Pazarlamacılara İŞKUR Desteği

Pazarlamacılara İŞKUR Kursları Desteği

İŞKUR İş Başı Eğitim Programı (İEP) kursları arasında olan Pazarlamacılık kursu yavaş yavaş tüm illerimizde verilmeye başlamıştır. Böylelikle günümüzün en geçerli mesleklerinden olan pazarlamacılığı, profesyonel olarak yapabilme şansına sahip olabileceksiniz. Profesyonel çalışmalar ve İŞKUR’un desteği sayesinde karınızı arttırmak çok daha kolay olacaktır.

İşbaşı Eğitim Kurslarına Katılabilir miyim?

  • İŞKUR’a kayıtlıysanız,
  • Program için belirlenmiş olan katılım şartlarını sağlıyorsanız,
  • Program başlamadan önceki son 1 ayda işsizseniz,
  • İşbaşı eğitim programlarında son 24 ay içerisinde 320 fiili günden fazla katılımınız yoksa

Sizlerde işbaşı eğitim kurslarına katılabilirsiniz.

İşbaşı Eğitim Kurslarına Başladıktan Sonraki Şartlar ve Koşullar Nelerdir?

  • Programın tüm derslerine %100 katılım ve devam zorunluluğu yoktur. Ancak program süresinin 10’da 1’ini aşmamak şartı ile mazeret izni ve ayrıca en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabiliyorsunuz. Bu süre aşıldığında program ile maalesef ilişiğiniz kesilmektedir.
  • Programa katılım sağlanan her gün için işsizlik ödeneği alanlar 27TL, öğrencilere 40,5 TL ve diğer kişilere ise 54 TL’lik gider masrafları İŞKUR tarafından ödememektedir. Devam edilmemiş günler için ise ödeme kesilmektedir. Toplam katılım sağladığınız günlere istinaden hesaplanan ücret banka aracılığı ile ve aylık olarak yapılmaktadır.
  • İşsizlik sigortasından faydalanıyorsanız, İşbaşı Eğitim Kurslarına başlamanız durumunda işsizlik sigortası ödemeleriniz kesilmez.
  • İşsizlik sigortasından faydalanırken geçerli bir sebep olmaksızın programı terk etmeniz, bırakmanız durumunda, bu tarih itibari ile işsizlik ödeneğinizin de kesileceğini unutmayınız.
  • Programa devam ettiğiniz süre içerisindeki ‘iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigorta primleriniz’ İŞKUR tarafından karşılanacaktır.
  • İşbaşı Eğitim Programı sonunda Katılım Belgesi alırsınız.

Denizli Pamukkale Pazarlamacılık Bölümü İŞKUR Kursu

Pazarlamacılık mesleği üzerine düzenlenen kurs Denizli ilimizin Pamukkale ilçesinde açılacaktır. 02.10.2017 tarihinde başlayacak olan iŞKUR Pazarlamacılık Kursu 30.12.2017 tarihinde sona erecektir. Son başvuru ise kursun başlayacağı gün olan 02.10.2017 tarihine kadar sürecektir. Toplamda 65 gün ve 520 saatlik bir program sürecine sahip olan bu kurs, sabah 8.30 ile 18.00 saatleri arasında yapılacaktır. Eğitim günleri ise; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri olup haftanın 5 günü olarak belirlenmiştir.

16 yaş ile 70 yaş arasındaki kursiyerlerin kabul edileceği bu kurs için sadece erkekler alınacaktır. Öğrenim durumu olarak ise lisans ve doktora aralığı istenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir