Çiçekçi Dükkanı İle Para Kazanma

Çiçekçi Dükkanı Açarak Para Kazanmak İster misiniz?

Çiçekçilik işi yaparak para kazanmak isteyenlerdenseniz öncelikle bu işin gönül işi olduğunu hatırlatmak isteriz. Çiçekler ile uğraşmaktan zevk alan ve onları besledikçe açan minik tomurcuklardan mutluluk duyan bir kişiliğe sahipseniz kesinlikle çiçeklik işinden para kazanmak konusunu düşünmelisiniz. Ayrıca dekor işleri yaparken zevk alıyorsanız çiçekler ile aranjman yaparken de aynı zevki duyacaksınız.

Düzenlediğiniz çiçek aranjmanlarını kendi bizzat yetiştirdiğiniz çiçekler ile birlikte çok daha özel kılabilirsiniz. Özel düzenlemeler ile birlikte sunmuş olduğunuz ürünler çok kısa bir süre içerisinde çevrenizde duyulmaya başlayacak ve çevrenizde çevrenize anlattıkça işinizin boyutu genişleyip çok daha büyük karlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Çiçekçilik İçin Büyük Bir Dükkan Şart mı?

Çiçekçilik işini öncelikle evde kendi düzenlediğiniz minik aranjmanları internet ortamında sergileyerek ticarete dönüştürmeniz mümkün. Ancak belli bir süre sonra çiçeklerinizi evde yerleştirecek yer bulamayacaksınız. Sonucunda ise özel bir mekana ihtiyaç duyarsınız.

İşlerinizin boyutuna paralel olarak dükkan büyüklüğünü belirleyebilirsiniz. Çok fazla küçük olmamak şartı ile orta büyüklükte bir iş yeri tutarak çiçekçilik işine başlayabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde özveri ile çalıştırdığınız dükkana ait müşteri sayısının artması sebebi ile daha da büyük bir dükkana taşınma gereksinimi duyabilirsiniz.

Ek iş Olarak Başlayıp Ciddi Bir Kazanca Dönüşen Meslek: Çiçekçilik

Çiçekçilik işini canı gönülden yapıyorsanız ve çiçekleri düzenlerken kendinizden geçip farklı bir boyuta geçiyorsanız asla bu işiniz bir hobi ya da ek iş olarak kalmayacaktır. Siz isteseniz de istemeniz de çevrenizdeki insanlar ürettiğiniz ürünleri gördükçe talep etmeye başlayacaklardır. Çevrenizdeki insanlarda sizin ürettiğiniz çiçek aranjmanlarını görenler ise kendileri için de satın almak isteyeceklerdir. Böylece zincirleme bir şekilde devam ederek sizden muhteşem görünümlü çiçek buketleri isteyenler olacaktır. Kimileri özel günler için kimileri ise bulunduğu ortama bir estetik katmak için ürettiğiniz iç açıcı aranjmanlara sahip olmak isteyeceklerdir.

Sonuç olarak diyebiliriz ki eğer estetik görünüme önem veren, el sanatlarına yatkınlığı olan ve çiçekler ile uğraşmaktan mutluluk duyan bir kişiliğe sahip iseniz hobi olarak bu işe başlayabilirsiniz. Hobiniz çok kısa süre içerisinde ek gelire ve zamanla yüksek kazanç kapısı sağlayan bir ticarete dönüşecektir.

Çiçekçi Dükkanı İle Para Kazanma” için bir yorum

  • 15 Ağustos 2017 tarihinde, saat 00:55
    Permalink

    Edremit’te oturuyorum ismim Gülay.evde paketleme işi yapmak istiyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir