İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

Araştırma şirketlerinin almış olduğu işleri yerine getirebilmek için yani gerekli bilgileri halktan toplayıp iş aldıkları şirketlere sunabilmeleri için üyelere ihtiyaç duyarlar. Anketlerini düzenli ve doğru bir şekilde tamamlayan üyelerinle ize düzenli ve güzel fiyatlar karşılığı çalışmayı sürdürürler. İnternetten anket doldurarak para kazanmak iş modeli Türkiye’de çok da yeni değildir. Ülkemize ilk girişi yurtdışı firmalarının Türkiye’ye girişi ile birlikte olmuştur. Bu sebeple anket siteleri başlarda sadece İngilizce dilini bilenler tarafından yapılabiliyordu. Ancak zamanla Türk firmaları anket firmalarına ortak oldu. Hatta yeni yeni Türk firmalarının kendi anket doldurma siteleri açtığı gözlemlenmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma da Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anket sorularına verdiğiniz cevaplarda dürüstlük ve doğruluk çok önemlidir. Size sunulan sorulara verdiğiniz cevaplar ne kadar gerçek ve doğal ise o kadar fazla sayıda anket size gönderilecektir. Cevaplarınızda tutarsızlık, rast gele verilen cevapların olduğu tespit edildiğinde sistemden uzaklaştırılabilirsiniz ve en kötüsü içeride birikmiş olan ödemenizi de alamayabilirsiniz. Çünkü sizlerin sahte cevaplarınız sahtekarlık ve aldatmaca olarak görülmesiyle emeklerinizin boşa gitmesi anlamına gelecektir.

Araştırma sitelerine üyelik işlemlerinizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken bir takım önemli detaylar vardır. Bildirdiğiniz mail adresi gerçek ve kullanımda olduğunuz bir mail adresi olmalıdır. Belirtmiş olduğunuz maile erişim sağlayamazsanız, araştırma firması tarafından size gönderilen aktivasyon mailine de ulaşamazsınız. Anket doldurarak para kazanmak için aktivasyon işlemi şarttır. Size gönderilen mail içerisindeki linke tıklayarak aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir önemli detay da posta kodu bildirimidir. Çoğu anket siteleri posta kodu bilgisinin boş olduğu formu kabul etmiyor. Bu nedenle bulunduğunuz il, ilçe ve mahallenize ait posta kodu bilgisini bilmiyorsanız internet üzerinden ufak bir araştırma ile öğrenmeniz gerekecektir.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiniz Siteler

Türkiye’de en yaygın kullanılan araştırma siteleri şunlardır. Listedeki araştırma şirketleri ile çalışarak sizler de anket doldurarak para kazanma iş modeline dahil olabilirsiniz.

Myiyo

Fikir Pazarı (Opinion World)

Valued Opinions

Global Test Market

IPSOS Interactive

My Survey

GFK Tüketici Topluluğu

Yukarıdaki yer alan her bir araştırma şirketi diğer yazılarımızda detaylı olarak incelenecektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Meliha dedi ki:

  Tekirdağ acil is

 2. Meliha dedi ki:

  Tekirdağ merkezde oturuyorum ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim lütfen geriye
  Dönüş yaparsanız sevinirim

 3. Hande dedi ki:

  Evde anket doldurarak ek gelir sağlamak istiyorum.

 4. Gülşen Bircan dedi ki:

  bursa da oturuyorum gerı donüş yaparsanız sevınırım İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanmak

 5. Kübra güler dedi ki:

  İstanbul beyoğlunda oturuyorum üniversite bilgisayar bölümünü bitirdim çok seri doldurum işi istiyorum

 6. Mustafa dedi ki:

  Engelliyim evde ise ihtiyacim var lise mezunuyum yardimci olursaniz sevinirim

 7. Kübra dedi ki:

  Merhabalar ;
  Adım Kübra Soyadım DEMİRTAŞ. 1997’i doğumluyum. Ankarada yaşıyorum.Evde sabun paketleme veya buna benzer paketleme işlerinde veya internetten anket doldurarak çalışmak istiyorum.Her işi çok düzgün, hızlı ve düzenli yaparım.Çünkü elim çok hızlıdır. Bu işe de gerçekten çok ihtiyacım var lütfen bana yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

BİR YORUM YAZ