Evde Süs Bitkisi Yetiştirmek – Ayda 4.000TL kazanma Fırsatı!

09.06.2021
5.182
Evde Süs Bitkisi Yetiştirmek – Ayda 4.000TL kazanma Fırsatı!

Süs bitkisi yetiştiriciliğinin tüm dünyada oldukça iyi kazançlar elde ettiğini biliyor muydunuz? Peki bunu sizin de yapabileceğinizi söylesem? Evde süs bitkisi yetiştirmek ve satmak hakkında sizinle araştırdıklarımı paylaşacağım. Bu ek iş sayesinde bol kazançlar elde edebileceksiniz.

Süs bitkileri ülkemizde de sıklıkla tercih ediliyor. Çiçekçilerde neredeyse en çok tercih edilen bitkiler süs bitkileri diyebiliriz. Yani bu ek işi yapmaya karar verdiğiniz zaman, önünüzün çok açık olduğunu söyleyebilirim. Sürekli rağbet gören ve sonu gelmeyecek bir ek iş.

Doğum günlerinde, sevgililer gününde, yıl dönümlerinde ve nice özel günlerde süs bitkileri, gönül rahatlığıyla her zaman tercih ediliyor. Bu nedenle çiçekçilerde de süs bitkilerine sıklıkla ihtiyaç duyuluyor.

Sizce evde küçük maliyetlerle süs bitkisi yetiştirip satabilirsiniz. Bunun için neler bilmeniz gerekiyor hepsinden bahsedeceğim. Tavsiyelerime kulak asıp, iyice kavrarsanız evde süs bitkisi yetiştirmek sizin için bol kazançlı bir ek iş olacak.

Evde Süs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazan

evde süs bitkisi yetiştirmek

evde süs bitkisi yetiştirmek

İlk olarak, evde süs bitkisi yetiştirmek ve satmak için nasıl bir yol izlemeniz lazım bunu bilmeniz gerek. Çiçeklerle ilgilenmeyi ve türlerini biliyorsanız bu ek iş, sizin için çok keyifli olacak diyebilirim. Zorunlu bir işten ziyade hobi olarak görebilirsiniz. Yani bir hobi sayesinde para kazanabileceksiniz!

Evde süs bitkisi yetiştirmek hakkında, öncelikle evde hangi bitkileri yetiştirebileceğinizi öğrenin. Evde birçok süs bitkisi yetiştirilebilir. Örneğin; orkide, menekşe, begonya, gül, sardunya, sukulent, ametist çiçeği, küpe çiçeği, evde bakımı rahatlıkla yapılabilecek süs bitkileridir.

Çiçekler hakkında bilgi sahibi olmadan, çiçekleri dikip sadece sulayarak yetiştirip, satabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu çiçekler güneşte mi gölgede mi kalmalı? Sıcak mı soğuk mu sever? Ne kadar sulayıp, bakımını nasıl yapmalıyım? Gibi soruların cevabını iyice araştırmanız gerekir. Unutmayın, her çiçek farklı bir bakım ister. Bu soruların cevabını internetten kolaylıkla detaylarıyla araştırıp, bulabilirsiniz.

Ev hanımı, öğrenci, çalışan birisi olun hiç fark etmez. Bitkilerinize vakit ayırabiliyor ve yetiştirebiliyorsanız, bu iş sizin için bol kazançlı bir ek iş olacak. Evde süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak istiyorsan yazımızı okumaya devam et!

Evde ek iş için, evde ek iş veren firmalar yazısı ilginizi çekebilir. Eve ek iş veren firmalar mevcut. Bu firmalara yazıyı okuyarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Evde Süs Bitkisi Yetiştirip Nasıl Satarım?

süs bitkisi nasıl satılır

evde ek iş

Evde yetiştirdiğiniz bitkileri ister kendi imkanlarınızla satabilirsiniz ister fason firmayla anlaşarak. Fason firmayla anlaşabilirseniz, onlar size hangi bitkiyi isterlerse onların tohumlarını, toprağını, saksısını yollayabiliyorlar. Sizden teslim aldıkları süs bitkilerini de kendi isimleri altında satarlar. Bundan ne kadar kazanç elde edeceğini firma belirler.

Evde yetiştirdiğin süs bitkilerini ben kendim satmak istiyorum diyebilirsiniz. O zaman süs bitkisi satmak için daha farklı tavsiyelerim var.

  • Sosyal medya hesaplarını kullanarak yetiştirdiğin süs bitkilerini satabilirsin. Örneğin Instagram sayfası açabilir ve yetiştirdiğin süs bitkilerinin fotoğraflarını güzelce çekip yüklersin.
  • Shopier hesabı açarak, daha güvenli satış güvencesi sağlayabilirsiniz.
  • Çeşitli para kazanma Facebook gruplarına süs bitkisi yetiştirdiğinin ilanını verebilirsin. Önemli nokta kendi reklamını iyi yapabilmek. Başarılı bir sosyal medya hesabıyla bu işte büyüyebilirsin.
  • Yaşadığın şehirdeki çeşitli çiçekçilerle anlaşabilirsin. Mesela çiçekçi senden 10 tane orkide yetiştirmeni isteyebilir. Özellikle İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlerde rahatlıkla çeşitli yerler ile anlaşabilirsiniz. Yani mutlaka çevrenizdeki alakalı yerlerle görüşün.

Süs Bitkisi Yetiştirip Satmanın Kazancı

süs bitkisi satmanın kazancı

süs bitkisi

Evde süs bitkisi yetiştirip satmanın kazancı, sizin aylık olarak ne kadar satış yapabildiğinize bağlıdır. Bazı aylar çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu nedenle evde süs bitkisi yetiştirmek kadar yetiştirdiğiniz bitkileri satabilmeniz de çok önemli bir konu.

Kazancınızı etkileyecek diğer bir durumda, her çiçeğin satış fiyatının farklı olacak olması. Örneğin bir orkide ve sardunyanın fiyatı aynı olamaz. Bu yüzden çiçekleri satacağınız fiyatları belirlemeniz gerekli. Çiçekçilerde bir adet gülü 20 – 30 TL’ye aldığımızı düşünürsek, kazancınız oldukça tatmin edici olacak. Fiyatı yüksek bitkiler yetiştirip, satabilirseniz aylık ortalama 4.000 TL kazanma şansınız var.

Bitkilerinizin yetişme sürelerini de lütfen göz önüne alın. Evde süs bitkisi yetiştirmek için biraz sabırlı olmanız gerekir. Ancak sonucunda oldukça sağlam kazançlar elde edebilirsiniz. Mesela internette saksıda orkide 120 tl’ye satılıyor.

Fason firma ile anlaşarak süs bitkisi satacaksanız bu da tamamen firmaya bağlıdır.

Evde ek iş yaparak para kazanmak hakkında, evde kapı süsü yapma işi yazısına da mutlaka bir göz atın derim. Oldukça kazançlı bir evde ek iş fırsatı.

Süs Bitkisi Yetiştirmenin Maliyeti

süs bitkisi yetiştirmenin kazancı

süs bitkisi yetiştirmek

Evde süs bitkisi yetiştirmek için elbette başta biraz maliyetli olacaktır. Aşırı bir maliyetten bahsetmiyoruz. Zaten bunun için korkmayın çünkü satış yapabildiğiniz taktirde, maliyetinizi her hâlükârda çıkartacaksınız.

Evde süs bitkisi yetiştirme işine girecekseniz, ilk olarak 10 – 20 saksıyla başlayabilirsiniz. Saksı için 100 TL, fideler için 100 TL koyup, işe başlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda kazancınız arttıkça maliyetinizi de ona göre yükseltirsiniz. Gözünüz korkmasın, maliyeti çıkarmak satış yaptıkça kolaylaşır.

Evde Süs Bitkisi Yetiştirmek ve Satmak Hakkında İpuçları!

  • Son dönemlerde çok bilindik süs bitkilerinden ziyade daha farklı türlere karşı ilgi çoğaldı. Bu bitkileri yetiştirmeyi tercih ederek avantaj sağlayabilirsiniz.
  • Kolay yetişen ve uzun ömürlü bitkilere öncelik verebilirsiniz. Özellikle evde süs bitkisi yetiştirmek hakkında yeni yeni bilgiler öğreniyorsanız. İnsanlar bitkilere çok vakit ayıramayabiliyorlar. Bu yüzden bakımı kolay ve uzun ömürlü olan bitkilerin satışı daha çok olabiliyor.
  • Çiçeklerinizin görüntülerinin estetik olması çok önemli. Saksılarınız güzel olsun, onları süsleyebilirsiniz.
  • Sosyal medyada yetiştirdiğiniz çiçekleri güzel fotoğraflamanız, çiçeklerinize olan ilgiyi artırabilecek önemli bir tüyo.
  • Reklamınızı iyi yapın!
  • Süs bitkilerinizi iyi şekilde yetiştirebilmek için toprağını mutlaka iyi seçin. Örneğin akıllı gübre kullanabilirsiniz.

Evde süs bitkisi yetiştirmek hakkında aklınıza takılan sorular varsa, YORUM atarak aşağıda paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.