden alsın?” sorusunu mutlaka kendinize sormayı unutmayın.

Şimdi gelin, evde seramik üretimi yaparak nasıl para kazanabiliriz ona bakalım.

Evde Seramik Üretimi Nasıl Yapılır?

evde nasıl seramik üretilir

evde seramik üretimi yaparak para kazanmak

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmanız için ihtiyacınız olan ilk şey bir seramik hamuru. Birçok satıcı seramik hamuruyla birlikte seramik yapımına yardımcı olacak aletlerini de satmakta. Yapmaya karar verdiğiniz ürüne göre bu yardımcı aletlere pek fazla ihtiyacınız olmayabilir.

Maliyetinizi düşürmek adına o aletlerle yapabileceğiniz işlemleri, o aletlere benzer, evdeki bir araçla yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Örneğin bir örme şişini seramiğin kenarlına şekil vermek için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde bir kürdan da sizin bazı düzeltmelerinize yardımcı olabilir.

Evde plaj elbisesi dikerek para kazanmak oldukça mümkün! detayları yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz…

Eğer aldığınız seramik hamuru fırınlanmaya ihtiyaç duymayan bir hamursa fırın maliyetini de çıkarmış olursunuz. Fırınlanmaya ihtiyaç duymayan bir hamur, güneşin altında (sıcaklığa da bağlı olmak üzere) 12 saat gibi bir sürede kuruyabilir. Eğer hava pek güneşli değilse odanızda 1-2 gün bekletmeniz yeterli olacaktır.

Yapacağınız ürün bir küpe veya kolye ucu gibi üzerinde başka bir parça olması gereken bir ürünse, ihtiyaç duyduğunuz parçayı da ekledikten sonra kurutma işlemine geçin. Ayrıca ürünü hazırlarken fazla sulu bir seramik hamuru yapmanız, ürününüz için pek iyi olmayacaktır. Ürünü hazırlarken ellerinizin fazla ıslak olmadığından emin olun.

Hazırladığınız ürün her neyse kuruma aşaması bittikten sonra üzerinde boya ve vernik uygulamaları yapmanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde yapmış olduğunuz ürün suyla temas ettiği anda dezenformasyonlar meydana gelebilir.

Eğer el beceriniz yeterince gelişmiş değilse yine de evden seramik yaparak para kazanmanızı sağlayacak kolaylıklar mevcut. İnternet üzerinde birçok hazır kalıp sayesinde seramiklerinizi hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kalıpları sizin gibi birçok insan almış olabileceği için ürünlerinizde farklılıklar yaratmayı unutmayın. İnternet üzerinden seramikler için uygulanabilecek teknikleri araştırın ve kendi tasarımınızla öne çıkın.

Yaptığım Seramikleri Nasıl Satarım?

evde yapılan seramikler nasıl satılır

seramik üretimi yaparak para kazanmak

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak istiyorsanız, yaptığınız ürünleri oldukça Başarılı şekilde satabilmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, sürekli dijitalleşen dünyada yaptığınız seramikleri de internet üzerinden satabilirsiniz. Artık birçok butik, dükkan, internetten satış gerçekleştiriyor. Bu sayede sınırlı kalmıyor ve Türkiye’nin diğer bir ucundaki insanlara satış yapabiliyorsunuz.

  • Hazırladığınız ürünlerin satışını, açmış olduğunuz bir Instagram sayfası üzerinden veya bir Shopier mağazası üzerinden sağlayabilirsiniz. Oluşturacağınız online mağazada ürün çeşitliliğine önem vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunlar dışında Facebook hesabı da oluşturabilirsiniz. Ücretli reklamlar oluşturarak geniş kitlelere erişebilirsiniz.
  • Ayrıca ürünü pazarlama stratejiniz, sosyal medya hesabınızın yönetilişi, indirimleriniz, kampanyalarınız ve ürün paketleme şekliniz bile sizi diğer satıcılardan ayıracak özellikler arasında olacaktır. Bu nedenle pazara adımınızı atarken iyi yöntemler belirlemeniz gerekiyor.
  • Şehrinizdeki bulunan bazı bijutericilere, hediyelik eşya satan dükkanlara da ürünlerinizi satabilirsiniz. Yaptığınız ürünleri tanıtarak, satışlarını gerçekleştirmelerini isteyebilirsiniz. Belirli bir komisyon karşılığında ürünlerinizi satmak isteyen dükkanlar olabilir. Bu da yine hızlı bir satış yöntemidir.

Size sunduğum satış yöntemlerinden sadece birisiyle yetinmeyin. Deneyebildiklerini deneyin. Bunlar başarılı satış yaparak seramik işinden para kazanmanızı sağlar.

Evde ek iş arayanlar için ilgili içerik: Evde kutu süsleme işi

Evde Seramik Üretimi Yapmanın Kazancı

evde seramik üretip satma kazancı

evde seramik üretimi yaparak para kazanmak

Bazı satıcılar aylık reklam maliyetleri ve üretim masraflarını çıkarttığında aylık 10 bin Türk Lirası kazanabiliyor. Elbette siz henüz başlangıç aşamasında olduğunuz için bu kadar yüksek kazançlarla işe başlamayacaksınız. Ufak ufak adımlar atarak yükseleceksiniz.

Zaten seramik üretimi yaparak para kazanmak oldukça düşük maliyetli olduğu için her şekilde kazanç elde edebileceğinizi söyleyebilirim. Başarıyla yapıp sattığınız seramiklerden ayda ortalama olarak 2.000 TL – 4.000 TL arasında kazanç elde etmeniz oldukça olası. Dediğim gibi başarılı satışlarla evde seramik üretimi yaparak para kazanmak çok mümkün!

Zarar yapmanız demek, satış gerçekleştirmemeniz demektir. Bu nedenle sizlere bahsettiğim satış yöntemlerini mutlaka kullanın. Seramikleri yapabilmeniz kadar, satış gerçekleştirebilmeniz de çok önemli.

Evde Seramik Üretimi Yapmanın Maliyeti

evde seramik üretimi yapmanın maliyeti

evde seramik aksesuar

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak sizin için maliyeti düşük bir iş fikri. Eğer sermayesi düşün evde ek iş fikri arıyorsanız harika! Çünkü bir kiloluk kaliteli bir seramik hamurunun maliyeti ortalama 40-100 TL arasında değişmekte. Bir kiloluk bir seramik hamurundan onlarca küpe ve kolye ucu yapmanız mümkün.

Yani ortalama 100 TL ayırarak bu işe rahatlıkla girebilirsiniz. Seramik hamuru dışında alacağınız aksesuarlar, süsleme malzemeleri de ek maliyet sunabilir. Bunlarda sizin alacağınız malzemelere göre değişir.

Evde amigurimi bebek yapıp satma işi sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Detaylar yazıda!

Ne yapmak istiyorsanız ona göre bir maliyet çıkar. Üretmiş olduğunuz tüm aksesuarları satmanız halinde maliyetinizin çok üzerinde bir gelir elde etmiş olacaksınız. Aylık seramik satışından üretiminize göre kazancınızın oranı değişecektir.

Evde seramik üretimi yaparak para kazanmak oldukça keyifli bir ek iş. Evde bir hobi gerçekleştirerek bu şekilde para kazanabileceksiniz. El işlerine meraklı, sanatçı bir ruhsanız, bu iş size biçilmiş bir kaftan olabilir! Azim ve çalışkanlığınızla harika paralar kazanabilirsiniz!

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.