TikTok Para Kazanma – Para Kazanmak İçin 6 Etkili Yol!

09.06.2021
4.214
TikTok Para Kazanma – Para Kazanmak İçin 6 Etkili Yol!

TikTok son zamanların en çok kullanılan, en popüler sosyal medya mecralarından birisi. TikTok para kazanma konusu gündeme o kadar fazla geliyor ki hepsine bir açıklık getireceğim. Tikton’tan nasıl para kazanılır? Nasıl bir sistemi var? Nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Hepsini anlatacağım…

Biliyorsunuz ki Youtube üzerinden çok ciddi para kazanan insanlar var. En az Youtube üzerinden kazanabileceğiz diğer bir mecra da TikTok… Trend şarkıları, konuşma diyaloglarını, sesleri kullanarak video üretilen bu platformda etkileşimler çok hızlı! Gençlerin yeni gözdesi TikTokl üzerinden nasıl para kazanılır size anlatacağım.

Gün geçtikçe gençler başta olmak üzere, kitlesi sürekli artan TikTok’da rekabet arttı. Bu rekabet içerisinde sıfırdan bir şeyler yapmaya başlayacaksanız, mutlaka bilmeniz gerekenler var. Ücretsiz olarak kullanılan Tikton’tan belirli bir süre sonra para kazanabileceksiniz. İşin püf noktalarını bilmeniz gerek.

TikTok Para Kazanma Şartları

tiktok para kazanma şartları

tiktok para kazanma şartları

 • TikTok para kazanma için en başta organik takipçi sayınızın en az 1.000’in üzerine çıkmalıdır. Bu şekilde canlı yayın açmaya başlayabiliyorsunuz.
 • En başta üye olmanız ve para kazanmanız için elbette 13 yaşını geçmeniz gerekiyor.
 • Artık belirli bir kitleye ulaştıktan sonra, aktif kullanıcıların topladığı bağışlar TikTok wallet (cüzdan) kısmında birikiyor. Sizi izleyen, takip eden alıcılar verdiği hediye ve jetonlar burada duruyor. Ne kadar kazanç sağladığınızı bu kısımdan görebiliyorsunuz.
 • TikTok para kazanma şartları içinde en etkili olanı fenomen olmak diyebilirim. Hemen bir fenomen haline gelmeniz zor. Vakit ayırmalısınız. Dublaj, resim geçişli, video içerikleri düzenli olarak üretmelisiniz.
 • Cüzdan kısmında tanımlanan kredi, banka kartınız olmalı. Bakiye 1 USD olduğunda para çek diyebiliyorsunuz. Ancak 20 USD bakiyesine ulaştığınızda TikTok, banka hesabınıza paranıza aktarıyor. Bu şartları yerine getirdiğinizde para kazanmanız mümkün oluyor.

TikTok Para Kazanma Yolları

tiktok para kazanma yolları

tiktok

TikTok üyeliği açtıktan sonra tabi ki de para kazanmaya başlamıyorsunuz hemen. 800 milyondan fazla kullanıcıya sahip TikTok’ta belli kriterleri tamamladıktan sonra artık para kazanmaya başlıyorsunuz. Sevgili okuyucular, tahmin ediyorsunuz ki Tikton’tan para kazanabilmek için önce takipçiye sahip olmanız gerekiyor.

Takipçi yoksa, para da yok diyebilirim. Açıkçası fake hesaplarla, hileyle vs. kazandığınız takipçiler bir işe yaramıyor. TikTok kesinlikle organik takipçiye sahip olduğunuzdan emin oluyor. Zaten belli bir takipçiye eriştiğinizde diğer kapılarda size açılıyor. Nasıl mı? Yazının devamında sana anlatacağım.

İlginizi çekebilecek, internetten para kazanma hakkında: İnternetten nasıl para kazanılır yazısını da mutlaka okuyun!

1- Canlı yayın

TikTok para kazanma için her şeyin başı takipçi dedim. Şimdi sırada büyümeye biraz başladıktan sonra yapılacaklar var. Bu şekilde hesabınızı büyütebilir ve para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. TikTok’ta canlı yayın açmak bunun ilk aşamalarından biri. Canlı yayın açabilmek için önce 1.000 takipçiye erişebilmek gerekiyor.

Ne kadar çok canlı yayın açarsan, takipçi sayısını artırma şansın var. İnsanlarla canlı yayın aracılığıyla etkileşime girerseniz bağış almaya başlarsınız. Dediğim gibi rekabet bu platformda çok fazla o yüzden gerçekten farklı bir şey sunmalısınız. İnsanlara bir şeyler verebildiğiniz taktirde onlarda size bağış yapıyorlar.

Bir canlı yayından en fazla 2 bin – 4 bin arası kazanılıyor. Canlı yayın için zaten ilk adımlarınız için önemli diyebilirim. Takipçi sayınız yüz binlere geldiğinde zaten canlı yayınlarınız dolacak. Başta bu yolu iyi değerlendirebilmelisiniz.

2- İçerik paylaşmak

TikTok para kazanma için en büyük etken sık sık içerik paylaşmak. Gerçekten dikkat çekebildiyseniz ve gün geçtikçe büyümek istiyorsanız her gün içerik paylaşmalısınız. Özellikle TikTok’ta trend olan şeyler üzerine gerçekten kaliteli video içerikleri üretebilirseniz, takipçi sayınız hızla artar. Trend olan bir video içeriğini kendinize uyarlayabilirsiniz.

TikTok video içerikleri o kadar kısa süre ki her gün buna zaman ayırmak çok zor değil. Ancak elbette güzel bir şeyler ortaya çıkarmak için uğraşmak gerekiyor. Kimi zaman 10 saniyelik bir video için saatler harcayan insanlar var. TikTok hesabınızı ilmek ilmek örmeniz gerekiyor desem yeridir. Bu rekabet ortamında ancak bu şekilde hayatta kalınabiliyor! Başarılı olduğunuz taktirde hızla para kazanmaya başlıyorsunuz.

tiktok canlı yayın

Tiktok para kazanma

3- Bahsetmeler

TikTok’ta bahsetme olayını, kişi reklamı olarak düşünebilirsiniz. TikTok para kazanma yolları içerisinde biraz daha ileri seviye. Neden derseniz, takipçi sayınızın yüksek olması gerekiyor. İnsanlar sizden videolarınızda kendilerinden bahsetmeleri için para ödeyecekler. Kimse takipçisi düşük birisinden elbette bunu istemeyecektir. Eğer organik takipçiniz arttırsa ve izlenme ortalamanız yüksekse, bahsetmeler sayesinde iyi paralar kazanabilirsiniz.

Örneğin videolarınız 100.000 izleniyordur, 50.000 like alıyordur. Bahsetmelerden para kazanabilirsiniz. Bunun için insanların sizi beklemesine gerek yok. Küçük hesaplarla iletişime geçerek, böyle bir işbirliği için görüşebilirsiniz. “Şu kadar takipçim var, şu kadar izleniyorum. Sizi şu kadar paraya paylaşabilirim.” Diyebilirsiniz.

4- Marka iş birlikleri

Evet artık TikTok para kazanma için ilerleyen adımları anlatmaya başlıyorum. Takipçi derdi olmayan, izlenmesi yüksek hesaplar artık kolaylıkla para kazanabiliyorlar. Çeşitli markalarla iş birlikleri yaparak çok iyi paralar kazanılabiliyor. Genelde markalar, 1.000 izlenme üzerinden ücret ödüyor.. Ne kadar popüler bir isimseniz, markalar size o kadar fazla ücret vereceklerdir.

Böyle durumlarda kim ne kadar para alıyor bilirseniz eğer sizin için daha iyi olabilir. Bazen çok düşük ücretlerle karşılaşma durumunuz var bunları kabul etmeniz pek bir işe yaramaz. O yüzden marka iş birliklerinde acemi olmamaya dikkat edin.

5- Diğer sosyal medya mecraları

Sevgili okuyucular, artık sosyal medya ve diğer bazı platformlar birbiriyle iç içe… Örneğin Youtube’da başarılı olan birisi, TikTok’ta da takipçi ve izlenme sayısını kolay artıracaktır. Bu platformların çoğundan faydalanabilmek gerekiyor. Instagram’da organik takipçiniz varsa TikTok hesabınıza yönlendirebilirsiniz. Kısacası hangisinde daha iyiyseniz, takipçiniz daha fazlaysa, mutlaka diğerine yönlendirin.

6- Ürün satmak

Takipçisi çok fazla olan TikTokçulara dikkat ettiyseniz eğer, birçoğunun e-ticaret sitesi var. Eğer TikTok trafiğiniz güçlüyse bunun gibi durumlardan faydalanabilirsiniz. Bir alana, ürüne ait e-ticaret sitesi açabilir ve bağlantılı satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten para kazanma hakkında şu yazı da ilginizi çekebilir: Reklam izleyerek para kazanma

TikTok Fenomeni Nasıl Olunur?

nasıl tiktok fenomeni olunur

tiktok fenomeni

TikTok’ta 13 yaşından büyük olan herkes fenomen olabiliyor. Fenomen olmanız için yukarıda da bahsettiğim gibi geniş kitlelere ulaşmak gerekiyor. Bunun için uygulamada gerçekten vakit geçirmelisiniz. Fenomen olan insanlarla da gerekirse iletişim kurabilmelisiniz.

 • Görüntülenme sayınınızı her geçen gün artırmalı, trend video içeriklerini takip edebilmelisiniz. TikTok para kazanma için size, en fazla 15 saniyelik video çekme hakkı tanıyor. Bu kısıtlı süreyi en yaratıcı ve doğru kullananlar fenomen olabiliyorlar.
 • Kullanıcı adınızın akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle insanlar sizi daha kolay birbirlerine tavsiye edebilecektir.
 • Videolarınızı çekerken güncel ve trendleri ele alın. Ses, video uyumuna, görüntü kalitesine dikkat edin. Kimse kalitesiz görüntüler izlemek istemez.
 • Kullandığınız etiketleri doğru girmelisiniz. İnsanlar o etiketten size, alakalı içeriğinize ulaşabilmeli.
 • Farklı tarzlar deneyin. Örneği hızlandırılmış bir video ile paylaşım yapabilir, ertesi gün ağır çekim kullanarak bir içerik üretirsin.
 • Farklı ve eğlenceli çekimler yapman gerekiyor. Evet trendlere ayak uyduracaksın ama sıradan olmamalısın. Gerçekten bunu izlerler mi? eğlenceli mi? diye düşünmen gerekiyor.

Daha fazla internetten nasıl para kazanılır hakkında fikirler edinmek isterseniz, bizi Instagram ve Facebook adreslerimizden takip edebilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.