Evde Plaj Elbisesi Dikimi ile Para Kazan – Günlük 200 TL!

14.06.2021
5.551
Evde Plaj Elbisesi Dikimi ile Para Kazan – Günlük 200 TL!

Evde ne dikip satabilirim diyorsanız, bu yazı sizin için… Dikiş makineniz ve el yatkınlığınız da varsa evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan! Bu işte nasıl bir yol izlemelisiniz sizin için detaylıca araştırdım.

Son dönemlerde özellikle ev hanımları, evden ek iş fırsatları arayarak ev ekonomisine katkıda bulunmak istiyor. Bu yazımda da oldukça kazançlı ve önü açık bir ek işten bahsedeceğim. Yaz kapımızda, deniz sezonu açıldı. Plaj elbiseleri yine her yerde… Neden bunu bir fırsata çevirmeyesiniz? Merak etmeyin bu ek iş için kafanızda oluşacak tüm soru işaretlerini gidereceğim.

Evde dikiş makineniz varsa, oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Boş vakitlerinizi nakde çevirmeniz çok kolay. Ben de evde plaj elbisesi dikimi işi yapmak istiyorum diyorsan yazıyı okumaya devam edin!

Evde Plaj Elbisesi Dikimi İşi Nasıl Yapılır?

evde plaj elbisesi nasıl dikilir

Plaj elbisesi yapımı

Plaj elbisesi dikimi ile para kazanmak için en önce nasıl adımlar atmalısın bilmeniz gerekiyor. Bunları sizin için sıraladım. Evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan diyebilmemiz için işte bilmeniz gereken 5 adım:

1- Modelinizi belirleyin

İlk önce nasıl plaj elbiselerinin modelini belirlemeniz gerek. Başta çeşitli modelleri denemeniz sizin için faydalı olabilir. Neden peki? derseniz eğer, satma işine girince en çok hangi modellerin tercih edildiğini bu yöntemle anlayabilirsiniz. Böylelikle sonrasında sık tercih edilen plaj elbisesi modellerini dikersiniz. Başta elbette 10 – 20 model ortaya çıkarmanız mantıklı olmaz. Ancak en azından 3 – 4 modelle bu işe başlayabilirsiniz.

2- Malzemelerinizi kararlaştırın

Evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan diyebilmem için en önemli malzeme elbette dikiş makinesi. Bunu ilk olarak belirtmeliyim. Sonrasında elbise modellerinizi artık belirlediğiniz için malzemeleri bulmanız gerek.

Örneğin şile bezinden mi düz ya da desenli tülden mi yoksa ince penyeden mi plaj elbisesi tasarlayacaksınız? Herhangi bir süsleme malzemesi; boncuk, pul, kumaş boyası gibi malzemelere ihtiyaç duyacak mısınız? Bu soruları evde plaj elbisesi dikimi işi için mutlaka kafanızda yanıtlamanız gerek.

Malzemeleri alırken iyi bir pazar araştırması yapmanız lazım. Kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeler bulursanız daha karlı işler yapabilirsiniz. Düzenli olarak malzeme alacağınız yerler olabilir. Buraları keşfetmelisiniz. Plaj elbisesi dikimi işinde karlı çıkmak için kullanacağınız malzemelerin iyi seçilmesi önemli.

3- Dikimi Öğrenin

Bu işe girecekseniz eğer, öncesinde dikiş işleriyle biraz haşır neşir olmanız faydanıza olacaktır. Elbette çeşitli kurslara giderek ya da evde kendiniz çalışarak plaj elbisesi dikmeyi öğrenebilirsiniz. Youtube’da birbirinden çeşitli plaj elbisesi dikim videoları var. Bu videoları izleyerek plaj elbisesi dikimi öğrenebilirsin. Korkmayın, plaj elbiselerinin dikimi o kadar da zor değil. Daha salaş modeller oldukları için daha rahat dikilirler.

4- Çevrenizden öneri alın

Diktiğin plaj elbisesi modellerini çevrenize gösterin. Çevrenizden fikirler, tavsiyeler alarak işe başlamanız sizin için faydalı olacak. Elbisenizin göze hitap etmesi çok önemli olduğu için çeşitli insanlardan fikir almalısınız. Böylece modeller konusunda daha garanti adımlar atmış olursunuz. Çevrenizden öneri alırken belki satış yapmaya fırsatınız bile olabilir. İnsanlar sizi çevresine önerebilir.

5- Fiyatlarınızı belirleyin

Satacağınız plaj elbiselerini hazır ettikten sonra yapmanız gereken, elbiselerin fiyatlarını belirlemek. Fiyatını belirlerken kullandığınız kumaşın, malzemelerin neler olduğunu göz önünde bulundurun.

Örneğin şilebezi bir plaj elbisesinin fiyatı daha yüksek olacaktır. Üzerine saatler harcadığın, el emeğinin çok olduğu bir elbisenin de fiyatı yine yüksek olacaktır. Bunları iyi belirlemeniz gerekir ki zarar etmeyesiniz.

Fiyatları belirlerken diğer önemli husus, plaj elbisesi satan yerlerdeki plaj elbiselerinin fiyatlarına bakmalısınız. El yapımı olanları bulup araştırırsanız daha iyi olur çünkü sizin rakipleriniz onlar olacak.

Örneğin aynı çarşıda iki kişi benzer plaj elbiseleri satıyorsa, pahalı olanı alan az olacaktır. Yani fiyatlarında diğer yerlerin fiyatlarını değerlendirin. Aşırı uçuk fiyatlar satış yapmanıza engel olabilir. Elbette kar oranınızı mutlaka hesaplayın. Zararına satış yapmadığınızdan emin ol ki evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan.

Evde ek iş fikirleriyle ilgili içerik: Evde kapı süsü yapma işi

Plaj Elbisesi Dikimi İşinin Kazancı

plaj elbisesi dikimi kazancı

Ek iş fikirleri

Plaj elbisesi dikimi işiyle aylık düzenli olarak ek kazanç sağlamanız mümkün. Bu işin üzerine sezonluk olarak düşerseniz daha iyi paralar kazanırsınız. Nisan –  Mayıs  – Haziran aylarında evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan!

Evde maket bıçağı montajı işi yaparak para kazanmak ister misiniz? Yazıya tıklayıp detayları öğrenin ve montaj işi veren firmalara ulaşın!

Bu sizin ne kadar kaliteli ve güzel plaj elbiseleri dikip, sattığınıza göre elbette değişecek. Ancak şöyle söyleyebilirim ki iyi bir plaj elbisesini satarak günlük 200 TL kazanmak mümkün. Bu işe el yatkınlığınız varsa kısa zamanda daha çok ve iyi plaj elbiseleri dikebilirsiniz. Azminize ve yeteneklerinize bağlı. Bu iş benim için diyorsan hadi sen de sezonluk evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan!

Plaj Elbisesi Dikim İşinin Maliyeti

plaj elbisesi dikim maliyeti

evde ek iş

Plaj elbisesi dikim işinin maliyeti tamamen sizin malzemelerinize göre değişir. Yukarıda bahsetmiştim: Ne kadar uygun fiyata, kaliteli malzemeler bulabilirseniz, karınız o kadar artar. Tabi çok ucuza kaçmaya çalışıp, kalitesiz malzemeler kullanırsanız bu durum sizi olumsuz etkileyebilir.

Örneğin bir defa yıkanmada kötü olacak plaj elbisesi tasarlarsanız size iyi dönüşler olmaz. Yaptığınız plaj elbiselerinden emin olmalısınız. Ortalama 4 – 5 elbise için 300 TL maliyet söyleyebilirim. Bu maliyeti zaten satış yaptıkça kurtaracaksınız. O yüzden korkmanıza gerek yok. Büyük sermayeyle işe girmeyeceksiniz.

Benzer olarak; evde ek iş fikirleri hakkında, evde tişört baskı işi  yazısına da göz atmak isteyebilirsiniz… Ayda 4.000 TL kazanma fırsatı yakalayın!

Plaj Elbisesi Satmak

Diktiğiniz plaj elbiselerinin iyi olması kadar satışını başarıyla gerçekleştirebilmek de çok önemli. Çok güzel plaj elbiseleri dikiyor olabilirsiniz. Ancak kendi reklamınızı iyi yapmazsanız bu bir işe yaramayacaktır. Bunun için size birkaç ipucu vereceğim. Verdiğim ipuçları sayesinde daha iyi satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk önce internetten satış için ruhsat, vergi gibi durumları iyice araştırmalısınız.
  • Evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan… Bunun için iyi satışlar gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka sosyal medya mecralarından faydalanın. Plaj elbiseleriniz için Instagram hesabı oluşturun. Diktiğiniz plaj elbiselerinin fotoğraflarını güzelce çekin ve yükleyin.
  • Shopier hesabı oluşturabilirsiniz. Böylelikle Instagram’dan, Shopier hesabınıza yönlendirerek satış yapabilirsiniz. Bu sizi güvenli gösterecektir.
  • Facebook’da el yapımı eşyalar için açılmış gruplara, sayfalara katılabilirsiniz. Yaptığınız işleri buralarda paylaşabilirsiniz. Kendiniz gruplar oluşturabilir ve çevrenizi ekleyebilirsiniz.
  • Yaşadığınız şehirlerdeki çarşılara gidip, plaj elbisesi satan yerlerle anlaşabilirsiniz. Bu yerler sizden sipariş alabilirler ya da yaptığınız ürünleri satmayı kabul edebilirler. Satılan üründen belli oranda ücret alırlar. Örneğin Antalya Kaleiçi’nde plaj elbisesi satan çeşitli dükkanlar var buralarla anlaşabilirsiniz. Şehrinizin çarşılarını, sahildeki dükkanları değerlendirin.

Kimler Plaj Elbisesi Dikim İşi Yapabilir?

kimler plaj elbisesi dikebilir

plaj elbisesi

Evde plaj elbisesi dikimi ile para kazan diyebilmek için bu işi yapıp yapamayacağınızdan emin olmalısınız. Dikiş makineniz varsa, el beceriniz varsa bu işi yapabilirsiniz. Ev hanımları, öğrenciler, ek işe ihtiyaç duyan herkes öğrenerek bu işi yapabilir.

Antalya, İzmir, Muğla, Aydın, Mersin gibi sahil şeridinde yaşayanlar için ekstra kazançlı olabilecek bir ek iş diyebiliriz. Çeşme, Alaçatı, Bodrum, Kemer, Kaş gibi ilçelerde plaj elbiselerini satmak çok daha kolay olacaktır. Evden dikiş makinenizin başında, keyifle plaj elbiseleri tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Cebinize, ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Yeter ki ben plaj elbisesi dikimi işini kesinlikle yapabilirim deyin.

Evde plaj elbisesi dikimi işi hakkında aklınıza takılan soruları, aşağıya YORUM yaparak bırakabilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.