İnternetten Nasıl Para Kazanılır? 15 İş Fikri!

25.05.2021
5.322
İnternetten Nasıl Para Kazanılır? 15 İş Fikri!

İnternetten nasıl para kazanılır? Online bir şekilde para kazanmak gerçekten mümkün mü? Mesela, gerçekten internette anket doldurarak ayda 4.000 TL kazanabilir misiniz? Merak etmeyin, internetten para kazanma yolları ile ilgili en güncel bilgileri sizler için araştırdım ve çok basit bir şekilde aşağıda anlattım!

Para kazanmak kulağa her zaman cazip gelir. Ancak gerçekten size para kazandıracak bir yol bulmak bazı zamanlarda zor da olabilir. İnternette, bu konuyla ilgili üstünkörü bir araştırma yaptığımız zaman gerçek olmayan birçok sonuç ile karşılaşabiliyoruz. Bu yazıdaysa en doğru ve en güncel şekilde internetten nasıl para kazanılır? Size anlatacağım.

Karmaşık internet dünyası, sürekli olarak genişliyor. Dolayısıyla her geçen gün internetten para kazanmanın yolları da artıyor. Aşağıda vereceğim 15 farklı internetten para kazanma örneği için hepsini yaparım gibi bir düşünce kesinlikle yanlış olur. Bunlardan hangisinin ya da hangilerinin size uygun olduğuna karar vermelisiniz.

İnternetten para kazanmak günümüzde bu kadar mümkünken, doğru yollar neler bilmek gerekiyor. Bu yazı size internetten nasıl para kazanılır hakkında doğru bir rehber olacak. Şimdiden sık çalışmanız gerektiğini belirtmem gerekiyor. Gerçekten zaman ayırabilecekler için internetten para kazanmak çok avantajlı. Ayrıca şunu da belirtmem gerekir ki  birazdan vereceğim örnekler, asla sermaye gerektirmeyen işlerdir!

Ben de internetten para kazanmak istiyorum diyorsan, yazıyı okumaya devam et! İşte internetten para kazanmanın en gerçek 15 adımı…

1- Blog Yazarak Para Kazan

blog yazarak para kazanmak

Online blog yazarak para kazanın

Uzun süreli para kazanmak isteyenler için blog yazmak iyi bir fikirdir. Peki, blog yazarak internetten nasıl para kazanılır? dediğinizi duyar gibiyim. Elbette bu para kazanma yolu için birazcık zaman gerekiyor. Anlayacağınız, ilmek ilmek bloğunuzu işlemeniz gerek desem yeridir.

Çok fazla kişi blog işiyle uğraşıyor olabilir; ancak bu sizi korkutmasın. Farkınızı ortaya koyarak siz de kısa zaman içerisinde öne çıkabilirsiniz. Blog yazmayı hayatınızın tam ortasına yerleştirerek düzenli kazançlar elde edebilirsiniz.

Blog yazma hakkında hiç fikriniz olmayabilir. Bunun için internette birçok kurs ve makaleler bulunuyor. İyice araştırmalarınızı yaptıktan sonra bir blog açabilirsiniz.

Örnek: Kadınlara yönelik bir blog açabilirsiniz. Burada sağlık, güzellik, moda hakkında yazılar yazabilirsiniz. Bloğunuzda kontrol tamamen sizde… Hem keyifli hem eğlenceli!

Kazanç: Yazılarınız Google tarafından üst sıralara çıktığında, ilk etapta aylık ortalama 2.000 – 3.000 TL para kazanabilirsiniz.

2- Çeviri Yaparak Para Kazan

çeviri yaparak para kazanmak

Çeviri işi ile internetten para kazanmak

İnternetten nasıl para kazanılır? sorusunun diğer işe yarayan bir cevabı ise çeviri yapmak! Eğer çok iyi derecede bir yabancı dil bilginiz daha varsa, çeviri yaparak tatmin edici paralar kazanabilirsiniz. Hangi ülkenin dilini bildiğinizin hiçbir önemi yok!

İnternette, her yabancı dil için çeviri yapılmasını istenen birçok site bulunuyor. Sizden istenen, belirli kelimeye sahip yazıları çevirmeniz olacak. Kelime sayısı ne kadar çoksa o kadar para kazanabileceksiniz. İkinci diliniz iyiyse bu online ek iş sizin için biçilmiş bir kaftan.

Çeşitli sitelerden yararlanarak çeviri işleri alabilirsiniz. Bunlardan bazıları: Bionluk, UzmanKirala, SadeceON, Upwork ve Fiverr. Bu siteler aracılığıyla çeviri işleri alabilirsiniz.

Kazanç: 1000 kelimelik bir makale çevirerek kazanacağınız ücret ortalama 100 TL’dir. Günde bir çeviri yapmak ise size 1 ayda en az 3.000 TL kazanç sağlayacaktır. Aylık ne kadar çeviri işi alırsanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Bunu da okumalısınız: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

3- Anket Doldurarak Para Kazan

anket doldurarak para kazanmak

Online anket işi ile internetten nasıl para kazanılır?

Sıkıcı gibi göründüğünün farkındayım. Ancak internetten nasıl para kazanılır diye sorulduğunda bu cevap, şu sıralar oldukça popüler. Gerçekten anket doldurarak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bunun için yabancı anket sitelerini tercih edebilirsiniz çünkü kazancınız daha fazla olacak.

Bu işten iyi paralar kazanmak için site sahiplerinin güvenini kazanmalısınız. Bunun için de profilinizi mümkün olduğunca güçlü tutun! İşte bazı anket siteleri: Toluna, Myiyo ve SurvayMonkey 

Kazanç: Anket başına ortalama kazanacağınız ücret 5 – 10 TL arasında değişecektir.

4- Kripto Para Al-Sat Yaparak Para Kazan

kripto para alım satım

İnternetten nasıl para kazanılır?

Son zamanlarda inanılmaz bir şekilde kripto paradan kazanç sağlayan insanlar var. Siz de zirveye tırmanan kripto para dünyasını fırsata çevirmek ister misiniz? Günlük kripto para al – sat yaparak para kazanabilirsiniz. Kripto paralar hakkında fikir sahibiyseniz ve ilgiliyseniz sizin için para kazanmanın kolay bir yolu olabilir.

Düşük paralarla kripto para alıp al sat yaparak paranızı katlamak mümkün. Bunun için mutlaka düzenli olarak aldığınız kripto paraların değerini kontrol etmeniz gerekiyor. Özenle araştırmalar yapmalısınız. Kar elde ettiğinizde düşükten aldığınız kripto parayı bozarsınız. Yine düşükten coin alıp yükselince satabilirsiniz. Olayı tıpkı borsa olarak düşünebilirsiniz.

Kripto para işine yeni girecekseniz düşük paralarla girmeniz ve katlayarak devam etmenizi önerebilirim. Sakın unutmayın, iyi bir takipçi olmalısınız.

Kazanç: 50 TL ile girdiğiniz kripto parayı iki katıyla çarparak katlayabilirsiniz. 50 TL’yi bir günde 100 TL’ye çevirmeniz mümkün.

5- İçerik – Makale Yazarak Para Kazan

içerik yazarak para kazanmak

Eğlenceli bir iş makale yazarak para kazan

‘ İnternetten nasıl para kazanılır? ‘ sorusunun diğer bir etkili cevabı da içerik yazmak. Kalemime güvenirim diyorsanız, bu başlık sizin için. İçerik – makale yazarak; günlük ya da aylık bazda çok iyi paralar kazanmak mümkün.

Bilmediğiniz konular hakkında, derinlemesine araştırmalar yaparak yazılar yazmanız gerekebilir. Bu yüzden hazırlıklı olmalısınız. İnternetteki ücretsiz kurslara katılarak, alakalı yazıları okuyarak, içerik – makale nasıl yazılır öğrenebilirsiniz. Üstelik sürekli bir şeyler araştıracağınız için çok keyifli bir iş. Kendinizi içerik yazarak geliştirirken, internetten para kazanabilirsiniz.

İnternetten içerik – makale işi almak için işte bazı internet siteleri:  icerik.net, yazkazan.net, makalehizmeti.com

Kazanç: Kazancınız kaç kelimelik makale yazdığınıza göre değişir. 1000 kelimelik bir makale için ortalama 60 TL kazanabilirsiniz.

Daha fazla öğrenmek için Online İş Fikirleri – Kesin Para Kazandıran 25 İş

6- AirBNB ile Para Kazan

airbnb ile para kazanmak

Airbnb ile internetten nasıl para kazanılır?

AirBNB daha önce kullandınız mı? AirBNB ile evinizi ya da evinizdeki bir odayı internet üzerinden kiralayabiliyorsunuz. Müsait bir eviniz varsa bunu internet sayesinde gelire çevirebilirsiniz. Siteye baktığınız zaman, Türkiye’nin dört bir yanından insanların evlerini ve odalarını buradan kiraladığını göreceksiniz.

Binlerce kullanıcısı olan bir site. İnternetten para kazanmak için en kolay yollardan birisi diyebilirim. AirBNB ilanı açacaksanız ilk önce sitede araştırma yapın.

Örnek: Kiralayacağınız yerin çevresindeki evler, odalar ne kadara kiralanıyor araştırın. Buradan hareketle fiyatlarınızı belirlemeniz çok daha iyi olur.

Kazanç: Bu işten ev, oda kiralayarak ortalama 2.500 TL kazanmanız mümkün. Kazancınız, eve ve konuma bağlı olarak elbette değişecektir.

7- Amazon MechanicalTurk ile Para Kazan

amazon mechanicaltürk ile para kazanmak

Amazon MechanicalTurk ile online para kazanma

İnternetten nasıl para kazanılır sorusunun en garanti cevabını vereceğim size. Amazon MechanicalTurk sayesinde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Temel düzeyde İngilizceye sahipseniz, bu işi yaparak internetten para kazanacaksınız.

Nasıl peki? mturk.com adresine gidip üye oluyorsunuz. Ortalama 3 gün sonra üyeliğiniz onaylanıyor. Ardından Amazon’un insan vaktine ihtiyaç duyduğu bazı iş ilanlarını görüyorsunuz. Örneğin fiş bilgilerini sizden alakalı yerlere girmenizi isteyebilir. Birçok iş seçeneği oluyor. Bunlardan birini seçip 10. Günün sonunda para kazanabilirsiniz.

Kazanç: Günde 3 – 4 saat ayırarak bu işten ortalama aylık 250 Dolar kazanabilirsiniz.

8- Freelance Çalışarak Para Kazan

freelancer olarak iş yapmak

Freelancer çalışma modeli

İnternetten nasıl para kazanılır dersek bunun en etkili cevabı freelance çalışma modelini tercih etmek olacaktır. Uzman olduğunuz iş alanlarında, işlerinizi, internet üzerinden yaparak para kazanın. Freelance.com gibi sitelerde binlerce insan uzman olduğu alanlardaki işlerini satıyorlar.

Örnek: Seslendirme ya da video kurgu yaparak para kazanabilirsiniz. Günümüzde becerilerinizi satmak için bir kuruma bağlı olmanıza gerek yok. Freelance olarak gerçekleştirebileceğiniz birçok iş sahası mevcut. İnternetten freelance çalışarak çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Kazanç: İş alanınıza göre kazancınız değişecektir. Ancak düzenli freelancer çalışarak aylık 4. 000 TL kazanmanız gayet mümkün.

9- Online Satış Yaparak Para Kazan

online satış yapmak

Satış yaparak internetten nasıl para kazanılır?

Online satış gerçekleştirmek için birçok online market bulunuyor. Buralarda çeşitli ürünlerinizi satarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Dünyadan binlerce insan, bu sitelerde satış yaparak kazanç elde ediyorlar. İşte bazı büyük online marketler: Letgo, Sahibinden ve N11

Hali hazırda satış yaptığınız ürünler var olabilir. Ürünlerinizin pazarlamasını bu siteler sayesinde daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Kazanç: Satacağınız ürüne göre kazancınız elbette farklılık gösterecektir. Ortalama bir kazanç söyleyecek olursak, bu sitelerden aylık 3.000 TL ve fazlasını kazanmak mümkün.

İlginizi çekebilir: Online Para Kazanma Uygulamaları – En Çok Kazandıran 25 App

10- Affiliate Marketing ile Para Kazan

affliate ortaklığı ile para kazanmak

Satış ortaklığı yaparak para kazanma

Şimdi size, internetten nasıl para kazanılır sorusunun en popüler ve en yeni seçeneğini söyleyeceğim!  Satış ortaklığı yapmak yani diğer bir adıyla Affiliate Marketing işi. Blogunuz ve  internet siteniz varsa satış ortaklığı sayesinde iyi para kazanabilirsiniz.

Örnek: Bir firmanın ürününü satmasına yardımcı olduğunuz zaman satılan ürünler üzerinden komisyon şeklinde para kazanırsınız. Mesela, 100 ürün satılmasını sağladıysanız, 20 tanesinin kazancı sizin olacak şeklinde düşünebilirsiniz.

Kazanç: Satış ortaklığında ne kadar başarılı olacağınıza göre kazancınız değişecek. Kazanan insanlara baktığımızda aylık ortalama 4.000 TL kazanç sağlayanlar olduğunu söyleyebilirim.

11- Yazılım Geliştirerek Para Kazan

yazılım geliştiriciliği ile para kazanmak

Yazılım yaparak internetten para kazan

Size, bu sefer gerçekten büyük hedefli bir başlıktan bahsedeceğim. Hazır mısınız? Bu iş biraz emek istiyor ama işin içine girdiğiniz zaman deli paralar kazanmanız söz konusu, e daha ne olsun? Yazılımın son dönemlerde çok popüler bir para kazanma yöntemi olduğundan bahsedebilirim. Bir yazılım geliştirme fikriniz varsa bundan iyi paralar kazanabilirsiniz.

Yazılım biliyorsanız zaten büyük adım önde olacaksınız demektir. Bilmiyorsanız fikrinizi gerçekleştirecek yazılımcılar bulmanız bu konuda çok önemli.

Kazanç: Maliyetli olduğu kadar başarılı olduğunuz zaman çok kazançlı çıkarsınız. Çok iyi fikirler sayesinde kısa sürede yüz binler kazanabilirsiniz.

12- Domain Alıp Satarak Para Kazan

domain alıp satma işi yapmak

Domain alıp satarak internetten para kazanın

Domain, bir internet sitesi için en önce belirlenen şeydir. İyi bir domain; işletmeler, bloglar, yayıncılar için çok önemlidir. İnternetten nasıl para kazanılır sorusunda domain alıp satma işi biraz da olsa riskli bir girişimdir. Ancak başarılı domainler alıp satabilirseniz ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu kısa vadeli olmaktan ziyade uzun vadeli bir iştir. Alacağınız domain için alıcı belki bir ya da iki yıl sonra size ulaşabilir.

Kazanç: Domain alıp satarak 1.000 TL’de kazanabilirsiniz, 5.000 TL’de… Kazanacağınız para, domain değerine göre değişecektir.

13- YandexToloka İle Para Kazan

yandex toloka ile para kazanmak

İnternetten nasıl para kazanılır? Yandex Toloka ile!

YandexTolaka ile internetten nasıl para kazanılır? YandexToloka, Google’ın haritalar uygulaması gibi bir uygulamadır. Aynı mantık çerçevesinde çalışır. Bu iş için bazı görevler yapmayı kabul ederek hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Örnek: Sizden saha görevinde bir işletmenin yerini onaylamanızı isteyebilir. Onaylanması istenilen işletmeye giderek gerekli bilgileri ve fotoğrafları girersiniz. Böylelikle Yandex size 10 cent – 1 dolar arasında bir ödeme yapar.

Kazanç: YandexToloka ile aylık minimum 200 dolar kazanmanız mümkündür.

14- Oyun Oynayarak Para Kazan

online oyun oynayarak para kazanmak

Online oyun ile Twitch yayını yaparak para kazan

İşte en eğlencelisi! Özellikle online oyunlar oynamayı seven bir öğrenci iseniz bu önerim kesinlikle size göre. Bilgisayar oyunlarıyla iç içe olanlar, bu başlık sizin için! İnternetten nasıl para kazanılır sorusunun en iyi cevabını anlatıyorum.

Eğer ilginiz yoksa bu alana yatırım yapmanızı tavsiye etmem. Twitch kanalı oluşturarak, oynadığınız oyunların yayınlarını bu siteden yayınlayabilirsiniz. Gerçekten başarılı olursanız izlenme sayınız ve takipçiniz artacak. Ülkemizde de bu işten internet üzerinden çok ciddi para kazanan insanlar var.

Kazanç: Twitch kanal takipçinizin ve izlenme oranıza göre kazancınız değişecektir. İyi bir kanal sayesinde aylık binler, on binler kazanabilirsiniz.

Şunu da bırakayım: Para Kazandıran Siteler

15- Artıway ile Para Kazan

Artıway ile online para kazanma

Artıway ile online para kazanma

İnternetten para nasıl kazanılır başlığımı için size sunacağım son yöntem Artıway… Eğer internette alışveriş yapmayı seviyorsanız bu yöntemle, dolaylı olarak tatlı kazançlar sağlayabilirsiniz. Artiway.com sitesi üzerinden alışverişlerinizi gerçekleştirirseniz eğer bonus para iadeleri alıyorsunuz. Bu yöntemi sürekli olarak kullanarak ekstra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan ufak paralar alırsınız.

Kazanç:  50 TL’lik bir alışveriş yapıp 3 – 4  TL bonus kazanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.