Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook, Google ve YouTube’a meydan okudu. Sosyal medya devi Facebook’taki videolar artık yayıncılarına para kazandıracak.

Facebook para kazandıracak

Sosyal paylaşım sitesi Facebook ülkemizde de çok fazla kullanılıyor. Milyonlarca kişinin fotoğraf, video, veri, bilgi gibi paylaşımlar da bulunduğu sosyal medya platformu birçok kesim için de büyük bir reklam alanı oluyor. Firmalar, kişiler, bu platformu reklam amaçlı da kullanarak takipçi sayısının arttırmaya yönelik kampanyalar düzenliyor.  Sosyal paylaşım sitesi artık para kazanmanın da yollarını açacak. Sosyal medya devi bundan böyle video paylaşım alanında daha etkin olmak için çalışmalarını arttırıyor.

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook, arama motoru Google’ın popüler video paylaşım platformu YouTube’la rekabet yapmaya hazırlanıyor. Günde 3 milyardan fazla video izlenen Facebook, YouTube’un tahtına göz dikti. Özellikle son yıllarda reklamlara ağırlık veren sosyal ağdan artık videoları paylaşılabilecek. Bu şekilde Facebook’tan para kazanmanın yolu da açılmış olacak.

Reklam gösterimine izin veren sosyal medya platformu Facebook, artık paylaşılan videolardan para kazanma şansı sunmaya hazırlanıyor. Sadece kendi platformunda paylaşım yapılabilen Facebook, artık ’embed kodu’ üzerinden de paylaşıma olanak sunacak. Güncelleme kısa süre sonra aktifleştiğinde, Facebook’a yüklenen videolar “Embed” kodu ile istenen İnternet siteleri üzerine de eklenebilecek. Uygulamanın hayata geçmesiyle paylaşılan videolarda reklam gösterme karşılığında yayıncılar para kazanabilecek. Facebook’un bu hamlesi Google ve YouTube’la rekabete neden olacak.

Facebook yetkilileri tarafından yakın zamanda paylaşılan videolarda reklam gösterme ve gösterilen reklam karşılığında da para kazanma imkanı sunulacak. Facebook’tan para kazanmak için video yayınlayanların biraz daha beklemeleri gerekecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar anket doldurarak 3 aydır ayda 1000 liradan fazla kazanıyorum. Bana mail atarsanız nasıl yaptığımı anlatabilirim:

  1. Bayram dedi ki:

   nasıl oluyor anket doldurmayla para kazanma bizede anlatsana

  2. jülide dedi ki:

   bana yardımcı olurmusunuz?

  3. SELVER dedi ki:

   Esma hanım yardımcı olabilir misiniz?

  4. betül dedi ki:

   Bende istiyorum ama bulamiyorum

  5. fatih dedi ki:

   merabalar esma hanım.anket doldurarak para kazanma yönteminizi ciddi olarak merak ediyorum.bana bilgi verirseniz sevinirim.
   başarılar …

  6. Burak Bilgiç dedi ki:

   Esra Hanım , nasıl yaptınız ?

  7. sevda soysal dedi ki:

   yardımcı olurmusunuz

  8. özlem dedi ki:

   bana anket işi ile ilgili detaylı bilgi aktarırsanız sevinirim… teşekkürler…

  9. sibel edis dedi ki:

   merhaba bende anket işi yapmak istiyorum yardımcı olabılır mısınız

  10. Hande Soner dedi ki:

   Arkadaşlar anket doldurarak 3 aydır ayda 1000 liradan fazla kazanıyorum. Bana mail atarsanız nasıl yaptığımı anlatabilirim

   demişsiniz ?

   Ben de bilgi almak istiyorum

   Saygılar

  11. Derya Kalay dedi ki:

   esma hanım ikiçoçuk okutuyorum ve issizm ban ayarıdmcı olurmusunuzz.nasıl yapcma formalar nasıl ulasacam

  12. Erdinç dedi ki:

   Merhabalar Esma hanım rahatsız ediyorum, anket doldurarak para kazanıyorum demişsiniz, bu sistem nasıl oluyor ne yapmam gerekir rica etsem anlatabilir misiniz?..

  13. ramzan sar dedi ki:

   banada bilgi verirmisiniz lütfen

  14. emine altan dedi ki:

   nasıl yaptığını anlatır mısın ?

  15. Berrin dedi ki:

   Mail adresimi yazdim ………… iletisime gecrseniz cok sevinirim

 2. sevda soysal dedi ki:

  bana yardımcı olurmusunuz?

 3. Deniz dedi ki:

  ne anketi doldurduğuna bağlı

 4. Derya Kalay dedi ki:

  selamlar bende busen turızm uğradığı iflasdan isşiz kaldım iki çocuk okutuyorum.lütfen banada yardımcı olurmusunuz..anket işi nasıl olur gerçekten para kazabilirmiyim..saygılar

 5. Betul Aydın dedi ki:

  anket ısı ıcın bılgı verırmısınız

BİR YORUM YAZ