YouTube Kanalı Fikri – Gelecek Vadeden 18 Fikir!

10.06.2021
5.170
YouTube Kanalı Fikri – Gelecek Vadeden 18 Fikir!

YouTube üzerinden para kazananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Siz de onlardan birisi mi olmak istiyorsunuz? Gelecek vadeden YouTube kanalı fikri ile aradığınız başarıya ulaşabilirsiniz. Rekabetin hızla arttığı platformda, bilmeniz gerekenler var!

En başarılı YouTuber’lar önemli miktarlarda para kazanıyorlar. Ancak viral fikirleri düşünmek kolay olsaydı, herkes bir YouTube influencerı olurdu. YouTuber olurken akılda tutulması gereken birçok şey var.

YouTube görüntülemelerinizi ve abonelerinizi artırmak inanılmaz derecede zor olabilir. Bu yüzden her şeyin doğru olmasını gerektiğini bilmek gerekiyor… Kanal fotoğrafından, içeriğe kadar. Her şeyi doğru yaparsanız, YouTube ek gelir elde etmek için harika bir yer olabilir. Elbette kanalınızın konusu da en önemli mevzulardan birisi!

Belki de henüz bir YouTube kanalı oluşturmadınız ve biraz ilham arıyorsunuz. Pekâlâ, doğru yere geldiniz. En iyi YouTube kanalı fikri ile oluşan listemiz burada devreye giriyor. İşte daha fazla görüntüleme almanıza yardımcı olabilecek 18 harika YouTube kanalı fikri!

1- Komedi Kanalı

youtube kanalı fikri komedi kanalı

youtube kanalı fikri

İnsanları güldürmek, abonelerinizi artırmanın etkili bir yoludur. Bu konuda kendinize güveniyorsanız, sizin için harika bir YouTube kanalı fikri. Ancak, bunu söylemek yapmaktan daha kolay diyebilirim… Komedi özneldir, bu yüzden bir kişiyi gülmekten yerde yuvarlandıran espri, diğerlerinin tebessüm etmesini bile sağlayamayabilir.

Güçlü yönlerinizle oynayın ve performansından emin olduğunuz bir skeç, konsept oluşturun. Kendiniz olun ve kendi benzersiz mizah anlayışınızın parlamasına izin verin. Asla bilemezsiniz, YouTube video fikirlerinizi sevecek çok sayıda insan olabilir.

2- Fotoğraf ve Videografi Kanalları

youtube kanalı fikri fotoğraf

youtube kanal fikirleri

Herkes estetik bir duyuya sahip değildir. Sadece bazılarını sanatsal bir şekilde, bir şeyleri görme ve yakalama yeteneği var…. Siz de böyle sanatsal bir anlayışa sahip biriyseniz, uzmanlık alanınıza ve rahatlığınıza göre ister Fotoğraf ister Videografi kanalı açabilirsiniz.

Kanalınızda, bu iki konuyu içeren her şeyi, temellerden başlayarak, çekimler sırasında izlenebilecek tekniklere kadar konuşabilirsiniz. Hatta çekim yaparken yardımcı olabilecek, izleyicilerinize düzenleme fikirleri, ipuçları ve daha fazlasını verebilecek gadget’ları ve özellikleri inceleyebilirsiniz.

3- Vlog Kanalı

youtube kanalı fikri vlogger

vlogger

Diğer bir YouTube kanalı fikri, vlog kanalı açmak. Başlamak için en zor YouTube video fikirlerinden biri olabilir. Ancak bunu başarırsanız, çok yüksek izlenmeler elde edebilirsiniz.

Vlog söz konusu olduğunda, videonuzu ilgi çekici ve güncel tutmalısınız. Casey Neistat gibi ünlü vloggerlar bile en alttan başladılar. O yüzden bu fikti düşünmeden hemen vazgeçmeyin.

Vlog çekmenin en iyi yanı, ilginizi çeken herhangi bir konuyu seçip onunla ilgili vlog oluşturabilmenizdir. İçeriğiniz akılda kalıcıysa ve ilginç bir şekilde sunduğunuz sürece, başarıyı yakalamanız gayet olası!

4- Eğitim Kanalı

youtube kanalı fikri eğitim

eğitim kanalı

İnsanların birçoğu YouTube’a esas olarak sorularına cevap bulmak için geliyor. Bu nedenle, insanların cevapları bulmasına ve kendilerini eğitmesine yardımcı olacak videolar oluşturmak son derece mantıklı.

Öğrencilerden yetişkinlere kadar, çevrimiçi öğrenmek isteyen herkes YouTube videolarını tercih ediyor. Bunun nedeni, eğitici videoların ücretsiz olması ve YouTube’da hazır bulunmasıdır. Dolayısıyla, uzmanlık alanınız varsa, kanal açmanızı ve insanlara eğitim vermenizi tavsiye edeceğim

İnternetten para kazanmak hakkında şu yazı da ilginizi çekebilir: TikTok Para Kazanma

5- Söyleşi Kanalı

youtube kanalı fikri söyleşi

youtube para kazan

Bölgenizdeki haberleri takip edin ve bir sonraki videonuz için söyleşi yapabileceğiniz kişilere dikkat görüşün. Bu YouTube kanalı fikri için görüştüğünüz kişinin ünlü olması gerekmez. Anlatacak ilginç bir hikayeleri varsa, izleyiciler bunu mutlaka duymak isteyecektir.

Herkesin ilişki kurabileceği bir hikayeyi dinlemek ister. Bunun insani yönünü göstermeyi başarırsanız, videonuzun içeriği çok daha ilgi çekici olacaktır. Bu sayede kendinizi çok güzel geliştirebilirsiniz!

6- Oyun Kanalı

youtube kanalı fikri oyun kanalı

En çok abonesi olan ikinci kanalın oyun kanalı olarak başladığına inanır mısınız? Gerçek bu! PewDiePie, 110 milyon abonesi ve 26 milyardan fazla izlenme sayısıyla bu kanalın sahibi…

Korku ve aksiyon oyunları oynarken kendi görüntülerini içeren Let’s Play videolarını yayınlayarak YouTube’a başladı. Oyun becerileri ve eksantrik mizahı, hızlı takipçiler kazanmasına yardımcı oldu. 17 milyondan fazla izlenen bu videoyu izleyin. Size ilham olacaktır!

7- Gezi Kanalı

youtube kanalı fikri gezi kanalı

youtube ek iş

Tatile çıkma fikri kulağa ne kadar hoş gelse de, herkes önceden araştırma yapmadan seyahate çıkacak kadar kendine güvenmiyor.

Ziyaret etmek istedikleri yer hakkında iyi bir fikir edinmek için “gezginler” özgün görüşler ve incelemeler ararlar. Böyle bir seyahat vlogu başlatmak, her iki taraf için de büyük bir iyilik olacaktır:

Bu videolar başlangıçta size çok pahalıya mal olabilir. Buna hiç şüphe yok. Ancak harika videolar yayınlamaya ve popülerlik kazanmaya başladığınızda, size sponsorlar dahi ulaşabilir (videolarınızın mükemmel olması şartıyla!). Para biriktiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, gezginlerin hack/tavsiye videoları hazırlayabilirsiniz.

8- Tur Kanalı

youtube kanalı fikri tur kanalı

tur kanalı

Kulağa garip gelebilir ancak oldukça izlenme oranı yüksek bir YouTube kanalı fikri size sunacağım. Oda veya ev turları, genellikle izleyiciler arasında popüler bir YouTube videosu türü.  Turlar, uygulanması en kolay YouTube video fikirlerinden biridir. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir kamera ve çekimini yapacağınız yerdir.

Bunun için izin alarak ilginç evleri, konumları, mekanları ziyaret edebilir ve çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok kişinin bilmediği, ilham olabilicek yerlerin turunu gerçekleştirin!

YouTube gibi internetten daha farklı ne şekilde para kazanabilirsiniz merak ediyor musunuz? İnternetten nasıl para kazanılır yazısını okuyun! 15 harika iş fikri ile karşılaşacaksınız…

9- Hayvan Kanalı

youtube kanalı fikri hayvan kanalı

hayvan kanalı

Komik veya sıra dışı şeyler yapan hayvanların videoları, YouTube’daki viral içeriğin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu yüzden gelecek vadeden 20 YouTube kanalı fikri içerisinde değerlendirmek istedim.

Evcil hayvanlarınız böyle bir kanal için doğru adaylar olabilir. Kendiliğinden onları filme almaya başlayın ve kanalınızda yer almaya değer bir şey yapıp yapmadıklarını görün.

Kim bilir, eğer hayvan videonuz ilgi görürse, elinizde bir YouTube yıldızı olabilir. Umarız evcil hayvanınız ilgisini paylaşmaya isteklidir!

10- İpucu Kanalı

ipucu kanalı fikri

ipucu kanalı

İpucu kanalları son zamanlarda oldukça etkileyici bir YouTube kanalı fikri. Eğitici videolar ve öğreticilere benzer şekilde, ipuçları videoları izleyicilere basit bilgiler vermeyi amaçlar.  Genellikle daha basitleştirilmiştir ve çok fazla ayrıntıya girmezler.

İpuçları videoları, “X’te daha iyi olmak için 10 ipucu” veya “Y’nizi geliştirmek için 20 ipucu” olarak adlandırılabilir. Resmi, ağır olmayan, gündelik hayatla ve mizahla karışıktır. Örneğin pantolonunuzu basitçe daraltma yöntemi bile bir içerik olabilir bu kanalda… Oldukça fazla değerlendirebileceğiniz konu var. Bence gayet gelecek vadeden bir kanal fikri!

11- Karşılaştırma

Karşılaştırma videoları; rakip ürünlerden birini satın almadan önce, bu ürünler hakkında bilgi edinmek isteyen YouTube kullanıcıları için çok faydalı.  Videolarınızda iki ürünü veya daha fazla ürünü karşılaştırabilirsiniz.

Örneğin insanlar Huawei ve Xiomi telefonlarını karşılaştıran videoları izliyorlar. İkisi de birbirine yakın markalar ve insanlar hangisini alacakları konusunda tereddüt yaşıyorlar.

Bu gibi konuları değerlendirebilirsiniz. Hatta mizahla karışık iki çikolatayı bile karşılaştırabilirsiniz. YouTube’da öyle ilginç şeyler izleniyor ki bundan faydalanabilirsiniz! İzleyicilere ürün hakkında, hem artılarını hem de eksilerini anlatın. Her bir ürünün sunduğu şeyler hakkında iyi ve ikna edici fikirler verin.

12- İş Tavsiyesi Kanalı

Eğer hizmet verdiğiniz başarılı bir işletmeniz varsa, iş tavsiyesi vermek çok iyi bir YouTube kanalı fikri olabilir. Hedef kitlenizle başarınızın sırlarını paylaşın. Sizin için işe yarayan yöntemleri nasıl tekrarlayabilecekleri konusunda onlara ipuçları verin.

Bunun gibi videolar, etkileşimde bulunmayı umduğunuz türde, iş odaklı izleyicileri çekmenize yardımcı olabilir.

İnternetten kolay para kazanmak isteyenler reklam izleyerek para kazanma yazısını mutlaka okuyun derim!

13- Giysi İpuçları Kanalı

giysi ipuçları kanalı

youtube kanal fikirleri

Neyin neyle gittiğini bilmek için esrarengiz bir hüneriniz var mı? Modayla ilgileniyor musunuz? Bildiklerinizi YouTube izleyicileriyle paylaşın!

Farklı kıyafet kategorilerine bakın veya belirli bir tarzda uzmanlaşın. Örneğin, yazlık elbiseler, dışarı çıkmak için giysiler, kışlık giysiler vb. Bu konudaki yaratıcı, ilginç ve güzel fikirlerinizi insanlara sunun. Bu YouTube kanalı fikri oldukça gelecek vadediyor. Eğer iyi izlenme oranı ve takipçi yakalarsanız, çeşitli giyim markaları sizinle çalışmak için sıraya girecekler! En az izlenmeniz kadar iş birliklerinden de çok iyi paralar kazanabilirsiniz

14- Oyun Haber Kanalı

IGN News ve GameNewsOfficial gibi kanallar, oyunculara en son haberleri sağlamak söz konusu olduğunda kaçınılmaz olarak en üst sıralarda yer alıyorlar.

Ancak, oyun haber videolarınıza kendi kişiliğinizden bir şeyler ekleyebilmelisiniz. Orijinal ve dikkat çekici olabilmelisiniz. Yoksa çok fazla izlenme şansınız olmaz. Sıradan bir oyuncudan gelen oyun haberleri için söylenecek çok şey var. Tarafsız olma zorunluluğunuz yok ve istediğiniz kadar konuşabilirsiniz.

15- Hüner Atışları/Becerileri Kanalı

Seçtiğiniz spor ister basketbol ister bilardo olsun, etkileyici hüner atışları kanalı viral hale gelebilir. Fazlasıyla gelecek vadeden bir YouTube kanalı fikri. Elbette sadece kendinizi çekerek bir yere kadar içerik üretebilirsiniz.

Kendinizle sınırlı kalmamalı ve çevredeki insanlardan da faydalanmalısınız. İşinin ehli kişileri mutlaka videolarınıza dahil etmeniz gerekir. Gerekenlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu fikri bir değerlendirin! Unutmayın, bir çekim ayarlamak ve kaydetmesi zor olacak. Azimli olabilirseniz, başarırsınız.

16- Motivasyon Kanalı

motivasyon kanalı

motivasyon kanalı

Günümüz insanının en çok gerek duyduğu konulardan birisi motivasyon. İnsanlara motivasyon verebilmek için ilginç ve işe yarar fikirleriniz varsa, bunu mutlaka değerlendirin. İlgi çekici başlıklarla insanları kendinize çekebilirsiniz.

Motivasyon kanalı için gerçekten samimi olabilmelisiniz. “Hadi güneşi selamla” demekten öteye geçebilmeniz gerekiyor. Kulağa basit gelse de böyle bir kanal için gerçekten ikna edici ve bilgili olmalısınız. Gerçekten başarılı olursanız, gelecekte sahip olduğunuz kanaldan tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz.

17- Fitness Kanalı

Son zamanlarda fitnessa ilgi ne kadar arttı değil mi? Hatta son dönemlerde insanlar covid-19 tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmadılar. Ancak fitness gibi sporlarını da bırakmak istemediler. İnsanlar sporlarına evlerinden devam etmek istedi. Şimdi yavaş yavaş normalleşmeye başlasak da insanlar online olarak bu konuda eğitimlerden faydalanmayı çok sevdi.

Eğer fitness uzmanıysanız ve insanlara öğretebileceğinizi düşünüyorsanız, kanal açabilirsiniz. Chloe Ting gibi çalışmaya başlayabilirsiniz. Chloe Ting’in 20 milyon abonesi ve 1,3 milyardan fazla görüntülemesi var. Antrenmanlarını takip edenlerin, öncesi/sonrası dönüşümlerini gösteren videolar da yayınlıyor.

360 milyondan daha fazla izlenen şu videosuna bir göz atın! Size ilham olacak.

18- Oyuncak İnceleme Kanalı:

Bir oyuncağı satın almadan önce tanımak, çocuğunuzun güvenliği içi de son derece önemlidir. Dünyada oyuncak inceleme kanalları her yerde fazlasıyla ilgi görüyor. Siz de bunu fırsata çevirebilirsiniz. Böyle bir kanal açmayı planlıyorsanız, içinizdeki çocuk için bir rüya gerçek olabilir.

İşte FunToys Collector Disney Toys Review adlı heyecan verici bir kanal.  Bu kanalın 11 milyon abonesi ve 14 milyar görüntülemesi var. Oyuncakları satın alan ve onları inceleyen bir yetişkin tarafından çekiliyor. FunToys Collector Disney Oyuncak İncelemesinin bu videosunu izleyin.

 

Daha fazla fikir edinmek isteyenler, bizi Instagram ve Facebook hesaplarından takip edebilirler. Aklınıza takılan sorular olursa, aşağıya YORUM bırakmaya çekinmeyin!

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.