Evde Hasır Sepet Örme İşi – Ayda 4.000 TL Kazan!

02.06.2021
5.578
Evde Hasır Sepet Örme İşi – Ayda 4.000 TL Kazan!

Sizlere yine bol kazançlı bir ek iş fırsatıyla geldim. Bu yazıda evde hasır sepet örme işi ile nasıl para kazanabilirsiniz, detaylarıyla bahsedeceğim. Hasır sepet örerek, aylık düzenli kazanç sağlayan insanların olduğunu en başta söylemem gerek.

Özellikle son dönemlerde bulunduğumuz koşullardan dolayı, insanlar evde ek iş fırsatlarına yöneldi. Ek işlerin fazlasıyla rağbet görmesinin bir sebebi de bol kazançlı olmaları. Evden çıkmaya gerek kalmadan, kendi işinizin patronu olarak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. 

Hasır,  sağlam bir malzeme olduğu kadar dekoratif görünüme de sahip. Bu nedenle özellikle son sezonlarda hasırdan yapılmış eşyalara ilgi çok yoğun. Hasır sepet de bunlardan birisi. Biz de bu ilgiyi fırsata çevirelim ve ek kazanç sağlayalım…

Vereceğim öneri ve yönlendirmelerle siz de evde hasır sepet örme işi yapabilir ve bol kazançlar elde edebilirsiniz. Hadi vakit kaybetmeden yazıyı okumaya devam edin ve para kazanın!

Evde Hasır Sepet Örme İşi Nasıl Yapılır?

evde hasır sepet örme nasıl yapılır

Hasır sepet örme işi

Evde hasır sepet örme işi, en başta ev hanımları olmak üzere herkesin yapabileceği bir ek iştir. Öncelikle hasır sepet örme işi için bilmeniz ve belirlemeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalardan size bahsedeceğim.

 • Başta hasır sepet örme işini kendiniz mi yapmak istiyorsunuz? Yoksa bir firmayla anlaşarak mı? En başta karar vermeniz gerekiyor.
 • Kendiniz yapmaya karar verdiyseniz eğer daha sonrasında nasıl bir hasır sebep modeli seçeceğinizi kararlaştırın. Model için gerekli olacak malzemeleri sıraların. Kullanacağız malzemeleri için pazar araştırması yapın. Uygun ve kaliteli malzemeler kullanın.
 • Evde hasır sepet örme işi için size her daim lazım olacak malzeme tabi ki hasır ip. Ne boyutta, şekilde sepetler yapacaksanız ona göre belli bir miktar hasır ip almanız lazım. İnternetten ya da çarşılardan hasır ipi rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Bu saydıklarım kendi hasır sepet örme işinizi yapacaksanız eğer verebileceğim önerilerdi. Firmayla çalışacaksanız, şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Firma size malzemeleri kaç adet sepet yapmanızı istiyorsa ona göre verecektir. Verilen malzemeleri kaybetmemeli ve boşa harcamamalısınız. 
 • Firmalar sizden farklı modellerde ve boyutlarda hasır sepetler isteyebilirler. Ayriyeten süslenmesi, boyanması gibi şeylerde isteyebilirler. Firma sizi bu yönde zaten yönlendirecektir. Malzemeleri tarafınıza sağlayacaktır.
 • Firmalarla çalışırsanız kısıtlı bir süreniz olacaktır. Yani onların istediği tarihe kadar size verilen sayıdaki hasır sepetleri hazır etmek zorundasınız. Vaktinde ve düzgünce teslim edilen hasır sepetler sayesinde, firmalar sizle düzenli olarak çalışmak isteyebilirler. O nedenle işinize özen ve önem göstermeniz mühim bir konu.

Hasır Sepet Nasıl Örülür?

hasır sepet nasıl örülür

Hasır sepet nasıl örülür

Evde hasır sepet örme işi yapacaksanız, nasıl hasır sepet örülür bunu öğrenmeniz gerek. Hasır sepet örmeyi nasıl öğrenirim derseniz, Youtube’da çeşit çeşit hasır sepet örme videoları var.  Bunları detaylı izleyerek ve alıştırmalar yaparak öğrenebilirsiniz.  İstediğiniz modele göre örgü şekillerini değiştirebilirsiniz. Sepetlerinizi boyayabilir, süsleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza, estetik algınıza kalıyor.

Hasır Sepet Örme İşiyle Aylık 4.000 TL Kazan!

evde hasır sepet örme işi aylık kazancı

Evde ek iş

Hasır sepet örme işine girdiyseniz, kazancınız sizin ne kadar hasır sepet hazırlayabildiğinize göre değişir. Bir firma aracılığıyla hasır sebep örüyorsanız, firma size sepet adedinden ödeme yapar. 

Tam zamanlı olarak bu işi yapıp bir ayda ortalama 3.000 – 4.000 TL kazanan insanlar mevcut.  Boş zamanlarında sadece yarı zamanlı hasır sepet örme ek işi yapanlarda yine ortalama 2.000 TL ek kazanç elde ediyorlar. 

Kendi hasır sepet örme işinizde yine oldukça tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz. İyi reklamlarla, satışınızın başarısıyla, ortalama aylık 3.000 TL kazanırsınız. Siz yeter ki ben vakit ayırabilirim ve bu işi yapabilirim deyin. Azminize bağlı olarak cebinize ek kazanç sağlayabilirsiniz. 

Evde yapılabilecek basit ve kazançlı bir diğer ek iş fikri için Evde Paspas Yapma İşi ilgili içeriğini okuyabilirsiniz. Daha farklı fikirleri denemekten korkmayın!

Hasır Sepet Örme Maliyeti Ne kadar?

Evde hasır sepet örme işi için büyük sermaye gerekmez. Malzemelere vereceğiniz ufak maliyetle bu işe girebilirsiniz. Hasır sepet için kullanacağınız en önemli malzeme doğal olarak hasır olacak. Yani düzenli olarak hasır ipe para vermeniz gerekecek. Bununda maliyeti alacağınız hasırın kalınlığına, metresine göre değişecektir. 25 metre hasır ip için ortalama 20 TL harcamanız gerekebilir. 

Ortalama bir maliyet söyleyecek olursan 200 TL gibi bir maliyetle evde hasır sepet örme işine girebilirsiniz. Satış yaptıkça zaten harcadığınız maliyeti tek seferde çıkaracaksınız. Bu yüzden gözünüz korkmasın.

Firmayla anlaştıysanız zaten maliyet ödemenize gerek kalmaz. Firma size tüm gerekli malzemeleri sağlayacaktır. 

Hasır Sepet Satabilmek İçin İpuçları

hasır sepet satma ipuçları

Hasır sepet satmak

 • Hasır sepetlere ilgi özellikle yaz aylarında rağbet oluyor. Yaz mevsiminin kapımıza gelmesiyle bunu fırsata çevirebilirsiniz.
 • Kendiniz evde yaptığınız hasır sepetleri satmanız için bazı önerilerim olacak. Bunlardan ilki sosyal medya mecralarını aktif şekilde kullanmanız olacak.
  • Örneğin satış yapacağınız isimle mutlaka bir Instagram hesabı açmalısınız. Yaptığınız hasır sepetlerin fotoğraflarını Instagram hesabınıza yüklemelisiniz. Fotoğrafların güzel olması çok önemli. İnsanlar bu fotoğraflara bakarak hasır sepetlerinizi almak isteyecek.
 • İnternetten kendiniz satış yapacaksanız; ruhsat, vergi gibi durumları iyice araştırın.
 • Sepetlerinizin göze hoş görünmesi çok önemli. Evde hasır sepet örme işi için yaratıcılığınızı kullanın. Çeşitli süsleme malzemelerinden, boyalardan faydalanın.
 • Shopier hesabı oluşturabilirsiniz. Instagram üzerinden insanları Shopier hesabınıza yönlendirerek satış yapabilirsiniz. Bu sizi güvenli kılacaktır.
 • Facebook’tan ek iş sayfalarına, gruplarına katılabilirsin. Yaptığın hasır sepetleri paylaşabilirsin. Yine aynı şekilde bulunduğun şehirdeki gruplara katılarak Instagram hesabını, işlerini paylaşabilirsin.
 • Kendin Facebook satış grubu oluşturabilirsin. Gruba çevrendekileri davet edebilirsin. 
 • İnternet dışında satışlarını fiziksel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yaşadığın şehirdeki çarşıları bu noktada iyi değerlendirmelisiniz. 
  • Örneğin Antalya Kaleiçi’nde birçok dükkan hasır ürünler satabiliyor. Yine İzmir Kemeraltı Çarşısı’nda böyle yerler bulabilirsiniz. Böyle yerler ile anlaşarak yaptığınız hasır sepetleri satabilirsiniz. Satılan sepet başına bir ücret sizden talep edebilirler.

İşin en önemli kısmı olduğu için sizinle farklı farklı satış ipuçlarını paylaştım. Tüm anlattıklarımdan yola çıkarak evde hasır sepet örme işi yapabilir ve bol kazançlar elde edebilirsiniz.

Kimler Evde Hasır Sepet İşi Yapabilir?

Özellikle ev hanımları için çok karlı bir iş olsa da işin yollarını öğrenen herkes evde hasır sepet örme işi yapabilir. Boş vaktini ek gelire çevirmek isteyenler için hasır sepet örmek bol kazançlı bir iş. 

Türkiye’nin her yerinde hasır ürünlere olan ilgi yoğun. Bu nedenle, hasır sepet örme işi, şehir fark etmeksizin her yerde önü açık bir iş diyebilirim.

Kısacası şehir, cinsiyet, meslek fark etmeksizin herkes evde hasır sepet örme işi yapabilir. Sadece ilk başta yapmanız gereken, el yatkınlığınızı düşünüp, bu işi yapıp yapmak istemediğinize karar vermek. Hasır sepet örme işi biraz zahmetli olduğu için sabır gerekiyor. Bu nedenle tüm aşamaları düşünüp karar verin. Ardından para kazanmak çok kolay!

Evde hasır sepet örme işi hakkında merak ettiklerinizi veya deneyimlerinizi bizimle YORUM kısmından paylaşabilirsiniz…

Farklı ek iş fırsatları için de yine iletişim bilgilerinizle beraber YORUM atabilirsiniz! Bu sayede alakalı firmalar ek iş için sizinle iletişime geçebilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.