Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanma
 3. Online Para Kazanma Uygulamaları – En Çok Kazandıran 25 App

Online Para Kazanma Uygulamaları – En Çok Kazandıran 25 App

Online Para Kazanma Uygulamaları
Şimdi sizlere, online para kazanma uygulamaları hakkında mükemmel tavsiyelerde bulunacağım! Doğrudan akıllı telefonlarınızdan para kazanmak istemez misiniz? Bence, kesinlikle istersiniz! Aşağıda vereceğim mobil uygulamalar sayesinde siz de nakit para ihtiyacınızı çabucak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Telefonunuzun markası da modeli de bu süreçte gerçekten önem arz etmiyor. Hem Android hem de İOS tabanlı telefonlarda, saniyeler için içinde indirebileceğiniz onlarca mobil uygulama mevcut.

Birazdan anlatacaklarım, oldukça basit görevler içeriyor. Merak ettiniz değil mi? Anlatacağım…

Parmaklarınızın ucunda internete, sosyal medya uygulamalarına, bankacılık ve fatura ödeme uygulamalarına, seyahat uygulamalarına, oyunlara, müziğe ve daha fazlasına erişebilirsiniz. Neden cebinize biraz daha fazla para koyacak uygulamalar eklemiyorsunuz?

Bahsettiğim online para kazanma uygulamaları; alışveriş yaparken tasarruf etmenize ve aynı zamanda kazanmanıza yardımcı olan para tasarrufu ve geri ödeme platformları, yatırım yaparak paranızı yönetmenize ve büyütmenize yardımcı olacak uygulamalar ile bir ek iş sonucu elde edebileceğiniz paralar için size yardımcı olabilecek uygulamalar olabilir.

        En hızlı şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamak için bu internetten para kazandıran uygulamaları deneyin!

1- Hadi

online para kazandıran uygulama hadi
HADİ Uygulaması ile online para kazan

Hadi mobil uygulaması, Turkcell tarafından hayata geçirilmiştir. Bu app, bir nevi canlı bilgi yarışması konseptindedir. Ayrıca, Türkiye’nin uygulama üzerinden para kazandıran ilk canlı bilgi yarışması olma özelliği taşır. Kısaca ne kadar bilirseniz, o kadar kazanırsınız!

Uygulamanın bilinmesi gereken en önemli ayrıntısı ise her gün 12.30 ya da 20.30’da düzenlenen yarışmaya ilgili firmalar, sponsor olarak dağıtılacak para ödülünün miktarını belirlerler. Yarışmada 12 soru sorulur ve tamamını doğru bilenler için toplam para eşit olarak bölüştürülür.

İndirin: İOSAndroid 

İpucu: Uygulama, her yarışmadan önce Instagram sayfalarında 1 soruyla ilgili ipucu paylaşır.

Kazanç:  Kazancınız 20 TL’ye ulaştığında, paranız belirlediğiniz banka hesabına aktarılır.

2- Oyna Kazan

online para kazandıran uygulama oyna kazan
Oyna Kazan mobil uygulaması

Oyna kazan da tıpkı, Hadi gibi 2021 yılında online para kazanma uygulamaları arasında yerini alıyor. Yine, aynı Hadi uygulaması gibi para ödüllü bir bilgi yarışmasıdır. Ancak bu uygulamada yarışmalar çok daha uzun solukludur ve sorulan sorular sizi çok daha fazla zorlar.

Yarışmanın ilerleyen dakikalarında son 10’a kalanlar, ‘ Kazandıran Sorular ‘ bölümüne geçerek asıl ödülü almak için yarışırlar. Burada kazanacak olan kişi, tek bir kişidir. Dolayısıyla 1. olursanız, parayı sadece siz alırsınız. Yarışma her gün 10.00, 11.00, 14.30, 20.30 ve 21.15’de başlıyor.

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Jokerleriyle de diğerlerinden ayrılan uygulamada “Ekstra Can”, “Eleme” ve “Çift Cevap” olmak üzere 3 adet joker bulunmakta. Ancak bu jokerleri “Kazandıran Sorular” dan önce kullanmalısınız.

Kazanç: Kazandığınız paraları çekebilmek için ise kasanızda bulunması gereken en az tutar 50 TL.

Çevrimiçi bir şekilde para kazanma fikri hoşunuza mı gidiyor? O zaman Online İş Fikirleri – Kesin Para Kazandıran 25 İş anlattığım başlığımı da okumalısınız!

3- Swagbucks

online para kazandıran uygulama swagbucks
Swagbucks ile para kazan

California merkezli bir Amerikan ödül ve bağlılık programı operatörüdür. Bu uygulama çok fazla ödeme yapmaz; ancak uygun satın alımlar için para iadesi ve anketlere katılmak, video izlemek, oyun oynamak ve daha fazlası gibi kullanıcıların nakit para kazanmaları için çeşitli yollar sunar. Diğer yan işler gibi ödeme yapmasa da, Swagbucks, akıllı telefonu olan herkes için küçük işleri tamamlayarak veya nakit para kazanarak ekstra para kazanmanın kolay bir yoludur.

Online para kazanma uygulamaları, arasında yer alan bu platform, kullanıcılara ödeme yapmak için pazarlama şirketleriyle ortak olarak çalışır. Ürün satın alarak, video izleyerek, anketlere katılarak, oyun oynayarak ve arama motorlarını kullanarak Swagbucks (SB) kazanabilirsiniz. Görevlerin çoğu kolaydır.

İndirin: Swagbucks

İpucu:  Android: 3.9iOS: 4.4 yıldız – Google: 4,1 yıldız olarak tanımlamıştır.

Kazanç: Swagbucks aracılığıyla aylık 500 liraya kadar kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

4- MyPoints

mypoints ile para kazanma
My Points App

MyPoints, 1996 yılında kurulan ve insanlara çeşitli yollar ile para kazandırma fırsatı sağlayan bir online para kazanma uygulaması. Geçtiğimiz 5 senedir ise Mypoints uygulama üzerinden hizmet veriyor.

Bu platformu kullanmanın bir diğer önemli faydası da puan kazanma sistemidir. Bu sadece çevrimiçi bir anket sistemi değildir. Aksine, MyPoints, ödül puanlarınızı kazanmanız için çeşitli yollar sunar. Uygulama ile para kazanmanın yollarından bazıları şunlardır:

 • Çevrimiçi anketlere katılmak
 • Çevrimiçi videolar izlemek
 • Video oyunları oynamak
 • Katılımcı perakendecilerin herhangi biri aracılığıyla alışveriş yapma
 • MyPoints Yahoo! Arama motoru
 • Mağaza içi kuponları yazdırma ve kullanma
 • Promosyon e-postalarını okumak
 • Bir arkadaşı programa yönlendirmek
 • Yerel fırsatlara ve kupon tekliflerine katılmak

Bu listenin gerçekten güzel yanı, herkes için bir şeyler içermesidir. Kişiliğinize ve beğenilerinize uygun, konforlu bir mekanda en sevdiğiniz anlaşmayı veya programı seçebilir ve puanlar kazanabilirsiniz.

İndirin: İOSAndroid

Kazanç: 700 puan aldığınızda ödül puanlarınızı kullanabilirsiniz. Bu, çoğu durumda 5 Dolarlık bir hediye kartına eşittir.

5- Google Ödüllü Anketler

google ödüllü anketler ile online para kazanma
Google ödüllü anketler ile online para kazanma

Online para kazanma uygulamaları arasında yer alan Google ödüllü anketler, direkt olarak Google’a bağlı bir platformdur. Uygulamada kazandığınız ödülleri, sadece Google Play’de yer alan platformlar için kullanabilirsiniz. Kısacası, Google Ödüllü Anketler ile kazandığınız paralar, nakit kullanıma kapalıdır.

Anketi yanıtladıktan sonra Google ödeme profilinize işlenecek kredi tutarının onaylandığı bir onay sayfası görürsünüz. Mobil uygulamanın ana ekranındaki “Play Store” düğmesine dokunarak veya doğrudan Google Play Store’da alışveriş yaparak kredilerinizi kullanabilirsiniz.

İndirin:  Android

İpucu: Her bir anket başına 1,79 TL – 3 TL gibi miktarda Google Play kredisi kazanırsınız ve bu kredileri Play Store’da bulunan diğer uygulamalarda harcayabilirsiniz.

Kazanç: Birçok kullanıcı bu uygulama ile aylık ortalama 50- 100 TL kazanabiliyor.

6- Mercari

Hem İOS hem de Android tabanlı telefonlarda kullanılabilir bir platformdur. Aynı zaman da para kazanmanın en basit hali olan bir uygulamadır. Şöyle ki; evinizdeki kullanmadığınız eşyaları fotoğraf, açıklama ve fiyatını belirterek Mercari üzerinden satabilirsiniz.

Yayına koyduğunuz ürün, bir müşteri tarafından satın alınınca, ürünü kullanıcı ödemeli bir biçimde ürünü kargoya verirsiniz. Alıcı ürünü teslim aldığınızda satış işlemini onaylar ve ödemeniz, belirttiğiniz banka hesabına geçer. Bu kadar basit!

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Mercari uygulaması, her satıştan belirli bir oranda komisyon alır. Ayrıca bu komisyon oranı, diğer rakip platformlara göre nispeten %20 oranında daha düşüktür.

7- Musely

Online para kazanma uygulamaları Musely
Online para kazanma uygulamaları Musely

Online para kazanma uygulamaları arasında yerini alan hem eğlenceli hem de kazançlı bir platform diyerek söze başlamak istiyorum. Musely, çevre dostu ürünlerin ve ev malzemelerinin satıldığı; çoğunlukla kadınları ilgilendiren kadınları (sağlıklı yaşam, cilt bakımı, fitness) konularda fikir alışverişinde bulunulan aktif bir sosyal platformdur.

Bu platformda nasıl para kazanılır? Kısaca bahsedeyim: “Muse”, yani bir tür influencer olarak kendi blog sayfanızı açabilir, önerdiğiniz ürünlerin satışından ortalama olarak %20 oranında kâr elde edebilirsiniz. Uygulamada tüm ödemeler, her ayın 1. ve 15. gününde hesabınıza aktarılır.

İndirin: İOSAndroid

İpucu: İOS 4.7, Google Play’de 4.2 yıldız almıştır.

8- Slidejoy

Online para kazanma uygulamaları arasında bulunan Slidejoy uygulaması, sadece Google Play Store‘da yer almaktadır. Bu platformda sistem çok basit: Ekran kilidi aktifleştirildiğinde kullanıcılara, para ödenir. Neden mi? Çünkü, ekran kilidi açıldığında kullanıcıların telefon ekranlarına, çeşitli haberler ve reklamlar düşer. Bu bildirimleri, sola kaydırarak gelen bildirimin detaylarını öğrenebilir ve kaldırabilirsiniz.

Bu platformun en güzel tarafı da; bildirimlere tıklasanız da tıklamasanız da para kazanabilirsiniz. Bunun dışında, Slidejoy uygulamasında çeşitli anketleri çözerek de para kazanabilirsiniz.

İndirin:  Android

İpucu: İlk üye olduğunuzda ödeme almanız için 3 ay beklemeniz gerekiyor. İlk 3 aydan sonra ödemelerinizi %20’lik bir kesinti ile alabilirsiniz.

9- Money App

Online para kazanma uygulamaları listesinde yer alan Money App hem Android hem de İOS uyumlu telefonlarda kullanılabilme özelliği taşıyor. Uygulamanın amacı, bir nevi pazar araştırmasına katılmak.

Yani, bu uygulamada fikrinizi belirterek, oyun oynayarak, mağaza ürünlerini inceleyerek, hizmetleri test ederek ve deneyerek para kazanabilirsiniz. Nasıl, mükemmel değil mi?

Tek yapmanız gereken, telefonunuza bu uygulamayı indirmek ve kendi adınıza bir hesap oluşturmak. Ardından da görevleri tamamladınız mı, gelsin paralar!

Fikir belirtme, oyun oynama, mağaza ürünlerini inceleme, hizmetleri test etmek ve deneme sürümlerini inceleme gibi görevler karşılığında Money App’ten para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereke Money App uygulamasını indirip kendi adınıza bir hesap oluşturmak ve sunulan görevleri tamamlamak.

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Ödemeleriniz, 2-3 gün içerisinde hesabınıza aktarılır. Bazı zamanlar da ise ödemeler, amazon kartı olarak hesabınıza tanımlanır.

10- Bookscouter

Bookscouter ile internetten para kazanmak
Bookscouter ile internetten para kazanmak

Merak etmeyin, Türkiye’de de yoğun olarak kullanılan bir uygulamadan bahsediyorum. Bookscouter platformu ile kullanılmış, okunmuş olan 2. el kitaplarınızı hızlı bir şekilde satarak para kazanabilirsiniz.

Kısacası, 2. el kitaplarınızı hızlıca paraya çevirin! Satış odaklı bir online para kazanma platformu olan Bookscouter’da ne kadar kazanç sağlayacağınız tamamen size bağlı.

İndirin: İOSAndroid

11- Whaff Rewards

Evet, bu da yabancı temelli olup; Türkiye’de para kazandıran mobil uygulamalar arasında yer alıyor. Whaff Rewards platformu ile oyunları ve çeşitli bazı uygulamaları indirebilirsiniz. Aslında bu platform üzerinden indirdiğiniz her başka bir uygulama için ise para kazanırsınız. İlginç değil mi?

İndirin: Android 

İpucu: Platformda, indirdiğiniz her uygulama için ortalama 1 Dolar kazanırsınız. Ödemeleri, hediye çeki olarak kullanabilirsiniz.

Kazanç: Aylık ortalama 40 Dolar civarında para kazanmanız mümkün.

12- Bounty

bounty uygulaması ile para kazanma
Bounty App

Esrarengiz bir şekilde, online olarak para kazanmak nasıl bir his? Bounty ile eğlenceli ve ilginç bir şekilde ek gelir sağlayabilirsiniz. Neden mi esrarengiz diyorum? Çünkü siz burada sanki özel bir ajan görevi yapıyormuşsunuz bazı işler yaparsınız! Korkmayın, kötü bir amaç güden platform değil, Bounty…

Görevlerden bir kaçı gizli müşteri, anketler ve uygulama testi kontrolü gibi görevlerdir. Mesela, bir mağazaya giderek fotoğraflar çekersiniz veya hizmet veren bir kuruluşa giderek oraları kontrol eder ve notlar tutarsınız, gibi…

Bu görevleri yerine getirirseniz, paranızı kazanabilirsiniz. Uygulamayı indirin ve görevlerinizi öğrenin!

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Ödemeleriniz için kontrol ettiğiniz mağazaya gidip para istemeyin! Uygulama üzerinden paranız, hesabınıza yatar. Unutmayın, bu iş gizli…

13- RAKUTEN

Online para kazanma uygulamaları arasında RAKUTEN ile devam edelim! Bu platform ile doğrudan para kazanamazsınız. Yaptığınız alışverişler doğrultusunda ek para kazanırsınız.

Uygulamaya dahil olan mağazalardan alışveriş yaparak bu kârlı işlemi başlatabilirsiniz. Bonuslar çok hoşunuza gidecek!

İndirin: Android

İpucu: Farz edelim, 300 TL’lik bir kıyafet alışverişi için 70 TL hediye bonus kazanırsınız ve bu bonusu, başka bir mağazada kullanabilirsiniz.

14- AppKarma

APPKarma uygulaması, çoğu zaman başka bir uygulamayı indirerek ve oyun oynayarak para kazanabileceğiniz, mükemmel bir uygulamadır. Bu platform aracılığıyla düzenli olarak pasif gelirler elde edebilirsiniz. Uygulamanın en güzel avantajı ise referans sistemidir. Yani, başka kişileri, uygulamayı indirmeye davet ederek de para kazanabilirsiniz.

İndirin: Android

İpucu: Online para kazanma uygulamaları arasında yer alan platforma, arkadaşlarınızı, davet edin ve her biri için 5 Dolar kazanın!

Hiçbir örnek size yetmiyorsa, bir de bunu deneyin: İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

15- Userfeel

Userfeel Uygulaması ile para kazanma
Userfeel Uygulaması

Hem Android hem de İOS tabanlı telefonlara indirebileceğiniz bir online para kazanma platformudur. Web sitelerinde, gezintiye çıkarak, görevlere katılarak para kazanabilirsiniz.

Yapmanız gereken, sitelerin kullanıcı ara yüzlerinde gezinmek ve sitelerin kullanılabilir olduğuna dair videolu geri dönüşler sağlamak!

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Userfeel’de her test, 10-20 dakika arası sürer.

Kazanç: Her test için ortalama 10 Dolar para kazanırsınız.

16- Poshmark

Android ve İOS tabancı telefonlar için uygun bir platformdur. Burada aksesuar ve kıyafet satarak para kazanabilirsiniz. Tıpkı Letgo gibi! Uygulamayı indirin ve bir üyelik hesabı oluşturun. Ardından, satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını ve açıklayıcı bilgilerini uygulamaya ekleyin.

Satışınız gerçekleştiğinde Poshmark, size direkt olarak bir kargo etiketi yollar ve kargolama sürecini üstlenir.

İndirin: İOSAndroid

Kazanç:  15 doların altındaki satışlardan 3 dolar, 15 doların üstündeki satışlardan ise %20 komisyon alır.

17- Fiverr

fiverr ile online para kazanma
Fiverr ile online gelir

Freelancer olarak mı çalışıyorsun? O zaman Fiverr’ı deneyerek daha çok para kazanmaya ne dersin? Fiverr, freelance çalışan kişileri şirketlerle ve hizmet almak isteyen insanlarla buluşturuyor.

Metin yazımı, grafik tasarım, seslendirme, sosyal medya yönetimi, animasyon gibi daha pek çok alanda sahip olduğunuz yeteneklerinizi Fiverr üzerinden sergileyin. Yani, bir nevi reklamınızı yapın ve ilgili şirketler tarafından far edilin!

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Ödemeler, direkt olarak banka hesabınıza yapılır. Uygulama, mevcut kazancınızdan %5 ile %20 oranında kesinti yapar.

Kazanç: Tamamen sizin ücretlendirme politikanıza bağlı. Örneğin, bir logoyu 5 Dolara da tasarlayabilirsiniz, 100 Dolara da…

18- WikiBuy

Online para kazanma uygulamaları wikibuy
Online para kazanma uygulamaları wikibuy

Online para kazanma uygulamaları olan bu platform, özellikle Apple kullanıcıları arasında oldukça rağbet görüyor. Duymamış olabilirsiniz, ancak şimdi öğrendiniz. İOS tabanlı bir telefonunuz varsa, hiç durmayın ve hemen indirin!

Wikibuy, size herhangi bir görev karşılığında para kazandırmaz ancak internetten sıklıkla alışveriş yapan bir kişiyseniz; platformun, yönlendirme sistemini kullanarak çeşitli indirimler ve bonuslar kazanabilirsiniz.

İndirin: İOS 

İpucu: Türkiye’de de kullanabilir miyim diye korkmayın. Uygulama ABD tabanlı olmasına karşın, tüm dünyada kullanıma açıktır.

19- Swoup

Klasik indirim çeki kazanma uygulamalarından bahsetmiyorum. Online para kazanma uygulamaları arasında yer alan Swoup, şöyle çalışıyor:  Banka hesabınızı Swoup’a entegre ettikten sonra çeşitli mağazalar tarafından sunulan indirim çekleri otomatik olarak banka hesabınızla ilişkilendirilir. Daha sonra internet alışverişi yaparken indirim kodunu ve telefon numaranızı girerek otomatik indirim kazanabilirsiniz.

Örneğin: 12 Dolarlık bir ürüne 10 Dolar ödersiniz, gibi…İndirim miktarı, hesabınıza iade edilir.

İpucu: Swoup, şimdilik sadece İos cihazlarda kullanıma uygun, Android ise yolda görünüyor.

20- DV Closet

DW Closet App ile para kazanma
DW Closet App

Online para kazanma uygulamaları listemde 20. sırada DV Closet yer alıyor. Bu platform şu an sadece, İOS tabanlı araçlarda kullanıma açık. Uygulama şu şekilde kullanılıyor: Stilistlere, moda bloggerlarına ve modayla ilgilenen kişilere kombin yapıyorsunuz ve ta daaa! Para kazanıyorsunuz.

İndirin: İOS

Kazanç: Yaptığınız paylaşımlar 15-20 dakikanızı alıyor ve ortalama 20 Dolar kazanabiliyorsunuz.

21-  Venmo

Google Play Store aracılığıyla kullanabileceğiniz Venmo uygulaması, size online ödeme yoluyla ciddi paralar kazandırabiliyor.

Bu platformda daha fazla para kazanmak için arkadaşlarınızı davet edebilir, reklamları izleyebilirsiniz. İlk etaplarda, hesabınıza yatan para birazcık minimal olsa da emin olun giderek çok daha yüksek rakamlara ulaşacak.

Hadi, sistemi öğrenmek için uygulamayı indirin ve birazcık kurcalayın!

İndirin:  Android

22- AppTrailers

Online para kazanma uygulamaları için AppTrailers’ı unutmadım! Video izleyin ve para kazanın, çok eğlenceli değil mi?  Üstelik sıkıcı reklamları değil; dizilerin ve filmlerin fragmanlarını izlemekten bahsediyorum, size. AppTrailers uygulamasına App Store ve Google Play marketlerde rastlayabilirsiniz.

App’i indirin ve hemen kayıt olun. Ardından size gelen bildirimleri açarak gelen videoları izleyin, para kazanın. Çoğu zaman vizyona yeni giren filmlerin, dizilerin fragmanları ve oyun videolarını izleyerek para kazanabilirsiniz.

İndirin: İOSAndroid

İpucu: Paypal Cash ve Amazon Gift kartları ile ödemelerinizi alabilirsiniz.

23- Foap

Foap para kazanma mobil app
Foap para kazanma mobil app

İşte en eğlenceli para kazanma platformu! Foap, online para kazanma uygulamaları arasından en çok tercih edileni diyebilirim.

Fotoğraf çekmeyi sever misiniz? O zaman, Foap ile para kazanmaya hazır olun! Bu platform aracılığıyla, çektiğiniz fotoğrafları para çevirebilirsiniz. Daha doğrusu, çektiğiniz fotoğrafları, Foap üzerinden satabilirsiniz. Uygulamanın asıl amacı da bu zaten.

Uygulama aracılığıyla sattığınız fotoğraflar için ödenen ücretleri doğrudan nakit veya farklı ödeme yöntemleri ile alabilirsiniz.

İndirin: İOSAndroid

24- Gigwalk

Para kazanma uygulamaları arasında yer alan ilginç bir uygulama da Gigwalk. Bu platform, sizlere para kazanmanız için çok farklı çeşitte görevler vererek yerine getirmenizi istiyor. Bu görevleri tamamladığınızda ise paranızı şak diye çekebiliyorsunuz.

Peki, Gigwalk ile neler yapabilirsiniz? Anket doldurabilir, video izleyebilir, fotoğraf çekebilir ve  reklamlara yorumlar yapabilirsiniz.

İndirin: İOSAndroid

Kazanç: Uygulama içerisinde biriken toplam paranız 100 Dolar olduğu zaman çekebilirsiniz.

25- Sweatcoin

Online para kazanma uygulamaları
Online para kazanma uygulamaları

Yürüyerek para kazanmaya var mısınız? Sweatcoin uygulamasını indirin ve telefonunuzun adım ölçerini uygulamaya açın. Adım atarak sweatcoin kazanın!

Örneğin: Adım başına 0,95 Sweatcoin kazanırsınız ve bu paraları, spor malzemesi gibi ihtiyaçları satın almada kullanabilirsiniz.

İndirin: İOS Android

İpucu: Sweatcoin, hem iOS hem de Android cihazlara uyumlu online para kazanma uygulamaları arasında yer alır.

Kısacası, kocaman bir dünya olan bu mecradan, küçük çapta bazı işler yaparak para kazanmanız son derece mümkün. Yukarıda verdiğim 25 örnek ile para kazanabilir, indirimler kovalayabilir, hediye çeklerine sahip olabilir ve en önemlisi internette harcadığınız vakti, daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Hazırlamış olduğum online para kazanma uygulamaları arasından deneyip, tecrübe ettiklerinizi, lütfen YORUM kısmında benimle paylaşın. Şimdiden bol kazançlı online appler!

 

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü