Sağlık Danışmanlığı Yapma

İlginç Bir İş Fikri: Sağlık Danışmanlığı Yaparak Para Kazanmak

Sağlık danışmanlığı yapmak ifadesini okuduğunuzda kendi kendinize uzaktan yakından sağlık ile ilginizin olmadığını, herhangi bir belgenizin de olmadığını düşünerek bu iş modelinden kendinizi soyutlamış olabilirsiniz. Ancak durun. Sağlık danışmanı olmak için bir belgeye ya da tecrübeye sahip olmanız gerekmiyor. Bu sebeple yazımızın devamını öncelikle hepinizin okumasını ve ardından bu ek iş modeli ile kazanç sağlayıp sağlayamayacağınızın kararını vermenizi tavsiye ediyoruz.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada sağlıkları sebebi ile kendi hastane randevuları ve ilgili koşturmaları takip edemeyen birçok hasta var. Her ne kadar birçoğu yaşlı insanlardan oluşsa da maalesef engelli oluşları ya da fiziki veya zihinsel sağlık sorunları sebebi ile kendi tedavileri ile ilgilenemeyen genç gurup hastalar da var.

Sağlık Danışmanı Olarak Hangi Hizmetleri Sunabiliriz?

Hastaneden randevu alma, hangi hastanenin hangi bölümüne gidileceği, alınan ilaçların reçete dahilinde eczaneden alınması, randevu saatini ve belki de hastanın ihtiyacı doğrultusunda hastaneye gidiş ve dönüşün ayarlanması gibi birçok iş ile birlikte ilgili planı düzenlemek sağlık danışmanı olarak sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Tüm bunların tamamını ya da kendi belirledikleriniz içerisindeki hizmetleri sunabilirsiniz. İşinizin yön ve çizelgesi tamimiyle size kalmış.

Bu işin en güzel yanı hastanelerde doktorlar, eczaneler ve diğer sağlık kurumları özel olmadığı müddetçe hafta sonları tam teçhizatlı bir hizmet sunmuyor. Bu sebeple insanlar işlerini hafta içlerine sığdırmaya çalışıyorlar. Tabi acil bir durum söz konusu olmadığı müddetçe siz de cumartesi, Pazar ve hatta hafta içi günleri de saat 4’den sonra boşsunuz demektir. Bu zamanlarda da yine çok kazançlı olan farklı bir ek kazanç modelini uygulama şansına sahipsiniz.

Doktorlar ve Eczacılar ile Muhatap Olacaksınız

Hastanızın durumunu takip edebilmek ve gerekli işlemleri yürütmek, gerektiğinde ise gerekli tedbirleri alabilmek için sürdüreceğiniz bu ek iş modelinde muhatabınız genellikle doktorlar ve eczacılar olacaktır. Bunu haricinde elbette ki işveren olarak hastanın kendisi ya da yakını ayrıca hastaneye gidiş geliş gibi durumlarda servis ve araç ayarlama sırasında organizasyon yeteneğinizi konuşturarak servis araç sahipleri ve şoförlerle de görüşme yapmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir