Online İş Fikirleri – Kesin Para Kazandıran 25 İş

25.05.2021
5.392
Online İş Fikirleri – Kesin Para Kazandıran 25 İş

İnternet çağında, internetten para kazanmanız son derece mümkün, hem de basit. Bunun için size uygun olan online iş fikirleri neler bulmanız gerekiyor… Ufak bir araştırmayla online maddi kazanç için birçok yöntem bulabilirsiniz. Bunlardan gerçekten işe yarayanları bulmanız sizin için ilk etapta biraz zahmetli olabilir.

Endişelenmeyin, bu yazıyı tam olarak bu yüzden okuyorsunuz. Size güvenilir internetten para kazandıran 25 online iş fikrini birazdan tek tek sıralayacağım. Bu iş fikirlerinden birisi mutlaka size çok cazip gelecek, eminim. İnternet çağından faydalanıp da neden bunu bir kazanç kapısı haline getirmeyelim, değil mi? Oku ve harekete geç!

 İşte size kesin para kazandıracak 25 farklı online iş fikirleri…

1- E- ticaret

online iş fikirleri eticaret

Online para kazanma fikirleri

E – ticaret günümüzde çok kazançlı bir sektör olarak önümüzde öylece duruyor. Peki, siz niçin bunu değerlendirmiyorsunuz? Bunu fırsata çevirmek sizin elinizde. Çeşitli E – ticaret sitelerinde fikriniz olan ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. İşi biraz daha büyük düşünüyorsanız, kendi E – ticaret sitenizi açabilirsiniz. Bu konuda elbette derinlemesine bir araştırma yapmanız gerekmekte.

Online iş fikirleri yerini alan e- ticaret; ek iş olarak da tam zamanlı olarak da tercih edebileceğiniz bir sektördür. diyebilirim. En popüler E – ticaret sitelerini şu şekilde sıralayabiliriz: Amazon, Etsy, n11

Kazanç: İlk etaplarda aylık ortalama 3.000 – 5.000 TL kazanmak mümkün.

2- Youtube

online iş fikirleri youtube

Youtube internetten para kazanma

Youtube üzerinden çok ciddi paraların kazanıldığını artık bilmeyen yoktur değil mi? Rakiplerin çok fazla olduğu bu mecrada para kazanmak için daha özenli olmak gerekiyor. Orijinalliği ve farklılığı ortaya koymak gerekiyor. Yani online iş fikirleri için çok emek göstermeniz gerekiyor. Böylelikle iyi paralar kazanır hale gelebilirsiniz.

Kazanç: Abone sayısı çok yüksek olmayan izlenme saati ortalama bir kanal aylık 3.000 TL kazanç elde edebilir.

3- Twitch Yayını

online iş fikirleri twich yayıncılığı

Online iş fikirleri arasında Twitch yayını

Ülkemizde Twitch yayınları yaparak çok iyi para kazanan kanal sahipleri var. Siz de bilgisayarınızdan oyun oynamayı çok seviyorsanız bunu bir düşünün derim. Online iş fikirleri içinden size en uygun işin bu olduğunu düşüyorsanız çok şanslısınız. Hem eğlenip hem para kazanabileceksiniz.

Elbette bu online ek işten para kazanabilmek için emek göstermelisiniz. Düzenli yayınlar açabilmeli ve abone kazanabilmelisiniz. Oyun oynamak için tabi ekipmanlarınızın da iyi olması gerekiyor. Bu şartları ben gerçekleştirebilirim diyorsanız Twitch yayınları açarak para kazanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Kazanç: İzleyici sayınız arttıkça kazancınızda doğal olarak artacaktır. 1000 aboneniz varsa aylık 7.000 TL kazanmanız bile mümkün.

2021 yılında İnternetten üzerinden para nasıl kazanılır? Size bu konuyla ilgili yüzlerce fikir verebilirim. Ancak konumuz internet ve para kazanmak olsa da daha iyi anlamanız için tüm başlıkları spesifik olarak ayırmam gerekiyor. Hazırladığım online iş fikirleri yazımı okuduktan sonra; internetten nasıl para kazanılır? başlıklı yazımı da muhakkak okumalısınız. Her iki başlıkta da size uygun işler bulacağınızdan eminim.

4- Sanal Asistanlık

online iş fikirleri online asistanlık yapmak

Online asistan internetten iş fikirleri

Titiz çalışabilen, organizasyonu kuvvetli biriyseniz, vereceğim online iş fikirleri arasında bu iş size göre olabilir. Sanal asistan, online olarak bazı işleri yönetir. Bilgisayar başından örneğin mail yazışmaları gerçekleştirebilir ya da toplantıları planlayabilirsiniz. Takvime göre işleri belirlersiniz. Online bir iş olsa da bu işi tam zamanlı olarak düşünebilirsiniz. Çalıştığın yerin yoğunluğuna göre işleri üstlenmeniz gerekir

Kazanç: Düzenli olarak sanal asistanlık yaparak aylık 4.000 TL kazanç sağlarsınız.

5- Online Danışmanlık

online iş fikirleri online danışmanlık hizmeti

Çevrimiçi danışmanlık hizmeti

Herhangi bir alanda uzmansanız, işinizin danışmanlığını online yaparak paralar kazanabilirsiniz. Bunun için deneyimli kişiler olmalısınız. Güçlü referanslara sahipseniz online danışman olarak geçiminizi çok rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Örneğin, yaşam koçu, hukuk uzmanı, yatırım uzmanı, finansal danışman olabilirsiniz.

Kazanç: Online danışmanlık ücretleri saatlik hesaplanır. Ortalama bir saatte 50-60 TL kazanç elde edersiniz.

6- SEO Hizmetleri

online iş fikirleri seo danışmanlığı

Online iş fikirleri arasında SEO

SEO hizmetleri günümüzde sıklıkla talep görüyor. Birçok firma, marka web sitelerinin hızını, kalitesini iyileştirmek ve sağlıklı dönüşler alabilmek için uzmanlardan SEO hizmeti alıyor. Yani online olarak SEO uzmanlığı yaparak ciddi paralar kazanabilirsiniz. SEO hizmeti verebilmeniz için teknik bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. Bu işe yeni girişecekseniz mutlaka eğitimler almalısınız ve kendinizi geliştirmelisiniz.

Kazanç: Kaliteli bir SEO hizmeti veriyorsanız aylık ortalama 5.000 TL ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

7- Reklam Uzmanlığı

online iş fikirleri reklam uzmanlığı

Sosyal medya hizmeti vererek para kazanın

E-ticaretin zirvede olduğu ve olacağı dönemde reklam hizmetleri de inanılmaz rağbet görüyor. İşletmeler web sitelerine insanları çekebilmek için reklam hizmetleri alırlar. Reklam uzmanlığı bu nedenle online iş fikirleri içerisinde en kazançlı işlerden birisi. Google Ads, Facebook reklamları konusunda bilgi sahibiyseniz reklam uzmanlığı yapabilirsiniz. Elbette deneyimli olmanız bu işi online olarak yürütebilmeniz için önemli bir konu.

Dijital pazarlama, yeni büyüyen bir sektör olduğu için bu işe sıfırdan başlamak için geç kalmış sayılmazsınız. Kurs ve eğitimler alarak sertifika edinebilir ve reklam uzmanlığı yapabilirsiniz.

Kazanç: Aylık düzenli olarak çalışarak, reklam uzmanlığıyla minimum 4.000 TL kazanabilirsiniz. Ne kadar profesyonelseniz elbette kazancınız o kadar artacaktır.

8- İkinci El Ürün Satışı

online iş fikirleri ikinci el eşya satımı

Kullanmadığınız eşyaları online olarak satın

Ucuza aldığınız güzel eşyaları kar elde ederek satabilirsiniz. Örneğin, 2 sezon önce uygun fiyata aldığınız bir elbiseyi, daha pahalıya satarak aylık ek gelir elde edebilirsiniz. Elbette sadece kıyafetler için geçerli değil. Çeşitli eşyaları da satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bunun için Dolap, Gardrops ve Letgo gibi 2. El eşya satma sitelerini kullanabilirsiniz.

Kazanç: Satacağınız ürüne göre tamamen kazancınız değişecektir. Ortalama haftalık olarak bu işten 500 TL kazanmanız mümkün.

9- Podcast Yayınları

online iş fikirleri podcast yayınclığı

Podcast ile online para kazanmak

Uzman olduğunuz bir konuda, podcast yayın serisi oluşturarak online para kazanabilirsiniz. Örneğin, felsefe konusunda bilgi birikimine sahipsinizdir. Güzelce anlattığınız konuları, dijital ses dosyaları olarak yükleyerek para kazanabilirsiniz. Spotify, iTunes,  SoundCloud ve Google Podcasts en popüler podcast mecraları diyebilirim. Bunları araştırın. Uygulama olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Kazanç: Dinlenme oranınıza göre podcast yayınlarınızdan alacağınız para değişiyor. Ortalama, aşırı yüksek dinleme oranı olmayan bir yayından, aylık 2.000 TL kazanmanız mümkün.

10- Grafik Tasarımcılığı

online iş fikirleri grafik tasarımcılığı

Çevrimiçi iş fikirleri

Son dönemlerde önü en çok açılan mesleklerden birisi de grafik tasarımcılığı oldu. Bu seçeneği de online iş fikirleri içerisine almamın sebebi, grafik tasarımcılığın da online olarak yapılmaya çok uygun bir iş olması diyebilirim. İnternet üzerinden düzenli grafik tasarımcılığı yaparak düzenli kazançlar elde edebilirsiniz. Bionluk.com gibi sitelerden grafik tasarımcılığı hizmeti verebilirsiniz.

Grafik tasarımcılığı yapmak istiyorsanız bunun hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İnternet üzerinden ücretsiz kurslar alabilir, eğitim sürecinden sonra grafik tasarımcılığına başlayabilirsiniz.

Kazanç: Grafik tasarımcılığını düzenli yaptığınız sürece, aylık ortalama 5.000 TL kazanabilirsiniz.

11- Sosyal Medya Yöneticiliği

online iş fikirleri sosyal medya yöneticiliği

Sosyal medya uzmanlığı

Sosyal medya yöneticiliği de yine online olarak yapılmaya çok müsait bir iş. Bu nedenle online iş fikirleri denildiğinde akla ilk gelen işlerden birisi. Sosyal medya yöneticiliği yapabilmeniz için çeşitli bilgisayar programlarına hâkim olmanız gerekir. Bunun için gerekli kurs ve eğitimleri almanız lazım. Eğitim sürecinden sonra ufak ufak sosyal medya işleri alarak büyüyebilirsiniz.

Kazanç: Düzenli olarak sosyal medya yöneticiliği yaparak aylık ortalama minimum 3.000 TL para elde edebilirsiniz.

13- Serbest Yazarlık

online iş fikirleri serbest yazarlık

İnternette serbest yazarlık yapmak

Online olarak serbest yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz. Bilgisayarınızın başından çeşitli web sitelerine, bloglara yazılar yazabilirsiniz. İyi bir Türkçeniz, dilbilgisi avantajınız varsa ve araştırmayı seviyorsanız eğer serbest yazarlık yapmayı düşünebilirsiniz.

Freelance.com ve Fiverr.com gibi sitelerden yazara ihtiyaç duyan müşteriler bulabilirsiniz. Ayrıca çok net bir şekilde anlattığım Evde Makale Yazma İşi başlıklı yazımı okuyarak da konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kazanç: 1000 kelimelik bir metinden ortalama 50 – 70 TL kazanma şansınız var. Ne kadar çok metin işi alıp, yazarsanız o kadar kazanırsınız.

13- Instagram Butiği Oluşturma

online iş fikirleri instagramda butik açmak

Instagram’dan online satış yapmak

Çeşitli ürünlerin satışlarını Instagram üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Son dönemlerde online iş fikirleri içerisinde en popüler yöntemlerden birisi diyebilirim. Örneğin, tasarımını ve üretimini kendiniz yaptığınız organik mumları, baskılı tişörtleri, çeşitli kıyafet ya da eşyaları Instagram üzerinden satabilirsiniz. Instagramı online mağazanız olarak kullanmanız, iyi paralar kazanmanıza olanak sağlayabilir.

Hatta bu işin pazarlamasını bir shopier hesabı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede, müşterilerinizin güvenini kazanabilir ve ödeme seçeneklerini daha kolay hale getirerek satışlarınızı artırabilirsiniz.

Kazanç: Başarılı bir Instagram sayfasıyla aylık ortalama 10.000 TL kazanmanız gayet olasıdır.

14- Stok Fotoğraf Satmak

online iş fikirleri stok fotoğrafçılığı

Online iş fikirleri stok fotoğrafçılığı

Çeşitli konsepte sahip fotoğraflar çekerek para kazanabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yükleyerek dolar bazında para kazanabilirsiniz. Örneğin, kahve temalı çeşitli fotoğraflar ya da sosyal mesafeyi anlatan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fotoğraflarınız ne kadar indirilirse o kadar kazanırsınız. Stok fotoğrafçılık yapmanız için profesyonel ve iyi fotoğraflar çekebilmelisiniz. Yani piksel piksel, kalitesiz fotoğraflardan para kazanabileceğinizi düşünmeyin. Estetik ve kaliteli fotoğraflar gerekir.

İşte bazı stok fotoğraf yükleyebileceğiniz siteler; AdobeStock, Shutterstock, Depositphotos

Kazanç: Düzenli olarak stok fotoğrafçılığı yaparak aylık ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz.

15- Stok Video Satmak

online iş fikirleri stok video satmak

Video çekerek para kazanmak

Bu da yukarıda bahsettiğim stok fotoğrafçılığına benzer bir online iş fikri. Çeşitli konseptlerde kısa videolar çekerek ve yükleyerek iyi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin, bir sahil videosu, içecek videosu kısaca çekip stok video sitelerine yükleyebilirsiniz. Profesyonel makineniz varsa, kaliteli videolar çekmeniz için çok daha iyi olacaktır.

Bazı stok video siteleri: Pixabay, Mixkit

Kazanç: Aynı şekilde düzenli olarak stok video işinden aylık 4.000 TL kazanabilmeniz mümkün.

16- Çevrimiçi Teknik Destek

online iş fikirleri teknik destek

Online teknik destek

İlginç online iş fikirleri arasında yer alan çevrimiçi teknik destek ile basit bir şekilde para kazanmanız mümkün. Eğer konuyla alakalı bir bilginiz ya da tecrübeniz varsa; çeşitli firmaların online teknik destek ekibine katılabilirsiniz. Alakalı olduğunuz firmalarla çalışabilir ve çevrimiçi müşterilere teknik destek sağlayarak para kazanırsınız. Böyle bir iş bulabilmek için gözünüzü dört açmalı, iyi araştırmalar yapmalısınız.

Kazanç: Aylık çevrimiçi teknik destek vererek ayda ortalama 3.000 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

17- Web Tasarım

online iş fikirleri web tasarım

Online iş fikirleri

Popülerliği uzunca bir süre daha bitmeyecek bir meslek. Online olarak yapılmaya çok uygun olduğu için günümüzde bu işten çok iyi paralar kazanılıyor. Web tasarım için eğitim almak şart diyebilirim. İyi bir eğitim sürecinden sonra iş almaya başlayıp paralar kazanabilirsiniz.

Kazanç: Düzenli olarak web tasarım yapacak birisi aylık ortalama 4.000 TL ücret alıyor.

Okumak isteyebilirsiniz: Freelance İş Fikirleri – Evden Para Kazandıracak 14 İş

18- Web Sitesi Bakım Hizmeti

online iş fikirleri web sitesi bakımı

Web sitesi bakım hizmeti

Web tasarım hakkında birikiminiz varsa web itesi bakım hizmeti vererek de ek kazanç sağlayabilirsiniz. Bazı web siteleri için bakım gerekir. Bunun için çeşitli web sitesi sahipleri uzman kişilerden destek alırlar.

Kazanç: Bakımını yaptığınız web sitesine göre ücret alırsınız. Ortalama bir web sitesi bakımı 500 TL – 1000 TL arasında değişebilmekte.

19- Online Defter Tutma ve Muhasebe

online iş fikirleri çevrimiçi muhasebe hizmeti

Online muhasebe çevrimiçi iş fikirleri

En kârlı online iş fikirleri arasında muhasebe işi de yer alıyor. Muhasebecilikle alakanız varsa online olarak hizmet verebilirsiniz. Türkiye’de bir çok işletme defter tutma, muhasebe için yardıma ihtiyaç duyuyor. Basit bir web sitesi oluşturabilir ve muhasebe, online defter tutma konusunda insanlarla anlaşabilirsiniz. Sosyal medya mecralarında yaptığınız işleri tanıtabilirsiniz. Çalışacağınız kişi, işletme sizle detaylı bilgileri sizle paylaşacağı için insanların size güvenmeleri çok önemli.

Kazanç: Aylık düzenli olarak online defter tutma ve muhasebeden 3.000 TL – 5.000 TL arasında almak mümkündür.

20- Online Eğitim

online iş fikirleri online eğitim vermek

Online eğitim vermek

Eğer bir alanda uzmansanız online sitelerden faydalanarak eğitimler verebilirsiniz. Dil, alan dersleri, müzik dersleri, akla gelebilecek konuda eğitim verebilirsiniz. Online ders verme sitelerini araştırarak, kendinize uygun bir platform seçebilirsiniz. Kendiniz sosyal medya aracılığıyla tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Kazanç: Aylık düzenli olarak online eğitim vererek 2.000 – 5.000 TL kazanç elde etmek mümkün. Belirtmeliyim ki ne kadar çok eğitim verirseniz kazancınız o kadar artacak.

21- Online Yoga – Fitness Dersleri

online iş fikirleri yoga öğretmenliği

Online yoga öğretmenliği yapmak

Son dönemlerde yoga ve fitness egzersizlerine ilginin ne kadar yoğun olduğunu bilmeyen yoktur. Bunu online olarak ek gelire çevirebilirsiniz. Yoga veya fitnessa meraklıysanız bu online iş fikirleri içerisinde size en uygun iş diyebilirim.

Sosyal medyada bu alanlara yönelik başarılı profiller oluşturabilir ve çevrimiçi olarak eğitimler verebilirsiniz. Pandemi döneminde insanlar özellikle online olarak egzersiz dersleri aldılar. Bu sistemi uzunca bir süre daha tercih edilecek gibi duruyor diyebilirim. Yeteneğin varsa, bunu fırsata çevirebilirsin.

Kazanç: Ders saatine göre kazanacağınız ücret değişir. Ortalama bir saatlik eğitimden 50 – 100 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sizin ne kadar profesyonel olduğunuza göre değişir.

22- Site veya Blog Açmak

online iş fikirleri web sitesi açarak para kazanmak

Web sitesi açarak para kazanmak

Kendi sitenizi ya da bloğunuzu açmak size uzun vadede kazanç sağlayabilir. Bu sanıldığının aksine çok kolay bir online ek iş değildir. Site ve bloğunuzu hayatınızın merkezine yerleştirmeniz gerek. Google’ın sizi tanıması için teknik bilgiler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Başarılı olduğunuz taktirde iş ortaklıkları, reklamlar sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Kazanç: Ortalama başarılı bir blog sayesinde sitenizden ilk etapta aylık ortalama 5.000 TL kazanmak mümkün.

23- Borsa

online iş fikirleri borsaya katılmak

Borsaya katılarak online para kazanmak

Borsaya ilgiliyseniz ve takip ediyorsanız, paranızı günlük olarak katlayabilirsiniz. En son ki bilgilerden mutlaka haberdar olmalısınız. Borsayı her gün takip edin. Borsaya ilk defa girecekseniz büyük paralarla oynamanızı tavsiye etmem. Ufak ufak başlayıp, küçük adımları büyütebilirsiniz.

Kazanç: Günde 50 TL’yi 100TL’ye çevirme şansınız bulunuyor. Bu kazanç miktarı, tamamen sizin ne kadar parayı çevirebildiğinize bağlı.

İlgili içerik: Online Para Kazanma Uygulamaları

24- Online Editörlük

online iş fikirleri online editörlük

Online iş fikirleri editörlük

Online iş fikirleri içerisinde diğer bir başlığımız online editörlük. Çeşitli ajanslar, kurumlar bünyelerinde editör barındırırlar. Online editörlük için gerçekten zaman ayırmalısınız. Yazı nasıl yazılır? Çok iyi şekilde bilmelisiniz. Sadece yazı değil; editörlüğünü yaptığınız sitelerin ya da hesapların baştan sona her şeyinden siz sorumlu olursunuz. Vitrin tamamen size aittir.

Kabiliyetiniz olduğunu düşünüyorsanız, bu işin peşine düşün derim. Konuyla ilgili iş ilanlarına başvurmak için şu sıralar en iyi platform Linkedin gibi duruyor. Kendini parlatan bir hesap açın ve bağlantılarınızı artırarak online editörlük işini yakalayın!

Kazanç: Ortalama bir editör aylık düzenli olarak 4.000 TL kazanç sağlayabiliyor.

25- Dropshipping

online iş fikirleri dropshipping

Dropshipping ile online para kazanmak

Düşük maliyetli online iş fikirleri içerisinde dropshipping başta gelir. Özellikle E – ticaret işine yeni girecekseniz sizin için büyük bir fırsat diyebilirim. Dropshipping, stoksuz satış yöntemidir. Yani aldığınız ürün siparişlerini, tedarikçi firmaya yönlendirirsiniz. Tedarikçinin deposundan da ürünün müşteriye ulaşmasını sağlarsınız. Özetle başka firmaların ürünlerini satıp, kar elde ediyorsunuz. Son dönemlerde çok karlı olduğu fark edildiği için sıklıkla tercih edilen bir ek iş.

Kazanç: Kazancınız ne kadar aracılık yaptığınıza göre değişir. Aylık 500 TL’de kazanabilirsiniz, 5.000 TL’de

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.