Evde Kutu Süsleme İşi – 2021 Kutu Süsleme İşi Veren Firmalar

10.06.2021
6.336
Evde Kutu Süsleme İşi – 2021 Kutu Süsleme İşi Veren Firmalar

Sizlere yine kazançlı bir ek iş fırsatından bahsedeceğim. Evde kutu süsleme işi sayesinde oturduğunuz yerden ev ekonomisine katkıda bulunabileceksiniz. Peki izlemeniz gereken yollar ve bilmeniz gerekenler neler? Bunları sizin için sıralayacağım.

İnsanlar görünümü hoş, güzel kutuları her zaman severler. Takı kutusu, çeşitli araç gereç kutusu, hediye kutusu ve daha bir sürü amaçla bu kutular tercih edilir. Dekoratif görüntüye sahip olduklarından dolayı vazgeçilmezdirler. Bu yüzden kutu süsleme işinin önü gayet açık diyebilirim.

Baktığımız da görüyoruz ki son zamanlarda evde kutu süsleme işi sık tercih edilen bir ek iş oldu. Sebebi daha az maliyetle daha çok kazanç elde etmek için firmaların evden çalışmaya olanak sağlaması. Evinizden çıkmaya gerek kalmadan, oldukça keyifli, evden kutu süsleme işi ile para kazanabileceksiniz. Boş zamanlarınızı eğlenceli şekilde ek gelire çevirmek istiyorsanız haydi yazıyı okumaya devam edin!

Evde Kutu Süsleme İşi Nasıl Yapılır?

evde kutu süsleme işi nasıl yapılır

kutu süsleme

Evde kutu süsleme işi için bir hobi bile diyebiliriz. El işlerine yatkınım diyorsanız bahsedeceğimiz ek iş, sizin için çok zahmetsiz olacak. Gündelik hayatınızda boş vakit bulduğunuz an, kutu süsleme işi yapabilirsiniz. Yaş cinsiyet, meslek, şehir fark etmeksizin herkes kutu süsleme işi yapabilir. Bunun için önce nasıl bir yol izlemek gerek bilmek gerekiyor.

Sizin için araştırdım ve en kısa zamanda evde kutu süsleme işi yaparak nasıl kazanabilirsiniz, sıraladım.

 • Kutu süsleme için büyük bir yeteneğe, el becerisine sahip olmanız gerekmiyor. Kısa sürede kavrayabileceğiniz bir ek iş olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle kutu süsleme ve satma işini her aşamasıyla kendiniz mi gerçekleştirmek istiyorsunuz? Yoksa bir firma ile anlaşarak mı? Karar verin.
 • İş hakkında yeni yeni fikirler öğrenen birisi için firma ile kutu süsleme işine girmek daha makuldür. Böylelikle maliyetiniz olmadan kazanç sağlayabilir ve işin detaylarını öğrenebilirsiniz.
 • Bir firmayla anlaştığınız taktirde onlar size gerekli olan malzemeleri sunacaktır. Kutu modeli de haliyle bellidir. Belli bir adet sizden istenir ve istenen zamana kadar kutu süslemelerini bitirmeniz gerekir.
 • Evde kutu süsleme işi için firmayla anlaşmayıp, kendiniz ilerleyecekseniz eğer önce malzemeleri tedarik etmeniz gerekir. Gerekli tüm malzemeler için araştırma detaylıca araştırma yapmalısınız. Uygun ve kaliteli malzemeler kullanmanız faydanıza olacaktır.
 • Süslemede özgün ve göze hitap ederseniz daha çok tercih edilirsiniz.

Evde ek iş için şu yazı da dikkatinizi çekebilir: Evde dekoratif mum yaparak para kazanmak

Kutu Süsleme İşi Aylık Kazancı

kutu süsleme işi kazancı

Ek iş ile Para Kazan

Kazancınız anlaştığınız firmaya göre farklılık gösterecektir. Anlaştığınız yerin, sizden kaç adet kutu istediği de ücreti belirler. Şu şekilde özetleyebiliriz ki ayda ne kadar evde kutu süsleme işi yaparsanız o kadar kazanırsınız. Ortalama bir kazançtan bahsedecek olursak, bu işe zaman ayırıldığı taktirde aylık 3.000 TL getirisi olabiliyor.

Kutu süsleme işinin maliyeti çok uygun olduğu için kutuları satabildiğiniz zaman, her türlü kara geçebiliyorsunuz. Ayrıca bu işi iki türlü yapabileceğinizden bahsetmiştik. Firma ile garanti para kazanırsınız. Ancak kendi kutularınızı iyi reklam yaparak satarsanız daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Neden derseniz, daha özgün kutular olması ve fiyatını sizin belirlemeniz. Hangisini yöntem tercih edeceğiniz size kalıyor.

Evde Kutu Süsleme İşi Veren Firmalar

eve kutu süsleme işi veren firmalar

eve kutu süsleme işi veren firmalar

Size aşağıda vereceğiniz linkle, bazı hediyelik kutu imalatı veren yerleri sunacağım. Linkte şehir veya ilçe ayarı yapmayı unutmayın. Bu yerler ile kutu süsleme işi hakkında iletişime geçebilirsiniz. Firmaların hepsi bu işi vermiyor olabilir. Firmaları rahat bulabilmeniz için iyi bir yöntem bu.

Bunun dışında şehrinizdeki hediye dükkanlarına, çarşılara giderek evde kutu süsleme işi alabilirsiniz. Bunun için bir çalışana ihtiyaç duyan olabilir. Direkt giderek görüşmek sizin için faydalı olabilir.

Örneğin İzmir’de yaşıyorsanız, Kemeraltı Çarşısı’na gidebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız Kapalı Çarşı’ya gidebilirsiniz. Antalya, Adana, Bursa, Elâzığ, Muğla, Mersin, Malatya, Rize gibi Türkiye’nin dört bir yanından kutu süsleme işi yaparak para kazanabilirsiniz. Şehrinizde elbet çeşitli çarşılar vardır. Buraları iyi değerlendirebilirsiniz.

Kendi kutularınızı satmak istiyorsanız da yine bu yerlere numunelik ürün bırakabilirsiniz. Belli bir satış oranında kendilerine pay alıp, kutularınızı satmayı kabul edebilirler. Kutularınızın hızlı satılmasını istiyorsanız, etkili bir yöntem

Eve ek iş veren firmalara kolaylıkla ulaşmak istiyorsanız, Eve Ek İş Veren Firmalar yazısını mutlaka okuyun!

Yaptığın Kutuları Kendin Satabilirsin!

evde kutu süsleme işi

evde kutu süsleme

Evde kutu süsleme işini kendiniz yapıp, kendiniz de satabilirsiniz. İlla ki bir firmayla anlaşmak zorunda değilsiniz. Instagram gibi sosyal medya mecralarından faydalanarak satış gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız kutuların fotoğraflarını Instagram hesabınızda paylaşmanız gerekiyor.

Shopier hesabı açarak kendinizi satış konusunda güvene alabilirsiniz. Daha güvenli satışlar için Shopier hesabı açmak ve oradan satış yapmak çok popüler. Satan ve alan  için çok güvenli.

Facebook gruplarına dahil olarak reklam yapabilirsiniz. Yaptığınız kutuları bu gruplarda paylaşabilirsiniz. Instagram hesabınıza yönlendirebilirsiniz.

N11 gibi e – ticaret siteleri aracılığıyla süslediğiniz kutuları satabilirsiniz. Hatta işlerinizi büyütmek için kendi e – ticaret sitenizi bile açmayı düşünebilirsiniz. Birçok fikir var! Bunları değerlendirerek yaptığınız kutuları kendiniz de çok rahatlıkla satabilirsiniz.

Evde Kutu Süsleme İşi Yapmanın Avantajları

evde kutu süsleme avantajları

evde ek iş

 • Sermaye gerektirmeden, evde oturduğunuz yerden kutu süsleme işi yapabilirsiniz.
 • İster bir firma ile anlaşarak ya da kendi tasarladığınız kutuları satarak satış yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir makineye ve kuruluma ihtiyaç duymazsınız. Bazı malzemelerle kolayca kutu hazırlayabilirsiniz.
 • Süsleme işi zevkli olduğu için sıkılmazsınız. Evde boş zamanlarınızı keyifle ek gelire çevirmek için iyi bir fırsattır.
 • Herkes evde kutu süsleme işi Ev hanımları, öğrenciler, işçiler ek gelir elde edebilirler.
 • İstediğiniz zaman bu işi yapabilirsiniz. Örneği öğrenciyseniz sınav haftalarında kutu süsleme işi yapmak zorunda değilsiniz. Boş olduğunuz anlarda, hafta sonlarında iş yapabilirsiniz.

Aşağıya YORUM atarak iletişim bilgilerini paylaş ve evde kutu süsleme işi veren firmaların sana ulaşmasını sağla! Daha fazla evde ek iş fırsatı için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

 

YORUMLAR

 1. Fatime yıldırım dedi ki:

  Antalya da oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum lütfen ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 2. özlem dedi ki:

  Evde kutu süsleme işi ile ilgili görüşmek istiyorum