Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?

Sermaye olmadan para kazanılacak işler nelerdir? Kendi işini kurmak, kendi kendinin patronu olmak isteyenlerin engelleyen tek şey iş kuracak sermayesi olmamasıdır. Sermayesiz ne tür iş yapılabilir, sermaye koymadan da para kazanmak mümkün mü?

Bu makalede sermayesiz nasıl para kazanılır. sermayesiz hangi işler yapılır gibi merak edilen konular ile ilgili bazı fikirler sunmak istedik. Tabiî ki de sermayesiz yapılabilecek işler vardır. Bu işler el emeğine dayanan işlerdir. Kendi el emeğinizle yapılan işleri satarak kendi işinizi yapabilirsiniz. Ancak dükkan açmak isterseniz, tabi ki sermayeye ihtiyaç olacaktır. Ancak günümüzde teknolojinin yaygınlaşmasıyla herkes malını, emeğimi ve hizmetlerini internetten pazarlayabiliyor. Kendinize ait bir blog açarak orada el işlerinizi pazarlayabilirsiniz. Bahçenizde yetiştirdiğiniz organik ürünleri internetten satış yapabilirsiniz. İnternette iş ilanı verebilirsiniz. Örneğin boya ustaları dükkan açmaya gerek kalmadan internette ilan vererek müşteriler bulabilir. Tesisat ustaları internette iletişim numaralarını yayınlayarak yeni müşterilere ulaşabilir. Ebay’den satış yaparak para kazanmak ile ilgili bilgiler paylaşmıştık. Bense olarak Drop Shipping ile para kazanmak da mümkündür.

Öncelikle Dropship Business ‘a üye olarak bir paket satın almanız gerekiyor. Yaklaşık 50$ ödeyerek satın aldığını üyelik paketiyle anında e-ticaret yapabilirsiniz. Dropshipping başkasının ürünü, üzerine kar koyarak satarak para kazanma sistemidir. Yani sattığınız üründen komisyon alırsınız. Sistemde firmaya ödemeyi siz yaparsınız. Firma alıcıya ürünü gönderir. Kalan kar sizin olur. Bu sistemde herhangi bir ürüne para yatırmamak avantajlıdır.

Dropship Business sisteminde bulunan toptancıların ürünlerine sürekli göz atarak beğendiğiniz ürünü satın al linkinden satın alabilirsiniz. Size ad-soyad-adres soracaktır. Müşterinin Ebay üzerinden sizde gözüken adresini girebilirsiniz. Çünkü müşteri sizin Ebay mağazanızdan ürün aldığında tüm bilgilerini görebilirsiniz.  Bilgileri Dropship Business‘e girerek, ödemenizi kendi kredi kartınızla yaptığınızda aradaki fark sizin komisyonunuz oluyor.

Dropship Business  üzerindeki toptancıda 20 dolar olan ürünü Ebay’da satarken %10 kadar komisyon ekleyerek sunuyorsunuz. Müşteri sizden satın aldığı an, 22 dolar hesabınızda. Siz sadece toptancının sayfasından 20 dolara alış yapıp, müşteri adresini giriyorsunuz, sevk işlerini toptancı hallediyor.

Ürün müşteriye sevk edildiğinde hem size hem de müşteriye kargo takip no’su gidiyor. komisyonunuz paypal hesabına yatıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. MELİH YAGCIOĞLU dedi ki:

    OrganoGold markası ile sizde kahve sektörüne girip,kendi işinizi kurmak isterseniz aşağıdaki linkten kaydınızı yaptırabilirsiniz.

    1. veli dedi ki:

      Soylediginiz is nasil birsey biraz daha acabilirseniz daha detayli bi bilgi verirseniz sevinirim

BİR YORUM YAZ