Boza Satışı Yapmak

Boza Satma İşi

Özellikle kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden olan boza, satışı yapılarak ek kazanç elde edilebilecek en iyi ürünler arasında yer alıyor. Sokakta ‘Booozaaaa, Bozaaaaacııı’ seslerini duyduğumuzda hepimizin canı hemen boza ister. Sadece bizim de değil, birçok insan tarafından sevildiğinden çoğumuzun canını istettirir.

Boza İçin Dükkan Şart mı?

Boza satarak ek kazanç elde etmek istiyorsanız muhtemelen ek iş olması sebebi ile dükkanda fazla zaman geçiremeyeceksiniz. Neyse ki bu iş için dükkan tutmak ve dükkanda durmak şart değil. Sokakta gezerek bile satış yapabilmeniz mümkün. Ancak sokakta gezerek satış yapabilmek herkese göre değil. Bu sebeple ortak kullanımlı bir dükkan fikrine yönelebilirsiniz. Örneğin bir çiğ köfteci ile anlaşıp bozalarınızı orada satışa sunabilirsiniz. Satışlarınız arttığından ortak kullandığınız dükkanın sahibi sizden komisyon isteyebilir. O zaman aranızda anlaşarak ufak bir komisyon vererek işlerinizi sürdürebilirsiniz.

Boza Yapımı Kolay Ama?

Satacağınız bozayı kendiniz yapabilirsiniz. Çünkü boza yapımı kolaydır. Ancak mükemmel lezzeti yakalayabilmek çok da kolay değildir. Tecrübe gerektirdiği için belki de 10-15 kere yaptığınız bozayı atmak zorunda kalabilirsiniz. Ama bir kere o mükemmel boza lezzetini yakaladığınızda da müşterilerinizin vazgeçilmez bozacısı olmaya adaysınız demektir. Günümüzde bozacı bulmak da zor olduğu için tercih edilme olasılığınız epey yüksek olacaktır. İşte size harika ek kazançlar elde etme yöntemlerinden biri.

Meyveli Boza Neden Olmasın?

Meyveli boza ya da farklı bir lezzete sahip boza üretimine başlayarak sıra dışı bir ürün ortaya koyabilirsiniz. Ne demişler ne yaparsan yap ya en iyisini yap ya da ilkini yap. O zaman sizler de ya en mükemmel lezzete sahip boza kıvamını tutturun ya da kendinize özel değişik bir boza tarifini bulup geliştirin.

Bugüne kadar meyveli boza duymamış olabilirsiniz. Ama duymadığımız, bilmediğimiz ne tatlara baştan ön yargı ile baktık ama sonra tiryakisi olduk bir düşünsenize. Ya meyveli boza da tutarsa ve tüm Türkiye’ye yayılırsa? Hele bir de bunu ilk deneyip bulan ve satan siz olursanız mükemmel kazanç kapısı açıldı demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir