Kumpirci Dükkanı Açmak

Kumpirci Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Evlerde en çok ve en hızlı tüketilen gıda malzemelerinin başında soğan ve patates gelir. Bayanlar pazar alışverişlerinde patates ve soğana ağırlık vermektedir. Çünkü özellikle Türk toplumumuzun damak tadı buna yöneliktir. Kendine ek gelir bularak para kazanmak isteyenler haliyle tüketimi ve talebi bol olan ürünler üzerine yönelmelidir. Ülkemiz için bu konu alındığında en hızlı ve en çok sevilerek tüketilen gıda ürünlerinden patatesi ihtimaller arasında tutmak da bu sebeple oldukça mantıklıdır.

Patatesin fırınlanması ve ardından tereyağı ile patatesin harmanlanıp içerisine insanların ağız tadına uygun olarak elde edilmiş çeşitli mezelerin eklenmesi ile elde edilen kumpir ülkemizde birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Ağız tadımıza uygunluğunun yansıra doyurucu ve sağlıklı bir menü oluşu da taleplerin artmasına sebep olmaktadır.

Kumpirci Dükkanı Açarken Mekan Önemli

Kumpir yapılışı sırasında çevreye mis gibi kokular yayar. Bu özelliği sayesinde birçok insanın canının istemesine sebep olabilir ve müşteri sayınızı katlayabilirsiniz. Ancak elbette ki bomboş bir sokak arasında kimse ne sizi görecek ne de hazırladığınız kumpirlerin kokusunu duyacaktır. Yazın sahil kenarlarında, kışın ise işlek bir cadde üzerinde yapacağınız satışlar gelirlerinizin artmasını destekleyecektir. Kumpirci dükkanı açarak yüksek kazanç elde etmek isteyenler mekanı doğru analiz edebilmelidir.

Bir Zamanlar Pizza Çılgınlığı Şimdi İse Kumpir…

Pizza ülkemize ilk geldiği yıllarda oldukça fazla pirim yaptı. Değişik bir tadı vardı ve farklı bir damak tadına sahipti. Ancak ülkemizdeki insanlar birkaç yılın ardından kendi mutfaklarında bulunan doğal gıdalara yönelmeye başladı. Sahil kenarında biri kumpirci diğeri de pizzacı olan iki adet dükkan yan yana olsun. Günümüz insanları akşam atıştırmalığı olarak genellikle kumpir yemeği ve çocuklarına da kumpir yedirmeyi tercih edecekleridir. Sadece içerisine eklenen mısır, bezelye ve diğer sebzeler bile vitamin açasından zenginliği oluşturmaktadır. Bu sebeple insanlar daha doğal olan kumpir yemeyi ve değer verdiklerine de kumpir yedirmeyi tercih etmektedir.

Kumpirci Dükkanının Kazancı Nasıl?

Sizin işleteceğiniz dükkanın yerine, mekanına ve elbette ki sizlerin izleyeceğiniz stratejilere göre kazancınızda da değişim görülecektir. Ancak ortalama bir hesap ile bu ek iş kazanç modelinden sadece tek bir kumpir satışınızdan 7 ile 10 TL arası bir kar elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bir kumpir ortalama size 2-2,5 TL ye mal olup, satışı ise 10-15 TL arasında değişecektir. Elbette ki maliyeti düşürmek sizin elinizde. Ayrıca birçok mekanlarda 20 TL ye kumpir satış da olduğunu söylememiz gerek. Yani kazancı katlamak biraz da sizlerin belirleyeceğiniz stratejilerin arasında gizli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir